f4up
Olsztyn  RSS
Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Grzegorz Lech prosi o normalność!

#zrodlo

Stomil Olsztyn jest na ostrym organizacyjnym zakręcie. Ta curva pericoloza Stomilu Olsztyn doprowadziła do aktu desperacji zawodników, którzy tydzień strajkowali, a w sobotę po prostu ograli 3:2 Bytovię Bytów. Mój komentarz do tej sytuacji- Moim zdaniem piłkarz jest od grania i tylko od grania!

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kolejny raz zbiorą się pod olsztyńskim sądem

#zrodlo

Działacze lokalnego KOD-u organizują kolejną pikietę w obronie wolnych sądów. Jak twierdzą - walka trwa nadal, mimo iż w ostatnim okresie jej temat przykryty został tematem afery korupcyjnej w KNF.

Tagi: KNF
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Niedoszły prezydent Olsztyna jako radny: ''Będę surowym recenzentem, ale i partnerem do dialogu''

#zrodlo

Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy, który w wyborach samorządowych walczył o urząd prezydenta Olsztyna, wszedł do Rady Miasta nowej kadencji. Jak przyznał w programie ''Punkt widzenia'' telewizji TVP Olsztyn - jako radny będzie dążył do realizacji zapowiedzi ze swojej kampanii wyborczej, w tym do realizacji programu ''Mieszkanie Plus'' w stolicy regionu.

Tagi: Olsztyn, Plus
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Pracownik drogowy porażony prądem. W akcji śmigłowiec LPRDziś na drodze krajowej nr 51 za Bezledami doszło do poważnego wypadku. Mężczyzna wykonujący prace drogowe prawdopodobnie został porażony prądem. W akcji bierze udział śmigłowiec LPR.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Jeden bez pasów, drugi pijany. Dwaj poszukiwani wpadli podczas kontroli

#zrodlo

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał bez pasów. Okazało się, że był poszukiwany i wsiadł za kierownicę, mimo sądowego zakazu. Z kolei drugi zatrzymany jechał na podwójnym gazie i także poszukiwał go wymiar sprawiedliwości.

Tagi: Policja
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Urzędniczki skarbówki ''upolowały'' mechanika za brak paragonu. Olszyński sąd zdecyduje o finale tej sprawy

#zrodlo

Dziś Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpatrzy pismo Naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach o cofnięcie apelacji w sprawie mechanika obwinionego o niewystawienie klientowi paragonu za wymianę żarówki. Wcześniej skarbówka domagała się ukarania mechanika, którego ''upolowały'' dwie urzędniczki, udające klientki w potrzebie.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Nie będzie wstydu. Olsztyn zagra z WOŚP

#zrodlo

Do ostatniej chwili nie było pewne, czy Olsztyn zorganizuje w tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie było bowiem chętnych do koordynowania tych działań. W ostatniej chwili udało się jednak utworzyć sztab.

Tagi: Olsztyn, WOŚP
Źródło: www.olsztyn.com.pl

5 porad, które pomogą ci w oszczędzaniu pieniędzyKażdy z nas z niecierpliwością czeka na koniec miesiąca, aby ujrzeć dodatkowe zera na naszym koncie bankowym. W wielu przypadkach dzieje się tak, że względu na złe nawyki w zarządzaniu osobistymi finansami. Dokonujemy impulsywnych zakupów, które skutkują w pojawieniu się problemów finansowych pod koniec miesiąca. Istnieje jednak rozwiązanie naszych problemów, a mianowicie oszczędzanie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ceny energii poszybowały. Olsztyn zapłaci ''w grupie''

#zrodlo

Miasto po raz kolejny dokonało grupowego zakupu energii na przyszły rok. Tylko dzięki temu udało się uzyskać stawki niższe niż w standardowym cenniku dostawcy. To jednak nie zmienia faktu, że ceny za prąd poszybowały. Olsztyn w 2019 roku zapłaci około 60 procent więcej niż w tym roku!

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyński poseł o aferze KNF: ''Żądamy komisji śledczej''

#zrodlo

Olsztyński poseł PO, Janusz Cichoń zwołał konferencję prasową, na której przedstawił - jak mówi - pajęczynę powiązań z aferą KNF-u. Jak zaznaczył, opozycja złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie.

Tagi: KNF
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Rozbudowa linii tramwajowej przesunięta o rok

#zrodlo

W założeniach budżetowych Olsztyna na 2019 rok brakuje projektu rozbudowy linii tramwajowej. Rozpoczęcie inwestycji początkowo planowano na koniec tego roku.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Drogowcy szukają ''nowej twarzy''. Dotychczasowy rzecznik odchodzi

#zrodlo

Dotychczasowy rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu - Paweł Pliszka zrezygnował ze stanowiska. Szef jednostki - Jerzy Roman rozpisał więc konkurs na to stanowisko. Czego wymaga się od nowego specjalisty ds. mediów i promocji ''drogowców''?

Tagi: Transport
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zagospodarują teren letnich ogródków w Parku Podzamcze

#zrodlo

Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu ogródków restauracyjnych na terenie Parku Podzamcze w Olsztynie. Chodzi o część parku w okolicy mostu św. Jana, tuż nad rzeką Łyną.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Prezes Stomilu Olsztyn: ''Nie opuszczam klubu w tej trudnej sytuacji'' [OŚWIADCZENIE]

#zrodlo

Maciej Radkiewicz, prezes Stomilu Olsztyn, w niedzielny wieczór wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaprzecza doniesieniom niektórych lokalnych mediów o rzekomym odejściu z klubu.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

W Olsztynie świętowano 90. urodziny Myszki Miki [ZDJĘCIA]

#zrodlo

To z całą pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii kina! Myszka Miki obchodzi dziś 90. urodziny. Z tej okazji wytwórnia Walta Disneya zaprosiła mieszkańców Olsztyna do wspólnej zabawy.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

''Mamy dość tego cyrku''. Piłkarze Stomilu wygrali z Bytovią, ale co będzie dalej? [ZDJĘCIA]

#zrodlo

Po zwycięstwie na własnym stadionie nad Bytovią Bytów zespół Stomilu opuścił strefę spadkową Fortuna I ligi. Sympatycy "biało-niebieskich" czekają jednak na poniedziałkową konferencję prasową, która ma rzucić szersze światło na obecną sytuację w klubie.

Tagi: Piłkarze
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kolejne kłopoty Stomilu. ''Sobotnie spotkanie odbędzie się zgodnie z planem''

#zrodlo

Pomimo kolejnego wsparcia finansowego w kwocie 500 tysięcy złotych, które miasto przekazało klubowi Stomil Olsztyn - ten nadal znajduje się w tarapatach. Pieniędzy nie wystarczyło bowiem na spłatę wszystkich zobowiązań wobec piłkarzy. Ci buntują się, ale dziś klub zapewnił, że sobotnie spotkanie z Bytovią odbędzie się zgodnie z planem.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kiedyś dyskoteka, niebawem Centrum Kultury

#zrodlo

Plany przekształcenia budynku po dawnym klubie Come In w Centrum Kultury nabierają realnych kształtów. W planie budżetowym na przyszły rok zapisano bowiem kwotę 2 mln złotych na realizację tego zadania.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyn będzie miał tężnie solankową za 300 tysięcy złotych

#zrodlo

W projekcie uchwały w sprawie budżetu Miasta Olsztyna na 2019 rok znajdziemy zapis planów inwestycyjnych gminy na przyszły rok. Wśród projektów, na które miasto przeznaczy 300 tysięcy złotych - jest tężnia solankowa - projekt, który zwyciężył w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Tagi: Olsztyn, Gminy
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Awanturował się, bił i znęcał się psychicznie nad partnerką

#zrodlo

Wczoraj (15 listopada) olsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie o awanturze domowej. Po pomoc zadzwonili zaniepokojeni sąsiedzi. Okazało się, że 33-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką. Mężczyzna trafił do aresztu.

Tagi: Policja, Psy
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Więcej pieniędzy na rower miejski. Radni PO obiecali to w kampanii

#zrodlo

Radni PO podczas kampanii wyborczej przed tegorocznymi wyborami samorządowymi obiecali, że dołożą starań, by w budżecie na przyszły rok na rower miejski przeznaczona została kwota dwóch milionów złotych. Dziś okazuje się, w założeniach budżetowych na 2019 rok rzeczywiście widnieją środki na rozwój systemu - w kwocie nieco ponad miliona złotych.

Tagi: Rowery, Wybory
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Warmiński Jarmark Świąteczny. Multimedialna choinka i świecące dekoracje 3D

#zrodlo

Już 13 grudnia olsztyńskie Stare Miasto po raz kolejny zmieni się w bajkową, zimową krainę pachnącą bożonarodzeniowymi przysmakami i przystrojoną świątecznymi ozdobami. Tego dnia ruszy bowiem Warmiński Jarmark Świąteczny, który potrwa do niedzieli 16 grudnia.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ulica Pstrowskiego i Poznańskiego powracają na mapę OlsztynaNazwa ulicy Pstrowskiego i Poznańskiego usunięte w ramach ustawy dekomunizacyjnej wrócą na mapę miasta. Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do stanowiska gminy Olsztyn uznając, że wojewoda niewystarczająco udowodnił swoim rozstrzygnięciem, że patroni tych ulic symbolizowali komunizm.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Sprawca śmiertelnego potrącenia w rękach policji. Sam zgłosił się na komisariat

#zrodlo

Sprawca śmiertelnego wypadku pod Dobrym Miastem, do którego doszło we wtorek (13 listopada) wieczorem, jest już w rękach policji. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat po tym, gdy dowiedział się z mediów, że potrącony mężczyzna nie żyje.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Oferował pracę za granicą i brał chwilówki na wyłudzone daneOlsztyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Stargardu, który w internecie, oferując atrakcyjną pracę za granicą, wyłudził dane osobowe, na które następnie brał pożyczki. Funkcjonariusze zaskoczyli oszusta w jego własnym mieszkaniu.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kolejne zmiany na skrzyżowaniu w centrum [SCHEMAT]

#zrodlo

Wykonawca przebudowy odcinka ulicy Partyzantów od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z rondem Bema, przechodzi do kolejnego etapu prac. To oznacza nowe zmiany w organizacji ruchu w tej części miasta.

Tagi: Praca
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Trwają manewry wojskowe Anakonda 18. Wśród uczestników ''terytorialsi'' z Warmii i MazurNa polskich poligonach trwają obecnie największe ćwiczenia sił zbrojnych 2018 organizowane przez Polskę. W manewrach uczestniczą żołnierze z 10 krajów NATO oraz struktur dowodzenia i sił Sojuszu. Co ciekawe, w tym roku po raz pierwszy biorą w nich również udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym terytorialsi z Warmii i Mazur.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ubrały Baby Pruskie w koszulki ''Konstytucja''. Staną przed sądem?Sprawą działaczek KOD-u, które w ramach sierpniowego happeningu ubrały rzeźby olsztyńskich Bab Pruskich w koszulki z napisem Konstytucja, ponownie zajmie się sąd, mimo iż sąd rejonowy odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kontrolowali koczowiska bezdomnych. Znaleźli zwłokiW okresie jesienno-zimowym strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS-u kontrolują miejsca, w których koczują osoby bezdomne. Podczas dzisiejszej kontroli służby odnalazły zwłoki mężczyzny.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dwa potrącenia i zderzenie aut. Groźnie na drogach powiatu [WIDEO]

#zrodlo

Wczoraj (13 listopada) wieczorem doszło do trzech groźnych zdarzeń. W Olsztynie na pasach auto potrąciło 16-latka. Doszło też do zderzenia dwóch aut. Z kolei w gminie Dobre Miasto kierowca samochodu śmiertelnie potrącił idącego jezdnią mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami