f4up
Internet i Komputery  RSS
Asystent Google po polsku a rozwój płatności głosowych w Polsce

#zrodlo
Google oficjalnie uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google. Czy wirtualny asystent, który rozumie i reaguje na język polski sprawi, że Polacy pokochają usługi głosowe?

Tagi: Google
Źródło: di.com.pl

Rabunek na 500 mln dolarów – Japonia pamięta


Japoński regulator finansowy nie zgodzi się na wprowadzenie instrumentów pochodnych opartych o kontrakty terminowe. Będzie to kolejny cios dla kryptowalut, które nie są w stanie wybić się ze spadkowego trendu obserwowanego przez cały 2018 r.

Źródło: di.com.pl

Jak chronić dzieci korzystające z TikTok?

#zrodlo
TikTok – aplikacja społecznościowa dla młodszych nastolatków – jest coraz bardziej popularny także w Polsce. To łatwa i pozornie nieszkodliwa zabawa, ale…

Tagi: Zabawki
Źródło: di.com.pl

Koniec zabezpieczeń Captcha?

#zrodlo
Niedawno opublikowane wyniki badań pokazują, że niektóre rodzaje zabezpieczeń captcha stały się przestarzałe. Powód? Maszyny nauczyły się, jak je omijać.

Źródło: di.com.pl

Polska w konsorcjum sprzątającym kosmos

#zrodlo
Pod koniec 2018 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem europejskiego Konsorcjum SST (Space Surveillance and Tracking - Obserwacja i Śledzenie Obiektów Kosmicznych). Dzięki temu krajowe firmy będą mogły uczestniczyć przedsięwzięciach finansowanych ze środków Unii Europejskiej - ich budżet może wynieść ponad 350 mln euro.

Źródło: di.com.pl

Jawne zarobki w Polsce na mocy prawa?

#zrodlo
W Polsce wciąż niewiele firm decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.

Źródło: di.com.pl

Praca jak z futurystycznego serialu

#zrodlo
Czy w przyszłości rynek pracy będzie przypominał mroczne światy ukazywane w serialu Black Mirror? Czy roboty odbiorą nam miejsca pracy? I jak się przygotować do nadchodzących zmian?

Tagi: Roboty, Praca
Źródło: di.com.pl

Czy firmy wiedzą, po co zbierają dane...

#zrodlo
Większość dużych i średnich firm w Polsce przyznaje, że gromadzi dane, 60% deklaruje wykorzystanie w analityce biznesowej, a do stosowania rozwiązań z zakresu Big Data przyznaje się do 16% firm.

Źródło: di.com.pl

Wirus odczytuje komendy przestępców z memów na Twitterze

#zrodlo
Nie tylko 300 mln użytkowników Twittera może czytać tweety i reagować na nie. Na wyśledzonym przez ekspertów bezpieczeństwa koncie Twittera pod koniec listopada opublikowano dwa obrazki, w których ukryto czytelne tylko dla wirusa instrukcje działania na komputerze ofiary...

Tagi: Komputery
Źródło: di.com.pl

Twarzy nie zmienisz, ale PIN w telefonie już tak

#zrodlo
Coraz więcej smartfonów posiada funkcję odblokowania telefonu za pomocą skanu twarzy. Jak jednak wykazało badanie holenderskiej organizacji ​​Consumentenbond, aż 38% testowanych urządzeń udało się przechytrzyć i odblokować je dzięki zdjęciu twarzy jego właściciela...

Źródło: di.com.pl

Szykuje się dobry rok dla sektora fintech

#zrodlo
Początek 2019 roku już za nami. Co czeka sektor fintech w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Za sprawą implementacji dyrektywy PSD2 będziemy obserwować zmiany w zakresie uwierzytelniania płatności w e-commerce, a także wzrost otwartości banków na FinTechy. Eksperci TWINO prognozują, jakie jeszcze wyzwania oraz technologie najbardziej wpłyną na sektor finansowy 2019 roku.

Źródło: di.com.pl

Na intranecie da się zarabiać. Wyniki badań Akademii Koźmińskiego i Ideo


Intranet, jako wewnętrzna platforma komunikacji, to nie tylko narzędzie pracy, które zapewnia pracownikom dostęp do niezbędnych informacji. Systemy intranetowe znacząco podnoszą konkurencyjność firm i wpływają na ich rozwój. Wspomagają pracę zespołową i pomagają zarządzać wiedzą oraz innowacjami.

Źródło: di.com.pl

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - w ciągu kilku dni załatwisz online

#zrodlo
Bezpłatna karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) zapewnia pomoc w przypadkach nagłych zachorowań w trakcie pobytu za granicą. Koszty uzyskanej pomocy medycznej są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

Sapkowski, Wiedźmin i jego roszczenie o zapłatę 60 mln do CD PROJECT

#zrodlo
Od wielu tygodni głośno o wezwaniu przez prawników Sapkowskiego CD PROJECT do zapłaty 60 milionów złotych na rzecz pisarza ze względu na to, że Sapkowski za mało się wycenił za prawa do gry w uniwersum Wiedźmina, które pisarz stworzył. Czy roszczenia są zasadne? Czy Wiedźmin to “własność” Sapkowskiego, czy raczej franszyza kulturowa, nad którą kontrolę ma już tylko „popkultura” i spece od marketingu?

Źródło: di.com.pl

Lenovo Legion Y740 i Y540 - nowa generacja laptopów

#zrodlo

Podczas targów CES 2019 w Las Vegas firma Lenovo zaprezentowała swoje nowe laptopy dla graczy Lenovo Legion Y740 i Y540.

Tagi: Lenovo
Źródło: nt.interia.pl

Rząd łączy ministerialne serwisy


Od 2019 roku strony internetowe 19 ministerstw funkcjonują w ramach portalu administracji rządowej – Gov.pl. W jednym miejscu znalazły się informatory, poradniki oraz wygodna wyszukiwarka usług dla obywateli, przedsiębiorców i urzędników.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Automatycznie przetwarzane e-faktury - doświadczenia europejskie

#zrodlo
Włochy są drugim krajem w Europie, który wprowadził dla prywatnych przedsiębiorców obowiązkowe rozliczanie poprzez automatycznie przetwarzane elektroniczne faktury. Pionierem na Starym Kontynencie w tym zakresie jest Portugalia. Rząd w Lizbonie zdecydował się na taki krok w 2012 roku.

Źródło: di.com.pl

NIK: spółki celowe bez celu

#zrodlo
Spółki tworzone przez jednostki naukowe nie sprawdziły się dotychczas jako skuteczne narzędzie pozwalające na transfer wyników badań naukowych lub prac rozwojowych do gospodarki – ocenia NIK. Mimo nakładów finansowych efekty ich prac są mizerne, a przychody znikome, uzyskiwane głównie z usług doradczych czy szkoleniowych. Spółki generalnie nie otrzymują wyników prac badawczych, które mogłyby podlegać komercjalizacji. Takie uwarunkowania ograniczają więc możliwość osiągnięcia celu, dla którego spółki zostały utworzone – zauważa NIK.

Źródło: di.com.pl

Smartfon a prywatność, czyli RODO to za mało

#zrodlo
Zadbaj o prywatność na smartfonie. Pomoże Ci 5 praktycznych wskazówek.

Źródło: di.com.pl

Dofinansowanie do tworzenia produktów sieciowych w Polsce Wschodniej


Do 24 stycznia można składać wnioski w konkursie Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP w Polsce Wschodniej. Na wsparcie projektów realizowanych przez konsorcja składające się z co najmniej trzech firm przewidziano 300 mln zł.

Źródło: di.com.pl

Prezenty dla Dziadka. 10 propozycji na Dzień Dziadka [22 stycznia]

#zrodlo
Dzień Dziadka - bardzo dobry moment na okazanie albo powiedzenie wprost, że jest kimś ważnym i znaczącym w życiu wnucząt. Przemyślany prezent, dopasowany do gustu dziadka, będzie miłym zwieńczeniem Dnia Dziadka. Oto 10 propozycji prezentów dla dziadka.

Tagi: GUS
Źródło: di.com.pl

Dell na CES 2019 - odświeżone XPS, Inspiron i Latitude

#zrodlo

Dell na CES 2019 przywiózł produkty z serii XPS, Inspiron i Latitude, udoskonaloną technologię Dell Cinema oraz kolejną generację aplikacji Dell Mobile Connect.

Źródło: nt.interia.pl

Dlaczego Europa Środkowo-Wschodnia nie jest pozytywnie nastawiona do technologii blockchain?


Ponad połowa przebadanych liderów i menadżerów firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej uważa, że zachwyt nad możliwościami tchnologii blockchain jest przesadzony. Jednocześnie z badania „Breaking Blockchain open. Central and Eastern European perspective” wynika, że aż 45% z nich wyraża obawę, iż jeśli nie wdroży technologii w swojej organizacji, w niedalekiej przyszłości straci przewagę konkurencyjną.

Źródło: di.com.pl

Pracownicy najczęściej poszukiwani (właściwie wyszukiwani) w 2018 roku

#zrodlo
2018 rok w wielu branżach znalezienie odpowiedniego specjalisty było dla pracodawców sporym wyzwaniem. Aby znaleźć odpowiednich pracowników, rekruterzy korzystali z szerokiego wachlarza narzędzi - od ogłoszeń i usług rekrutacyjnych po chętnie wykorzystywany direct search. Najczęściej poszukiwani byli specjaliści z obszarów IT, lecz popularne były również inne branże.

Źródło: di.com.pl

O pożyczaniu przy nieregularnych dochodach

#zrodlo
Nieregularne dochody często stanowią przeszkodę na drodze do pozyskania finansowania z zewnątrz, ponieważ instytucje finansowe mają wątpliwości odnośnie stabilnej i regularnej spłaty zobowiązania. Jak pozyskać w takiej sytuacji dodatkowe środki na realizację większych celów?

Źródło: di.com.pl

3 miliony inwestycji w e-szkołę języków obcych

#zrodlo
Nauczycielami w tej szkole są przeszkoleni lektorzy z całego świata, a zajęcia odbywają się indywidualnie lub w bardzo małych grupach. Jako, że innowacyjność to jej wyznacznik, środki pozyskane z inwestycji zostaną przeznaczone między innymi na rozwój algorytmów wspierających procesy dydaktyczne.

Źródło: di.com.pl

Wpływ RODO na bezpieczeństwo informacji w 2018 roku

#zrodlo
Rok 2018 stał się kolejnym, w którym ustawodawca (zarówno krajowy i unijny) starał się zminimalizować dystans pomiędzy rozwojem technologicznym a obowiązującym porządkiem prawnym, szukając równowagi pomiędzy dwiema wartościami: ochroną prywatności obywateli i innowacyjnością gospodarki. Bez względu na mnogość zdarzeń godnych odnotowania, jedno z nich znacząco przyćmiło pozostałe.

Źródło: di.com.pl

Młodzi naukowcy o motywacjach do działania

#zrodlo
Trwa rekrutacja do ósmej już edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Podczas zeszłorocznej młodzi naukowcy mieli szansę zaprezentować pomysły na projekty z różnych dziedzin nauki, otrzymać wsparcie ze strony ekspertów oraz zaplanować najbliższe etapy swojej kariery. Dlaczego wzięli udział w rywalizacji? Skąd czerpią inspiracje?

Tagi: Mielno
Źródło: di.com.pl

Windows 10 w nowy sposób rozwiąże problematyczne aktualizacje

#zrodlo

Microsoft w nowy sposób chce podejść do aktualizacji systemu Windows. Oprogramowanie zarezerwuje odpowiednią ilość miejsca na dysku, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Źródło: nt.interia.pl

5 wskazówek dla pracodawców, które pomogą w złożeniu wypełnionego formularza PIT-11 na czas

#zrodlo
Pracodawcom pozostały 3 tygodnie na złożenie do urzędu skarbowego PIT-11. Jak zrobić to sprawnie i zdążyć na czas? Oto 5 wskazówek, pomocnych w eliminacji najczęstszych błędów, popełnianych przy dopełnianiu obowiązków podatkowych.

Źródło: di.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami