Prointegra
Wiadomości z Polski  RSS
Rzecznik KNF: Urząd nie miał możliwości udzielania informacji posłom w trybie interwencji

#zrodlo

Urząd KNF nie miał możliwości udzielenia posłom, którzy w piątek pojawili się w Urzędzie, informacji w trybie interwencji poselskiej. Do KNF nie mają zastosowania przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące interwencji - podkreśla rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski.

Tagi: NATO, KNF, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Petru: Nowa partia jest już zarejestrowana

#zrodlo

"Dzisiaj ogłoszę termin, kiedy zrobimy konwencję wyborczą, dzisiaj będzie konferencja, kiedy przedstawimy nazwę tego ugrupowania i logotyp. Partia jest już zarejestrowana. To jest ugrupowanie, które chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej. (....) Nie będzie mojego imienia i nazwiska w nazwie" - mówi Ryszard Petru, założyciel Nowoczesnej, obecnie szef koła poselskiego Liberalno-Społeczni.

Źródło: fakty.interia.pl

Kantar Public: PiS jako Zjednoczona Prawica - 34 proc., PO jako Koalicja Obywatelska - 24 proc.

#zrodlo

Gdyby w wyborach do Sejmu PiS startowało jako Zjednoczona Prawica (z Porozumieniem i Solidarną Polską) otrzymałoby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby PO, startującą jako Koalicja Obywatelska z Nowoczesną - wynika z listopadowego sondażu Kantar Public.

Źródło: fakty.interia.pl

Kielce: W sortowni odzieży znaleziono ciało noworodka

#zrodlo

Nad ranem w sortowni odzieży w Kielcach znaleziono ciało noworodka. Zwłoki znajdowały się w jednej z paczek z ubraniami - informuje RMF FM.

Źródło: fakty.interia.pl

Tusk powinien przeprosić za "bolszewików"? Sondaż dla "Rz"

#zrodlo

41,3 proc. respondentów uważa, że Donald Tusk powinien przeprosić za słowa o "współczesnych bolszewikach" - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla portalu "Rzeczpospolitej".

Źródło: fakty.interia.pl

Sprawa zaginięcia 12-latka. Chłopiec mógł być wykorzystywany seksualnie

#zrodlo

12-letni chłopiec z Izdebek (woj. podkarpackie) został odnaleziony w lesie po 48 godzinach poszukiwań. Możliwe, że wcześniej był wykorzystywany seksualnie. W tej sprawie zatrzymano ojca chłopca - informuje Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Źródło: fakty.interia.pl

Gdańsk: Kacper Płażyński z nową funkcją

#zrodlo

Kacper Płażyński, ubiegający się w październikowych wyborach samorządowych o funkcję prezydenta Gdańska jako kandydat Zjednoczonej Prawicy, został w piątek wybrany przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

Źródło: fakty.interia.pl

Rekomendacja PiS na marszałka województwa małopolskiego

#zrodlo

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydował w piątek, że kandydatem ugrupowania na marszałka województwa małopolskiego będzie Witold Kozłowski; a przewodniczącym sejmiku Rafał Bochenek - poinformowała na Twitterze rzecznik partii Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Najmniejszy ssak świata zamieszkał we wrocławskim zoo

#zrodlo

Zoo we Wrocławiu ma nowego lokatora. To najmniejszy ssak świata. Ryjówek etruski przyjechał z Niemiec i zamieszkał w pawilonie Sahary.

Źródło: fakty.interia.pl

Bierecki o decyzji senackiej komisji ws. ustawy o KNF

#zrodlo

Decyzja senackiej komisja budżetu i finansów umożliwia uczestnictwo w dyskusji nad tą ustawą wszystkim senatorom i zgłaszanie poprawek - stwierdził przewodniczący komisji senator Grzegorz Bierecki.

Tagi: NATO, KNF, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Wieczorne spotkanie u prezesa PiS. Nieoficjalnie: Tematem afera KNF

#zrodlo

Trwa wieczorne spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Według informacji reportera RMF FM, na rozmowy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim stawili się jego najbardziej zaufani współpracownicy. Wśród nich są premier Mateusz Morawiecki, a także związani z partią eksperci w dziedzinie gospodarki. Tematem rozmów prawdopodobnie jest kryzys związany z ujawnieniem nagrania z rozmowy miliardera Leszka Czarneckiego z szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim.

Żaryn: Służby nie podejmowały próby zatrzymania Czarneckiego

#zrodlo

Służby specjalne podległe ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego. Informacje w tej sprawie są nieprawdziwe - poinformował w komunikacie rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Źródło: fakty.interia.pl

Sokal: Pozostaję na stanowisku

#zrodlo

Pozostaję na stanowisku. W tej kwestii nic się nie zmienia - powiedział w piątek dziennikarzom prezydencki doradca, członek Komisji Nadzoru Finansowego i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisław Sokal.

Źródło: fakty.interia.pl

Wirus odry rozprzestrzenia się. Kolejne 24 przypadki

#zrodlo

Jest 56 przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowania na odrę - poinformowała w piątek w komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie. To o 24 więcej niż siedem dni temu.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

Komisja senacka za przyjęciem ustawy o KNF bez poprawek

#zrodlo

Senacka komisja budżetu i finansów zarekomendowała w piątek całemu Senatowi przyjęcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym bez poprawek.

Tagi: NATO, KNF, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Wielkopolskie: W okradanym aucie zostawił telefon

#zrodlo

W ręce policji wpadł 47-letni mieszkaniec Konina, który w jednym z okradzionych samochodów zgubił telefon. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: fakty.interia.pl

Polski kościół prawosławny zakazuje kontaktów z "patriarchatem kijowskim"

#zrodlo

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny zabronił duchownym nawiązywać liturgiczno-modlitewnych kontaktów z przedstawicielami "patriarchatu kijowskiego", ponieważ "zrobili dużo zła". Wynika to z raportu na temat wyników rady biskupiej. Komunikat opublikował na stronie internetowej sekretarz Kancelarii Św. Soboru Biskupów ks. Jerzy Doroszkiewicz.

Źródło: fakty.interia.pl

Karczewski: To niedopuszczalna próba wywarcia nacisku na Senat

#zrodlo

Wniosek posłanki Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer dotyczący odwołania przewodniczącego senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych jest niedopuszczalną próbą wywarcia nacisku politycznego na Senat i jego organy - ocenił w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Źródło: fakty.interia.pl

Zarzut dla 36-latka, który wtargnął do obcego domu i skatował niemowlę

#zrodlo

Mężczyźnie, który w czwartek wszedł do przypadkowego domu w Kadłubie i ciężko pobił 10-miesięczne dziecko przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa - powiedział PAP Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Źródło: fakty.interia.pl

Opolskie: Kara więzienia w zawieszeniu za zagłodzenie psa


Na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał Sąd Rejonowy w Prudniku 25-letnią Joannę S., która zagłodziła psa na śmierć. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: fakty.interia.pl

We wtorek komisja ustawodawcza o wniosku do TK ws. pytań do TSUE


We wtorek 20 listopada sejmowa komisja ustawodawcza ma zająć się stanowiskiem Sejmu dla Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zainicjowanej wnioskiem prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Wniosek dotyczy kierowania pytań do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Źródło: fakty.interia.pl

Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego sejmiku

#zrodlo

Znany podróżnik Aleksander Doba zrezygnował z zasiadania w sejmiku województwa zachodniopomorskiego. "Nadal jestem podróżnikiem, a nie politykiem i tak niech zostanie. Dlatego rezygnuję z mandatu i proszę abyście, nie mieli mi tego za złe" - napisał we wpisie na Facebooku.

Tagi: Sejm, Facebook
Źródło: fakty.interia.pl

Karczewski: Wniosek Neumanna jest bezpodstawny


- Pański wniosek jest całkowicie bezpodstawny - napisał marszałek Senatu Stanisław Karczewski w odpowiedzi na wniosek szefa klubu PO Sławomira Neumana ws. prac nad nowelą zawierającą przepis dot. zasad przejęć banków.

Źródło: fakty.interia.pl

Koalicja KO-PSL będzie rządzić w sejmiku pomorskim

#zrodlo

W sejmiku pomorskim rządzić będzie Koalicja Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym - poinformował w piątek prezes pomorskiego PSL i członek zarządu województwa pomorskiego, Krzysztof Trawicki.

Tagi: Sejm, PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Krzysztof Gawkowski dołączył do nowej formacji Roberta Biedronia


Były wiceszef SLD Krzysztof Gawkowski, który na początku listopada odszedł z Sojuszu, dołączył do formacji politycznej budowanej przez ustępującego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. W nowym ruchu ma odpowiadać za budowę struktur.

Tagi: SLD
Źródło: fakty.interia.pl

Posłowie PO i N.: Nie uzyskaliśmy dostępu do dokumentów i pomieszczeń w KNF

#zrodlo

Posłowie: Marta Golbik (PO), Paulina Henning-Kloska (N.) i Jarosław Urbaniak (PO) poinformowali, że nie uzyskali w piątek dostępu do dokumentów i pomieszczeń w Komisji Nadzoru Finansowego w ramach interwencji poselskiej. Według KNF interwencja poselska nie obejmuje Komisji.

Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż CBOS: Zjednoczona Prawica - 42 proc., PO - 21 proc.

#zrodlo

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 42 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 21 proc., na PSL - 7 proc., na ruch Kukiz'15 - 6 proc., a na SLD - 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Glapiński potwierdza spotkanie z Czarneckim i Chrzanowskim

#zrodlo

Prezes NBP Adam Glapiński potwierdził w piątkowej rozmowie z dziennikarzami, że brał udział w spotkaniu z Leszkiem Czarneckim oraz byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim. "Było takie krótkie spotkanie kurtuazyjne ze świadkami w gronie kilku osób" - powiedział.

Źródło: fakty.interia.pl

Komendant główny policji zarządził kontrolę po doniesieniach ws. wiceministra Zielińskiego

#zrodlo

Komendant główny Policji zarządził kontrolę w komendzie w Suwałkach, po medialnych doniesieniach, że tamtejsi funkcjonariusze muszą pilnować posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego. Na miejscu są oficerowie z Biura Kontroli KGP.

Źródło: fakty.interia.pl

Masowe odejścia członków Nowoczesnej ze struktur partii na Podkarpaciu

#zrodlo

Około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii. Doprowadziło to do likwidacji struktur Nowoczesnej na Podkarpaciu - poinformowała szefowa partii w regionie Anna Skiba.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami