Wiocha
Wiadomości ze świata  RSS
"Władimir nazwał mnie geniuszem". Stosunek do Rosji największą zagadką Donalda Trumpa

#zrodlo
Donald Trump przynajmniej jedną obietnicę spełnił w stu procentach. Jeszcze na wiele miesięcy przed objęciem urzędu, zanim zaczęto na poważnie brać jego prezydenckie ambicje, zapowiedział, że będzie przywódcą nieprzewidywalnym, bo w ten sposób utrudni przeciwnikom Ameryki reakcję.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Irak: Demonstranci próbują zdobyć szturmem siedzibę rady w Basrze; policja strzela w powietrze


Iracka policja zaczęła strzelać w powietrze, gdy setki demonstrantów próbowało w niedzielę szturmem zdobyć główną siedzibę rady prowincji w Basrze, gdzie już siódmy dzień trwają demonstracje antyrządowe. W wyniku starć z policją cztery osoby zostały ranne.

Tagi: Policja, Irak
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Hamas poinformował o zawieszeniu broni w Strefie Gazy


Izrael i radykalna palestyńska organizacja Hamas zawarły rozejm w Strefie Gazy - poinformował rzecznik prasowy Hamasu. Wcześniej w sobotę izraelskie lotnictwo przeprowadziło serię nalotów na Gazę, w których zginęło dwóch Palestyńczyków.

Tagi: Izrael
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niemcy: Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair. 33 osoby trafiły do szpitala

#zrodlo
33 pasażerów irlandzkich niskobudżetowych linii Ryanair trafiło do szpitala, gdy ich samolot awaryjnie wylądował w piątek na lotnisku Frankfurt-Hahn z powodu nagłego spadku ciśnienia w kabinie pasażerskiej - poinformowała niemiecka policja w sobotę.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tusk: Prezydent Donald Trump wykazuje ponadczasową niechęć do UE i NATO

#zrodlo
Prezydent Donald Trump wykazuje ponadczasową niechęć do UE i NATO, zaś jego otwartość wobec takich ludzi jak dyktator Kim Dzong Un, prezydent Putin czy prezydent Erdogan jest dość znacząca i wyraźna - mówił w piątek w programie "Fakty po faktach" w TVN24 szef RE Donald Tusk.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Helsinki nową Jałtą: Jaki będzie świat po spotkaniu Putin-Trump?

#zrodlo
Czy możemy liczyć na realną solidarność Zachodu? To pytanie pozostaje szczególnie aktualne przed poniedziałkowym szczytem prezydentów USA i Rosji.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Argentyna prosi Rosję i Chiny o aresztowanie przedstawiciela przywódcy Iranu

#zrodlo
Argentyna zwróciła się do Rosji i Chin z wnioskami o aresztowanie Alego Akbara Welajatiego, byłego szefa MSZ Iranu, a obecnie doradcy irańskiego przywódcy Alego Chameneia, w związku z zamachem terrorystycznym w Buenos Aires z 1994 roku - podała w piątek AFP.

Tagi: Rosja, Lego, MSZ, Chiny, Iran
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Minister gospodarki Francji: UE nie będzie podzielona w kwestii taryf celnych USA

#zrodlo
Kraje Unii Europejskiej są całkowicie zjednoczone w sprawie handlu i nie zostaną podzielone przez groźbę nałożenia kolejnych taryf celnych przez Stany Zjednoczone - powiedział w piątek francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szczyt NATO: Co Putin chce uzyskać od Trumpa w Helsinkach?

#zrodlo
Kwestia prestiżu, Syria, Ukraina, zniesienie sankcji, NATO oraz kontrola zbrojeń - to tematy, które według "Wall Street Journal" będzie chciał poruszyć przywódca Rosji Władimir Putin na poniedziałkowym szczycie w Helsinkach z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Witajcie na Titanicu globalnej gospodarki. Na korektę kursu może być za późno. Zderzenie jest nieuniknione

#zrodlo
Kapitan statku o tym wie: zbyt długi rejs może się skończyć tym, że okręt osiądzie na mieliznie. Albo katastrofą, która pociągnie statek na dno. Gdyby światowa gospodarka była okrętem, można byłoby nazwać ją „Titanikiem”. Jest skazana na zderzenie z kryzysem.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Rząd Wielkiej Brytanii zaprezentował białą księgę ws. Brexitu

#zrodlo
Brytyjski rząd opublikował w czwartek białą księgę dotyczącą przyszłych relacji z Unią Europejską, proponując swobodę przepływu dóbr oraz współpracę w zakresie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa przy ograniczonej swobodzie świadczenia usług i przepływu osób.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niezbojkotowani, czyli jaką twarz miał mundial w Rosji


Czy była to twarz 99,6 proc. obywateli Islandii, którzy przed telewizorami oglądali mecz swojej reprezentacji z Argentyną (pozostałe 0,4 proc. zapewne było w Rosji)? A może meksykańskich kibiców, którzy podskoczyli z radości po zwycięskim golu w meczu z Niemcami tak żywiołowo, że w ich stolicy zarejestrowano dwa wstrząsy sejsmiczne? A może twarze przestępców? Mundial to przemoc domowa, której wskaźnik według badań Uniwersytetu w Lancaster rośnie w Anglii o średnio 38 proc. po porażkach Anglików na kolejnych mistrzostwach (choć wskaźnik rośnie też po zwycięstwach: o 26 proc.).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Specjalne relacje trudną przechodzą próbę. Czy Trump i May potrafią znaleźć wspólny język?

#zrodlo
Donald Trump i Theresa May nie znaleźli wspólnego języka.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bałkany nie mają szczęścia do Unii

#zrodlo
Ustąpienie brytyjskiego szefa MSZ Borisa Johnsona w dniu otwarcia w Londynie szczytu poświęconego zbliżeniu tego regionu z UE to tylko jeden z niepokojących sygnałów dla krajów Południa

Tagi: MSZ, Londyn
Źródło: www.gazetaprawna.pl

USA: Prezydent myśli bardziej o sobie niż o aborcji

#zrodlo
Nominat Donalda Trumpa do Sądu Najwyższego to konserwatysta, ale i zwolennik respektowania istniejącego prawa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

NATO szybszej reakcji. Co oznaczają decyzje ze szczytu w Brukseli?


Większa gotowość wojsk i nowe dowództwa – te decyzje potwierdzą liderzy Sojuszu Północnoatlantyckiego na szczycie w Brukseli. Wszyscy czekają na słowa Trumpa, który krytykuje Sojusz za zbyt małe wydatki.

Tagi: NATO
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wydatki na obronność: Postęp jest, ale do 2 proc. jeszcze daleko

#zrodlo
W tym roku prawdopodobnie ośmiu członków NATO przeznaczy na obronność przynajmniej 2 proc. PKB, czyli osiągnie minimalny zakładany poziom. To wciąż wyraźna mniejszość, ale też w porównaniu z rokiem 2014, gdy na szczycie Sojuszu w Cardiff państwa członkowskie podjęły takie zobowiązanie, postęp jest wyraźny.

Tagi: NATO
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Azerbejdżan: Dwaj oficerowie policji zginęli podczas tłumienia protestów w Gandży


Dwaj oficerowie policji zginęli we wtorek podczas tłumienia nielegalnych, według władz, protestów w mieście Gandża w Azerbejdżanie. Uczestniczyło w nich 150-200 osób; 40 demonstrantów zatrzymano - poinformowała policja.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Cristiano Ronaldo przechodzi z Realu do Juventusu

#zrodlo
Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo przechodzi z Realu Madryt do Juventusu Turyn - poinformował hiszpański klub. "Madryt zawsze będzie twoim domem" - napisano w komunikacie na pożegnanie 33-letniego rekordzisty pod względem liczby bramek dla "Królewskich".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Amerykanie w Londynie mają "nie rzucać się w oczy" podczas wizyty Trumpa

#zrodlo
Ambasada USA w Londynie wydała we wtorek ostrzeżenie dla Amerykanów w brytyjskiej stolicy, żeby "nie rzucali się w oczy" podczas wizyty w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii prezydenta Donalda Trumpa na wypadek, gdyby protesty przeciwko niemu były gwałtowne.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czechy: Podpisano umowę o powołaniu mniejszościowego rządu

#zrodlo
Szef ruchu Ano Andrej Babisz i lider Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) Jan Hamaczek popisali we wtorek umowę koalicyjną o powołaniu mniejszościowego rządu. Wcześniej premier Babisz zawarł umowę z Komunistyczną Partią Czech i Moraw (KSCM) o tolerowaniu rządu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W. Brytania: Jeremy Hunt nowym ministrem spraw zagranicznych

#zrodlo
Dotychczasowy minister zdrowia Jeremy Hunt został powołany w poniedziałek wieczorem przez premier Wielkiej Brytanii Theresę May na stanowisko ministra spraw zagranicznych po rezygnacji dotychczasowego szefa dyplomacji Borisa Johnsona.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tajlandia: Kolejna udana akcja ratunkowa. Z jaskini wyprowadzono czterech chłopców

#zrodlo
Drugiego dnia akcji ratunkowej, w poniedziałek, z zalanej jaskini Tham Luang Nang Non na północy Tajlandii wyprowadzono czterech chłopców - poinformowała tajlandzka marynarka wojenna. W jaskini wciąż uwięzionych jest pięć osób.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Chiny: USA nie powinny szkodzić pokojowi w Cieśninie Tajwańskiej

#zrodlo
USA powinny unikać działań mogących zaszkodzić pokojowi i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej – oceniła w poniedziałek rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying, komentując przepłynięcie przez cieśninę dwóch amerykańskich okrętów wojennych.

Tagi: MSZ, Chiny, Ameryka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE krytykuje postawienie zarzutów dziennikarzom Reutera w Birmie

#zrodlo
UE skrytykowała w poniedziałek postawienie zarzutów złamania przepisów o tajemnicy państwowej dwóm dziennikarzom agencji Reutera w Birmie. Rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini wyraziła oczekiwanie, że oskarżenie zostanie wycofane.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tajlandia: Dwóch kolejnych chłopców uratowano z zalanej jaskini; pozostaje sześć osób

#zrodlo
W poniedziałek po południu, drugiego dnia akcji ratunkowej, na powierzchnię wydobyto szóstego i siódmego chłopca z zalanej jaskini w północnej Tajlandii - podaje agencja Reutera, powołując się na świadka. W jaskini pozostaje sześć osób.

Tagi: Tajlandia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Brazylia: Były prezydent Lula pozostanie w więzieniu

#zrodlo
Przewodniczący sądu apelacyjnego zarządził w niedzielę, że były prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva pozostanie w więzieniu. Werdykt ten wydał po wcześniejszych dwóch sprzecznych decyzjach innych sędziów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Spór o cła: Jak Unia Trumpowi, tak Trump Unii

#zrodlo
Analiza stawek celnych po obu stronach Atlantyku pokazuje, że prezydent USA ma trochę racji, narzekając na ich europejski poziom. Strony mogłyby się porozumieć, ale na razie to możliwość teoretyczna

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Brexit: Brytyjski rząd za mocną przyjaźnią ze Wspólnotą

#zrodlo
Theresa May zdołała wymusić na członkach rządu przyjęcie wspólnej strategii. Trudniej będzie przekonać resztę partii i negocjatorów z UE

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Netanjahu o krytykowanej deklaracji z Polską: Cel został osiągnięty

#zrodlo
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił w niedzielę, że zapoznał się z krytycznymi opiniami historyków ws. izraelsko-polskiej deklaracji. Podkreślił jednak, że oświadczenie to osiągnęło zamierzony cel, tj. wprowadzenie zmian w polskiej ustawie o IPN.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami