Hopaj
Gospodarka  RSS
Wypłata z OC: Spór o koszty opinii powinien przeciąć SN

Ubezpieczyciele, którzy zaniżają wypłatę z komunikacyjnego OC, powinni zwracać klientom wydatki na ekspertyzy niezależnych rzeczoznawców. Twierdzi tak rzecznik finansowy.

Tagi: Finanse
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wynagrodzenia przyspieszają, ale tendencje na rynku pracy wyhamowują

Konsumpcja utrzymuje się na solidnym poziomie, jednak obserwuje się wyhamowanie ogólnych tendencji na rynku pracy.

Tagi: Praca
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zakaz cesji nie może być lekarstwem na grzechy ubezpieczycieli

#zrodlo
Rzecznik finansowy sprzeciwia się regulacjom, które znalazły się w senackim projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. Chodzi o art. 9, który wprowadza zakaz cesji wierzytelności deliktowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Morawiecki kontra Glapiński. Gospodarcza wojna na górze

Konflikt premiera Mateusza Morawieckiego z prezesem NBP Adamem Glapińskim może przybrać na sile po ujawnieniu afery z udziałem byłego szefa nadzoru.

Tagi: NBP
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Getin Noble Bank z problemami. Czarnecki miał wiele spraw do omówienia z urzędnikami KNF

#zrodlo
Leszek Czarnecki odbył z szefem Komisji Nadzoru Finansowego kilka spotkań. Ostatnie miało miejsce 5 listopada – dwa dni przed zawiadomieniem prokuratury o podejrzeniu korupcji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zarebma: Adam Glapiński, rzecznik budowy biznesowej nogi PiS [OPINIA]

Liderzy PiS poważnie potraktowali aferę KNF. Na tyle poważnie, że podczas pierwszych narad pojawił się nawet pomysł przedterminowych wyborów parlamentarnych, jeszcze przed europejskimi. Padł argument: oskarżenia Leszka Czarneckiego i Romana Giertycha plus ewentualne inne nagrania wymierzone w prawicę mogą się zmienić w niekończący się serial.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KSF i banki Czarneckiego walczą z szumem medialnym

#zrodlo
Rozmawialiśmy na temat sytuacji finansowej Idea Banku i Getin Noble Banku. Przeanalizowaliśmy sytuację finansową obydwu instytucji. Wysłuchaliśmy informacji przedstawicieli obydwu banków, którzy zapewnili Komitet Stabilności Finansowej, że obydwie instytucje regulują bieżące zobowiązania na bieżąco. Że sytuacja jest kontrolowana – mówiła na wczorajszej konferencji prasowej minister finansów Teresa Czerwińska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Amerykańscy inwestorzy zainteresowani polską biotechnologią

#zrodlo
Pierwszy krok do rozpoczęcia polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie rozwoju biotechnologii właśnie został wykonany. Zakończyło się CeBioForum w Nowym Jorku.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nocne posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej. NBP dofinansuje dwa banki Leszka Czarneckiego

#zrodlo
Narodowy Bank Polski zadeklarował gotowość natychmiastowego uruchomienia wsparcia płynnościowego w celu zapewnienia obsługi zobowiązań wobec klientów banków: Getin Noble Bank oraz Idea Bank - poinformował resort finansów w nocy po niedzielnym posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czerwińska: System finansowy funkcjonuje w sposób stabilny

#zrodlo
System finansowy funkcjonuje w sposób stabilny, bezpieczny, Komitet Stabilności Finansowej czuwa nad tą stabilnością - zapewniła w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska, relacjonując ustalenia niedzielnego posiedzenia Komitetu Stabilności Finansowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Grycan i Hefra ze specjalnymi wyróżnieniami od prezydenta

#zrodlo
Andrzej Duda ogłosił w Rzeszowie laureatów XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. To wyróżnienie dla firm, które mają wyraźny wkład w rozwój gospodarki, a jednocześnie budują pozytywny wizerunek Polski i naszej przedsiębiorczości na świecie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zmiany w o ofercie publicznej. Silniejsi mniejsi akcjonariusze

#zrodlo
Nie ma zgody na to, by oferty bez prospektu trafiały do większej liczby adresatów niż 150.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Resort chce zlikwidować duble w CEIDG

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prowadzi akcję informacyjną skierowaną do przedsiębiorców, którzy mają więcej niż jeden aktywny lub zawieszony wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prezes Poczty Polskiej: Wielka logistyczna gra z pocztą w tle

#zrodlo
Światowa gospodarka przeżywa rewolucję. Technologie cyfrowe spowodowały gwałtowny rozwój e-handlu, wymiany międzynarodowej i wzrost znaczenia logistyki. W rezultacie na znaczeniu zyskają te państwa, które opanują i wykorzystają zarówno wspomniane technologie, jak i logistykę. O to toczy się gra.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Banki wiarygodne, wypłacalne i rentowne

Rosnące kredyty przekładają się na wzrost zysków. Czynniki ryzyka to rosnące koszty i konsekwencje osłabienia koniunktury w gospodarce

Tagi: Banki, Kredyty
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NBP gotów uruchomić wsparcie płynnościowe dla Getin Noble Banku i Idea Banku

#zrodlo
- Narodowy Bank Polski (NBP) zadeklarował gotowość natychmiastowego uruchomienia wsparcia płynnościowego w celu zapewnienia obsługi zobowiązań wobec klientów Getin Noble Banku i Idea Banku, podał Komitet Stabilności Finansowej (KSF).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rozmowa Chrzanowski-Czarnecki: Mamy pełny zapis audio i stenogram z nowymi wątkami

#zrodlo
Sprawa nagranej 28 marca tego roku rozmowy pomiędzy Markiem Chrzanowskim, ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego a Leszkiem Czarneckim, głównym akcjonariuszem Getin Noble Banku (GNB) wymaga dogłębnego i rzetelnego wyjaśnienia.

Tagi: Audi
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Proudly made in Poland". Jesteśmy trzecim producentem piwa w Europie

#zrodlo
Podczas Kongresu 590 Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprezentowały znak promujący polskie marki piwa: „Proudly made in Poland”. Po co ten znak branży piwowarskiej?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jagiełło: Polskie firmy mają gorzej niż ich konkurenci ze strefy euro. Koszt pieniądza jest wyższy

#zrodlo
Jakich rozwiązań potrzebują banki, by bardziej opłacało się dawać kredyty przedsiębiorcom? „Od samego początku mówiłem, że podatek bankowy można skonstruować inaczej” – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP w rozmowie z Markiem Tejchmanem.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wiceszef MF: Poprawka o przejmowaniu banków przywraca stan prawny z 2016 r.

Poprawka do ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru, przyjęta w Sejmie, przywraca stan prawny z 2016 roku - powiedział na posiedzeniu senackiej komisji budżetu i finansów wiceminister finansów Piotr Nowak.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Oliwia Kwiatkowska: Tylko szczęśliwi pracownicy stworzą szczęśliwe społeczeństwo

#zrodlo
- 90 proc. polskich studentów uczących się za granicą chce wrócić do Polski. Musimy wykorzystać ich potencjał – mówiła Oliwia Kwiatkowska TDJ Foundation

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nawet 6 mld zł nadwyżki w budżecie

#zrodlo
Wstępne informacje dotyczące wykonania budżetu wskazują, że po 10 miesiącach mamy nadwyżkę, która wyniesie ok. 6 mld zł - poinformowała w piątek na Twitterze minister finansów prof. Teresa Czerwińska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

W poniedziałek rusza kontrola wewnętrzna w KNF

#zrodlo
Kontrola Wewnętrzna w Komisji Nadzoru Finansowego ruszy w poniedziałek - powiedział w piątek Marcin Pachucki, p.o. przewodniczącego KNF podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sellin: Lokowanie pieniędzy w polskich, solidnych bankach jest bezpieczne

Lokowanie pieniędzy w polskich, solidnych bankach jest bezpieczne. Mamy po prostu aferę związaną z jedną osobą - choć ważną - ale nie z systemem - powiedział w piątek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin odnosząc się do sprawy b. przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Glapiński: NBP mógłby objąć nadzór nad bankami i ubezpieczycielami

NBP mógłby objąć nadzór nad bankami i ubezpieczycielami - powiedział w piątek Adam Glapiński, w trakcie panelu na Kongresie 590 w Rzeszowie. Dodał, że ewentualny nadzór NBP nad rynkiem kapitałowym jest do przedyskutowania.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kolesiostwo wraca do łask. Znajomości pomagają bardziej niż państwo

Po co biznesmenom pomoc państwa? Wygląda na to, że po nic. W ciągu ostatnich 30 lat najbardziej spektakularne kariery robili ci, którzy z niej nie korzystali. Niestety, grozi nam powrót kolesiostwa.

Tagi: Ciąża
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kruszewski: Zakaz handlu w niedzielę przesunął część klientów do dyskontów

Zakaz handlu w niedzielę spowodował przesunięcie jeszcze większej liczby klientów do dyskontów, szczególnie w soboty - mówi w rozmowie z Agatą Kołodziej Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Organizator Kongresu 590: Bardzo dbamy, żeby mieć szeroką reprezentację z sektora MŚP

#zrodlo
Za nami pierwszy dzień Kongresu 590. O podsumowanie poprosiliśmy głównego organizatora, Łukasza Oprawskiego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KNF: Wiele aspektów wymaga wyjaśnienia

Leszek Czarnecki, przekazując „Gazecie Wyborczej” i „Financial Times” nagranie marcowego spotkania z ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, użył broni najcięższego kalibru. Już po kilku godzinach od publikacji materiałów, w których pojawiły się zarzuty, że Chrzanowski chciał, by biznesmen zatrudnił w swoim banku określoną osobę i słono jej za to zatrudnienie płacił, przewodniczący stracił stanowisko (formalnie: podał się do dymisji). To jednak nie kończy sprawy. Przeciwnie: wiele jej aspektów wymaga wyjaśnienia.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Piąteczka za odwagę. Woś o książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem"

#zrodlo
To było dość smutne. Bo nie jest fajnie widzieć na twarzach sympatycznych skądinąd kolegów ten charakterystyczny wyraz zazdrości maskowanej ostentacyjnym „desinteressment”. Akurat zdarzyło mi się być świadkiem, jak jeden z nich odbierał przysłany z wydawnictwa egzemplarz „Rzeczpospolitej między lądem a morzem” Jacka Bartosiaka.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2018-11-20 18:59)
WIG 55205.54 -1,26%
WIG20 2160.57 -1,33%
mWIG40 3772.3 -1,15%
sWIG80 10688.09 -1,00%
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-11-20
USD 3,7900 +0,16%
EUR 4,3314 +0,17%
CHF 3,8171 +0,59%
GBP 4,8643 -0,12%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami