Prointegra
Wiadomości z Polski  RSS
Mazurek: Prezes PiS jest w dobrej formie, nic nie dzieje się bez jego wiedzy


Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest w dobrej formie, jesteśmy z nim w stałym kontakcie i nic nie dzieje się bez jego wiedzy - mówiła w rozmowie z dziennikarzami po środowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS ma już ponad 40 kandydatów na prezydentów miast

#zrodlo

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości ustalił w środę ponad 40 kandydatur na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Poinformowała o tym po posiedzeniu Komitetu rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Powstała nowa jednostka antyterrorystyczna ABW

#zrodlo

Centrum Prewencji Terrorystycznej (CPT) - tak nazywa się nowa jednostka powołana w ramach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: fakty.interia.pl

Narada na Nowodrodzkiej


W środę po godz. 14 rozpoczęło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, który podejmie decyzje w sprawie bieżących działań partii oraz zarekomenduje kolejnych kandydatów na prezydentów miast w jesiennych wyborach samorządowych. Posiedzeniu przewodniczy szef MSWiA Joachim Brudziński, z uwagi na to, że prezes partii Jarosław Kaczyński przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Jaki proponuje wizyty domowe urzędników i wydłużenie pracy urzędów

#zrodlo

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że jeżeli wygra wybory, to urząd miasta będzie przyjazny dla obywatela. Chce wprowadzić m.in. wizyty domowe urzędników, "asystentów klienta" oraz wydłużyć pracę urzędów do godz. 20 w dwóch dniach w tygodniu.

Źródło: fakty.interia.pl

Dla żartu dał sobie założyć kajdanki. Pomogli mu policjanci

#zrodlo

Oświęcimscy policjanci wybawili z opresji 19-latka, który w środę obudził się z rękoma skutymi kajdankami. Szukał pomocy na komendzie, bo nie miał kluczyka - podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Afera Amber Gold: Dwie osoby z zarzutami


Była funkcjonariuszka wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Gdańsku oraz była urzędniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego usłyszały w środę zarzuty popełnienia tzw. przestępstw urzędniczych w związku z działaniami dot. spółki Amber Gold - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Źródło: fakty.interia.pl

PO wnioskuje do szefa MSWiA, by wycofał z sądu wniosek dot. Obywateli RP


Posłowie PO zawnioskowali w środę do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, by wycofał z sądu wniosek dot. zawieszenia zarządu Obywateli RP i wyznaczenia zarządcy przymusowego. Ich zdaniem działania Brudzińskiego godzą w podstawowe zasady konstytucyjne, jakimi są wolność słowa i zrzeszania się.

Źródło: fakty.interia.pl

"wPolityce": Sędzia Żurek ponownie złożył wniosek o utajnienie oświadczenia majątkowego


Sędzia Waldemar Żurek, b. rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, ponownie złożył wniosek do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie o utajnienie oświadczenia majątkowego - podał w środę wPolityce.pl. W ubiegłym roku SA zgodził się na wniosek Żurka - przypomina portal.

Źródło: fakty.interia.pl

„DOBRA ZMIANA”: Fala imigrantów zalewa Polskę

#zrodlo
Wczoraj pisaliśmy o trzech tysiącach imigrantów, którzy mają trafić do Polski na podstawie podpisanych porozumień uzbeckiej agencji z polskimi przedsiębiorcami, przy czym nie jest to ani pierwsze, ani zapewne ostatnie tego rodzaju porozumienie – tysiące muzułmańskich imigrantów napływają do Polski z Uzbekistanu. A jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Od początku tego roku, jak wynika...

Źródło: wolna-polska.pl

RMF: Strzelanina przy komisariacie w Opolu. Nie żyje jedna osoba


Około godziny 12:00 w pobliżu komisariatu przy ulicy Cmentarnej w Opolu doszło do strzelaniny, w wyniku której zmarła jedna osoba. Na miejscu są służby. Teren został ogrodzony - informuje RMF FM.

Źródło: fakty.interia.pl

Applebaum o wypowiedź Kaczyńskiego nt. Sikorskiego: Przykra. Mąż był wzburzony


Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.

Źródło: fakty.interia.pl

Stan polskiej armii jest katastrofalny

#zrodlo
W zeszłym roku Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczące obecnego stanu polskiej armii. I chociaż wydaje się, że powoli jest coraz lepiej to wciąż stan Wojska Polskiego pozostawia wiele do życzenia. Co się zmieniło od tamtej pory? Wciąż w wielu aspektach stan polskiej armii jest wręcz katastrofalny. I chociaż zauważono, że rozdźwięk między potrzebami materialnymi wojska...

Źródło: wolna-polska.pl

Jarosław Makowski kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Katowic


Szef katowickich struktur PO Jarosław Makowski będzie wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Katowic - potwierdził w środę lider śląskiej Platformy Wojciech Saługa. Gotowość do startu w wyborach zadeklarowała też Ilona Kanclerz ze Śląskiej Partii Regionalnej.

Źródło: fakty.interia.pl

Spadek notowań premiera i rządu. Sondaż CBOS

#zrodlo

Zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki jest w maju 48 proc. badanych, czyli o 4 punkty procentowe mniej niż w miesiąc wcześniej. Zwolenników rządu jest 38 proc., w porównaniu do kwietnia jest ich mniej o 4 punkty procentowe - wynika z sondażu CBOS.

Źródło: fakty.interia.pl

"Święto polskiej literatury". Liczne gratulacje dla Tokarczuk

#zrodlo

Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek wieczorem w Londynie ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. "Międzynarodowa Nagroda Bookera dla Olgi Tokarczuk to ogromne święto polskiej literatury" - powiedziała w rozmowie z PAP krytyk literacka Justyna Sobolewska.

Tagi: Londyn
Źródło: fakty.interia.pl

Neumann: Zapłacimy mandat za odpalenie rac


Szef klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział, że zarówno on, jak i Andrzej Halicki zapłacą mandat za odpalenie rac na Marszu Wolności.

Źródło: fakty.interia.pl

Ochojska: Nie jestem mediatorem, ale mogę być pośrednikiem w rozmowach


"Nie jestem mediatorem, ale mogłabym być pośrednikiem w rozmowach w sprawie zakończenia protestu niepełnosprawnych" - powiedziała PAP szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Zaznaczyła, że przed podjęciem takich działań konieczne byłoby spotkanie z protestującymi.

Źródło: fakty.interia.pl

Eurobarometr 2018: Polacy euroentuzjastami

#zrodlo

Polacy są euroentuzjastami. Tak wynika z najnowszego eurobarometru, opublikowanego rok przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (23-26 maja). Poparcie dla Unii Europejskiej w naszym kraju jest zdecydowanie większe niż średnia unijna.

Źródło: fakty.interia.pl

Kuchciński do uczestników Sejmu Dzieci i Młodzieży: Sejm czeka na wasze obrady

#zrodlo

Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży powinny odbywać się w sali plenarnej, najlepiej oddającej ducha parlamentaryzmu - podkreślił w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Zapewnił, że Sejm czeka na obrady młodych posłów, data posiedzenia została zmieniona, ale przygotowania do wydarzenia trwają.

Źródło: fakty.interia.pl

Czarzasty w RMF: SLD szuka kandydata na prezydenta Warszawy


„SLD będzie wystawiał kandydatów, albo popierał kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich, i robimy to konsekwentnie (…). Warszawa jest najtrudniejsza, trzeba powoli to ustalić. W piątek Rada Warszawy podejmie ostateczna decyzję w sprawie kandydata SLD na prezydenta Warszawy. Andrzej Celiński jest jednym kandydatem, wczoraj pojawiła się możliwość rozmowy z Katarzyną Piekarską” - mówił w Porannej rozmowie RMF FM Włodzimierz Czarzasty.

Źródło: fakty.interia.pl

Ziobro: Ziobro: Zatrzymano 5 notariuszy podejrzanych o szereg przestępstw

#zrodlo

Zatrzymano 5 notariuszy, którzy są podejrzani o szereg przestępstw związanych m.in. z wyłudzaniem nieruchomości przez grupy przestępcze, które udzielały lichwiarskich pożyczek - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Źródło: fakty.interia.pl

Rozprawa w procesie dotyczącym blokady Wawelu odroczona


Rozprawa w procesie siedmiu osób obwinionych o blokowanie w grudniu 2016 r. wjazdu polityków PiS na Wawel na wniosek jednego z obrońców, który przebywa w szpitalu została odroczona do 28 czerwca.

Źródło: fakty.interia.pl

Trzaskowski będzie "podróżował z ławką" po Warszawie

#zrodlo

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział we wtorek, że będzie podróżował po stolicy z ławką, na której każdy chętny będzie mógł przysiąść i z nim porozmawiać. Nowy pomysł Trzaskowskiego wyśmiali internauci.

Jaki: Udało się przywrócić warszawiakom Nocny Market

#zrodlo

Udało się przywrócić w tym roku warszawiakom Nocny Market. Będziemy też wspierać inne tego typu inicjatywy, które tworzą niepowtarzalny klimat i styl Warszawy - powiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Źródło: fakty.interia.pl

Łukasz Gibała kandydatem na prezydenta Krakowa

#zrodlo

Łukasz Gibała - lider Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa - ogłosił we wtorek, że będzie walczył o fotel prezydenta Krakowa. "Uważam, że wybór, który krakowianie mieli do tej pory między Jackiem Majchrowskim a Małgorzatą Wassermann to żaden wybór. Potrzebna jest trzecia opcja" - podkreślił.

Źródło: fakty.interia.pl

Matura 2018. Ostatni dzień egzaminów pisemnych


Dziś ostatni dzień egzaminów maturalnych. Abiturienci ze szkół dla mniejszości narodowych przystąpili do egzaminów pisemnych z języka białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. Rozpoczęły się też egzaminy z kaszubskiego i łemkowskiego oraz z różnych przedmiotów zdawanych w językach obcych.

Źródło: fakty.interia.pl

Weszła w życie nowelizacja w sprawie publikacji trzech "rozstrzygnięć" TK

#zrodlo

Ogłoszenie trzech niepublikowanych "rozstrzygnięć" Trybunału Konstytucyjnego z 2016 r. w ciągu siedmiu dni przewiduje nowelizacja przepisów dotyczących TK, która w środę weszła w życie.

Źródło: fakty.interia.pl

Brudziński: Prezes PiS nie wybiera się na polityczną emeryturę


Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma problem z kolanem, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę; ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii, jesteśmy w ciągłym kontakcie - powiedział w środę szef MSWiA Joachim Brudziński.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Tragiczny pożar kamienicy w Tczewie. Wśród ofiar 2-letnie dziecko


Dwie osoby nie żyją, a 9 zostało poszkodowanych w nocnym pożarze kamienicy w Tczewie w województwie pomorskim.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami