Wiocha
Wiadomości z Polski  RSS
Morawiecki: Nie damy się zastraszyć

#zrodlo

- My i nasza polityka służy przede wszystkim ludziom i narodowi, a w Polsce nie ma niepotrzebnych ludzi, to jest podstawowe motto naszego działania; niektórzy próbują zakrzyczeć nasze reformy, próbują nas zastraszyć, ale nie damy się zastraszyć - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: fakty.interia.pl

Kurski o ocenzurowaniu Smarzowskiego: Głupota

#zrodlo

Gala finałowa 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni była transmitowana przez TVP Kultura z półgodzinnym opóźnieniem. Jak podaje krytyk filmowy Tomasz Raczek, czas ten wykorzystano na cenzurowanie wypowiedzi. Tym sposobem widzowie telewizji publicznej nie usłyszeli żartu Wojciecha Smarzowskiego, nagrodzonego za film "Kler". Do sprawy odniósł się prezes TVP Jacek Kurski. "Nie cenzura a nadgorliwość i głupota" – napisał na Twitterze.

Źródło: fakty.interia.pl

Kiedy sąd rozpozna wniosek PO przeciwko premierowi?

#zrodlo

Rozprawa, podczas której Sąd Okręgowy w Warszawie rozpozna wniosek PO złożony w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, odbędzie się w poniedziałek o godz. 11 - poinformował w niedzielę PAP poseł PO Mariusz Witczak.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

Musisz to wiedzieć ! Rząd PiS przygotowuje młodych Polaków na multikulti

#zrodlo
„Dobra zmiana” potrafi zrobić dobrze wszystkim, jedynie nie Polakom. Chcą nam i naszym dzieciom zaserwować „rozrywkę” w postaci multikulti. Nie pozwólmy na to, bo nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie. Polonuska.

Źródło: wolna-polska.pl

RMF FM: Wypadek w jaskini Studnisko


Wypadek w jaskini Studnisko koło Olsztyna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ratownicy GOPR i strażacy ewakuowali na powierzchnię dwie ranne osoby.

Źródło: fakty.interia.pl

Szczątki wiceadmirała Józefa Unruga zostaną sprowadzone do Polski

#zrodlo

Uroczystości sprowadzenia do Polski szczątków dowódcy obrony wybrzeża w 1939 r. wiceadmirała Józefa Unruga rozpoczną się w poniedziałek we Francji z udziałem przedstawicieli wojska, BBN, Urzędu ds. Kombatantów, IPN i rodziny admirała.

Źródło: fakty.interia.pl

Gdynia: Wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł"

#zrodlo

W niedzielę z Gdyni wyruszyła piąta już wyprawa w poszukiwaniu wraku zaginionego w maju 1940 r. okrętu wojennego ORP "Orzeł". Kilkuosobowa grupa chce przebadać ok. 600 km kw. dna Morza Północnego w pobliżu wybrzeży Szkocji. Rejs ma potrwać 14 dni.

Tagi: Gdynia
Źródło: fakty.interia.pl

Ostrzeszów: 42-letni Mołdawianin usłyszał zarzut zabójstwa


42-letni obywatel Mołdawii usłyszał w niedzielę zarzut zabójstwa swojej partnerki w Mikstacie - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Źródło: fakty.interia.pl

Rząd będzie edukował Polaków na temat pozytywnej roli cudzoziemców

#zrodlo
Rządowa strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), czyli Plan Morawieckiego zapowiada m.in edukację Polaków na temat pozytywnej roli cudzoziemców. „Prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do polskiego społeczeństwa nt. pozytywnej roli cudzoziemców, których celem będzie przeciwdziałanie dyskryminacji, promocja postawy otwartości, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń” – taki zapis znalazł się w rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego...

Źródło: wolna-polska.pl

„Masa” znów szokuje. Wymienia nazwiska polskich celebrytek, które oddawały się za pieniądze

#zrodlo
Wiele wskazuje na to, że „Masa” po raz kolejny zamierza wywołać zamieszanie w Polsce. Autor książek z jego udziałem, Janusz Szostak, opowiedział w rozmowie z „Super Expressem” o kulisach powstania najnowszej publikacji pt. „Bandyci i celebryci”. „Bandyci i celebryci” to najnowsza publikacja Janusza Szostaka. Książka opisuje wspomnienia „Masy”, który tym razem postanowił opowiedzieć między innymi...

Źródło: wolna-polska.pl

Warszawa: Śmiertelny wypadek na stacji metra

#zrodlo

W niedzielę na stacji Metro Racławicka mężczyzna w średnim wieku wpadł pod pociąg. W związku ze zdarzeniem wstrzymano ruch składów na odcinku od stacji Stokłosy do Centrum.

Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż: PiS na czele z ogromną przewagą


Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałoby 45 proc. poparcia i mogłoby rządzić samodzielnie, natomiast PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów - wynika z sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie serwisu DoRzeczy.pl.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Kolejne uchwały KRS na biurku prezydenta

#zrodlo

Kolejne uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego trafiły do Kancelarii Prezydenta - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski. Chodzi o procedurę naboru do izb kontroli nadzwyczajnej i spraw publicznych, karnej oraz cywilnej.

Źródło: fakty.interia.pl

Stefaniak zapowiada dodatek motywacyjny dla nauczycieli

#zrodlo

Dodatek motywacyjny dla nauczycieli warszawskich będzie podwyższony do 1 tys. zł - zapowiedział w niedzielę kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak.

Źródło: fakty.interia.pl

Schetyna: Polska musi być podmiotowa w UE

#zrodlo

"Polska musi być podmiotowa w Unii Europejskiej, musi wrócić na należne miejsce w Europie" - mówił podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Gorzowie Wielkopolskim, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Kolejne zmiany w ustawach sądowych? Szczerski wyjaśnia

#zrodlo

"Prezydent Andrzej Duda nie przewiduje żadnego wniosku legislacyjnego dot. zmian w ustawach sądowych" – powiedział w niedzielę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz podkreślił z kolei, że rząd nie wycofuje się z reformy wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: fakty.interia.pl

Jacek Sasin zapewnia: Stać nas na amerykańskie bazy

#zrodlo

"Dwa miliardy dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa" - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

Źródło: fakty.interia.pl

Gdynia 2018: TVP ocenzurowała podziękowania Smarzowskiego?

#zrodlo

Gala finałowa 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni była transmitowana przez TVP Kultura z półgodzinnym opóźnieniem. Jak podaje krytyk filmowy Tomasz Raczek, czas ten wykorzystano na cenzurowanie wypowiedzi. Tym sposobem widzowie telewizji publicznej nie usłyszeli żartu Wojciecha Smarzowskiego, nagrodzonego za film "Kler".

Źródło: fakty.interia.pl

Przerwane marzenia Zbigniewa Cybulskiego

#zrodlo

Co roku, 8 stycznia w południe, na trzecim peronie Dworca Głównego we Wrocławiu zbiera się grupa ludzi; młodzi, starsi, niektórzy w kolejarskich mundurach. Przynoszą kwiaty i palą znicze. Spotykają się wokół wbudowanej w trotuar peronu płyty upamiętniającej tragiczną śmierć Zbigniewa Cybulskiego - aktora wszech czasów. Dzisiaj miałby 91 lat, kiedy zginął w 1967 roku nie miał ukończonych czterdziestu.

Tagi: Wrocław
Źródło: fakty.interia.pl

Czaputowicz o ewentualnym orzeczeniu TSUE: Nie zignorujemy go

#zrodlo

Gdyby orzeczenie TSUE było dla Polski niekorzystne, to go nie zignorujemy. Będziemy szukać jakichś metod wdrożenia. Polska jest liderem, wszystkie wyroki wykonujemy – powiedział w sobotę minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Źródło: fakty.interia.pl

Gowin o finansowaniu uczelni wyższych

#zrodlo

1 mld 350 mln zł rząd przeznaczy w przyszłym roku na rozwój szkolnictwa wyższego - poinformował wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas sobotniej konferencji w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (woj. podlaskie).

Źródło: fakty.interia.pl

Konwencja PiS. Deklaracje Patryka Jakiego

#zrodlo

Warszawa ma ciągle niewykorzystany potencjał, dlatego chcemy, żeby powstała "dzielnica przyszłości" wokół Wisły, w której będą najniższe podatki dla innowacji - zapowiedział podczas konwencji regionalnej PiS w Warszawie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Patryk Jaki.

Źródło: fakty.interia.pl

Wróg publiczny numer jeden. Postawiono zarzuty mężczyźnie, który wybił okno w synagodze

#zrodlo
Prokuratura uznała, że wybicie okna to prawie zamach. Narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zarzuciła 27-letniemu mężczyźnie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, w związku z wybiciem przez niego szyby w oknie synagogi w Gdańsku-Wrzeszczu. 27-latek jest chory psychicznie. Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała w sobotę  że postawiony...

Źródło: wolna-polska.pl

Mazowieckie: Ustawka pseudokibiców na autostradzie A2


​Co najmniej kilkadziesiąt osób - pseudokibiców Legii i Widzewa - brało udział w incydencie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki. Próbowali doprowadzić do bójki, powstrzymali ich jednak policjanci - podaje RMF FM.

Źródło: fakty.interia.pl

Warszawa: Regionalna konwencja samorządowa PiS


Symbolem rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz jest afera reprywatyzacyjna, czyli wielki rabunek Warszawy - podkreślił w sobotę podczas regionalnej konwencji PiS w Warszawie prezes partii Jarosław Kaczyński.

Źródło: fakty.interia.pl

Przemyśl: 200 pielęgniarek na zwolnieniach lekarskich

#zrodlo

Około 200 pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu (woj. podkarpackie) w sobotę przebywa na zwolnieniach lekarskich. Placówka wstrzymała przyjęcia planowe. Od początku miesiąca trwa tam protest głodowy.

Źródło: fakty.interia.pl

Trzaskowski wzywa do debaty pozostałych kandydatów na prezydenta Warszawy

#zrodlo

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski wezwał w sobotę swoich kontrkandydatów do debaty przed pierwszą turą wyborów. Podkreślił, że chce się spotkać ze wszystkimi kandydatami, a szczegóły, w tym data debaty, miałyby być uzgodnione przez sztaby w przyszłym tygodniu.

Źródło: fakty.interia.pl

Poseł Buda częstuje urodzinowym tortem

#zrodlo

Poseł PiS Waldemar Buda 21 września skończył 36 lat. Z tej okazji postanowił osłodzić łodzianom dzień. W piątek przed swoim biurem poselskim kandydat na prezydenta Łodzi częstował przechodniów 30-kg tortem, który sfinansowany został z budżetu Komitetu Wyborczego PiS. Na ulicy Piotrkowskiej zebrało się ok. 100 osób. Najpierw odśpiewano jubilatowi "Sto lat", a później przystąpiono do konsumpcji urodzinowego ciasta.

Tagi: Lato
Źródło: fakty.interia.pl

Sasin: Niedopełnienie obowiązków przez Rostowskiego jest oczywiste

#zrodlo

Niedopełnienie obowiązków przez ministra musi skutkować odpowiedzialnością przed Trybunałem Stanu. W sprawie afery vatowskiej zarzuty dla byłego szefa MF Jacka Rostowskiego widać na pierwszy rzut oka - ocenił minister Jacek Sasin.

Źródło: fakty.interia.pl

​Śląskie: Gwałt zbiorowy w pensjonacie

#zrodlo

W Pewli Ślemieńskiej (woj. śląskie) doszło do gwałtu zbiorowego na 27-letniej turystce z Krakowa. Trzy podejrzane w tej sprawie osoby przebywają w areszcie.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami