Hopaj
Łódź  RSS
Dodatkowe przydziały węglą, tylko na lekarską receptę. Życie codzienne Łodzi w 1917 roku

#zrodlo
Życie codzienne w roku 1917 toczyło się swoim zwyczajnym torem. Wojna trwała w Europie, w Łodzi próbowano radzić sobie z jej skutkami. Obchodzono święta, rozwijano naukę, walczono z przestępczością. Oto kilka obrazków z łódzkich gazet roku 1917.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Tosia… i świat jej wyobraźni [WIDEO]


Tosia ma bardzo bogatą wyobraźnię. Jak każde dziecko. Jej przywilej polega na tym, że znalazła dorosłych - rodziców i nauczycieli - którzy pomogli jej wydobyć i rozwinąć to, co ma najcenniejsze: talenty. A że każde z dzieci ma wiele fantastycznych talentów, to przykład Tosi pokazuje nam, jak można z każdego dziecka wydobyć ogromne wewnętrzne bogactwo.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Magistrat zaprezentował projekt budżetu Łodzi na 2019 rok. Deficyt wyniesie 227 mln zł [PREZENTACJA]

#zrodlo
W łódzkim magistracie odbyła się prezentacja projektu budżetu Łodzi na 2019 r.

Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA RĘCZNA: ChKS Politechnika Łódzka wraca do domu bez punktów [RELACJA]

#zrodlo
Piłkarki ręczne ChKS-u PŁ nie zdołały sprawić niespodzianki i wysoko przegrały na wyjeździe z SPR Sambor Tczew 31:16 (17:7). To już czwarta porażka z rzędu podopiecznych trener Agnieszki Kowalskiej.

Tagi: Piłkarze
Źródło: www.tulodz.com.pl

SIATKÓWKA: PGE Skra Bełchatów z kolejnym kompletem punktów [RELACJA]

#zrodlo
W meczu ósmej kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała ONICO Warszawa 3:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA NOŻNA: R. Mroczkowski po meczu Widzew – Rozwój: „Ostatnie niepowodzenia sprawiły, że zgubiliśmy pewność siebie”


Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego jedynie zremisowali w sobotę z przedostatnim w tabeli Rozwojem Katowice. Pogubione punkty na szczęście nie wpłynęły jeszcze na zajmowaną przez łodzian pozycję w tabeli.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Więcej świateł, więcej atrakcji. 1 grudnia startuje Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]

#zrodlo
Tradycja kupiecka na ul. Piotrkowskiej utrzymująca się od dwóch wieków i wspierana przez szereg atrakcyjnych wydarzeń przyciąga tysiące łodzian i turystów nie tylko w letnie dni! Reprezentacyjna ulica Łodzi ze względu na swój unikatowy charakter stanowi zimą idealną przestrzeń dla organizacji miejskiego jarmarku bożonarodzeniowego, nasilającego ruch w obrębie całego centrum i położonych przy Piotrkowskiej sklepach, butikach i restauracjach. Wzorem z poprzedniego roku łódzki Jarmark rozpocznie się 1 grudnia i wprowadzi nas w podniosłą, świąteczną atmosferę oferując całe mnóstwo atrakcji i wydarzeń towarzyszących. W tym roku organizatorzy zadbają, by odwiedzających Piotrkowską zaskoczyło i olśniło nowe, bogatsze wydanie świątecznego targu!

Źródło: www.tulodz.com.pl

„Miasto na progu wielkiej zmiany”. Wywiad z Tomaszem Koralewskim z Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Cz 1 [WIDEO]


Według powszechnej opinii Łódź to miasto, które się kocha, lub którego się nienawidzi. Czym możemy oczarować turystów, aby zwiększyć grono miejskich miłośników? Rozmawialiśmy o tym z Tomaszem Koralewskim, prezesem zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Tagi: Łódź, Kora
Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA NOŻNA: Gdzie są teraz piłkarze Widzewa z ostatniego sezonu w Ekstraklasie?

#zrodlo
Sezon 2013/14 był nieudany dla piłkarzy i kibiców Widzewa Łódź. Widzewiacy zajęli w nim ostatnie, 16. miejsce i spadli z Ekstraklasy. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie znajdują się teraz zawodnicy, którzy wówczas byli w składzie Widzewa.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Łódzcy Terytorialsi z zastrzykiem nowych sił. Ostatnie w tym roku wcielenie [ZDJĘCIA]


121 ochotników zostało wcielonych w piątek (16 listopada br.), do 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu, wchodzącego w skład formowanej obecnie 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród nich jest 31 pań.

Tagi: Bataliony
Źródło: www.tulodz.com.pl

„Szumy, zlepy, ciągi” Mirona Białoszewskiego. Słuchowisko w łódzkim Niebostanie na 70-lecie Empiku

#zrodlo
Nikt tak pięknie nie pisał o codziennych, na pozór błahych sprawach, jak Miron Białoszewski. Jego "Szumy, zlepy, ciągi" to fascynująca relacja ze stanów wewnętrznych, które dla twórców działających w latach 70. XX wieku były często ważniejsze niż baczne przyglądanie się politycznej rzeczywistości. W tym niebanalnym tekście, jak to u Białoszewskiego, chwilami pisanie i życie stają się tym samym.

Tagi: Ciąża
Źródło: www.tulodz.com.pl

Maleńczuk o Łodzi: „Lubię Łódź dlatego, że jest to najbardziej ponure miasto w Polsce” [WIDEO]

#zrodlo
Nigdy nie wiadomo, kiedy Maciej Maleńczuk mówi serio, kiedy żartuje, a kiedy to jest tylko artystyczna prowokacja.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Dziesięć pytań, na które nie odpowiesz, jeżeli nie jesteś z Łodzi. Sprawdź się![QUIZ]

#zrodlo
Łódź to fascynujące miasto z wieloma zagadkami. Warto je poznać bliżej lub, jeśli znamy je znakomicie sprawdzić, jak dużą wiedzą na jego temat możemy się pochwalić.

Źródło: www.tulodz.com.pl

5 potraw, których prawdopodobnie nie jadłeś, jeżeli nie jesteś z Łodzi. Sprawdź się!

#zrodlo
Łódź jest miastem wielu kultur. Poza charakterystyczną gwarą regionalną (10 słów, których nie zrozumiesz, jeżeli nie jesteś z Łodzi), Łódź ma również tradycyjne potrawy.

Tagi: Łódź
Źródło: www.tulodz.com.pl

Ranking parków wodnych w Polsce. Aquapark Fala na podium. Sprawdź! [ZESTAWIENIE | CENY]

#zrodlo
Baseny z falami, rwące rzeki, masaże wodne, jacuzzi... i wiele więcej czeka na fanów wodnych atrakcji w Aquaparkach w całej Polsce. Niezależnie czy niedawno wróciłeś z wakacji nad morzem, czy nie miałeś jeszcze czasu na urlop, wycieczka do parku wodnego rozbudzi wakacyjne wspomnienia, zapewni przyjemne orzeźwienie oraz zapewni dobrą zabawę i relaks dla całej rodziny.

Tagi: Masaże, Basen
Źródło: www.tulodz.com.pl

Amerykański koncern poszukuje nowych pracowników do zakładów w Łodzi i Strykowie

#zrodlo
Amerykański koncern Sonoco, będący dostawcą opakowań, produktów przemysłowych oraz usług w zakresie pakowania, zatrudni 200 nowych pracowników do zakładów na terenie województwa łódzkiego. Prowadzona rekrutacja obejmuje m.in. pracowników produkcyjnych, inżynierów oraz kadrę menadżerską. Poszukiwane są osoby o zróżnicowanym doświadczeniu i kompetencjach zawodowych.

Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA NOŻNA: Po słabym występie Widzew remisuje z Rozwojem

#zrodlo
Ci którzy oczekiwali dominacji Widzewa w meczu z jedną z ostatnich drużyn w tabeli, musieli mocno się zawieść. Łodzianie grali dzisiaj ospale, mieli duże problemy z organizacją w grze ofensywnej i nie ustrzegli się błędów w obronie.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Wnikliwym okiem #2 - co trapi łódzkich kierowców? [WIDEO]

#zrodlo
W drugim odcinku redakcyjnych analiz zastanawiamy się nad łódzkim i polskim fenomenem budowy dróg, a właściwie niemożności ich budowy. Inwestycje w mieście oraz najbliższej okolicy Łodzi pokazują, że coraz trudniej i coraz drożej buduje się drogi - o ile uda się budowę rozpocząć. A to przypadki coraz rzadsze...

Źródło: www.tulodz.com.pl

CPK między Łodzią a Warszawą zyskało logo i agencję promocyjną - która od razu zaliczyła pierwszą wpadkę

#zrodlo
Wielki projekt inwestycyjny, jakim ma być Centralny Port Komunikacyjny położony 70 km od Łodzi i 40 km od Warszawy, wymaga wielkich nakładów na promocję. Do tego niełatwego przedsięwzięcia wybrano jedną z największych agencji promocyjnych w Polsce. Przy okazji prezentacji stworzonego właśnie loga agencja zaliczyła wpadkę.

Źródło: www.tulodz.com.pl

SIATKÓWKA: ŁKS niepokonany! Komplet punktów pozostaje w Łodzi [RELACJA]

#zrodlo
Łódzkie Wiewióry ponownie okazały się lepsze od swoich rywalek! W 4. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet pokonały bez problemów Radomkę Radom 3:0, mając przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Groźny wypadek czterech samochodów na Pabianickiej. Sprawca uciekł. Poszukuje go policja

#zrodlo
Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego przy ul. Stokowskiej lub telefonicznie 42 665 25 01.

Tagi: Policja
Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA NOŻNA: Widzew Łódź – Rozwój Katowice [RELACJA NA ŻYWO]

#zrodlo
Po trzech tygodniach Widzew wraca przed własną publiczność! W 19. kolejce II ligi łodzianie podejmują u siebie Rozwój Katowice. WIDZEW Ł&OóDŹ 0:0 ROZW&OóJ KATOWICE [PRZERWA]

Źródło: www.tulodz.com.pl

SIATKÓWKA: ŁKS Commercecon - Radomka Radom [RELACJA NA ŻYWO]

#zrodlo
Liga Siatkówki Kobiet rozpędziła się na dobre! Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia rozgrywek nadszedł czas na mecz 4. kolejki, w której ŁKS Commercecon Łódź podejmie E.Leclerc Radomkę Radom. Czy Łódzkie Wiewióry będą kontynuować swój zwycięski marsz? ŁKS Commercecon Łódź 0:0 Radomka Radom [PRZED MECZEM]

Tagi: Łódź
Źródło: www.tulodz.com.pl

Od „dintojry nad dintojrami” do biura próśb i podań. Ślepy Maks jako samozwańczy sędzia

#zrodlo
Być może (jak podaje Arnold Mostowicz) w 1918, a co prawdopodobniejsze po 1921 roku, Ślepy Maks założył swoją dintojrę, która przez długi czas była dla niego narzędziem kształtowania rzeczywistości. Założona, jak podaje legenda, podczas wieczoru kawalerskiego Maksa (o zaślubinach czytaj TUTAJ) miała mieć wielki wpływ na Bałuty kolejnych lat.

Źródło: www.tulodz.com.pl

W Łodzi powstanie nowe centrum handlowe. Ma nawiązywać do fabrycznej Łodzi [WIZUALIZACJE | WIDEO]

#zrodlo
Obiekt wybuduje spółka Wielkopolski Fundusz Inwestycyjny Genesis (WFI Genesis) realizująca inwestycje głównie branży handlowej (Retail Park) oraz obiekty handlowe branży spożywczo - usługowej.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy w nowej odsłonie. Czym nas zaskoczy? [WIZUALIZACJE]

#zrodlo
Wzorem z poprzedniego roku łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 1 grudnia.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Dokonał kradzieży rozbójniczej w centrum Łodzi. Poszukuje go policja! Rozpoznajesz? [FOTO MONITORING]

#zrodlo
Poszukiwany jest sprawca kradzieży rozbójniczej.

Tagi: Policja
Źródło: www.tulodz.com.pl

Patriotka kosą walcząca. Maria Piotrowiczowa - łódzka bohaterka powstania styczniowego

#zrodlo
Historia Marii Piotrowiczowej (1839-1863) jest najczęściej przywoływanym łódzkim wątkiem w dziejach Powstania Styczniowego. Przypominamy patriotkę, uczestniczkę walk w okolicach Łodzi, bohaterkę lutego, miesiąca bitwy pod Dobrą.

Tagi: Historia
Źródło: www.tulodz.com.pl

SIATKÓWKA: Radomka przyjedzie do Łodzi skazana na pożarcie przez ŁKS [ZAPOWIEDŹ]

#zrodlo
Siatkarki ŁKS-u Commercecon nie mają wiele czasu, by cieszyć się cennym zwycięstwem z Legionovią, dzięki któremu wskoczyły na pozycję wiceliderek LSK. Już dziś łodzianki rozegrają kolejne bardzo ważne starcie z teoretycznie słabszym rywalem - Radomką Radom.

Tagi: Pożary
Źródło: www.tulodz.com.pl

"Staram się oscylować w songwriterskich klimatach". Wywiad z Patrykiem "Laine" Krajewskim


Ma 22 lata, licencjat z dziennikarstwa, muzyczny talent, wiarę w siebie i ambitne plany na przyszłość. Wczoraj ukazała się jego debiutancka płyta. O inspiracjach, odnajdywaniu siebie w muzyce i najlepszych polskich i zagranicznych songwriterach rozmawiamy z Patrykiem "Laine" Krajewskim.

Źródło: www.tulodz.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami