f4up
Wiadomości z Polski  RSS
Śniadek: Sklepy nie będą mogły udawać placówek pocztowych

#zrodlo

Nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę i święta ma m.in. spowodować, że sklepy nie będą mogły udawać placówek pocztowych- powiedział PAP poseł PiS Janusz Śniadek. We wtorek posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: fakty.interia.pl

"Kaczyński musi się liczyć z przyspieszonymi wyborami"


Jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce powołania komisji śledczej ds. KNF, musi się liczyć z przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi - uważa lider PO Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem wyjaśnienia wymaga też sprawa zatrudnienia syna Mariusza Kamińskiego w Banku Światowym.

Źródło: fakty.interia.pl

Odtworzono twarz mężczyzny. Policja prosi o pomoc

#zrodlo

Odtworzono wygląd twarzy mężczyzny wyłowionego z Odry w 2017 roku. Policja prosi o pomoc w identyfikacji zmarłego.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło, dla PO wzrosło

#zrodlo

Zjednoczona Prawica wciąż cieszy się najwyższym poparciem wyborców, ale mniejszym o 5 proc. w porównaniu do badania z września. Poza nią do Sejmu weszłyby także PO, SLD i Kukiz 15' - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Źródło: fakty.interia.pl

Schetyna: W tym tygodniu złożymy wniosek o wotum nieufności dla rządu


​Jeszcze w tym tygodniu PO złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego - zapowiedział we wtorek lider Platformy Grzegorz Schetyna, który ma być kandydatem PO na nowego premiera. W uzasadnieniu wniosku mają się znaleźć m.in. odniesienia do sprawy KNF.

Źródło: fakty.interia.pl

Tablica hańby na Uniwersytecie Wrocławskim

#zrodlo
W imieniu Pana Stanisława Srokowskiego proszę o udostępnianie tego tekstu, gdziekolwiek tylko Państwo możecie to uczynić. Autor – Stanisław Srokowski NARODOWE FORUM KRESOWE Na budynku Uniwersytetu Wrocławskiego została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Andrzejowi Szeptyckiemu, w latach 1900–1944 metropolicie lwowskiemu i halickiemu, zwierzchnikowi Kościoła Greckokatolickiego. Dlaczego tablica hańby? Doświadczeni barbarzyńskimi zbrodniami ukraińskiego ludobójstwa w latach 1939-1947...

Tagi: Wrocław
Źródło: wolna-polska.pl

Rzecznik SGH: Marek Chrzanowski nie prowadzi u nas zajęć

#zrodlo

Dr hab. Marek Chrzanowski nie prowadzi zajęć od zeszłego tygodnia, to nie jest żadna sensacja. Poczekajmy na pełne wyjaśnienia - poinformował we wtorek po południu rzecznik Szkoły Głównej Handlowej, Piotr Karwowski.

Tagi: Szkoły
Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Afera KNF. Nie poinformował Ziobry na czas, za karę trafił do rejonówki


Kara dla prokuratora za niepoinformowanie na czas Zbigniewa Ziobry o zawiadomieniu Leszka Czarneckiego w sprawie korupcyjnej propozycji, którą miał mu złożyć były szef Komisji Nadzoru Finansowego.

Źródło: fakty.interia.pl

Marek Matuszewski zawieszony w prawach członka PiS


"Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS" - poinformowała rzecznik partii Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Będą zmiany w służbach mundurowych. Rząd przyjął projekt nowelizacji

#zrodlo

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji, który przewiduje dostosowanie "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa" do wzrastającej liczby etatów w tych służbach.

Źródło: fakty.interia.pl

Akcja obracania pomnika Tysiąclecia Jazdy Polskiej w Warszawie

#zrodlo

W Warszawie zdemontowano pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej, znajdujący się na skraju Pola Mokotowskiego. 16-metrowy pomnik - jeźdźcy na koniach - zwróceni są twarzami do Pola Mokotowskiego. Osoby wysiadające z metra i przejeżdżający kierowcy oglądają monument od tyłu. Pomnik ma być obrócony o 135 stopni na północny wschód.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

Lubnauer stanie przed sądem? Mazurek zapowiada pozew

#zrodlo

Ta sprawa zakończy się w sądzie; nie będzie tak, że nasz szef będzie pomawiany przez wszystkich i za wszystko - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do słów szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, że afera KNF "to jest afera Kaczyńskiego".

Źródło: fakty.interia.pl

Policjanci pilnowali domu wiceministra? RMF: Mamy wstępne wyniki kontroli

#zrodlo

Nie ma uchybień w działaniach policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach - takie są, jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, wstępne wyniki kontroli wszczętej przez Komendę Główną po doniesieniach o rzekomych nieprawidłowościach związanych ze szczególnym traktowaniem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego przez lokalną policję.

Tagi: Policja, MSWiA
Źródło: fakty.interia.pl

Polska nie poprze Globalnego Porozumienia na rzecz migracji

#zrodlo

Polska nie poprze Globalnego Porozumienia na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji, ani podczas konferencji w Marrakeszu, ani późniejszego głosowania podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ - poinformował rząd.

Tagi: ONZ
Źródło: fakty.interia.pl

Zmiany w rządzie? Mazurek: To jest absolutna bzdura

#zrodlo

Doniesienia medialne o planowanych zmianach w rządzie to jest absolutna bzdura. Jarosław Kaczyński żadnych takich propozycji nie przedstawiał i takich zmian nie planujemy - oświadczyła we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Gdańsk: 67-latek miał molestować dzieci w komunikacji publicznej

#zrodlo

Do 12 lat więzienia grozi 67-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dzieci w autobusach i tramwajach w Gdańsku. Pokrzywdzonymi jest jeden chłopiec i pięć dziewczynek. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Źródło: fakty.interia.pl

Gliński tłumaczy się z wypowiedzi o Żydach i Goebbelsie


"Mówiłem wyraźnie o języku goebbelsowskim, o mechanizmie propagandy, a nie mówiłem że 'PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa'" - podkreślił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, odnosząc się do wywiadu udzielonego tygodnikowi "Wprost".

Źródło: fakty.interia.pl

Mazurek: Kaczyński i PiS nie wiedzieli o zatrudnieniu syna Kamińskiego


Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz kierownictwo partii nie wiedzieli o zatrudnieniu Kacpra Kamińskiego w Banku Światowym, będziemy sprawę wyjaśniać - zapowiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

​Łatwo stać się niewolnicą


Handel ludźmi to trzeci najbardziej dochodowy biznes na świecie, po handlu bronią i narkotykami.

Źródło: fakty.interia.pl

Neumann: Składamy projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. afery KNF

#zrodlo

Składamy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. afery KNF - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. "Nie poprzemy żadnego wniosku o powołanie komisji śledczej" - odpowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Sąd Okręgowy nie rozstrzygnął o legalności referendum i strajku w LOT

#zrodlo

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił we wtorek powództwo PLL LOT przeciwko związkom zawodowym działającym w przedsiębiorstwie. Sędzia Monika Sawa w uzasadnieniu wyroku powiedziała, że nie rozstrzyga o legalności strajku i referendum związkowców.

Źródło: fakty.interia.pl

PO chce wyłączenia Kamińskiego z nadzoru nad śledztwem ws. KNF


PO wnioskuje do premiera Mateusza Morawieckiego o wyłączenie z nadzoru nad śledztwem ws. KNF koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Jak przekonywali posłowie PO, Kamiński "w tej sprawie nie jest osobą wiarygodną" ze względu na "konflikt interesów".

Tagi: NATO, Mińsk, KNF
Źródło: fakty.interia.pl

​Po prostu katastrofa


"Chodziło o to, żeby Czarneckiemu powiedzieć: albo bulisz, albo będziesz miał jesień średniowiecza" - powiedział prof. Marek Belka - były premier, były minister finansów, były prezes Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzje w sprawie Wilczej i Skorupki 6

#zrodlo

Komisja weryfikacyjna uchyliła we wtorek decyzje prezydent m.st. Warszawy o zwrotach nieruchomości położonych przy Wilczej i Skorupki 6 oraz stwierdziła nieważność decyzji ws. nieruchomości położonej przy alei Niepodległości 151. W ocenie komisji zostały one wydane z naruszeniem prawa.

Źródło: fakty.interia.pl

Kopcińska o synu Kamińskiego: Dzieci polityków dokonują własnych wyborów


Dzieci polityków są zdolne, wykształcone i dokonują własnych wyborów życiowych - tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odniosła się w rozmowie z dziennikarzami do doniesień medialnych dotyczących pracy syna ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego - Kacpra Kamińskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Afera reprywatyzacyjna. Rozpoczął się proces Marka M.


We wtorek przed warszawskim sądem okręgowym rozpoczął się proces znanego handlarza roszczeń do stołecznych nieruchomości Marka M. oskarżonego o usiłowanie oszustwa w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej w Warszawie.

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: fakty.interia.pl

​KO, SLD i PSL zawarły koalicję w Sejmiku Województwa Śląskiego

#zrodlo

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zawarli we wtorek umowę koalicyjną w Sejmiku Województwa Śląskiego. Ugrupowania koalicji zdobyły w 45-osobowym sejmiku 23 mandaty.

Tagi: SLD, Sejm, PSL, Śląsk
Źródło: fakty.interia.pl

Sasin o słowach Glińskiego: Takiej agresji nie było od czasów komunizmu


"Od czasów komunizmu nie było w debacie publicznej takiego natężenia słownej agresji, jaki prezentuje opozycja" - ocenił we wtorek szef KSRM Jacek Sasin, odnosząc się do słów wicepremiera Piotra Glińskiego. "Trudno ciągle nadstawiać drugi policzek. Trzeba podejmować polemikę" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Afera KNF: CBA w mieszkaniu Marka Chrzanowskiego

#zrodlo

Przeszukano mieszkanie Marka Chrzanowskiego, byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Przeszukanie przeprowadzili agenci CBA z Warszawy na wniosek prokuratury z Katowic, która prowadzi śledztwo ws. afery KNF. W mieszkaniu Marka Chrzanowskiego agenci zabezpieczyli dokumenty i nośniki elektroniczne.

Źródło: fakty.interia.pl

Bezpartyjna ułuda


Powyborcze wyczyny tzw. Bezpartyjnych Samorządowców powinny uświadomić szerokim kręgom elektoratu ułudę bezpartyjnej demokracji, niezależnych kandydatów i pozapolitycznych ruchów społecznych jako oferty wyborczej.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami