Hopaj
Sport  RSS
Djoković wygrał na kortach Wimbledonu

#zrodlo
Novak Djoković pokonał Kevina Andersona 6:2, 6:2, 7:6 w finale Wimbledonu i wywalczył swój trzynasty wielkoszlemowy tytuł - pisze Onet.pl

12 trafień "gola samobójczego" na mundialu w Rosji. Rekord

#zrodlo
Mario Mandżukić, który w 18 minucie finału mistrzostw świata w Rosji, w którym Francja mierzy się z Chorwacją, trafił do własnej bramki, strzelił już 12 gola samobójczego na mundialu w Rosji.

Co za finał! Francja mistrzem świata!

#zrodlo
Francja wygrała z Chorwacją 4:2 w finale mistrzostw świata w piłce nożnej. W 18. minucie Francja objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu Mario Mandzukicia. Dziesięć minut później Chorwaci doprowadzili do wyrównania, ale po rzucie karnym znów wygrywają Francuzi. W drugiej połowie podwyższyli Paul Pogba i Kylian Mbappe, ale po błędzie Hugo Llorisa wynik zmniejszył Mandzukic.

Tagi: Francja

Francja-Chorwacja - pierwszy taki finał od 1958 roku

#zrodlo
W pierwszej połowie finałowego meczu pomiędzy Francją a Chorwacją padły trzy gole (po 45 minutach było 2:1 dla Francji). Ostatni raz tyle goli padło w pierwszej połowie finału mistrzostw świata w 1958 roku, gdy Brazylia wygrała ze Szwecją 5:2 do przerwy prowadząc 2:1. Ostatecznie Francja pokonała Chorwację 4:2.

Mistrz Formuły E zakończył sezon zwycięstwem. Wideo

#zrodlo

W ostatnim wyścigu sezonu 2017/2018 Formuły E triumf odniósł nowy mistrz Jean-Eric Vergne (Techeetah). Drugi w Nowym Jorku był Lucas di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler), a trzeci jego kolega z zespołu Daniel Abt. Dzięki temu wynikowi team Audi Sport wygrał klasyfikacje konstruktorów.

Tagi: Audi
Źródło: eurosport.interia.pl

Jorge Sampaoli oficjalnie rozstał się z reprezentacją Argentyny

#zrodlo

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami argentyńskich mediów selekcjoner piłkarskiej reprezentacji tego kraju Jorge Sampaoli odszedł z zajmowanego stanowiska. Federacja (AFA) poinformowała oficjalnie, że umowę rozwiązano za porozumieniem stron.

Antoine Griezmann: Biłem się z myślami

#zrodlo

Finał mistrzostw świata obfitował w niezapomniane, ikoniczne wręcz momenty, ale mógł przynieść jeszcze jeden. Antoine Griezmann, który wykorzystał rzut karny pod koniec pierwszej połowy, jeszcze przed wykonaniem jedenastki zastanawiał się nad tym, aby nawiązać do wielkiego poprzednika. Z jedenastego metra uderzywszy podcinką, tak jak Zinedine Zidane w meczu o złoto w 2006 roku przeciwko Włochom.

Media we Francji: Nadszedł dzień chwały

#zrodlo

"Dzień chwały nadszedł" - tak dziennik "Le Figaro" w wydaniu internetowym skomentował sukces piłkarskiej reprezentacji Francji, która zdobyła mistrzostwo świata. "Trójkolorowi" w finale mundialu na moskiewskich Łużnikach pokonali Chorwację 4:2.

Tagi: Internet

Peter Sagan: Popełniłem błąd

#zrodlo

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) liczył w niedzielę na trzecie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Tour de France. Słowak nie znalazł się jednak w trójkowym odjeździe, który dotarł do mety przed peletonem. 16 km przed końcową linią zaatakowali Greg van Avermaet, John Degenkolb i Yves Lampaert, by między sobą rozstrzygnąć losy rywalizacji na dziewiątym etapie.

Flecha wyjaśnił taktykę Team Sky. Wideo

#zrodlo

Kolarze zespołu Team Sky bardzo agresywnie przejechali 9. etap Tour de France. Wszystko po to, by jak najbardziej zminimalizować niebezpieczeństwo poniesienia strat w wyniku upadku na wymagających odcinkach brukowych. Zadanie udało się wykonać, choć nie obyło się bez ofiar. Poza trasę wypadł m.in. Michał Kwiatkowski. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

​Davor Suker: Przed miesiącem nikt sobie tego nie wyobrażał

Były piłkarz, a obecnie prezes chorwackiej federacji Davor Suker mimo porażki w finale mistrzostw świata z Francją 2:4, jest bardzo zadowolony z występu drużyny trenera Zlatko Dalica w mundialu w Rosji. To największy sukces w historii futbolu w Chorwacji.

Triumf Michelisza na pożegnanie ze Słowacj. Wideoą

#zrodlo

W ostatnim wyścigu na torze Slovakia Ring najlepszy okazał się Norbert Michelisz (BRC Racing Team). Drugie miejsce zajął Aurelien Comte (DG Sport Competition), a trzecie Frederic Vervisch (Audi Sport Team). Liderem mistrzostw WTCR jest Gabriele Tarquini (BRC Racing Team).