Wiocha
Olsztyn  RSS
Prezydent Olsztyna apeluje do urzędników: ''Oszczędzajcie prąd!''

#zrodlo

- Zwracam się do Państwa z apelem o oszczędne gospodarowanie energią elektryczną w zarządzanych przez Państwa wydziałach i jednostkach organizacyjnych - czytamy w apelu, który w tym tygodniu wystosował do urzędników prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Mieszkańcy Olsztyna żegnali Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

#zrodlo

Kilkadziesiąt osób zebrało się w sobotę około południa na olsztyńskiej starówce aby wspólnie uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztynianie dostaną po kieszeni? Radni zdecydują o gigantycznej podwyżce opłat za wywóz śmieciW całej Polsce szykują się ogromne podwyżki opłat za wywóz śmieci zarówno segregowanych jak i zmieszanych, przy czym ci, którzy śmieci segregują podwyżki odczują mniej dotkliwie. Pozostali, jeśli olsztyńscy radni dadzą zielone światło, zapłacą ponad dwukrotnie więcej.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Nie chcą budować hotelu przy Sielskiej?

#zrodlo

Jak dotąd nie było chętnych na miejskie grunty przy ulicy Sielskiej, gdzie zgodnie z planem, mógłby powstać trzykondygnacyjny hotel. Miasto po raz kolejny szykuje działkę na sprzedaż.

Tagi: Hotele
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Rozwieszali plakaty przedstawiające zakrwawione płody. Olsztyński sąd uznał, że nie było to gorsząceNie będzie kary dla dwóch mężczyzn, którzy w Węgorzewie rozwieszali plakaty antyaborcyjne przedstawiające rozszarpane i zakrwawione płody ludzkie. Tak zdecydował olsztyński sąd, który nie zgodził się z decyzją sądu pierwszej instancji.

Tagi: Płock
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Wandale niszczyli ozdoby świąteczne na starówce [WIDEO]

#zrodlo

Dzisiejszej nocy (18 stycznia) przed godz. 3 wandale postanowili zniszczyć świąteczne iluminacje na Starym Mieście w Olsztynie. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez strażników miejskich.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyn dla WOŚP. Zebrano ponad pół miliona złotych

#zrodlo

Olsztynianie po raz kolejny udowodnili, że mają gorące serca. Już dziś wiadomo, że podczas tegorocznego, miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 548 125,59 złotych. To kwota znana na ten moment. Ostateczną sumę poznamy za kilka tygodni.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyńscy akademicy pożegnali się z Pucharem CEV [ZDJĘCIA]

#zrodlo

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn odpadli z Pucharu CEV po porażce z drużyną rosyjskiej Superligi - Kuzbass Kemerovo - w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Pierwsza praca a rozliczenie PIT za 2018 - co musisz wiedzieć?

#zrodlo

Młodzi ludzie podejmujący swoją pierwszą pracę, często nie zdają sobie sprawy z obowiązku składania zeznań podatkowych. Rozliczenie PIT to zobowiązanie, z którego musi się wywiązać każdy podatnik. Niezależnie od źródeł dochodów, powinieneś je wykazać w rocznym zeznaniu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o swoim pierwszym rozliczeniu z urzędem skarbowym.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kilkanaście dni poszukiwań Radka Zalewskiego. Wciąż bez przełomu

#zrodlo

Nadal nie wiadomo, gdzie jest zaginiony w noc sylwestrową 19-letni Radosław Zalewski. Olsztyńskie służby wciąż poszukują chłopaka. W poszukiwania włączył się także prywatny detektyw, który w ostatnim czasie przebadał wykrywaczem kłamstw organizatorów imprezy, na której przebywał Radek.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dodatkowe miejsca parkingowe na Warmińskiej potrzebne od zaraz

#zrodlo

W związku z przebudową ulicy Partyzantów, ulica Mrongowiusza stała się ulicą dwukierunkową, stanowiąc ważny łącznik. Niestety ulica jest notorycznie blokowana przez auta parkujące po jednej stronie jezdni. Kierowcy wciąż parkują tam tak, jak wtedy, kiedy droga była jednokierunkowa.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Prezydent nadaje nazwy kolejnym traktom. Radny PiS pyta, czy to zgodne z prawem

#zrodlo

Decyzją prezydenta Olsztyna, parkowe trakty zyskują nazwy na cześć miast partnerskich stolicy Warmii i Mazur. W grudniu ubiegłego roku w Parku Centralnym otwarto oficjalnie aleję Rovaniemi, wcześniej swoją aleję zyskał najdalej położony gród partnerski - chiński Weifang. Sposób nadawania nazw traktom nie podoba się radnemu Babalskiemu, który uważa, że taką decyzję powinna podjąć Rada Miasta.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Jest decyzja sądu. Hejter, który nawoływał do zabójstwa prezydenta Olsztyna został aresztowany

#zrodlo

Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie 24-latka podejrzanego o publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia skierowaną wobec prezydenta Olsztyna. Sąd wyjaśnił, że areszt jest konieczny, bo istnieje realna szansa, że mężczyzna mógłby próbować uciec.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Przetarg na projekt Dworca Głównego w Olsztynie rozstrzygnięty. Projektant ten sam – oferta wyższa

#zrodlo

Spółka PKP rozstrzygnęła drugi przetarg na projekt przebudowy dworca w Olsztynie wraz z modernizacją układu torowo-peronowego i infrastruktury kolejowej. Poprzedni, został unieważniony po tym, jak CBA zatrzymało 5 osób w związku z podejrzeniem ''ustawienia'' zamówienia. Co ciekawe, drugi przetarg wygrała ta sama firma, która zwyciężyła w pierwszym zamówieniu - tyle, że tym razem jej oferta jest znacznie wyższa.

Tagi: PKP, Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Tajemnicza akcja ratunkowa na Zatorzu. Doszło do próby samobójczej? [ZDJĘCIA]

#zrodlo

Na olsztyńskim Zatorzu przy ul. Puszkina pojawiły służby ratunkowe - straż pożarna i policja. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło tam dojść do próby samobójczej. Co się wydarzyło?

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Miasto wychodzi ze spółki Stomil Olsztyn? Radni podejmą stanowisko w tej sprawie

#zrodlo

W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Olsztyna znalazło się stanowisko radnych w sprawie pozyskania inwestora, zbycia akcji i wyjścia Gminy Olsztyn ze spółki Stomil Olsztyn S.A. W tej sprawie radni zagłosują już 23 stycznia.

Tagi: Olsztyn, Gminy
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Podejrzany o zabójstwo emerytowanego lekarza z Olsztyna pozostanie w areszcieOlsztyński sąd zdecydował o przedłużeniu, na kolejne trzy miesiące, aresztu dla 23-latka podejrzanego o zabójstwo 89-latka. Ciało emerytowanego lekarza z ranami postrzałowymi znaleziono w maju ubiegłego roku w okolicy basenu przy ulicy Głowackiego.

Tagi: Olsztyn, Basen
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyński policjant z zarzutami w sprawie śmierci mieszkańca Zatorza. Nie miał prawa użyć broni?

#zrodlo

33-letni policjant z Olsztyna, zdaniem prokuratury, niezasadnie użył broni podczas interwencji na olsztyńskim Zatorzu. Funkcjonariusz oddał 7 strzałów w kierunku podejrzanego. Mężczyzna zmarł.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ukradł złoty pierścionek. Wiesz, kim jest ten mężczyzna?

#zrodlo

Olsztyńscy policjanci ponownie zwracają się o pomoc do mieszkańców miasta. Tym razem chodzi o ustalenie danych mężczyzny podejrzanego o kradzież złotego pierścionka. Rozpoznajesz go?

Tagi: Policja
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Miejskie dotacje dla żłobków niepublicznych. Rodzice maluchów zaoszczędzą?

#zrodlo

Olsztyńscy radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta pochylą się nad uchwałą o dofinansowaniu opieki nad dziećmi do lat 3 w niepublicznych żłobkach na terenie miasta. Na każde dziecko objęte opieką w takiej prywatnej placówce miasto przekaże 240 złotych.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Na olsztyńskiej starówce ułożą ''serce świata'' dla zmarłego prezydenta Gdańska

#zrodlo

Olsztynianie uczczą pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Dziś na olsztyńskim Starym Mieście mieszkańcy ułożą ze świec gorące ''serce świata'' ku jego czci.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Prokurator zapowiedział wniosek o areszt dla hejtera, który groził prezydentowi OlsztynaProkurator Rejonowy Olsztyn-Północ zapowiedział, że skieruje do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 24-letniego Sergiusza P. podejrzanego o publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia skierowaną wobec prezydenta Olsztyna. Mężczyzna odpowie również za posiadanie marihuany.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Groził prezydentowi Olsztyna. Dziś zostanie przesłuchany [WIDEO]

#zrodlo

Olsztyńscy policjanci poinformowali, że dziś (15 stycznia) 24-latek, który kierował groźby karalne do prezydenta Olsztyna, zostanie przesłuchany. Mężczyzna będzie musiał się tłumaczyć także z posiadania narkotyków.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

''Strajk dla Ziemi'' odwołany z powodu żałoby

#zrodlo

Zapowiadany przez organizatorów na dziś, 15 stycznia, ''Strajk dla Ziemi'' w Olsztynie został odwołany z powodu żałoby wprowadzonej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Póki co nie jest znany nowy termin wydarzenia.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zabił kolegę, a ciało pozbawił głowy i kończyn. Nie trafi za kraty

#zrodlo

Mężczyzna, który w sierpniu 2016 roku zabił kolegę i rozczłonkował jego ciało, a następnie chciał zabić znajomą - nie trafi do więzienia. Olsztyński sąd ustalił, że mężczyzna w chwili popełnienia zbrodni mu czynów był całkowicie niepoczytalny.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Prezydent Olsztyna wydał zarządzenie o żałobie w stolicy Warmii i Mazur

#zrodlo

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, prezydent Olsztyna swoim zarządzeniem wprowadził żałobę w naszym mieście. Ta potrwa do czwartku 17 stycznia.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Terytorialsi z Warmii i Mazur podsumowali rok

#zrodlo

Ponad 1500 żołnierzy Obrony Terytorialnej województwa warmińsko-mazurskiego złożyło w ubiegłym roku przysięgę. Miniony rok był dla Terytorialsów z Warmii i Mazur okresem intensywnych szkoleń i nowych przedsięwzięć.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kortowskie fermy tlenowe: Wynalazek olsztyńskich naukowców ratunkiem dla świata?Mieli pomysł, spróbowali i zadziałało. Mowa o naukowcach z UWM, którzy opatentowali sposób na unieszkodliwianie dwutlenku węgla. Teraz zbierają pieniądze na uruchomienie instalacji pilotażowej - liczą przy tym, że uda się zainteresować elektrownie węglowe i ciepłownie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Na forum internetowym groził prezydentowi Olsztyna. Został zatrzymany

#zrodlo

Policjanci zatrzymali 24-latka, który na forum internetowym groził prezydentowi Olsztyna.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zgrzyt na linii Szmit-Wypij? Poszło o StomilRadny Zjednoczonej Prawicy Michał Wypij zgłaszając do prokuratury sprawę Stomilu Olsztyn działał na własną rękę bez udziału lokalnych działaczy PiS. Taki wniosek płynie z wypowiedzi szefa struktur Jerzego Szmita.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami