Prointegra
Wiadomości z Polski  RSS
"Wypełnimy Twój testament". Zastępczyni Pawła Adamowicza żegna prezydenta

#zrodlo

Na miejskim portalu gdańsk.pl opublikowano osobiste pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza, napisane przez jego zastępczynię Aleksandrę Dulkiewicz. "Pan Prezydent Paweł Adamowicz zginął tak jak żył i pracował. Zawsze z otwartą przyłbicą i wierny wartościom (...). Panie Prezydencie, Szefie, drogi Pawle! Obiecuję, że my, gdańszczanie wypełnimy Twój testament" - napisała.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę

#zrodlo

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę (19 stycznia). W środę przed południem na konferencji prasowej zostaną podane szczegóły dotyczące uroczystości - poinformowała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa zmarłego prezydenta Gdańska. We wtorek wieczorem przed Urzędem Miasta odbył się wiec pamięci Pawła Adamowicza. Zgromadziły się tysiące osób. Przed wejściem do budynku ustawiono znicze i ułożono biało-czerwone róże. Znów rozbrzmiała pieśń "The sound of silence". Większość osób słuchając jej, miała łzy w oczach, milczała.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla? Komitet Norweski przyjął wniosek


Komitet Norweski przyjął nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - poinformował we wtorek dziennikarz Rafał Collins.

Źródło: fakty.interia.pl

​Warszawa: Wyrok dla zabójcy prostytutek. "Za dużo wymagał za te pieniądze"


Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnym wyrokiem skazał we wtorek 27-letniego Daniela P. na dożywotnie więzienie. Mężczyzna był oskarżony o zamordowanie dwóch bułgarskich prostytutek, z których usług był niezadowolony. "Takie osoby trzeba trzymać w zakładzie karnym do końca życia" - podkreślił sąd.

Źródło: fakty.interia.pl

​Warszawa: Ciała dwóch kobiet znalezione w wodzie


Stołeczni policjanci otrzymali we wtorek informację o ciałach dwóch kobiet, które znajdowały się w wodzie. Jedno znalezione zostało w Kanale Henrykowskim przy ul. Aluzyjnej, drugie w okolicach Mostu Gdańskiego - poinformowała Monika Brodowska z KSP.

Źródło: fakty.interia.pl

Manifestacja przed Urzędem Miasta po śmierci Pawła Adamowicza

#zrodlo

We wtorek wieczorem tysiące osób zgromadziło się przed Urzędem Miejskim w Gdańsku na wiecu pamięci zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przed wejściem do urzędu ustawiono tysiące zniczy i ułożono biało-czerwone róże. Znów rozbrzmiała pieśń "The sound of silence" z repertuaru Simon and Garfunkel. Większość osób słuchając jej, miała łzy w oczach, milczała.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Henryk Pająk o bieżących sprawach polskich…

#zrodlo
Henryk Pająk o katalogu wytycznych do walki z antysemityzmem – #181 KNews CEPowisle Opublikowany 15 stycznia 2019

Źródło: wolna-polska.pl

Jest prokuratorskie postępowanie ws. śmierci Ireny Dziedzic


Prowadzone jest postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci dziennikarki Ireny Dziedzic - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. Jest ono skutkiem zawiadomienia złożonego jeszcze w październiku.

Źródło: fakty.interia.pl

W Tatrach znów czwarty stopień zagrożenia lawinowego

#zrodlo

Ratownicy TOPR ogłosili we wtorek po południu czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Sytuacja w górach ponownie jest bardzo niebezpieczna. Ratownicy odradzają wszelkie wyjścia w góry.

Tagi: TOPR
Źródło: fakty.interia.pl

Zamknięto przejście graniczne w Chyżnem


Intensywne opady śniegu spowodowały zamknięcie drogi nr E77 na Słowacji prowadzącej do przejścia granicznego w Chyżnem. Ruch na przejściu granicznym został wstrzymany do odwołania.

Tagi: Śnieg
Źródło: fakty.interia.pl

​"Politico": Zabójstwo Adamowicza uwidoczniło podziały w Polsce


Zabójstwo gdańskiego prezydenta Pawła Adamowicza uwidoczniło polaryzację w Polsce; zwolennicy rządu i jego przeciwnicy żyją w odseparowanych od siebie światach - pisze we wtorek brukselski portal Politico.

Źródło: fakty.interia.pl

Zabójstwo Adamowicza

Mam kilka uwag związanych z tym tragicznym wydarzeniem, ale dzielę się nimi bez przyjemności i z obawami. Rzecz w tym, że mogą być one odebrane jako … niechrześcijańskie, zwłaszcza przez osoby bywające w kościele trzy razy w życiu (na swoim chrzcie, ślubie i pogrzebie). Kolejność poniższych uwag jest dość przypadkowa. 1.W KK modlimy się o...

Źródło: wolna-polska.pl

Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!

#zrodlo
Tylko Polaków można nabrać na takie plewy jak robi to nasz „Jurek”? Na akcji Owsiaka najbardziej zarabiają producenci i dostawcy sprzętu medycznego. A Wy – Polacy – „Róbta co chceta”… Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka! Początek stycznia – jak co roku – przynosi Polakom emocje związane ze zbiórką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W opozycyjnych wobec...

Tagi: CETA
Źródło: wolna-polska.pl

Akcja GOPR w Górach Stołowych. Turysta kilka godzin leżał w śniegu

#zrodlo

Nocna akcja GOPR w Parku Narodowym Gór Stołowych. Pomocy potrzebował mężczyzna, który spadł z wysokości i kilka godzin nieprzytomny leżał w śniegu. Turysta sam wezwał pomoc.

Tagi: Śnieg
Źródło: fakty.interia.pl

​Apel Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego po śmierci Pawła Adamowicza

#zrodlo

"Szerzenie pogardy i nienawiści służy tragicznej motywacji niezależnie od stanu zdrowia psychicznego sprawcy" - napisano we wtorkowym oświadczeniu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Tagi: Psy
Źródło: fakty.interia.pl

Bieszczady: Wycinka drewna w lesie

#zrodlo

Wycinka drewna w lesie koło miejscowości Jabłonki na terenie Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach. Leśnicy na Podkarpaciu planują w 2019 r. pozyskać 2 mln 28 tys. metrów sześc. drewna.

Źródło: fakty.interia.pl

Prokuratura zabezpieczyła komputer zabójcy Pawła Adamowicza

#zrodlo

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku kontynuuje przesłuchania w obu śledztwach związanych z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przesłuchiwani są zarówno świadkowie zdarzenia, jak i znajomi napastnika - Stefana W. Zabezpieczono też komputer zabójcy.

Źródło: fakty.interia.pl

​Jaśkowiak: PiS obawia się kolejnych morderstw


- Politycy PiS w tej chwili obawiają się, czy nie dojdzie do kolejnych morderstw - powiedział we wtorek mediom Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania spotkał się z dziennikarzami tuż po jego przesłuchaniu ws. mężczyzny, który groził mu na portalu społecznościowym.

Źródło: fakty.interia.pl

​Prezydent Niemiec napisał do wdowy po Pawle Adamowiczu

#zrodlo

"Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pawła Adamowicza; w imieniu moich rodaków pragnę złożyć pani serdeczne wyrazy współczucia" - napisał prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w liście kondolencyjnym do Magdaleny Adamowicz, wdowy po zmarłym prezydencie Gdańska.

Źródło: fakty.interia.pl

​Spirala nienawiści. Anonim: "Tusk dostanie kulkę". Policja działa

#zrodlo

Anonimowy mężczyzna dwukrotnie dzwonił na numer alarmowy, by grozić zamordowaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - podaje "Dziennik Bałtycki".

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Ministerstwo odpowiada KE w sprawie przekopu Mierzei

#zrodlo

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przesłało odpowiedź na pismo Komisji Europejskiej dotyczące raportu oddziaływania na środowisko przekopu Mierzei Wiślanej - poinformował we wtorek PAP Michał Kania, rzecznik resortu.

Źródło: fakty.interia.pl

​Opole: Nauczycielka oskarżona o brutalne zabójstwo

#zrodlo

Przed Sądem Okręgowym w Opolu we wtorek rozpoczął się proces 45-letniej Magdaleny N.-K., oskarżonej o zabójstwo Adama O. Jak ustalono w trakcie śledztwa, mężczyzna otrzymał 34 ciosy nożem.

Źródło: fakty.interia.pl

Owsiak zmieni decyzję o rezygnacji? Ekspert komentuje


- Jeśli taką decyzję się podejmuje i się ją ogłasza, to jej zmiana byłaby bardzo trudna - mówi z rozmowie z Interią dr Sergiusz Trzeciak, komentując rezygnację Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa Fundacji WOŚP.

Tagi: WOŚP
Źródło: fakty.interia.pl

GIF wycofał serię kropli do oczu

#zrodlo

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w obrotu jedną serię kropli do oczu Xaloptic Free, zmniejszających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Chodzi o serię 511017, z datą ważności na czerwiec 2020 roku.

Źródło: fakty.interia.pl

​Szef "Wiadomości" odpiera zarzuty


Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości" TVP, odniósł się do krytyki, jaka spadła na program w związku z poniedziałkowym wydaniem.

Źródło: fakty.interia.pl

Prokuratura: W krwi Stefana W. nie było alkoholu


Badanie krwi Stefana W. wykazało, że w niedzielę, gdy zaatakował on nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nie był pod wpływem alkoholu - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Źródło: fakty.interia.pl

Zakończono sekcję zwłok prezydenta Adamowicza


Zakończyła się sekcja zwłok zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jej wstępne wyniki prokuratura ma otrzymać w środę - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Źródło: fakty.interia.pl

Jerzy Owsiak: Stała się rzecz okrutna. Biorę na siebie odpowiedzialność

#zrodlo

"Stała się rzecz okrutna, zła przy okazji WOŚP. Jestem jej prezesem i też biorę na siebie odpowiedzialność za to" - powiedział we wtorek Jerzy Owsiak, odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas niedzielnego finału WOŚP.

Źródło: fakty.interia.pl

Lider PSL domaga się natychmiastowego odwołania Jacka Kurskiego

#zrodlo

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się we wtorek w liście do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Chodzi o materiał, który ukazał się w poniedziałek w "Wiadomościach" w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Źródło: fakty.interia.pl

Akcja poparcia Jerzego Owsiaka

#zrodlo

Po tym jak Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji WOŚP, internauci zorganizowali akcję "Murem za Owsiakiem". Za pomocą hashtagu #muremzaOwsiakiem okazują byłemu prezesowi Fundacji WOŚP swoje wsparcie oraz przekonują do powrotu na stanowisko. Na siedzibie Fundacji WOŚP przybywa "serduszek". "Jurek, jesteś JEDYNYM, który daje nadzieję polskiej służbie zdrowia! Uratowałeś mi życie wielokrotnie. Są nas miliony. Nie odchodź" - czytamy na jednej z powieszonych przez budynkiem kartek.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami