Wiocha
Rozrywka  RSS
100 lat temu urodził się Ingmar Bergman - wielki wizjoner i "melancholijny Hamlet kina"

#zrodlo

Gdyby żył, świętowałby setne urodziny. Ingmar Bergman był nazywany mistrzem reżyserii, wielkim wizjonerem kina i skandynawskim mistykiem. W sumie zrealizował ponad 40 filmów, 140 przedstawień teatralnych, kilkanaście spektakli telewizyjnych. Napisał też kilkanaście scenariuszy dla innych reżyserów.

Tagi: Filmy, Kina
Źródło: www.rmf24.pl

Powstanie hollywoodzki film o chłopcach uwięzionych w jaskini w Tajlandii

#zrodlo

O akcji ratowniczej 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii, zostanie nakręcony hollywoodzki film - pisze AFP. Nakręci go chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA.

Źródło: www.rmf24.pl

Polscy aktorzy czytają Sencowa. "Akt solidarności z ukraińskim reżyserem"

#zrodlo

Polscy aktorzy czytają teksty Ołeha Sencowa. To przejaw solidarności z ukraińskim reżyserem, uczestnikiem rewolucji na Majdanie, osadzonym w łagrze więźniem politycznym. Do akcji włączyli się m.in Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Joanna Kulig, Edyta Olszówka i Aleksandra Popławska.

Źródło: www.rmf24.pl

Gorący koncert The Rolling Stones. Mick Jagger nawiązał do sporu o polskie sądy

#zrodlo

Na to wydarzenie polscy fani "The Rolling Stones" czekali 11 lat! Legendarny zespół zagrał na stadionie PGE Narodowym w Warszawie! Mick Jagger podczas koncertu zwrócił się do widowni w języku polskim: "Jestem za stary na sędziego, ale nadal dość młody, by biec".

Źródło: www.rmf24.pl

Złoty Booker dla powieści "Angielski pacjent"!

#zrodlo

Jubileuszowa statuetka z okazji 50-lecia Nagrody Bookera przyznana! Czytelnicy zdecydowali, że niezwykłe wyróżnienie należy się powieści "Angielski pacjent" Michaela Ondaatje.

Źródło: www.rmf24.pl

Gorący wieczór na PGE Narodowym. The Rolling Stones gra w Polsce po 11 latach!

#zrodlo

Na stadionie PGE Narodowym występuje dziś wieczorem zespół The Rolling Stones. Legendarny zespół gra koncert Warszawie w ramach europejskiego tournee "Stones – No Filter". Zabrzmią m.in. takie przeboje, jak: "Satisfaction", "Paint It Black", "Tumbling Dice" i "Brown Sugar". Towarzyszyć im będzie spektakularna oprawa wizualna.

Źródło: www.rmf24.pl

The Rolling Stones zagrają dziś w Warszawie!

#zrodlo

To już dziś! Po 11 latach oczekiwania polscy fani w końcu zobaczą na żywo Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Ronniego Wooda i Charliego Wattsa. Legendarna grupa The Rolling Stones zagra na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Źródło: www.rmf24.pl

Żona Polańskiego odrzuca członkostwo w Akademii Filmowej. "Nieznośna hipokryzja"

#zrodlo

​Francuska aktorka Emmanuelle Seigner, prywatnie żona reżysera Romana Polańskiego, odrzuciła propozycję członkostwa wystosowaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej na znak protestu wobec sposobu, w jaki Akademia potraktowała jej męża.

Źródło: www.rmf24.pl

Ruszyła budowa Muzeum Historii Polski. "To nasz obowiązek"

#zrodlo

Na terenie Cytadeli Warszawskiej symbolicznym „wbiciem pierwszej łopaty” rozpoczęto budowę siedziby Muzeum Historii Polski. Jej otwarcie jest planowane na pierwszy kwartał 2021 roku.

Tagi: Historia
Źródło: www.rmf24.pl

Elvis Costello odwołuje koncerty z powodów zdrowotnych

#zrodlo

Brytyjski muzyk rockowy, piosenkarz i kompozytor Elvis Costello odwołał resztę letniego tournee po Europie. Informację o tym podała agencja Associated Press. Brytyjski wokalista i autor tekstów poinformował, że "potrzebuje czasu, by odzyskać siły po operacji".

Tagi: Koncerty
Źródło: www.rmf24.pl

Helena Janeczek otrzymała prestiżową włoską nagrodę literacką

#zrodlo

​Mieszkająca we Włoszech, urodzona w Niemczech pisarka polskiego pochodzenia Helena Janeczek otrzymała najbardziej prestiżową włoską nagrodę literacką, Premio Strega. To pierwsza od 15 lat kobieta uhonorowana nagrodą, wręczaną od 1947 roku.

Źródło: www.rmf24.pl

W niedzielę w Warszawie koncert The Rolling Stones. Uwaga na utrudnienia w ruchu

#zrodlo

W niedzielę na stadionie PGE Narodowym wystąpi zespół The Rolling Stones. W związku z występem wyłączona z ruchu będzie część Saskiej Kępy. Niewykluczone jest również zamknięcie mostu Poniatowskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Takiego szlaku jeszcze nie było. Zwiedzanie Poznania od muralu do neonu

#zrodlo

W Poznaniu ukazała się właśnie druga, odświeżona i zaktualizowana wersja mapy „Z bliska, z daleka”. To pierwsze takie wydawnictwo w kraju, które zamiast na tradycyjne szlaki i miejsca popularne wśród turystów odsyła do mało znanych zakątków stolicy Wielkopolski. Słynących za to z ciekawych malowideł, neonów albo historycznych napisów. Nietypowe opracowanie to pomysł społeczników, którzy pieniądze na wydanie mapy, zdobyli startując w miejskim konkursie grantowym Centrum warte Poznania.

Źródło: www.rmf24.pl

Kraków: Andrzej Wajda wybrany na patrona skweru

#zrodlo

Imieniem Andrzeja Wajdy, zmarłego dwa lata temu reżysera teatralnego i filmowego, nazwany został skwer w pobliżu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W ten sposób miasto chce uhonorować jednego z najwybitniejszych twórców światowego kina.

Źródło: www.rmf24.pl

"Twarz" Szumowskiej nominowana do filmowej nagrody Parlamentu Europejskiego"Twarz", nagrodzony na Berlinale film Małgorzaty Szumowskiej o mężczyźnie, który stracił twarz w wypadku, został nominowany do tegorocznej nagrody LUX Prize. Wyróżnienie jest przyznawane od 2007 roku przez Parlament Europejski.

Jest zgoda na odwołanie wicedyrektora Starego Teatru w KrakowieW odpowiedzi na pismo dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, Marka Mikosa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński wyraził zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z Janem Polewką. Odwołania Polewki, szefa artystycznego Starego Teatru w Krakowie, domagała się Rada Artystyczna tej sceny. Na początku czerwca dyrektor Mikos wysłał prośbę do ministra w tej sprawie.

Źródło: www.rmf24.pl

Menadżer Ewy Bem: Rozmawiamy o powrocie na scenę

#zrodlo

"Nie jest prawdą, że Pani Ewa Bem kończy karierę. Wspólnie myślimy i rozmawiamy o powrocie na scenę muzyczną, ale jeszcze bez konkretnych dat i terminów” - powiedział PAP menedżer artystki Andrzej Łukasik z Agencji Artystycznej BLUE NOTE. „Pani Ewa sama nie kontaktuje się na razie z mediami - potrzebuje jeszcze spokoju i wyciszenia" – dodał. PAP skontaktowała się z menedżerem wokalistki w związku z niedawnymi informacjami na temat rzekomego zakończenia kariery przez pierwszą damę polskiego jazzu.

Tagi: Jazz
Źródło: www.rmf24.pl

Kasia Smutniak nagrodzona za rolę w filmie o BerlusconimMieszkająca we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak otrzymała jedną z najważniejszych nagród filmowych w tym kraju, Nastro d'argento (Srebrna taśma), przyznawaną przez związek dziennikarzy filmowych. Nagrodzono jej rolę w filmie "Loro" (Oni) Paolo Sorrentino.

Źródło: www.rmf24.pl

Piotr Rypson pokieruje Muzeum Narodowym w Warszawie

#zrodlo

Minister kultury i dziedzictwa narodowego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie dr. Piotrowi Rypsonowi - podało w czwartek MKiDN. Rypson zastąpi na tym stanowisku dr Agnieszkę Morawińską, która kierowała placówką przez 8 lat.

Źródło: www.rmf24.pl

W weekend zabytkowe samochody pojawią się na malowniczym rynku w Lanckoronie

#zrodlo

Ryk silników, unikalny design i przede wszystkim klimat - tak zapowiada się IV Zjazd Pojazdów Zabytkowych w Lanckoronie. Miłośników wiekowych aut nie może tu zabraknąć.

Tagi: Samochody
Źródło: www.rmf24.pl

Banksy w Paryżu. Wszystkie murale krytykują politykę Francji

#zrodlo

Banksy namalował sześć nowych murali w Paryżu. Wszystkie krytykują politykę Francji. Jedna z prac artysty to czarnoskóra dziewczynka, która zamalowuje swastykę różowym kolorem. Banksy uderza w ten sposób w imigracyjną politykę Francji, która staje się coraz bardziej konserwatywna. Mural swastyki na ścianie nieopodal ośrodka dla uchodźców pojawił się już jakiś czas temu, jednak nikt nie nakazał go zamalować. Zrobił to Banksy w charakterystyczny dla siebie sposób. Kolejne malunki to właściciel karmiący psa kością z odpiłowanej wcześniej nogi...

Źródło: www.rmf24.pl

Lech Majewski wśród twórców zaproszonych do Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej

#zrodlo

Przyznająca Oscary Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej rozszerza swoje szeregi. Wśród 928 nowych twórców, których zaproszono do wejścia w skład tego gremium jest m.in. polski reżyser Lech Majewski.

Źródło: www.rmf24.pl

Nowy tydzień w kulturze: Przed nami premiera dwóch filmów o Dywizjonie 303

#zrodlo

​To będą wakacje pełne filmowych emocji. Przed nami m.in premiera muzycznego dokumentu o Whitney Houston, nowa część musicalu "Mamma Mia" i ... aż dwa filmy z legendarnym Dywizjonem 303 w tle.

Tagi: Filmy, Wakacje
Źródło: www.rmf24.pl

Poznali się na planie serialu "Gra o tron". Kit Harington i Rose Leslie wzięli ślubDrogie panie, Jon Snow nie jest już do wzięcia. Odtwórca jednej z głównych ról w serialu "Gra o tron" Kit Harington ożenił się z Rose Leslie, która zagrała rolę Ygritte.

Źródło: www.rmf24.pl

USA, Niemcy i Francja zapraszają w Krakowie na Święto Ulicy Stolarskiej

#zrodlo

Konsulaty Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji wraz z Miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym już po raz czwarty zapraszają na Święto Ulicy Stolarskiej w Krakowie. 23 czerwca, od 17:00 – 22:00, Krakowianie i turyści będą tam mieli okazję do zabawy przy rozbrzmiewającej na Scenie Międzynarodowej muzyce tych trzech krajów.

Źródło: www.rmf24.pl

Najchętniej czytamy książki... Stephena Kinga. Biblioteka Narodowa publikuje raport

#zrodlo

​W 2017 roku najczęściej czytanym przez Polaków autorem był Stephen King, za nim uplasowali się Henryk Sienkiewicz i Paula Hawkins - wynika z raportu o stanie czytelnictwa ogłoszonego w czwartek przez Bibliotekę Narodową.

Tagi: Książki
Źródło: www.rmf24.pl

Nie żyje wybitny wiolonczelista Dominik Połoński. Miał 41 latW wieku 41 lat odszedł genialny polski wiolonczelista Dominiki Połoński. Był jedynym na świecie instrumentalistą smyczkowym, który podczas gry używał tylko prawej ręki.

Tagi: Praca
Źródło: www.rmf24.pl

Szefowa Muzeum Narodowego odchodzi. "Z ciężkim sercem"

#zrodlo

Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Agnieszka Morawińska złożyła do mnie pismo o rezygnacji z dniem 2 lipca; przychylę się do tej decyzji - powiedział szef MKiDN Piotr Gliński. Dodał, że decyzje personalne dot. kierowania MNW zostaną podjęte "bardzo szybko".

Źródło: www.rmf24.pl

Czytelnicy kochają go za książki o Geralcie z Rivii. Andrzej Sapkowski kończy 70 lat

#zrodlo

Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy 70 lat. "Jeżeli cokolwiek w uniwersum "Wiedźmina" jeszcze popełnię, a mam taki zamiar, to będzie to coś typu prequel" - zapowiedział w kwietniu w trakcie spotkania z fanami podczas Warsaw Comic Con.

Źródło: www.rmf24.pl

Paul McCartney wkrótce wyda nowy album. "Każdy tytuł to jakby inna stacja"

#zrodlo

Paul McCartney zapowiedział na 7 września wydanie swojego nowego albumu. "Egypt Station" będzie 17. solową płytą byłego basisty The Beatles.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami