f4up
Rozrywka  RSS
Producenci filmowi wydają coraz więcej pieniędzy... na Węgrzech

#zrodlo

Coraz więcej pieniędzy wydają na Węgrzech producenci filmowi. W zeszłym roku była to suma 108,2 mld ft (334,4 mln euro) – poinformował w poniedziałek Narodowy Urząd ds. Mediów i Komunikacji (NMHH).

Źródło: www.rmf24.pl

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara

#zrodlo

Zaskoczenia nie ma: "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego została ogłoszona polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Tagi: Filmy, Ameryka
Źródło: www.rmf24.pl

Metallica zagra na PGE Narodowym!

#zrodlo

Metallica potwierdziła powrót WorldWired Tour do Europy. Tym razem ta oszałamiająca trasa potrwa od 1 maja do 25 sierpnia 2019 roku, a złożą się na nią koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na zamku. 21 sierpnia legendarna grupa zagra na PGE Narodowym w Warszawie!

Źródło: www.rmf24.pl

W Krakowie będzie można porozmawiać ze Stanisławem Lemem

#zrodlo

W Krakowie powstanie Centrum Literatury i Języka "Planeta Lem". Oprócz wystawy stałej, poświęconej autorowi "Bajek robotów" i "Solaris" będzie tam ekspozycja o języku polskim. Wystawa ma być bardzo nowoczesna i bardziej ma odzwierciedlać ducha twórczości Lema niż jego historyczne losy. Władze miasta chcą, by "Planeta Lem" była miejscem dla różnych inicjatyw literackich. Centrum ma powstać w zrewitalizowanym XVIII-wiecznym budynku składu solnego na krakowskim Zabłociu.

Źródło: www.rmf24.pl

"Kler" na ekranach kin, "Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara?

#zrodlo

W piątek 28 września do kin wejdzie głośny już przed premierą film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Tego dnia w Teatrze Polskim w Warszawie ważna premiera teatralna o Gombrowiczu, Miłoszu i Herbercie. W poniedziałek 24 września poznamy polskiego kandydata do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Źródło: www.rmf24.pl

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego laureatem Złotych Lwów

#zrodlo

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została nagrodzona w sobotę Złotymi Lwami, "Kamerdyner" Filipa Bajona - Srebrnymi. Laureatów głównych nagród 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłoszono w sobotę wieczorem.

Tagi: Filmy, Gdynia
Źródło: www.rmf24.pl

Festiwal w Gdyni: "Kler" Smarzowskiego z nagrodą publiczności

#zrodlo

​Film "Nina" Olgi Chajdas został wyróżniony Złotym Pazurem - nagrodą dla najlepszego filmu w Konkursie Inne Spojrzenie. Publiczność doceniła z kolei "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Tagi: Filmy
Źródło: www.rmf24.pl

Kto dostanie Złote Lwy? Przewidywania krytyków

#zrodlo

Bezdyskusyjnie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego powinna otrzymać w tym roku Złote Lwy. "To film perfekcyjny, spełniony" - mówią krytycy, którzy wśród faworytów nagród 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wymieniają też "Kler", "Fugę" czy "7 uczuć".

Tagi: Filmy
Źródło: www.rmf24.pl

Festiwal w Gdyni: Dziennikarze nagrodzili "Kler" Smarzowskiego

#zrodlo

Pierwsza z nagród na festiwalu filmowym w Gdyni została przyznana. Dziennikarze zdecydowali, że trafi ona do Wojciecha Smarzowskiego - twórcy filmu "Kler".

Źródło: www.rmf24.pl

​Nieznane dzieło Karola Wojtyły już wkrótce w księgarniach!

#zrodlo

Na półce z dziełami Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II, ukaże się wkrótce nowy tom. To prawdziwa rewelacja nie tylko dla teologów i badaczy papieskiej spuścizny. Nieznane wcześniej refleksje - "Kazanie na Areopagu. 13 katechez" - są osadzone głęboko w tradycji chrześcijańskiej, ale to nie jedyne źródło. Pod wpływem podróży do Aten, wędrówki przestrzeni i w czasie, papież Polak - myśliciel i poeta - sięga do tradycji Starożytnej Grecji. Książka ma wybitne walory literackie.

Źródło: www.rmf24.pl

Cary Joji Fukunaga wyreżyseruje nowy film o Jamesie Bondzie

#zrodlo

Dobra wiadomość dla fanów Jamesa Bonda. Dziś ogłoszono, że nowy film o przygodach agenta 007 wyreżyseruje Amerykanin Cary Joji Fukunaga.

Tagi: Filmy, Ameryka
Źródło: www.rmf24.pl

Tomasz Kot: Z najmniej oczekiwanych miejsc czuję promieniowanie "Zimnej wojny"

#zrodlo

Z każdych najmniej oczekiwanych miejsc czuję promieniowanie "Zimnej wojny" - mówi Tomasz Kot w rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą. Aktor był gościem RMF FM w naszym studiu na festiwalu filmowym w Gdyni. Kot gra główną rolę w pokazywanej w Konkursie Głównym "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego i występuje gościnnie w filmie dla dzieci "Dzień czekolady" Jacka Bławuta prezentowanym w konkursie Inne Spojrzenie.

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie dotykam wiary. Opowiadam o instytucji". Smarzowski o "Klerze"

#zrodlo

"Nie dotykam wiary. Opowiadam o instytucji" - mówi Wojciech Smarzowski o swoim nowym filmie "Kler". "Bardzo ważne było dla mnie, żeby to był film o ludziach, którzy są tacy sami jak ja. Tylko, że oni mają sutanny" - dodaje reżyser. Dziś na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych uroczysta premiera "Kleru" o nadużyciach w Kościele. Wczoraj w Gdyni odbył się pierwszy publiczny pokaz.

Źródło: www.rmf24.pl

"GPC": Jerzy Skolimowski zarejestrowany przez SB jako tajny współpracownik

#zrodlo

​Z zachowanych w archiwach IPN akt wynika, że reżyser Jerzy Skolimowski został zarejestrowany przez SB jako tajny współpracownik o ps. JO. - informuje środowa "GPC".

Tagi: IPN
Źródło: www.rmf24.pl

Dostał nagrodę Emmy. Podczas przemówienia oświadczył się swojej dziewczynie

#zrodlo

​Rozdanie nagród Emmy przyniosło w tym roku więcej radości niż zwykle. Reżyser Glenn Weiss podczas obierania nagrody postanowił oświadczyć się swojej dziewczynie.

Źródło: www.rmf24.pl

Gdzie jest Fan Bingbing? Wielka chińska gwiazda filmowa zniknęła

#zrodlo

Znana z filmów "X-Men" i "Iron Men" Fan Bingbing zniknęła. Słuch o popularnej aktorce zaginął trzy miesiące temu. Media spekulują, że kobieta unikała płacenia podatków i została zatrzymana przez chińskie władze.

Źródło: www.rmf24.pl

Emmy 2018 rozdane. Oto laureaci!

#zrodlo

W Los Angeles odbyła się 70. jubileuszowa ceremonia wręczenia Emmy Awards. Matthew Rhys i Claire Foy zdobyli nagrody w najbardziej prestiżowych kategoriach - najlepszy aktor i aktorka w serialu dramatycznym.

Źródło: www.rmf24.pl

"Kamerdyner" na początek. Ruszył Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

#zrodlo

Uroczysty pokaz "Kamerdynera", filmu Filipa Bajona o miłości i Kaszubach, zainaugurował 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Łącznie podczas imprezy pokazanych zostanie ponad 130 filmów, w tym 50 w trzech konkursach. Wydarzenie potrwa do soboty.

Źródło: www.rmf24.pl

"To film o chłopaku, który nie wie, kim jest". Fabijański w RMF FM o "Kamerdynerze"

#zrodlo

Wieczorem podczas uroczystej gali otwarcia pokaz "Kamerdynera" w reżyserii Filipa Bajona rozpocznie 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Będzie to jednocześnie pierwszy pokaz Konkursu Głównego. "To jest film o takim kundlu. O chłopaku, który nie wie, kim jest. Czy jest synem koniuszego czy może jednak barona? Czy jest Kaszubem, Polakiem, a może Niemcem?" - mówi w RMF FM o swoim bohaterze grający główną rolę Sebastian Fabijański.

Źródło: www.rmf24.pl

Rusza 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

#zrodlo

16 filmów, w tym dwa debiuty oraz nowe obrazy m.in. Pawlikowskiego, Szumowskiej, Zanussiego, Smarzowskiego i Bajona - powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym podczas rozpoczynającego się 43. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wydarzenie potrwa do soboty.

Tagi: Filmy, Gdynia
Źródło: www.rmf24.pl

Nowy tydzień w kulturze: "Kamerdyner" i "Johnny English. Nokaut" w kinach

#zrodlo

W poniedziałek 17 września zacznie się 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kilka dni później do naszych kin trafi film otwarcia tego festiwalu, czyli "Kamerdyner" Filipa Bajona. Do wyboru będzie też nowy "Johnny English" ponownie z Rowanem Atkinsonem.

Tagi: Filmy, Kina
Źródło: www.rmf24.pl

Zrabowany w czasie wojny "Portret damy" wrócił do Warszawy

#zrodlo

Zrabowany w czasie II wojny światowej z Muzeum Narodowego w Warszawie "Portret damy" z 1628 r. autorstwa Melchiora Geldorpa, wrócił do macierzystych zbiorów. Obraz udało się odzyskać dzięki współpracy MKiDN z amerykańską służbą śledczą DHS/ICE Homeland Security Investigations.

Źródło: www.rmf24.pl

"Apokryf czarownicy". Mamy dla Was książki!

#zrodlo

"Woda na sicie. Apokryf czarownicy" - to nowa książki Anny Brzezińskiej, autorki "Córek Wawelu". Tym razem sceną wydarzeń jest nie dwór ostatnich Jagiellonów, ale wymyślona przez pisarkę fantastyczna kraina wzorowana na dawnej Italii. Oskarżona o morderstwo i praktykowanie magii La Vecchia snuje swoją opowieść wprost z lochów inkwizycji.

Źródło: www.rmf24.pl

Gienek Loska miał wylew. Artysta jest w śpiączce

#zrodlo

Zwycięzca programu "X Factor" Gienek Loska jest w śpiączce po wylewie krwi do mózgu. Przyjaciele organizują akcję zbierania pieniędzy na niezbędną rehabilitację.

Źródło: www.rmf24.pl

I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych: Znamy laureata

#zrodlo

Laureatem pierwszej nagrody I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych jest Tomasz Ritter, drugą nagrodę ex aequo otrzymali Naruhiko Kawaguchi i Aleksandra Świgut. Trzecią nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków dostał Krzysztof Książek.

Tagi: Książki
Źródło: www.rmf24.pl

Olga Tokarczuk nominowana do National Book Award za "Biegunów"

#zrodlo

Książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk znalazła się na długiej liście nominowanych do jednej z najważniejszych amerykańskich literackich nagród - National Book Award - podaje "The New Yorker" . Książka polskiej pisarki nominowana jest w nowej kategorii nagrody - przekład na język angielski.

Źródło: www.rmf24.pl

Polska koprodukcja czeskim kandydatem do Oscara

#zrodlo

Polska koprodukcja pt. "Kawki na drodze" w reżyserii Olmo Omerzu, "czyli kameralne i subtelne kino drogi" jest czeskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny - podały czeskie media.

Źródło: www.rmf24.pl

Caine jako złodziej. Crowe jako pastor. Filmowe premiery tygodnia

#zrodlo

Michael Caine w roli króla złodziei. Russell Crowe i Nicole Kidman jako pastor i jego żona. W Londynie odbyła się premiera filmu "King of Thieves" o londyńskim skoku stulecia. A na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto widzowie jako pierwsi zobaczyli długo oczekiwany, oparty na faktach film "Boy erased".

Źródło: www.rmf24.pl

Gdzie bije "Serce Fabryki"?14 września w dawnej fabryce tytoniu Tabacka Kulturfabrik w Koszycach odbędzie się premiera polsko-słowackiego projektu choreograficznego "Serce Fabryki". W sierpniu 2019 planowane są pokazy w Gdańsku w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Artyści przygotowują spektakl taneczny, który próbuje uchwycić fenomen postindustrialnych przestrzeni w Europie Środkowej. "Tytułowe serce fabryki to energia i siła ludzi, którzy działali w tych przestrzeniach" - mówi w RMF FM Szymon Wróblewski z Instytutu Adama Mickiewicza, który opiekuje się projektem.

Źródło: www.rmf24.pl

Uroczysta premiera "Kamerdynera". "Czas jest ukrytym bohaterem filmu"W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Kamerdyner" Filipa Bajona. To rozpisany na kilkadziesiąt lat obraz o skomplikowanych losach Kaszubów, Niemców i Polaków.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami