Prointegra
Wiadomości z Polski  RSS
Druga tura odstrzału dzików

#zrodlo

Rozpoczęła się druga tura skoordynowanego odstrzału dzików. Myśliwi przez weekend będą redukować pogłowie zwierząt głównie wzdłuż wschodniej i północno-wschodniej granicy Polski, a także na Mazowszu.

Źródło: fakty.interia.pl

W poniedziałek superpełnia oraz całkowite zaćmienie Księżyca

#zrodlo

W poniedziałek 21 stycznia nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce będzie widoczne nad ranem podczas zachodu Księżyca. Dodatkowo na ten sam dzień przypada tzw. superpełnia Księżyca.

Źródło: fakty.interia.pl

Paweł Bednarz po rozprawie sądowej ws. handlu dziećmi – 17.01.2019, Warszawa

Paweł Bednarz, prezes Fundacji im. Dobrego Pasterza, walczy o wstrzymanie adopcji zagranicznych i usiłuje zwrócić uwagę opinii publicznej, że los wielu polskich dzieci które oddawane są do zagranicznych adopcji jest niejasny, ponieważ żaden polski organ nie interesuje się nimi gdy tylko te opuszczą nasz kraj, przez co polskie dzieci padają ofiarą handlu ludźmi. Paweł Bednarz...

Tagi: Warszawa
Źródło: wolna-polska.pl

Dzisiaj pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

#zrodlo

W Gdańsku odbędą się dzisiaj uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza - prezydenta tego miasta. W południe w Bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. W tej świątyni prezydent Adamowicz zostanie pochowany. Mieszkańcy, którzy nie zdołają dostać się do bazyliki, będą mogli obserwować uroczystości na telebimach ustawionych w różnych punktach miasta.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: fakty.interia.pl

"Pusta Noc" w intencji Pawła Adamowicza

#zrodlo

Mieszkańcy Gdańska spotkali się w piątek wieczorem w kościele św. Jana, by podczas "Pustej Nocy" wspominać zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza. "Pusta Noc" to wywodzący się z tradycji kaszubskiej czas czuwania przy zmarłym.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Toruń: Nie żyje 72-latek potrącony na przejściu dla pieszych

#zrodlo

W toruńskim szpitalu zmarł 72-letni mężczyzna, który został w piątek wieczorem potrącony na przejściu dla pieszych - poinformował Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dodał, że drugi pieszy w wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala.

Źródło: fakty.interia.pl

Byli prezydenci i premierzy pożegnają Pawła Adamowicza

#zrodlo

Udział we mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zapowiedzieli już wszyscy byli prezydenci RP: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Planowany jest też udział byłych premierów: Włodzimierza Cimoszewicza, Waldemara Pawlaka, Kazimierza Marcinkiewicza, Marka Belki i Jerzego Buzka. Od godz. 17 w piątek do godz. 19 w sobotę obowiązuje żałoba narodowa.

Sondaż: Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy bez zmian


W wyborach do Sejmu Zjednoczona Prawica uzyskałaby 34 proc. głosów, 26 proc. uzyskałaby Platforma Obywatelska, Kukiz'15 przypadłoby 7 proc., a SLD i PSL - po 5 proc. - wynika ze styczniowego sondażu Kantar Public.

Źródło: fakty.interia.pl

Zarzuty dyscyplinarne dla sędzi z Poznania i z Gorzowa Wielkopolskiego

#zrodlo

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych wszczął postępowania dyscyplinarne i przedstawił zarzuty dyscyplinarne sędziom z Poznania i z Gorzowa Wielkopolskiego. Kobiety miały dopuścić się przekroczenia ustawowych terminów do sporządzania uzasadnień.

Tagi: Poznań
Źródło: fakty.interia.pl

Prezydent Poznania odwołał się w sprawie "politycznych aktów zgonu"

#zrodlo

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odwołał się od decyzji o umorzeniu przez prokuraturę postępowania w sprawie "politycznych aktów zgonu" wydanych przez Młodzież Wszechpolską m.in. jemu i tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Źródło: fakty.interia.pl

Ostatnia droga Pawła Adamowicza

#zrodlo

Z Europejskiego Centrum Solidarności wyruszył w piątek o godz. 17.00 kondukt żałobny z trumną z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Samorządowiec został zamordowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trasa konduktu mija miejsca ważne dla życia Pawła Adamowicza. Pierwszym punktem na trasie jest I Liceum Ogólnokształcące, które ukończył, dalej ulica Łagiewniki, Stolarska i Mniszki, gdzie prezydent się wychowywał i gdzie do dziś mieszkają jego rodzice. Trasa konduktu prowadzi również przez pomnik króla Jana III...

Źródło: fakty.interia.pl

"Tatulku kochany, tatusiu mój". Żona i córki Pawła Adamowicza o zmarłym prezydencie


"Pawle, Pawliczku, Pawełku, żegnaj" - pisze Magdalena Adamowicz. "Wszędzie było Ciebie pełno. Teraz pozostanie pustka" - dodaje. "Dziennik Bałtycki" publikuje wspomnienia żony tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska oraz ich córek.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Afera Stella Maris. Sąd zadecydował w sprawie byłego lidera pomorskiego SLD


Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił w piątek byłego lidera pomorskiego SLD Jerzego Jędykiewicza, oskarżonego o udział w aferze finansowej wydawnictwa Archidiecezji Gdańskiej Stella Maris.

Tagi: SLD, Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

​ZUS kontroluje zwolnienia nauczycieli i apeluje o zgłaszanie nieprawidłowości

#zrodlo

Od końca grudnia przeprowadziliśmy kontrole 3 tys. zwolnień lekarskich nauczycieli, z czego niestety tylko 100 na wniosek samych pracodawców - poinformował PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował do pracodawców, by zgłaszali możliwe nieprawidłowości przy korzystaniu ze zwolnień.

Źródło: fakty.interia.pl

Pusty gabinet Pawła Adamowicza

#zrodlo

Od śmierci prezydenta Pawła Adamowicza jego gabinet w Urzędzie Miejskim w Gdańsku stoi pusty. Przed wejściem do pokoju ustawiono jego czarno-biały portret przepasany kirem. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika w niedzielę (13 stycznia) podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo starań lekarzy, Pawła Adamowicza nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu w poniedziałek (14 stycznia) w wyniku odniesionych obrażeń. Przed Urzędem Miejskim w Gdańsku mieszkańcy miasta postawili morze zniczy i kwiatów, by uczcić...

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Zamknięto dom dziecka w Łodzi. To początek reformy

#zrodlo

W Łodzi zlikwidowano dom dziecka, ponieważ wszyscy podopieczni trafili do rodzin biologicznych bądź zastępczych spokrewnionych i zawodowych. To pierwszy znaczący krok w realizacji planu władz miasta, aby do 2021 roku zlikwidować większość miejsc w domach dziecka i zastąpić je rodzinami.

Źródło: fakty.interia.pl

MSWiA o środkach bezpieczeństwa podczas pogrzebu Pawła Adamowicza

#zrodlo

Środki bezpieczeństwa będą adekwatne do charakteru uroczystości pogrzebowych - poinformowało w piątek MSWiA. Uczestnikom pogrzebu Pawła Adamowicza bezpieczeństwo mają zapewniać policjanci ruchu drogowego, prewencji i pionu kryminalnego.

Tagi: Policja, MSWiA
Źródło: fakty.interia.pl

Dulkiewicz: Adamowicz marzył, by odnowić rocznicę wyborów czerwcowych

#zrodlo

Paweł Adamowicz marzył, żebyśmy odnowili ideę wyborów 4 czerwca 1989 roku jako symbolu wolnej Polski - powiedziała w piątek pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas nadzwyczajnego zebrania samorządowców dla uczczenia zamordowanego prezydenta Gdańska.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Prezydent: Niech każdy zrobi rachunek sumienia

#zrodlo

Prezydent Andrzej Duda uważa, że w Polsce przekraczane są granice relacji międzyludzkich. Według prezydenta, dotyczy to szczególnie aspektu politycznego, a do przekraczania norm - jak stwierdził - dochodzi w ujęciu międzyplemiennym. Zaapelował o dialog oparty na szacunku do drugiego człowieka.

Źródło: fakty.interia.pl

Śmiertelny wypadek w Białymstoku. Dwie osoby zasypane na przebudowie

#zrodlo

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek po południu na przebudowie jednej z ulic w Białymstoku. W głębokim wykopie pod budowę tunelu zasypanych zostało dwóch mężczyzn. Jednego nie udało się uratować, drugi trafił do szpitala - poinformowała policja i straż pożarna.

Źródło: fakty.interia.pl

​Macierewicz: To wojna o charakterze totalnym

#zrodlo

Wojna w cyberprzestrzeni ma charakter totalny, gdyż nie można jasno zdefiniować czasu oraz terenu ataku - powiedział w piątek w Toruniu były minister obrony Antoni Macierewicz. Jak dodał, taki atak może zostać wyprowadzony z każdego miejsca na świecie i w każdym momencie.

Źródło: fakty.interia.pl

​Olsztyn: Hindus, który miał zabić dwie osoby, pozostaje w areszcie


Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące Jacoba K., obywatela Indii podejrzanego o zabójstwo dwóch osób. Do zbrodni doszło pod koniec grudnia koło Olsztynka, a ofiary to pracujący w Polsce cudzoziemcy.

Źródło: fakty.interia.pl

​Wrocław: Ośmioro pacjentów z objawiani świńskiej grypy


Ośmioro pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ma objawy grypy AH1N1. Placówka zamknęła oddział kardiologii dla odwiedzających i odizolowała zakażonych pacjentów - poinformowano na konferencji prasowej.

Źródło: fakty.interia.pl

Maleje poparcie PiS. ​Sondaż CBOS

#zrodlo

Jak wynika z sondażu CBOS, w styczniu na PiS chciało głosować 39 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów, a na PO - 22 proc. W sumie cztery ugrupowania przekroczyłyby próg wyborczy.

Źródło: fakty.interia.pl

Nowy Targ: Chciał zrobić żonie bombowego "psikusa". Grozi mu więzienie

#zrodlo

W Rabce Zdroju na parkingu samochodowym znaleziono paczkę z napisem "bomba". Po interwencji śledczych okazało się, że w środku znajduje się jabłko. Wobec mężczyzny, który podłożył pakunek, zostaną wyciągnięte konsekwencje karne. Policja ostrzega, że podobne działania zawsze będą karane.

Źródło: fakty.interia.pl

Stefan W. był izolowany? Stanowisko Służby Więziennej

#zrodlo

"Stefan W. funkcjonał bezkonfliktowo w grupie więźniów, nie był agresywny" - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. "Nigdy nie był izolowany od innych więźniów, bo nie było ku temu przesłanek" - potwierdziła.

Źródło: fakty.interia.pl

Leczenie psychiatryczne osadzonych. Resort zdrowia zapowiada zmiany

#zrodlo

Proponujemy zmiany w prawie, które umożliwią organom państwowym zawnioskować do sądu opiekuńczego o skierowanie osoby osadzonej w zakładzie karnym na leczenie ambulatoryjne lub w zakładzie zamkniętym - poinformował w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Źródło: fakty.interia.pl

​Majchrowski: Ze śmiercią prezydenta Adamowicza trudno się pogodzić

#zrodlo

"Śmierć Pana Prezydenta Adamowicz to fakt, który trudno przyjąć do wiadomości i trudno się z nim pogodzić" - napisał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w księdze kondolencyjnej ku czci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wyłożonej w Urzędzie Miasta Krakowa.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Byli prezydenci i premierzy pożegnają Pawła Adamowicza

#zrodlo

Udział we mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zapowiedzieli już wszyscy byli prezydenci RP: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Planowany jest też udział byłych premierów: Włodzimierza Cimoszewicza, Waldemara Pawlaka, Kazimierza Marcinkiewicza, Marka Belki i Jerzego Buzka.

Groził prezydentowi Radomia. "To była artystyczna prowokacja"


35-latek podejrzany o to, że na portalu społecznościowym groził śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu, decyzją sądu trafił do aresztu - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami