f4up
Wiadomości z Polski  RSS
Czy trwa egzekucja polskiego rolnictwa ?

#zrodlo
Polski „ludek głupi” bezmyślnie kupował i kupuje obietnice bez pokrycia „dobrej zmiany” wspieranej przez hierarchię Kościoła Katolickiego i większość kleru. Podczas odprawianej mszy dla  Polonii z całego świata w Kaplicy na Jasnej Górze w 2016 r. ksiądz infułatIreneusz Skubiś – emerytowany redaktor naczelny „Niedzieli” powiedział m.in. „ jeszcze tak dobrego rządu nie mieliśmy  ( chodziło o rząd PiS Beaty Szydło), wszyscy...

Źródło: wolna-polska.pl

"DGP" o Iwulskim: To nie był tyko jeden wyrok


"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do akt IPN dotyczących orzekania pełniącego obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Józefa Iwulskiego. Jak pisze "DGP", z akt wynika, że sędzia co najmniej czterokrotnie był w składach sądów, które skazywały za działalność opozycyjną w stanie wojennym.

Tagi: Dzienniki, IPN
Źródło: fakty.interia.pl

Zamieszanie po słowach Donalda Tuska


Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Źródło: fakty.interia.pl

GIF wycofuje jeden z leków na choroby serca


​Generalny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku na choroby serca - Pentaerythritol compositum.

Źródło: fakty.interia.pl

Amber Gold: Małgorzata Wassermann o przesłuchaniu Donalda Tuska

#zrodlo

W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania byłego premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała, jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

Źródło: fakty.interia.pl

Lublin: Koniec strajku pielęgniarek w szpitalu klinicznym

#zrodlo

Pielęgniarki i dyrekcja szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie uzgodnili w sobotę wstępne porozumienie w sprawie podwyżek. Prowadzony od poniedziałku strajk pielęgniarek został zakończony, ale nadal trwa spór zbiorowy.

Źródło: fakty.interia.pl

Kolizja samochodu Służby Ochrony Państwa na Podkarpaciu

#zrodlo

W sobotę w miejscowości Kolbuszowa na Podkarpaciu doszło do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. W aucie nie było osoby ochranianej, a winny zdarzenia został ukarany punktami karnymi i mandatem.

Źródło: fakty.interia.pl

Gersdorf powinna kierować SN do 2020 roku? Nowy sondaż

#zrodlo

43,5 proc. ankietowanych Polaków uważa, że prof. Małgorzata Gersdorf powinna nadal kierować Sądem Najwyższym – wynika z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej".

Źródło: fakty.interia.pl

​"Iustitia": Konkursy na stanowiska sędziów SN są nieważne

#zrodlo

"Z żalem obserwujemy obrady organu podającego się za Krajową Radę Sądownictwa, w skład którego wchodzą sędziowie wybrani przez dwa ugrupowania polityczne. Ogłoszone konkursy na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego są nieważne" - stwierdzono w sobotnim stanowisku Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

Tagi: Polityka
Źródło: fakty.interia.pl

Obcokrajowcy próbowali ukraść cegły z Muzeum Auschwitz-Birkenau


Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu Muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych.

Źródło: fakty.interia.pl

Rzeź wołyńska w optyce putinowskiej propagandy

#zrodlo
Istotny przyczynek do oceny rosyjskiej propagandy na Zachodzie stanowi artykuł autora, który nawet nie usiłuje zamaskować swego złowrogo brzmiącego rosyjskiego nazwiska, a którego link do anglojęzycznej wersji zamieszczam poniżej: https://thesaker.is/the-1943-volyn-massacre-and-ukrainian-nazis-today/ Odsyłając zainteresowanych do źródła, zamieszczę tylko kilka cytatów z tej publikacji pełnej kłamstw i krętactw: „Dziś przypada 75 rocznica masakry wołyńskiej. Jest to data czysto...

Tagi: Masaże
Źródło: wolna-polska.pl

Służby przerwały poszukiwania pytona nad Wisłą


Służby zaangażowane w poszukiwania pytona tygrysiego nad Wisłą przerwały akcję. Rzecznik mazowieckiej straży pożarnej poinformował, że jest za zimno, by poszukiwania miały sens. Na miejscu pozostaje grupa Animal Rescue Polska.

Źródło: fakty.interia.pl

Wilki znów zaatakowały? Wójt ostrzega mieszkańców

#zrodlo

Przed wilkami na terenie gminy Stara Kamienica koło Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) ostrzega tamtejszy wójt. To efekt doniesień o zagryzionych ostatnio w tej okolicy psach - informuje RMF FM.

Tagi: Śląsk, Gminy
Źródło: fakty.interia.pl

RMF FM: Kolizja samochodu Służby Ochrony Państwa na Podkarpaciu

#zrodlo

Na Podkarpaciu doszło do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa - informuje RMF FM.

Źródło: fakty.interia.pl

Emerytura bez podatku. Nowa inicjatywa PSL

#zrodlo

Likwidację obciążenia emerytów i rencistów podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz składką na ubezpieczenie zdrowotne zakłada projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego "emerytura bez podatku". W sobotę ruszyła strona internetowa poświęcona obywatelskiemu projektowi ustawy.

Źródło: fakty.interia.pl

Rzeczniczka PiS: Tusk nie chce przegrać z Dudą


Słowa Donalda Tuska dotyczące rzucenia wyzwania prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich, to sygnał, że nie będzie on startował w tych wyborach; Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą, który ma być kandydatem na prezydenta w 2020 r. - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Katastrofie MiG-29. Pośmiertny awans oraz odznaczył medalem pilota


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pośmiertnie awansował na stopień kapitana oraz odznaczył Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, pilota, który w ubiegłym tygodniu zginął w katastrofie samolotu MiG-29 - poinformował MON w sobotę na Twitterze.

Źródło: fakty.interia.pl

Znaleziono martwego morświna z rozciętym brzuchem


Na plaży w Mechelinkach (woj. pomorskie) znaleziono ciało młodego morświna z rozciętą powłoką brzuszną – poinformowała w sobotę Stacja Morska w Helu. Biolodzy zawiadomili o sprawie policję. Funkcjonariusze prowadzą już dochodzenie, w którym badają śmierć pięciu młodych fok.

Tagi: Policja, ZUS
Źródło: fakty.interia.pl

Ma 37 lat, synka i ogromną wolę walki

#zrodlo

Kasia ma 37 lat i raka trzustki. Ma też małego synka i wolę walki, by pokonać wyniszczająca ją chorobę. Aby to się udało, potrzebuje pomocy.

Tagi: ZUS
Źródło: fakty.interia.pl

Prezydent Żyrardowa i dwóch biznesmenów usłyszeli zarzuty

#zrodlo

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiła prezydentowi Żyrardowa i dwóm biznesmenom z Rewala i Gryfic, zarzuty związane z ustawianiem przetargów i korupcją. Całą trójkę zatrzymało w piątek Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Źródło: fakty.interia.pl

Wszczęto śledztwo w sprawie pikiety przed Radiem Maryja

#zrodlo

Prokuratura Rejonowa Centrum-Zachód wszczęła śledztwo w sprawie pikiety, zorganizowanej 3 maja przez feministki przed siedzibą Radia Maryja - poinformowała w sobotę szefowa prokuratury Judyta Głowacka. Postępowanie będzie prowadzone m.in. pod kątem obrazy uczuć religijnych.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Wznowiono poszukiwania pytona. W akcję zaangażowano strażackie drony

#zrodlo

​Nad Wisłą w Gassach koło Konstancina straż pożarna wznowiła poszukiwania pytona tygrysiego - informuje RMF FM. W akcję zaangażowane są strażackie drony, a także łodzie. W ubiegłym tygodniu w tej okolicy znaleziono 5-metrową wylinkę, czyli skórę zrzucaną przez węże.

Źródło: fakty.interia.pl

Duda chce finansować przyjazd Amerykanów

Prezydent Andrzej Duda potwierdził pojawiające się od pewnego czasu informacje, które wskazują na chęć zapłacenia przez Polskę blisko dwóch miliardów dolarów na ugoszczenie amerykańskich żołnierzy. Wracając ze szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego Duda stwierdził, iż nie tylko chce zwiększenia obecności amerykańskiego wojska na naszym terytorium, ale dodatkowo chce sfinansować przygotowanie dla niego odpowiedniej infrastruktury. Głowa państwa podczas...

Źródło: wolna-polska.pl

Minister zdrowia o umowie z USA: Historyczna

#zrodlo

- Porozumienie o współpracy USA i Polski w obszarze nauk biomedycznych jest pierwszą taką umową o współpracy naukowej ze Stanami Zjednoczonymi podpisaną przez wolną Polskę - ocenił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. "Jest to wydarzenie historyczne" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż dla "SE": Sześć partii w Sejmie


40 proc. – na takie poparcie mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory parlamentarne obyły się aktualnie – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pollster na zlecenie "Super Expressu". Do Sejmu weszłoby w sumie sześć ugrupowań.

Źródło: fakty.interia.pl

​Senat za obniżaniem uposażenia parlamentarzystów za niestosowne zachowanie


Obniżanie uposażenia lub diety parlamentarzystów za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją na sali posiedzeń oraz w innych miejscach, w których przebywają posłowie i senatorowie - przewiduje nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, którą poparł w piątek Senat.

Źródło: fakty.interia.pl

Senat przyjął Ustawę 2.0 z poprawkami


W piątek wieczorem Senat przyjął z czterema poprawkami ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0) i bez poprawek przepisy ją wprowadzające. Oznacza to, że Ustawa 2.0 wraca do Sejmu. Ustawy reformują szkolnictwo wyższe, wprowadzają m.in. duże zmiany w funkcjonowaniu uczelni.

Tagi: Sejm, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Karczewski: Opozycja odwraca się od wyborców


Zdaniem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, bojkot Zgromadzenia Narodowego przez polityków opozycji jest dowodem na to, że ci odwracają się od wyborców. "Rozpoczynamy następne karty historii, opozycja wpisała się na nich źle" - podkreślił.

Źródło: fakty.interia.pl

​Tusk: PiS nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu

#zrodlo

"Obóz rządzący chyba nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu, stąd rozumiem decyzję opozycji o odmówieniu uczestniczenia w piątkowym Zgromadzeniu Narodowym" - mówił w piątek w programie "Fakty po faktach" w TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier powiedział też, że wystartowałby w wyborach prezydenckich w 2020 roku, gdyby zdecydował się na to również Jarosław Kaczyński.

Źródło: fakty.interia.pl

Ile kosztował protest osób niepełnosprawnych w Sejmie?

#zrodlo

Koszt 40-dniowego protestu rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie wynosi obecnie ok. 66 tys. zł. Nie została podjęta decyzja w sprawie obciążenia kosztami - poinformowała w piątek szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami