Hopaj
Gorzów Wielkopolski  RSS
Jak wyglądała Sikorskiego przed wiekami?

#zrodlo
Na przebudowywanej ul. Sikorskiego pracują robotnicy a także gorzowscy archeolodzy z Muzeum Lubuskiego. W ostatnich dniach udało im się odkryć fragmenty brukowanej ulicy.

Źródło: tvgorzow.pl

Pogrzeb prezydenta Adamowicza na telebimie.

#zrodlo
W gorzowskim magistracie, przy wejściu wyłożona jest księga kondolencyjna, do której wpisują się mieszkańcy. To jeden z przejawów solidarności z Gdańskiem i zamordowanym prezydentem Pawłem Adamowiczem. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę. Gorzowianie będą mogli obejrzeć relacje z uroczystość na telebimie, który stanie na popularnym Kwadracie.

Źródło: tvgorzow.pl

Fałszywy alarm bombowy w magistracie.

#zrodlo
W czwartek przez kilka godzin mieszkańcy mieli kłopot z załatwieniem swoich spraw w urzędzie miasta przy ul. Sikorskiego. Budynek był zamknięty. To efekt ewakuacji jaką ogłoszono około godziny 11.00.

Źródło: tvgorzow.pl

Poznaliśmy 14 stypendystów prezydenta.

#zrodlo
W Pałacyku Ślubów odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta, przyznawanych za twórczość artystyczną, upowszechnianie kultury oraz opiekę nad zabytkami.

Tagi: Stypendia
Źródło: tvgorzow.pl

Nowy, lepszy SOR.


Ponad 8 mln złotych kosztowała modernizacja i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja ważna dla pacjentów, personelu, a także dla wizerunku lecznicy, co podkreśla prezes Jerzy Ostrouch.

Źródło: tvgorzow.pl

Serce dla Adamowicza.

#zrodlo
W niedzielę na gorzowskim Kwadracie stała scena Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby związane z fundacją Jurka Owsiaka zapraszają w środę, o 20.00 w to samo miejsce wszystkich, którzy chcą oddać hold prezydentowi Gdańska.

Tagi: Gdańsk
Źródło: tvgorzow.pl

Gorzowianie w hołdzie prezydentowi Gdańska.


W poniedziałek o godzinie 18.00, przy gorzowskiej „bimbie” odbyło się spotkanie poświęcone prezydentowi Gdańska. Paweł Adamowicz został zamordowany w niedzielę podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tagi: Gdańsk
Źródło: tvgorzow.pl

Warsztaty dla zainteresowanych dziennikarstwem.

#zrodlo
W Młodzieżowym Centrum Kariery OHP odbyły się warsztaty dziennikarskie. Zawsze w ferie zimowe młodzi ludzie spotykają się z przedstawicielami lokalnych mediów i poznają zręby pracy w telewizji czy radiu. To już wieloletnia tradycja.

Źródło: tvgorzow.pl

Ferie w teatrze.

#zrodlo
Gorzowski teatr zaprasza najmłodszych do zabawy podczas zimowych ferii. W planach zajęcia prowadzone przed edukatorów i to co najważniejsze, czyli przedstawienie teatralne.

Tagi: Zabawki
Źródło: tvgorzow.pl

Gorzowianie przekazali blisko 300 tys. zł na WOŚP.

#zrodlo
13 stycznia odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gorzowie w akcji udział wzięło 500 wolontariuszy z trzech sztabów.

Tagi: WOŚP
Źródło: tvgorzow.pl

Złote Barlineckie Gęsiarki wręczone.

#zrodlo
W Barlinku 24 raz rozdano Złote Barlineckie Gęsiarki, nagrody przyznawane przedsiębiorstwom, które maja wpływ na rozwój miasta i gminy.

Tagi: Gminy
Źródło: tvgorzow.pl

Ferie na Słowiance.

#zrodlo
W poniedziałek oficjalnie rozpoczęły się ferie w województwie lubuskim. W związku z tym na Słowiance ruszyły sportowe półkolonie.

Źródło: tvgorzow.pl

Co robić w ferie w mieście?

#zrodlo
W województwie lubuskim zaczynają się ferie zimowe. Przerwa w zajęciach szkolnych potrwa do 27 stycznia. Nie wszyscy spędzą najbliższe dwa tygodnie poza miastem.

Źródło: tvgorzow.pl

Karetka z 400 tys. złotych.


Prezes gorzowskiego szpitala zaprezentował pierwszy, tegoroczny zakup. Jest nim karetka, która kosztowała 400 tys. złotych. Szpital zakupił ją ze środków własnych.

Tagi: Szpitale
Źródło: tvgorzow.pl

Gorzów w statystykach USC.

#zrodlo
Urząd Stanu Cywilnego przedstawił dane statystyczne dotyczące 2018 roku. Co z nich wynika? Przede wszystkim to, że gorzowskie społeczeństwo się starzeje. W ubiegłym roku zmarło blisko 300 osób więcej niż się urodziło.

Źródło: tvgorzow.pl

WOŚP już w niedzielę.

#zrodlo
13 stycznia, czyli w niedzielę 27 raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przygotowania do tegorocznego finału akcji Jurka Owsiaka są już zapięte niemal na ostatni guzik. W Gorzowie działać będą 3 sztaby, artyści zagrają na dwóch scenach, a na ulice z puszkami wyjdzie około 500 osób.

Tagi: Niemcy, WOŚP
Źródło: tvgorzow.pl

Kontrole autokarów przed wyjazdami na ferie.


Ferie zimowe dla uczniów lubuskich szkół zaczynają się na dobrą sprawę już w najbliższy weekend. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na kolonie i obozy. W związku z tym policjanci przygotowują się do kontroli autokarów, którymi podróżować będą najmłodsi gorzowianie.

Tagi: Policja
Źródło: tvgorzow.pl

Policja przejęła narkotyki za 2 mln złotych.

#zrodlo
Funkcjonariusze Policji z Gorzowa razem z kolegami z Rzeszowa zatrzymali 4 osoby zajmujące się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków. W ostatni czwartek funkcjonariusze weszli do 3 mieszkań. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli 300 krzewów konopi i 30 kg marihuany, o czarnorynkowej wartości 2 mln złotych.

Źródło: tvgorzow.pl

Początek roku w „Azorkach”.

#zrodlo
W gorzowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa obecnie 116 psów. Placówka nie jest zatem przepełniona, może tam przebywać do 140 zwierząt. Początek roku okazał się wyjątkowo spokojny.

Źródło: tvgorzow.pl

Kontrole w escape roomach.

#zrodlo
Po tragedii jaka miała miejsce w Koszalinie w całym kraju zarządzone zostały kontrole w escape roomach. Takie działania przeprowadzili również lubuscy strażacy. Nieprawidłowości wykryto w escape roomach w Zielonej Górze, a także w Gorzowie.

Tagi: Strażacy
Źródło: tvgorzow.pl

Radni KO zapraszają do kawiarenki.

#zrodlo
Radni Koalicji Obywatelskiej zapraszają wszystkich mieszkańców na swoje nieformalne dyżury. Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek po godzinie 15.00, w kawiarence prowadzonej przez Zespół Szkół Gastronomicznych.

Źródło: tvgorzow.pl

Trzej mędrcy przeszli ulicami Gorzowa.

#zrodlo
W niedzielę po godzinie 14. sprzed gorzowskiej filharmonii wyruszył Orszak Trzech Króli. To już piąta edycja, w której uczestniczyło kilka tysięcy mieszkańców.

Źródło: tvgorzow.pl

Oszuści wyłudzili 170 tys. zł.

#zrodlo
Kolejny raz oszuści podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zaatakowali w Gorzowie. Niestety skutecznie. Przestępcy wyłudzili od 85-letniego gorzowianina 170 tys. złotych.

Źródło: tvgorzow.pl

Noworoczne spotkanie wojewody.

#zrodlo
W hotelu Mieszko odbyło się noworoczne spotkanie, którego organizatorem jest wojewoda lubuski. Władysław Dajczak zaprosił na nie samorządowców i lubuskich parlamentarzystów.

Źródło: tvgorzow.pl

Kevlar Kasprzaka na WOŚP.


Założenie żużlowego kevlaru na manekina nie jest takie proste. Wysiłek jednak się opłacił i był wykonany w dobrym celu, ponieważ kevlar, który należał do Krzysztofa Kasprzaka, został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Darczyńcą jest senator Władysław Komarnicki.

Tagi: NATO, Kina, Senat, WOŚP
Źródło: tvgorzow.pl

W poniedziałek rusza remont Kazimierza Wielkiego.

#zrodlo
Od poniedziałku trudniej będzie dojechać na osiedle Piaski. Powodem jest zapowiadany od miesięcy remont ul. Kazimierza Wielkiego. Prace zaczną się 7 stycznia. Na początek zamknięty będzie odcinek od wjazdu do Pałacu Ślubów do ul. Chodkiewicza.

Tagi: Praca
Źródło: tvgorzow.pl

Orszak Trzech Króli po raz piąty.

#zrodlo
W najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia ulicami Gorzowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się piąty raz, a jego głównym inicjatorem jest Augustyn Wiernicki. Orszak ewoluuje z biegiem lat i przyciąga coraz więcej mieszkańców.

Tagi: GUS
Źródło: tvgorzow.pl

Gorzowska radioterapia powoli rusza.

#zrodlo
W połowie stycznia rozpocznie pracę ośrodek radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Gorzowa wydał bowiem pozytywną decyzję w sprawie udzielenia pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

Źródło: tvgorzow.pl

Dwoje „noworocznych” maluchów.

#zrodlo
Zgodnie z tradycją wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie wręczył prezenty mamom dzieci, które przyszły na świat w Nowy Rok. 1 stycznia na oddziale noworodków urodziło się dwoje maluchów.

Źródło: tvgorzow.pl

Dwoje pijanych kierowców zatrzymanych w sylwestrową noc.

#zrodlo
Za nami najgłośniejsza noc w roku, czyli sylwester. W ocenie Policji przebiegła ona w Gorzowie spokojnie, co nie znaczy, że funkcjonariusze mogli zrobić sobie wolne.

Źródło: tvgorzow.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami