Prointegra
Nieruchomości  RSS
Biurowe trendy w stolicy. Kto napędza popyt?

#zrodlo
Popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe wciąż jest na wysokim poziomie. Trend ten utrzymuje się nadal w II kwartale.

Źródło: www.propertynews.pl

Zaglądamy do wnętrz butikowego Ocean Plaza

#zrodlo
Ocean Plaza to nowy budynek butikowy na warszawskiej mapie biurowej. Za kompleksowe wykonawstwo fit-outów wszystkich powierzchni najmu odpowiada firma Forbis Group.

Źródło: www.propertydesign.pl

Mieszkania dwupoziomowe - alternatywa dla domu w mieście

#zrodlo

Mieszkania dwupoziomowe kojarzą się z prestiżem i są postrzegane jako oferta głównie dla ludzi zamożnych. Warto jednak bliżej przyjrzeć się ich zaletom, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas idealne rozwiązanie.

Źródło: inwestycje.pl

Regionalne rynki biurowe coraz mocniejsze

#zrodlo
Po rekordowym 2017 roku następuje stabilizacja – całkowity zasób powierzchni biurowej w tym segmencie na koniec pierwszego kwartału 2018 wyniósł 4,5 mln mkw., co oznacza wzrost o 3 proc. q/q. Jednocześnie zmniejszył się wskaźnik pustostanów o 0,6 pp. do 9,3 proc. Największą aktywność deweloperów obserwuje się na rynkach wrocławskim i krakowskim - wynika z opracowanego przez C&W raportu MarketBeat podsumowującego pierwszy kwartał 2018 roku na regionalnych rynkach powierzchni biurowej.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

Warszawa za ciasna dla centrów usług? Miasta regionalne wchodzą do gry

#zrodlo
W Polsce działa już ponad 1100 centrów usług dla biznesu. Inwestorów coraz częściej kusi nie tylko stolica naszego kraju, ale też miasta regionalne, o czym świadczą liczby. Według ABSL, w sektorze BPO/SSC poza Warszawą pracuje już 200 tys. osób, a do 2020 roku ta liczba wzrośnie dwukrotnie. - To będzie mieć ogromny wpływ na rynek biurowy i działania deweloperów – uważa Charles Taylor, Head of Poland, Cushman & Wakefield. O rozwoju centrów usług i rynku biurowym w Polsce rozmawiali uczestnicy sesji "Biurowce frontem do Europy" w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: www.propertynews.pl

Spectra Lighting buduje nową halę i magazyny


Oferta firmy CoBouw została wybrana w przetargu inwestycyjnym ogłoszonym przez spółkę Spectra Lighting.

Źródło: www.propertynews.pl

Krakowskie ulice handlowe to w niemal połowie restauracje i kawiarnie. Czy zakaz handlu w niedzielę zmieni uliczny krajobraz?

#zrodlo

Główne ulice handlowe w Krakowie przyciągają przede wszystkim najemców z sektora gastronomicznego – 42% to restauracje i kawiarnie. Odzież i akcesoria klienci znajdą w co czwartym lokalu, a 15% najemców oferuje usługi ...

Źródło: inwestycje.pl

Czy rynek nieruchomości znów doprowadzi do kryzysu?

#zrodlo

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na sześciu głównych rynkach nieruchomości w kraju cena metra kwadratowego mieszkania deweloperskiego wzrosła średnio o 8%. – alarmuje ekspert portalu RynekPierwotny.pl. Czy powinniśmy obawiać się kolejnej bańki na ...

Źródło: inwestycje.pl

W Polsce w rok przybyło 2 mln m kw. powierzchni magazynowej

#zrodlo

W ciągu 12 miesięcy na polskim rynku magazynowym pojawiły się aż 2 miliony m kw. powierzchni magazynowej – wynika z danych JLL. W sumie zasoby te na koniec pierwszego kwartału 2018 roku wyniosły 13 763 mln m kw.

Tagi: Ciąża
Źródło: inwestycje.pl

Prologis umacnia się na Słowacji

#zrodlo
Prologis rozpoczął budowę dwóch spekulacyjnych budynków o łącznej powierzchni 25 300 metrów kwadratowych w Prologis Park Bratislava. Powierzchnia parku wzrośnie tym samym do 386 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Ile nowych mieszkań kupowanych jest inwestycyjnie na kredyt

#zrodlo

Czy zdaniem deweloperów, powodem wzrostu zainteresowania kredytami hipotecznymi jest rosnąca ilość zakupów inwestycyjnych? Jak dużo osób inwestuje w mieszkania na kredyt? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Źródło: inwestycje.pl

EEC: Rewitalizacja nie powinna skupiać się tylko na wielkich miastach

#zrodlo
W Polsce na razie rewitalizacja skupia się na wielkich miastach, a powinno być inaczej. Jest wiele miejsc poza Warszawą czy Krakowem, które czekają na rewitalizację - powiedział Arie Koren prezes Okam Capital.

Źródło: www.propertynews.pl

Park w Bieruniu z kompletem najemców

#zrodlo
Park w Bieruniu został wynajęty w 100 procentach. Ostatnią wolna powierzchnię zajęła firma Auto Partner, która podpisała aneks zwiększający powierzchnię najmu w parku logistycznym w Bieruniu o ok. 11,5 tys. mkw. Dostarczenie gotowego obiektu planowane jest na luty 2019 r.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

2 miliony w rok. Rynek magazynów wciąż rośnie

#zrodlo
2 miliony mkw. powierzchni magazynowej powstało w ciągu 12 miesięcy na polskim rynku magazynowym - wynika z danych JLL. Zasoby te na koniec pierwszego kwartału 2018 roku wyniosły ponad 13 tys. mkw.

Tagi: Ciąża
Źródło: www.propertynews.pl

Nowe rekordy na rynku mieszkaniowym

#zrodlo

GUS opublikował dane dotyczące budowy nowych lokali mieszkaniowych w pierwszych czterech miesiącach 2018 r. W samym kwietniu inwestorzy rozpoczęli budowę prawie 23 tysięcy nowych mieszkań - to 30 % więcej niż w kwietniu 2017 r.

Źródło: inwestycje.pl

Co-working szybko w Polsce rośnie. Będzie konkurencją dla deweloperów?

#zrodlo
Świat się zmienia, zmieniają się nieruchomości. Od kilku lat rynek biurowy w Europie podbija co-working. Największe zapotrzebowanie na takie centra było i jest w Londynie. Teraz trend dotarł do Warszawy. O tym jak wpłynie na rynek nieruchomości w Polsce rozmawiali uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 w Katowicach.

Źródło: www.propertynews.pl

PHN podsumowuje kwartał


W pierwszym kwartale 2018 r. Grupa Kapitałowa PHN osiągnęła zysk netto w wysokości 12,7 mln PLN wobec straty w wysokości 2,5 mln PLN w analogicznym okresie ubiegłego roku. Najbardziej miarodajny wskaźnik efektywności - skorygowana EBITDA - w pierwszym kwartale 2018 r. wyniósł 14,2 mln PLN, co stanowi wzrost o 4,0 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2017 r. W najbliższym czasie Grupa Kapitałowa PHN będzie kontynuować realizację programu inwestycyjnego oraz poprawę efektywności ekonomicznej.

Tagi: Wzrok
Źródło: www.propertynews.pl

Co nowego na placu budowy Fabryczna Office Park?

#zrodlo
Firma Technobud realizuje roboty murowe, monolityczne i żelbetowe w ramach realizacji biurowca Fabryczna Office Park w Krakowie.

Źródło: www.propertynews.pl

Świeże wnętrze w Marynarska Business Park

#zrodlo
Kompleks Marynarska Business Park poszerzył ofertę gastronomiczną Służewca Przemysłowego. Pod szczęśliwą siódemką – na ul. Taśmowej 7, 7 maja br. grupa Nutri Mind otworzyła pierwszą w Warszawie restaurację Meet & Eat.

Źródło: www.propertynews.pl

Interbiuro odmienia wnętrza Bauer Media

#zrodlo
Interbiuro design& fit-out zaprojektowało i zrealizowało sale konferencyjne dla Wydawnictwa Bauer Media.

Źródło: www.propertynews.pl

Komfort? Łatwy dojazd? Nowoczesne technologie? Czego oczekują biurowi najemcy

#zrodlo
Najemcy powierzchni biurowej w Polsce oczekują, że biura przyszłości będą przede wszystkim komfortowe, a zapewnić mają to strefy relaksu z wygodnymi fotelami, grami lub wspólną jadalnią – taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego przez Union Investment we współpracy z Keralla Research Institute.

Źródło: www.propertynews.pl

Magazyny BTS na topie

#zrodlo
Silnie rozwijający się rynek e-commerce wpływa na sposób budowania obiektów magazynowych. W wielu budynkach szytych na miarę składowanie i kompletowanie produktów odbywa się przy pomocy pełnej lub częściowej automatyzacji regałów, z jednoczesnym użyciem robotów – mówi Krzysztof Czekalski, dyrektor ds. technicznych w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie Cresa.

Źródło: www.propertynews.pl

Stolica zyska biura, hotel i miejsce na handel. Wielofunkcyjny obiekt na krok przed otwarciem

#zrodlo
Jeszcze w tym miesiącu pierwsi najemcy wprowadzą się do Elektrowni Powiśle. W kompleksie  trwają prace związane ze zbliżającym się odbiorem technicznym dwóch budynków biurowych. W dawnych budynkach Elektrowni Powiśle powstaje też część handlowa i gastronomiczna. W sąsiadujących obiektach, znajdą się luksusowe apartamenty na wynajem oraz pięciogwiazdkowy hotel butikowy.

Źródło: www.propertynews.pl

Bartłomiej Hofman w zespole P3

#zrodlo
Bartłomiej Hofman dołączył do zespołu P3 Logistic Parks w Polsce. Objął stanowisko Managing Directora.

Źródło: www.propertynews.pl

Echo stawia na powierzchnie wspólne. Startuje projekt Face2Face

#zrodlo
Echo Investment startuje z nową biurową inwestycją w Katowicach. W ramach Face2Face Business Campus powstaną dwa budynki, siedmiokondygnacyjny i piętnastokondygnacyjna dominanta. Ma to być nie tylko biurowiec, ale i miejsce spotkań, wymiany pomysłów i współdziałania.

Źródło: www.propertynews.pl

Popyt wyższy od podaży. Kraków przeżywa biurowe oblężenie

#zrodlo
Kraków jest najbardziej chłonnym, regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, a także niekwestionowanym, krajowym liderem sektora usług dla biznesu. W ciągu ostatniego roku na terenie aglomeracji powstało niemal dwa razy więcej nowych ośrodków niż w Warszawie. Stąd ogromny popyt na krakowskie biura.

Źródło: www.propertynews.pl

Luksus celuje w najlepsze lokalizacje. Nieruchomości premium na EEC 2018

#zrodlo
Co powoduje, że obiekt zaliczamy do segmentu premium? Jakie lokalizacje zyskują miano luksusowych? Kogo stać na nieruchomościowy luksus? Jaki potencjał ma ten rynek nieruchomości? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy sesji "Nieruchomości Premium" podczas X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Źródło: www.propertynews.pl

Koniunktura będzie nadal sprzyjać wiodącym deweloperom mieszkaniowym

#zrodlo

Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019

Źródło: inwestycje.pl

Przywrócić rangę... kamieniowi. W Eurocentrum powstał unikalny showroom


Firma Interstone otworzyła w Warszawie pierwszy showroom kamienia naturalnego. Przestrzeń zaprojektowana z myślą o architektach wnętrz i wymagających inwestorach mieści się w Eurocentrum w Alejach Jerozolimskich. Za projekt odpowiada warszawska pracownia JMW Architekci, a partnerem strategicznym został włoski dostawca kamienia – firma Ratti.

Źródło: www.propertynews.pl

Alvo wybuduje dużą halę magazynową

#zrodlo
Spółka Alvo przygotowała budowę obiektu magazynowego w miejscowości Śmigiel.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami