Hopaj
Internet i Komputery  RSS
Z rozmyślań na Dzień Bez Telefonu Komórkowego

#zrodlo
Pomysł Dnia Bez Telefonu Komórkowego (15 lipca) wydaje nieco osobliwy, kiedy telefony stały się centrami dowodzenia, które niemal każdemu z nas ułatwiają codzienne życie. Może lepiej zrobić Dzień Refleksji nad Korzystaniem z Telefonu.

Źródło: di.com.pl

10 poradników do nauki HTML5 dla początkujących

#zrodlo
Początkującym webmasterom oraz tym, którzy już nieco poznali HTML i chcą się przesiąść na HTML5, a także zrozumieć wyjątkowość tego języka polecamy 10 książek dla początkujących.

Źródło: di.com.pl

6 mln cyberataków na Polskę w ciągu roku

#zrodlo
Średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne ich źródła w ostatnim roku stanowiły Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. Kiedy i gdzie przestępcy atakowali najczęściej?

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja w służbie zdrowia

#zrodlo
Opieka zdrowotna stanowi jeden z najprężniej rozwijających się i dochodowych obszarów, w których wykorzystuje się SI. Nowa technologia pomaga między innymi w leczeniu uzależnień. Wiele na ten temat dowiadujemy się z raportu „Sztuczna inteligencja w medycynie”.

Źródło: di.com.pl

Rynek chatbotów rośnie jak na drożdżach

#zrodlo
Chatbot brokerem, stylistą,lekarzem? Przy obecnym rozwoju technologii jest to jak najbardziej możliwe. Jeszcze w ubiegłym roku wartość rynku wirtualnych konsultantów szacowano na nieco ponad 250 mld dolarów. W 2024 ma być on już wart 1,3 bln dolarów, co oznacza aż 30% wzrost rdr.

Tagi: Wzrok, Lekarze
Źródło: di.com.pl

Firmy technologiczne w elastycznych biurach

#zrodlo
O nowym podejściu firm IT do przestrzeni biurowej oraz otwarciu biura dla Microsoftu w Polsce, opowiada Martijn Roordink – współzałożyciel przestrzeni do kreatywnej pracy.

Tagi: Microsoft
Źródło: di.com.pl

Automatyka domowa przyciąga coraz więcej inwestorów


Automatyka cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród klientów, ale też wśród inwestorów. W lipcu jeden ze światowych liderów w dziedzinie automatyki dla domu nabył 100% udziałów polskiego producenta systemu smart home. Wartość sfinalizowanej transakcji opiewa na ćwierć miliarda złotych.

Źródło: di.com.pl

Odzyskiwanie długu po polsku

#zrodlo
Polscy wierzyciele nie chcą długo czekać na odzyskanie pieniędzy i zazwyczaj występują o zwrot płatności przeterminowanej o rok. Firmy najczęściej dochodzą należności nieprzekraczających 10 tysięcy złotych. Jakie są najpopularniejsze metody na odzyskanie zaległych pieniędzy?

Źródło: di.com.pl

Kryptowaluty a podatek PCC


Umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej przez prawie rok nie będą obłożone podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Rozporządzenie resortu finansów w tej sprawie weszło w życie 13 lipca br.

Źródło: di.com.pl

Apple prezentuje nowe MacBooki

#zrodlo

Amerykańska firma postanowiła bez żadnej zapowiedzi odświeżyć swoje komputery z serii MacBook Pro. Poznaliśmy przy tym specyfikację oraz cenę, którą trzeba będzie zapłacić za nowe notebooki od Apple.

Źródło: nt.interia.pl

E-dowody od 2019 roku. Zapowiedź ministerstwa i komentarz eksperta

#zrodlo
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw. W ich wyniku, od marca 2019 r. rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

Źródło: di.com.pl

Ustawa o dostępności cyfrowej idzie do konsultacji społecznych

#zrodlo
Pełna dostępność stron i aplikacji administracji publicznej i samorządów osiągnięta najpóźniej w 2020 roku - oto główne założenie projektu ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Inteligentne telewizory śledzą profile użytkowników

#zrodlo
Konsumenci z zadowoleniem przyjmują Internet rzeczy w całej okazałości. Obecnie są dumnymi posiadaczami kilkudziesięciu inteligentnych urządzeń, takich jak telewizory, bransoletki fitness, zegarki, systemy nadzoru, karmniki dla zwierząt, nianie i samochody, ale wiele osób nie wie, że urządzenia te przynoszą korzyści również osobom trzecim i to niekoniecznie cyberprzestępcom.

Źródło: di.com.pl

SI czyta ze zrozumieniem

#zrodlo
Mimo rosnącej popularności treści wideo oraz fotograficznych portali społecznościowych, formy tekstowe - w tym SMS - wciąż mają duże znaczenie w procesie komunikacji. W procesie analizy i automatycznego przetwarzania danych tekstowych pomocne są zwłaszcza narzędzia do text miningu.

Tagi: The Sun, SMS
Źródło: di.com.pl

Zmiany w kierownictwie Ministerstwa Cyfryzacji


Karol Okoński - nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, a Wanda Buk - dotychczasowa dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa - podsekretarzem stanu. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

Tagi: Kreta
Źródło: di.com.pl

Nowe narzędzie do promowania postów

#zrodlo
Na rynku pojawiło się nowe narzędzie do optymalizacji promocji na Facebooku. Jest nim platforma, która pozwoli ustawić automatyczną promocję postów, w tym tych jeszcze niepublikowanych, a wszystko dzięki zaledwie kilku kliknięciom.

Tagi: Facebook
Źródło: di.com.pl

Największa polska umowa gwarancyjna w ramach instrumentów finansowych programów UE


Umowa w ramach instrumentów gwarancyjnych programów UE – COSME została podpisana przez Bank Pekao S.A. i Europejski Fundusz Inwestycyjny. Dzięki niej polscy przedsiębiorcy zyskają łatwiejszy dostęp do nowych kredytów inwestycyjnych i obrotowych o wartości blisko 1,2 mld zł.

Źródło: di.com.pl

Cyberprzestępczość w social mediach

#zrodlo
Media społecznościowe to platformy dające użytkownikom ogrom możliwości. Jedni wykorzystują je do komunikacji, inni pozyskiwania informacji. Jest to także „miejsce” pracy influencerów. Potencjał social mediów zauważony został również przez przestępców, którzy coraz częściej i odważniej dokonują ataków na konta w takich serwisach, jak Facebook czy Instagram.

Sprzęt do ćwiczeń dla początkujących - sprawdź co może ci się przydać

#zrodlo
Moda na bycie fit zatacza coraz szersze kręgi. Osoby, które do tej pory nie miały ochoty na aktywność fizyczną, coraz częściej decydują się na rozpoczęcie treningów. Marzenia o idealnej sylwetce, zdrowiu i dobrym samopoczuciu może dzięki temu się spełnić. Szczególnie, jeśli wybierzemy dobry sprzęt do ćwiczeń, który zwiększy efektywność naszych wysiłków. Sprawdźmy więc jaki sprzęt do ćwiczeń dla początkujących warto wybrać.

Tagi: Zdrowie
Źródło: di.com.pl

Nie trać dni wolnych i nie daj się odwołać z urlopu


Lato to okres, w którym wiele osób korzysta z wyczekiwanego wiele miesięcy urlopu. Warto jednak pamiętać o tym, że w niektórych okolicznościach pracodawca ma prawo do przywołania urlopowiczów do miejsca pracy, a niewykorzystane dni wolne mogą po pewnym czasie przepaść.

Źródło: di.com.pl

Czy udostępniać swoje dane fintechom?

#zrodlo
Obecnie tylko co siódmy Polak deklaruje, że chętnie udostępni dane logowania do banku licencjonowanemu podmiotowi. Unijna dyrektywa PSD2, która ma w pełni obowiązywać w przyszłym roku, ma szansę poprawić ten wynik.

Tagi: Banki
Źródło: di.com.pl

Przemysł 5.0 i kolejna rewolucja przemysłowa

#zrodlo
Czwarta rewolucja przemysłowa trwa w najlepsze, tymczasem na horyzoncie widać już mglisty zarys kolejnej. Na wzór poprzednich stanowi ona mieszankę zdumiewających obietnic, ciężkich wyzwań i niechybnych konsekwencji. Jakie będą fabryki przyszłości?

Źródło: di.com.pl

Czy Google Play Protect potrafi zawieść?

#zrodlo
Firma Google podobno skanuje wszystkie aplikacje na smartfonach i tabletach z systemem Android pod kątem złośliwego oprogramowania. Jak pokazuje test wytrzymałości przeprowadzany od listopada 2017 do marca 2017, gigant jednak nie do końca radzi sobie z gąszczem złośliwych programów.

Źródło: di.com.pl

Prace sezonowe a ochrona danych osobowych

#zrodlo
Wyłudzenia danych osobowych to problem, z którym często spotykają się osoby zainteresowane wakacyjną pracą. W sieci pojawiają się w letnim czasie fikcyjne ogłoszenia przyciągające ludzi atrakcyjnymi zarobkami. Ich celem nie jest wyłącznie skłonienie zainteresowanych do wysyłania CV, na którym znajdują się chociażby takie dane, jak numer telefonu lub adres mailowy, ale też pozyskanie numeru konta bankowego czy skanu dowodu osobistego.

Źródło: di.com.pl

Atak szpiegowski na wojskowe urządzenia mobilne

#zrodlo
Świat ogarnęła gorączka Mistrzostw Świata, a tymczasem na początku lipca izraelskie agencje bezpieczeństwa ogłosiły, że organizacja Hamas doprowadziła do zainstalowania oprogramowania szpiegującego na smartfonach izraelskich żołnierzy, usiłując w ten sposób zebrać informacje o armii. W akcji pomogły terrorystom właśnie piłkarskie rozgrywki w Moskwie.

Źródło: di.com.pl

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?


Przy wyborze firmy wypożyczającej auta, musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Liczy się zarówno jej wiarygodność, odpowiednia, zadbana flota, jak i przejrzystość zasad najmu. Dlatego, zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dobrze rozeznać się w dostępnych na rynku ofertach. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych kłopotów i rozczarowań.

Źródło: di.com.pl

Rejestracja dziecka przez internet krok po kroku

#zrodlo
Od urodzenia dziecka (wystawienia karty urodzenia, która trafia do urzędu) masz 21 dni na rejestrację malucha w Urzędzie Stanu Cywilnego. Rejestracja nie wymaga wychodzenia z domu. Jedno z rodziców musi mieć profil zaufania.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Test Kiano Elegance 13.3 360Polska firma Kiano wprowadziła na rynek swój odpowiednik Microsoft Surface i hybrydowych komputerów 4w1 - Kiano Elegance 13.3 360 ma łączyć wszystkie mocne strony wspomnianych urządzeń, jednocześnie oferując znacznie bardziej konkurencyjną cenę. Czy ta sztuka się udała?

Tagi: Microsoft, Kia
Źródło: nt.interia.pl

Prezenty dla fanów Nikoli Tesli

#zrodlo
Dziś 162. urodziny Nikoli Tesli - genialnego naukowca i płodnego wynalazcy, odkrywanego na nowo bohatera geeków, fanów techniki i nauki. Spraw sobie lub innemu fanowi

Tagi: Tesla
Źródło: di.com.pl

Za e-zakupy można zapłacić przecież później

#zrodlo
Dostępność w tysiącach sklepów internetowych, możliwość sfinansowania zakupów o wartości do kilku tysięcy złotych i bezkosztowe odroczenie zapłaty do 30 dni – tak w skrócie działa na polskim rynku nowa usługa dla e-kupujących.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami