Hopaj
Gorzów Wielkopolski  RSS
40 lat DPS nr 1.

#zrodlo
Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie kończy w tym roku 40 lat działalności. Z tej okazji w gorzowskiej bibliotece odbyła się okolicznościowa uroczystość. Była to okazja, żeby podziękować pracownikom instytucji za ich pracę.

Źródło: tvgorzow.pl

Nowy skwer od Castoramy.

#zrodlo
Skwer u zbiegu ulic Olimpijskiej i Słonecznej zyskał nowe oblicze dzięki jednemu z gorzowskich marketów budowlanych. To już kolejna taka akcja w Gorzowie. Nie bez znaczenia było również zaangażowanie mieszkańców.

Źródło: tvgorzow.pl

Sport zamiast papierosów.

#zrodlo
Zamiast palić papierosy, lepiej śmiało wyginać ciało. Taką alternatywę dla zgubnego nałogu zaprezentowali uczniowie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie. Młodzi ludzie zapewniają, że nie sięgają po papierosy, ponieważ uprawiają sport.

Źródło: tvgorzow.pl

Czeski film… i muzyka.

#zrodlo
Filharmonia Gorzowska i Kino Helios wspólnie zapraszają na spotkanie z kulturą naszych południowych sąsiadów. Już w najbliższy piątek odbędzie się koncert jednej z najlepszych czeskich orkiestr symfonicznych.

Tagi: Koncerty
Źródło: tvgorzow.pl

Budimex dzieciom i rodzicom.

#zrodlo
Oddział Dziecięcy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie wzbogacił się o strefę rodzica. To niewielkie pomieszczenie, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą spędzać wolny czas i na chwilę zapomnieć, że są w trakcie szpitalnego leczenia.

Tagi: Szpitale
Źródło: tvgorzow.pl

Muzyczne ścianki babć, dziadków i wnuków.


„iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek” to nowy projekt który realizować będą dwie gorzowskie instytucje kultury, czyli muzeum z filharmonią.

Źródło: tvgorzow.pl

Stulecie Niepodległej w Gorzowie.

#zrodlo
11 listopada w Gorzowie odbyły się wojewódzkie uroczystości związane z obchodami jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko zaczęło się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie kwiaty złożyli wojewoda lubuski, prezydent Gorzowa, a także parlamentarzyści i przedstawiciele lubuskich instytucji i organizacji.

Tagi: Parlament
Źródło: tvgorzow.pl

Pół tysiąca rowerzystów dla Niepodległej.

#zrodlo
Tak prezentowała się kawalkada rowerzystów uczestniczących w masie rowerowej zorganizowanej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na to wydarzenie niektórzy cykliści przyjechali do Parku Słowiańskiego wiekowymi jednośladami.

Tagi: Lada
Źródło: tvgorzow.pl

Niepodległościowe śpiewanie hymnu.

#zrodlo
Równo o godzinie 11. 11 na Starym Rynku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych zaśpiewali hymn Polski. Godzina nieprzypadkowa, nawiązująca do daty odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: tvgorzow.pl

Licealiści i wiersze patriotyczne.

#zrodlo
Wiersze o tematyce patriotycznej najwybitniejszych polskich poetów czytali przy pomniku księdza Witolda Andrzejewskiego uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. To był ich wkład w obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tagi: Uczniowie
Źródło: tvgorzow.pl

Razem na Święto Niepodległości.

#zrodlo
Prezydent Gorzowa razem z wojewodą lubuskim wspólnie zapraszali gorzowian na świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: tvgorzow.pl

W weekend utrudnienia na drogach.

#zrodlo
Najbliższy weekend będzie kulminacją obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 i 11 listopada zaplanowano kilka wydarzeń. Część z nich spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym.

Źródło: tvgorzow.pl

Przegląd Pieśni Patriotycznej.

#zrodlo
Tydzień Patriotyczny w 2 LO oraz obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były okazją do zorganizowania Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Ks. prałata Witolda Andrzejewskiego, który odbył się w kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej w Gorzowie.

Źródło: tvgorzow.pl

Bieg na 1918 m + 100.

#zrodlo
Biegiem na 1918m + 100m w Parku Kopernika, upamiętnili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Gorzowa Wlkp.

Tagi: Uczniowie
Źródło: tvgorzow.pl

Pobór krwi w „Mechaniku” na stulecie niepodległej.

#zrodlo
W Zespole Szkół Mechanicznych polała się krew, w szczytnym celu. We wtorek uczniowie i nauczyciele oddawali honorowo krew, by w ten sposób uświetnić jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: tvgorzow.pl

Uczniowie uczą rówieśników jak trzymać formę.

#zrodlo
W gorzowskiej bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu „Trzymaj Formę. Dbając o zdrowie, dbasz o Niepodległą”. Organizatorami przedsięwzięcia był wojewoda lubuski i Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Gorzowie.

Źródło: tvgorzow.pl

11 listopada z prezydentem Polski.

#zrodlo
11 listopada cała Polska świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości. W Gorzowie odbędą się obchody wojewódzkie, a gościem honorowym będzie prezydent Andrzej Duda, który zawita w godzinach wieczornych.

Źródło: tvgorzow.pl

„Pan Tadeusz” w „Osterwie”.


„Pan Tadeusz” zawitał na deski gorzowskiego teatru. Sztukę na podstawie dzieła Adama Mickiewicza wyreżyserował Rafał Matusz, który także opracował tekst na potrzeby widowiska teatralnego.

Tagi: Matura
Źródło: tvgorzow.pl

Muzeum świętuje stulecie niepodległości.

#zrodlo
Do świętowania stulecia niepodległości szykuje się Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie. Przygotowano kilka wydarzeń, które łączy wspólny motyw niepodległości i polskości.

Źródło: tvgorzow.pl

„wielki Brat” będzie widział lepiej.


W Gorzowie pojawi się więcej kamer miejskiego monitoringu. Dokładnie 15 nowoczesnych urządzeń zamontowanych będzie w najbliższych latach. Powstanie również Centrum Monitoringu Wizyjnego wyposażone w monitory wysokiej rozdzielczości. To wynik porozumienia gorzowskiego magistratu z lubuską policją.

Źródło: tvgorzow.pl

Maciej Lepiato wyróżniony.

#zrodlo
Maciej Lepiato, utytułowany skoczek wzwyż, zawodnik gorzowskiego Startu, został uznany najlepszym paralekkoatletą 2018 roku. Wyróżnienie przyznało Centrum Olimpijskie PKOL podczas gali ”Złote kolce”, kiedy to nagradzani są najlepsi polscy lekkoatleci.

Źródło: tvgorzow.pl

Akcja „Znicz”.

#zrodlo
Na drogach dojazdowych do cmentarzy coraz większy ruch, a to jasny znak, że zbliża się 1 listopada. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, policjanci prowadzą akcję Znicz, która ma zapewnić bezpieczny dojazd na nekropolie.

Tagi: Policja
Źródło: tvgorzow.pl

Niepodległościowy Escape Room.

#zrodlo
Jak można uświetnić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości? Można rozwiązać zagadki w escape roomie. Taki pomysł ma Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM. Organizacja do udziału w grze „Bohaterowie Niepodległości” zaprasza uczniów szkół średnich i studentów.

Tagi: Studenci
Źródło: tvgorzow.pl

Czujki ratujące życie.

#zrodlo
Coraz niższe temperatury, zbliżająca się zima powodują, że zaczynamy ogrzewać domy i mieszkania. Wiele osób używa jeszcze pieców gazowych lub opalanych węglem. A te, jeżeli są uszkodzone, nieszczelne mogą być źródłem zagrożenia. Potwierdzają to statystyki lubuskich strażaków.

Źródło: tvgorzow.pl

Herbertiada.

#zrodlo
Rok 2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie zorganizowała cykl imprez pod nazwą Herbertiada, której zwieńczeniem była konferencja „Zbigniew Herbert – poeta nieoczywisty”.

Źródło: tvgorzow.pl

20-lecie chóru Cantare.

#zrodlo
Jubileusz 20-lecia obchodzi właśnie chór Cantare. Zespół uczcił swoje urodziny uroczystym koncertem w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, w którym wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły, a patronat nad imprezą objął prezydent miasta.

Tagi: Koncerty
Źródło: tvgorzow.pl

Koniowóz niezgody – druga strona.


Wracamy do sprawy koniowozu. Przypomnijmy, Angelika Siwek oskarżyła swojego męża o przywłaszczenie pojazdu. Roman Siwek nie zgadza się ze słowami żony.

Źródło: tvgorzow.pl

Jak dojechać na cmentarz?

#zrodlo
Zbliża się 1 listopada. Coraz więcej osób odwiedza groby swoich bliskich. Od soboty, 27 października zmienia się organizacja ruchu na drogach prowadzących do cmentarza przy ul. Żwirowej.

Tagi: Cmentarze
Źródło: tvgorzow.pl

Fraktale w przedszkolach i podstawówkach.


Czym są fraktale mogli dowiedzieć się uczestnicy wykładu, jaki odbył się na terenie gorzowskiej elektrociepłowni. Spotkaniem tym zainaugurowano konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Sam konkurs jest częścią miejskiego programu edukacyjnego Zawodowcy 2.0.

Źródło: tvgorzow.pl

O ASF w LUW.

#zrodlo
ASF, czyli Afrykański Pomór Świń to groźna choroba, która przynosi wielkie straty hodowcom trzody chlewnej. Póki co ogniska choroby rozprzestrzeniają się za wschodnią granicą Polski, ale niewykluczone, że może się ona pojawić w naszym kraju.

Źródło: tvgorzow.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami