f4up
Kielce  RSS
CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – NIEDZIELA [20 STYCZNIA]

#zrodlo
Kielczanie upamiętnią Powstańców Styczniowych, w Pierzchnicy uroczystości związane z odzyskaniem praw miejskich. To najważniejsze wydarzenia niedzieli.

Tagi: Praca
Źródło: www.radio.kielce.pl

Mirzec upamiętnił bohaterów


Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu powstania styczniowego odbyły się w Mircu. Tu stacjonowali uczestnicy XIII Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 z Szydłowca do Wąchocka.

Źródło: www.radio.kielce.pl

TAK MINĄŁ DZIEŃ – SOBOTA [19 STYCZNIA]

#zrodlo
Piechurzy uczcili powstańców, w Jędrzejowie upamiętniono Pawła Adamowicza. To najważniejsze wydarzenia soboty.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ostatnie pożegnanie Pawła Adamowicza

#zrodlo
W Bazylice Mariackiej w Gdańsku pochowano w sobotę zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W świątyni oraz na terenie miasta w pożegnaniu samorządowca brało udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: www.radio.kielce.pl

Pierwszy, poważny szczyt zdobyła w rękawiczkach za 20 złotych. Miłka Raulin w Kielcach

#zrodlo
Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty siedmiu kontynentów i autorka projektu „Siła marzeń” odwiedziła dziś Centrum Geoedukacji w Kielcach. Choć z zawodu jest kolejarzem, mówi, że góry były jej pasją od dziecka. Pierwszy raz na Śnieżkę wspięła się, gdy miała 11 lat. Jest matką 10-letniego syna, a wspinaczką wysokogórską zajęła się poważnie, kiedy Jeremi miał roczek, zdobywając szczyt Afryki - Kilimandżaro.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Z Suchedniowa do Bodzentyna. Piechurzy uczcili Powstańców

#zrodlo
W Bodzentynie zakończył się XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych. Uczestnicy przeszli ponad 16 kilometrów z Suchedniowa. Wśród nich byli strzelcy, harcerze, uczniowie i grupy rekonstrukcyjne. Na górnym rynku w Bodzentynie odbył się apel pamięci, padła także salwa honorowa na cześć powstańców.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W Plechowie dzielili się swoimi doświadczeniami kulinarnymi

#zrodlo
W Centrum Integracji Wiejskiej w Plechowie w gminie Kazimierza Wielka odbył się konkurs kulinarny pod nazwą „Ciastko dla babci i dziadka z okazji ich święta”. Jak podkreśla jego pomysłodawczyni Agnieszka Styczeń- wydarzenie połączyło pokolenia i przypomniało najmłodszym o lokalnych tradycjach.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Jędrzejowianie uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

#zrodlo
„O zmarłych trzeba mówić dobrze albo wcale” - tymi słowami rozpoczął homilię ojciec Jakub Zawadzki, który w klasztorze cystersów w Jędrzejowie przewodniczył mszy świętej, odprawionej w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Tagi: Gdańsk, MSZ
Źródło: www.radio.kielce.pl

Ćwiczenia strażaków na lodzie. Uratowali dwa psy

#zrodlo
Państwowa Straż Pożarna w Sandomierzu zakończyła cykl szkoleń na zbiornikach wodnych pokrytych lodem. Ćwiczenia dla jednostki ratowniczo-gaśniczej przeprowadzono z użyciem specjalnych sań przydatnych w przypadku ratowania ludzi tonących w przeręblach lub pod załamanym lodem.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Zasady doboru sprzętu narciarskiego. Aby jazda była bezpieczna

#zrodlo
Sprzyjające, zimowe warunki zachęcają kielczan do korzystania ze stoków. Wzmożony ruch również w sklepach i komisach ze sprzętem sportowym. Trzeba jednak pamiętać o zasadach doboru nart, łyżew i snowboardu.

Tagi: Kielce, Sklepy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Mieszkańcy Nagłowic oddają krew dla chorego mieszkańca Włoszczowy

#zrodlo
„Podaruj krew ratuj życie ” - pod takim hasłem w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach promowana jest akcja honorowego oddawania krwi. Od 2017 roku, kiedy powstał Klub Ognista Krew, zbiórki tego drogocennego leku organizowane są co dwa miesiące i uczestniczy w nich około 30 osób.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W Suchedniowe upamiętniono bohaterów 1863 roku


Zakończyła się pierwsza część sobotnich, centralnych obchodów 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które obejmują województwa mazowieckie i świętokrzyskie. Rano w intencji bohaterów 1863 roku modlono się podczas mszy świętej w suchedniowskim kościele pod wezwaniem św. Andrzeja.

Tagi: Modlin, MSZ
Źródło: www.radio.kielce.pl

Muzyczne podróże. Jachtem przez Atlantyk [ZDJĘCIA, VIDEO]

#zrodlo
Wybraliśmy się na największe na świecie zawody dla jachtów turystycznych - ARC (Atlantic Rally for Cruisers). Przepłynęliśmy Atlantyk, z Las Palmas de Gran Canaria poprzez Wyspy Zielonego Przylądka do Saint Lucia na Morzu Karaibskim.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pożegnanie Pawła Adamowicza

#zrodlo
W samo południe rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Trumna z ciałem samorządowca wczoraj do godziny 17:00 była wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Potem przeniesiono ją w żałobnym kondukcie do Bazyliki Mariackiej, gdzie odbyło się czuwanie modlitewne. Mieszkańcy Gdańska mogli żegnać prezydenta do północy. Potem ciało Pawła Adamowicza zostało poddane kremacji. Po mszy żałobnej urna z prochami Pawła Adamowicza spocznie w Bazylice Mariackiej obok Sali Rajców, w kaplicy świętego Marcina.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wystawa w opatowskich podziemiach ma budzić wspomnienia, ale też edukować

#zrodlo
PRL-owskie sprzęty i dekoracje prezentuje Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie. W trzech salach wystawowych zgromadzono pamiątki i przedmioty codziennego użytku z lat 50., 60., 70. i 80. Jak mówi Artur Dębski, przewodnik po opatowskich podziemiach, ekspozycja zatytułowana „Pan tu nie stał, czyli perły PRL-u” - to zbiór rzeczy, które znajdowały się w praktycznie każdym domu. W starszych mają obudzić wspomnienia, a młodszych edukować.

Tagi: Kora
Źródło: www.radio.kielce.pl

Oryginalne prezenty dla małych pacjentów sandomierskiego szpitala

#zrodlo
Kilkanaście gałganych maskotek zrobią własnoręcznie panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zajeziorza w gminie Samborzec dla pacjentów oddziału dziecięcego w sandomierskim szpitalu. Będzie to prezent od KGW dla dzieci z okazji Walentynek. Maskotki powstaną we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Źródło: www.radio.kielce.pl

To długo oczekiwane inwestycje. Ma być bezpieczniej dla mieszkańców

#zrodlo
Ponad 9 kilometrów chodników powstanie przy drogach krajowych w województwie świętokrzyskim. W planach jest stworzenie chodników w miejscowościach Tomaszów, Marcinkowice, Adamów, Brzezie, Balblinów oraz w Wymontowie. W Opatowie chodniki zostaną wybudowane na dwóch odcinkach, przy drogach krajowych nr 74 i 9.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Zimowy Maraton Świętokrzyski na trasie o niezwykłej scenerii

#zrodlo
Pół tysiąca osób z całej Polski bierze udział w III Zimowym Maratonie Świętokrzyskim. Piechurzy wyruszyli o godzinie 7:30 z Brzechowa, w gminie Daleszyce. Po pokonaniu trasy długości 43 kilometrów zameldują się na mecie w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku.

Tagi: Maraton
Źródło: www.radio.kielce.pl

Most Kultury połączył Kielce i Winnicę. Wystawa kieleckich malarzy na Ukrainie

#zrodlo
Obrazy dwojga kieleckich artystów: Magdaleny Leśniak i Rafała Urbańskiego można do końca stycznia oglądać w Winnickim Obwodowym Muzeum Krajoznawczym. Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zorganizowało ekspozycję na Ukrainie wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Winnicy. To początek współpracy obu instytucji.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Dwa poważne wypadki w Świętokrzyskiem. Są utrudnienia

#zrodlo
Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze krajowej nr 77 w Sandomierzu. Doszło tam do zderzenia 2 samochodów osobowych. Ranne zostały 2 osoby. Na miejscu jest już policja, która kieruje ruchem. Jeden pas jezdni jest zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać około 2 godzin.

Źródło: www.radio.kielce.pl

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [19 STYCZNIA]

#zrodlo
Drugi dzień centralnych obchodów 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, Jędrzejów uczci pamięć Pawła Adamowicza. To najważniejsze wydarzenia soboty.

Źródło: www.radio.kielce.pl

TAK MINĄŁ DZIEŃ – PIĄTEK [18 STYCZNIA]

#zrodlo
Rozpoczęły się obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, matka oskarżona o zabójstwo noworodka tymczasowo aresztowana.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Tragiczne potrącenie na drodze krajowej

#zrodlo
Wypadek na trasie krajowej nr 9 z Opatowa do Sandomierza. W Lipniku samochód osobowy potrącił pieszego, który poniósł śmierć. Jak nas poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji - na miejscu działa grupa dochodzeniowo-śledcza. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Źródło: www.radio.kielce.pl

To już ostatnie przygotowania. Wejdą na najwyższy szczyt Andów, aby pomóc Monice

#zrodlo
„Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej” - wyprawę pod takim hasłem na najwyższy szczyt Andów odbędą podkomisarz Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji w Komisariacie IV Policji w Kielcach wraz z doświadczonym alpinistą z Tychów, Aleksandrem Pilukiem.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Najnowszy spektakl „Kubusia” powalczy o finał

#zrodlo
Najnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach „Pod adresem marzeń” został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Celem konkursu jest nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzacja polskiego dramatu współczesnego.

Tagi: Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

Rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

#zrodlo
W piątek o godz. 17 rozpoczęła się zarządzona przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kielce budują na potęgę. Powstają osiedla domków, bloki i biurowce

#zrodlo
W Kielcach powstaje coraz więcej mieszkań – tak wynika z danych zgromadzonych przez Urząd Miasta. Liczba pozwoleń na budowę, które magistrat wydał deweloperom, w 2018 roku zwiększyła się dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego roku.

Tagi: Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

Zakaz odwiedzin w ostrowieckim szpitalu

#zrodlo
W ostrowieckim szpitalu wstrzymano odwiedziny na wszystkich oddziałach. Jak informuje dyrektor ds. lecznictwa Piotr Wójcik, powodem są infekcje sezonowe. Chodzi przede wszystkim o zapalenie dróg oddechowych i rotawirusy. Zakaz odwiedzin związany jest także z sytuacją na oddziale neurologii. Wciąż przebywają tam pacjenci, którzy są nosicielami szczepu bakterii Klebsiella – New Delhi.

Źródło: www.radio.kielce.pl

„Mała Pętla Świętokrzyska” w czerwcu przejezdna na całej długości


W czerwcu tego roku ma się zakończyć remont „Małej Pętli Świętokrzyskiej” w Bodzentynie. Przebudowa tej drogi była zapowiadana od 19 lat, a sam remont trwa już od trzech lat. Aktualnie, prace prowadzone są na odcinkach od Bodzentyna do Dąbrowy Dolnej i z Podgórza do Bodzentyna. Dodatkowo budowane jest rondo łączące obie drogi. Wykonywane są m.in. warstwy konstrukcyjne i chodniki oraz oświetlenie.

Tagi: Praca
Źródło: www.radio.kielce.pl

Prosta, ale bez asfaltu?

#zrodlo
Kieleccy drogowcy wciąż szukają pieniędzy na remont najbardziej zapomnianego fragmentu ulicy Prostej. Chodzi o odcinek na Zagórzu, pomiędzy ulicami Cedzyńską i Zagórską. W tym roku, magistrat wyda 2,5 miliona złotych na wykup gruntów pod inwestycję.

Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami