Prointegra
Gospodarka  RSS
Zmiany klimatu a zdrowie. Wyzwanie przyszłości czy realny problem?

#zrodlo
Zmiana klimatu i walka z chorobami, których nie znaliśmy dotąd w naszym kraju to nie wyzwania przyszłości, ale problemy, które już dziś musimy rozwiązać. To główny wniosek po debacie DGP z udziałem przedstawicieli świata polityki, nauki i aktywistów na rzecz ochrony środowiska.

Tagi: Zdrowie
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ile zarabia się w bankach centralnych? Zagraniczne podmioty nie mają problemu z jawnością

#zrodlo
DGP przeprowadził sondę w 18 bankach centralnych. Część z nich przysłała nam informacje o wynagrodzeniach swoich szefów w ciągu... kilkunastu minut! Inne zrobiły to po maksymalnie kilku godzinach. W danych uwzględniły także dodatki do pensji, nie było problemu z uzyskaniem dostępu do płac dyrektorów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Brexit. Podstawowe informacje

#zrodlo
Sytuacja po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE stanie się mniej korzystna dla tych Polaków, którzy dopiero zamierzają wyemigrować do Wielkiej Brytanii na dłuższy czas – w celach zawodowych bądź edukacyjnych. Jako że kraj przestanie należeć do strefy wolnego przepływu osób, dowód osobisty przestanie być dokumentem uprawniającym do przekroczenia jego granic. Wiza prawdopodobnie nie będzie konieczna, ale może się pojawić wymóg np. określonego pozwolenia.

Tagi: Brexit
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

UOKiK uruchomił nowy rejestr klauzul niedozwolonych

#zrodlo
Nowy rejestr klauzul niedozwolonych uruchomiono na stronie internetowej UOKiK pod adresem www.rejestr.uokik.gov.pl. Według Urzędu pomoże on w łatwiejszym wyszukaniu konkretnego postanowienia.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prokuratura sprawdza, co nadzór robił w sprawie GetBacku

#zrodlo
Śledczy badają nie tylko, kto wyrządził szkody majątkowe i wyprowadzał pieniądze ze spółki. Przyglądają się też działalności KNF, banków i audytorów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak uniknąć bankructwa? 2,5 mld zł rekompensaty dla budowlańców

#zrodlo
Firmy pracujące na drogach i torach liczą straty. Twierdzą, że r ządowe propozycje waloryzacji kontraktów nie rozwiążą problemów branży, bo dotyczą tylko przyszłych inwestycji

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Do trzech razy sztuka. Czy Ozon zapłaci głową?

#zrodlo
Do wczorajszego wieczora ważyły się losy fotela prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Związkowcy tej firmy chcą dziś zablokować posiedzenie rady nadzorczej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rozporządzenie „escaperoomowe” gotowe. Nowe obowiązki dla prowadzących pokoje zagadek

Wymóg przeprowadzenia praktycznego sprawdzenia organizacji ewakuacji ludności przed rozpoczęciem działalności oraz konieczność aktualizacji takich testów co najmniej raz na dwa lata.

Tagi: Tesla
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ile zarabiają prezesi i dyrektorzy? NBP się tłumaczy, znaki zapytania pozostają

#zrodlo
Bank centralny opublikował zarobki prezesów i dyrektorów, co jednak nie zakończyło kontrowersji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Gaz do ogrzewania będzie tańszy, ale trzeba poczekać

#zrodlo
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe unikną podwyżek cen gazu, który wykorzystują do ogrzewania budynków, o ile spełnią określone wymagania.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tomasz Pisula zrezygnował z funkcji prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

#zrodlo
Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przyjęła rezygnację Tomasza Pisuli i odwołała go z funkcji Prezesa Zarządu - poinformowała w środę Agencja.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Banki: Propozycje zmian w RODO uniemożliwią ocenę zdolności kredytowej

#zrodlo
Propozycje zmian prawnych związane z przepisami wdrażającymi RODO uniemożliwią bankom ocenę zdolności kredytowej i nie powinny być przyjęte - przekonywali w środę członków sejmowej podkomisji przedstawiciele środowiska bankowego.

Tagi: Banki, Sejm
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak firmy rodzinne oceniają swoją kondycję finansową? [RAPORT]

#zrodlo
Blisko 60 proc. firm rodzinnych w Polsce prognozuje, że ich sytuacja ekonomiczna w najbliższym roku będzie dobra lub bardzo dobra - wynika z opublikowanego w środę raportu firmy doradczej KPMG. W Europie podobnie prognozuje 73 proc. respondentów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Znamy zarobki w Narodowym Banku Polskim

#zrodlo
NBP, w związku z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi polityki kadrowej i płacowej NBP, Narodowy Bank Polski, jako transparentna instytucja zaufania publicznego, ponownie wyjaśnia oraz podaje do publicznej wiadomości następujące informacje.

Tagi: Banki, NBP
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pomysł na walkę z pseudohodowlami. Będzie zmiana definicji psa i kota rasowego?

#zrodlo
Tamę patologii ma postawić doprecyzowanie definicji psa i kota rasowego. Zmianę zaproponowali posłowie PiS w autopoprawce do projektu nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, nad którą prace toczą się w Sejmie.

Tagi: Sejm
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Niemiecki problem to nasz problem. Polskę czeka recesja?

#zrodlo
Duży spadek produkcji i zamówień w przemyśle pozwala przypuszczać, że gospodarka naszego najważniejszego partnera handlowego wpadła w recesję.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bez zmian na czele rankingu reklamodawców

#zrodlo
Zamknięcie sklepów w niedziele zmusiło handlowców do ostrzejszej walki o klientów i zwiększenia wydatków na promocję w mediach. Ale pozycję lidera utrzymał sektor farmaceutyczny.

Tagi: Sklepy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Niskie bezrobocie i inflacja zachęcają do wydawania pieniędzy. Tak mało niedoli jeszcze u nas nie było

#zrodlo
Bezrobocie i inflacja są niskie, więc konsumenci mają powody do zadowolenia. I do wydawania pieniędzy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kryptowalutowy biznes bez konta w banku

Finansowe korporacje nie muszą prowadzić rachunków przedsiębiorcom zajmującym się obrotem kryptowalutami – uznało Ministerstwo Finansów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Łatwiej będzie przedłużyć prawo ochronne na znak towarowy

#zrodlo
W Sejmie znajduje się rządowy projekt nowelizacji ustawy - Prawo własności przemysłowej, który implementuje unijną dyrektywę mającą na celu zbliżenie ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do znaków towarowych. Co się konkretnie zmieni?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bat na nieuczciwe spółki. Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych przyjęty przez rząd

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe przepisy mają umożliwić zdecydowaną walkę z nieuczciwymi firmami, które oszukują Polaków, a także narażają na straty polskie państwo - przekazał resort sprawiedliwości.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zarządca sukcesyjny nie zawsze jest władny naprawić przedsiębiorstwo

Osoba ustanowiona do kierowania firmą po śmierci przedsiębiorcy może stać się uczestnikiem już trwającego postępowania restrukturyzacyjnego. Sama jednak wniosku w tej sprawie nie złoży.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czerwińska: Duże inwestycje i spółki czekają na pieniądze z PPK

#zrodlo
Duże projekty inwestycyjne, spółki, rynki akcji i obligacji czekają na środki z Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówiła we wtorek minister finansów Teresa Czerwińska. Program buduje nawyk systematycznego oszczędzania - podkreślała.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przedsiębiorca nie zapłaci za wody mieszane jak za ścieki

#zrodlo
Zdaniem sądu administracyjnego zanieczyszczają one środowisko w mniejszym stopniu. Nie ma powodu, aby za ich odprowadzanie Wody Polskie naliczały wyższe opłaty stałe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prosta spółka akcyjna na szybkiej scieżce do uchwalenia

#zrodlo
Jeszcze w styczniu 2019 r. projekt trafi na posiedzenie rządu. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od marca 2020 r. możliwe będzie założenie prostej spółki akcyjnej.

Tagi: Akcyza
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Firmy zapłacą wysoką cenę za kataklizmy z ostatnich lat. Ceny polis skoczyły w górę

#zrodlo
Jeśli przedsiębiorstwo poniosło szkody spowodowane klęskami żywiołowymi albo pożarem lub działa w ryzykownej branży, musi się liczyć ze wzrostem stawek za OC i ochronę majątku.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Budżet na 2019 rok, czyli jak ugryźć 56 miliardów złotych

#zrodlo
Ministerstwo Finansów zapowiedziami skoku deficytu gasiło oczekiwania innych resortów na wzrost wydatków w tegorocznym budżecie. Czy miało rację, dowiemy się po uchwaleniu ustawy budżetowej na 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Darkowski: To nie jest ustawa przeciwko przedsiębiorcom [WYWIAD]

#zrodlo
Nowe regulacje o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych nie skupiają się na karaniu, lecz przede wszystkim na prewencji - mówi Tomasz Darkowski

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Emilewicz: Prosta spółka akcyjna ma szansę obowiązywać od I kw. 2020 r.

Nowy rodzaj spółki – prosta spółka akcyjna (PSA) zakłada projekt nowelizacji Kodeksu spółek handlowych, który ma na celu m.in. wzmocnienie rozwoju startupów w Polsce, zwiększenie ich konkurencyjności oraz zahamowanie "eksportowania" polskich pomysłów za granicę, poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Ustawa jest ostatnim rozwiązaniem z pakietu 100 zmian dla firm i minister zakłada, że zacznie obowiązywać w I kw. 2020 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zatory płatnicze: 10 proc. przedsiębiorstw nie udaje się odzyskać zaległych płatności

Dwie na trzy firmy czekające ponad 60 dni na płatność od partnera biznesowego nie dostają całości należności, wynika z badania BIG InfoMonitor na temat zatorów płatniczych. Średnio tracą co czwartą złotówkę z przeterminowanej kwoty. Co dziesiątej z poszkodowanych firm zdarza się nie odzyskać nic.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2019-01-15 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-01-15
USD 3,7542 +0,22%
EUR 4,2922 -0,03%
CHF 3,8111 -0,01%
GBP 4,8300 +0,47%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami