Wiocha
Wiadomości ze świata  RSS
Były koreański prezydent Li Miung Bak nie przyznaje się do winy

#zrodlo
Były prezydent Korei Płd. Li Miung Bak zaprzeczał w środę przed sądem w Seulu stawianym mu zarzutom o korupcję, defraudację i nadużywanie władzy. Były szef państwa oświadczył, że został niesłusznie oskarżony z powodów politycznych – podała agencja Yonhap.

Tagi: Seul
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Włochy: Technokrata na czele rządu populistów. Kim jest Giuseppe Conte?


Ruch 5 Gwiazd i Liga Północna przedstawiły kandydata na premiera

Tagi: Włochy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Gajos: "Sobibór". Polityka historyczna HD?

#zrodlo

Ankara, Berlin, Bruksela, Cannes, Nowy Jork, Praga, Warszawa, Waszyngton – w każdym z tych miast rosyjskie misje dyplomatyczne oraz Rossotrudniczestwo – federalna agencja podległa rosyjskiemu MSZ – zorganizowały pokazy filmu „Sobibór”, który ma realizować zadania polityki historycznej Kremla.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Trump ratuje nuklearny szczyt z Kimem

#zrodlo
Zbyt ostre stanowisko Johna Boltona grozi zerwaniem rozmów

Tagi: Ratusz, Trumny
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ogień i furia. Polska w obliczu wojny USA - Europa: Musimy umiejętnie lawirować

#zrodlo
Kiedy relacje między Europą a Stanami Zjednoczonymi są w kiepskim stanie, Polska nie ma innego wyjścia niż umiejętnie lawirować

Tagi: Europa
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: Zaniepokojenie "bezprecedensową awanturą polityczną" we Włoszech

#zrodlo
Przed oficjalnym ogłoszeniem nazwiska przyszłego premiera Włoch francuscy politycy i media wyrażają niepokój "bezprecedensową w Europie awanturą polityczną". Rozmowy koalicyjne we Włoszech prowadzą obecnie eurosceptyczne partie - Ruch Pięciu Gwiazd i Liga.

Tagi: Francja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Włochy: Berlusconi będzie jeszcze bogatszy. Otrzymał spadek w wysokości 3 mln euro

#zrodlo
Zmarła niedawno w wieku 88 lat kobieta pochodząca z miasta L'Aquila w środkowych Włoszech zapisała w testamencie cały swój majątek w wysokości 3 milionów euro byłemu premierowi Silvio Berlusconiemu, który jest jedną z najbogatszych osób w kraju - podała prasa.

Tagi: Włochy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Włochy: Sąd odrzucił wniosek o konfiskatę filmu nagrodzonego w Cannes


Rodzina ofiary brutalnego morderstwa zabiegała we Włoszech o prewencyjną konfiskatę filmu "Dogman" w reż. Matteo Garrone, za rolę w którym Marcello Fonte otrzymał w sobotę w Cannes nagrodę dla najlepszego aktora. Sąd odrzucił ten wniosek dzień wcześniej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rozbij czaszkę kamieniem, zrzuć ze skały, uduś go lub otruj: Islamscy terroryści zmienili taktykę we Francji. Bo duże akcje o wiele łatwiej policji udaremnić


Paryż. 13 maja, wieczór. Turyści i mieszkańcy francuskiej stolicy spędzają czas niedaleko XIX-wiecznej Opéra Garnier, przechadzają się po ulicach i przesiadują w restauracjach. Centrum miasta tętni życiem nawet po północy. Uliczny gwar przerywają krzyki. Właściciele restauracji pospiesznie opuszczają rolety, klienci padają na ziemię. Ktoś mówi, że widział zakrwawioną kobietę, ktoś inny – że zranionego mężczyznę trzymającego się za brzuch. Tak wyglądał ostatni atak terrorystyczny w Paryżu według relacji 18 świadków.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wraca ebola? 11 nowych przypadków zachorowań w Demokratycznej Republice Konga

#zrodlo
Ministerstwo zdrowia Demokratycznej Republiki Konga poinformowało o 11 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem ebola, a także o dwóch zgonach, do których mogło dojść w wyniku zakażenia wirusem. Do zgonów doszło na północnym zachodzie kraju - podał Reuters w piątek.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czy Włochy staną się antyunijne i proputinowskie

#zrodlo
Gabinet, który chcą wspólnie stworzyć Ruch Pięciu Gwiazd i Liga Północna, domaga się renegocjacji unijnych reguł finansowych i zniesienia sankcji nałożonych na Rosję.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Strefa Gazy spokojna, przynajmniej do piątku

#zrodlo
Palestyńskie ugrupowania zapowiadają kontynuowanie protestów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE nie odpuści amerykańskich ceł [WYWIAD]


Wciąż prowadzimy dialog, który może powstrzymać wprowadzenie od czerwca amerykańskich ceł na stal i aluminium – mówi w wywiadzie dla DGP Cecilia Malmström, unijna komisarz ds. handlu

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bałkany nie znoszą próżni. Albo Unia, albo marsz na Wschód

#zrodlo
Konkurencja ze strony Chin, Rosji i Turcji na Bałkanach Zachodnich zmotywowała Unię do działania. Dzisiaj na pierwszym od 15 lat szczycie w Sofii Wspólnota da sygnał, że jest zainteresowana regionem

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Paweł Marcisz: Polska jest mocniejszą stroną w sporze z UE [OPINIA]

#zrodlo
Rankiem 14 maja okazało się, że na razie spełzły na niczym negocjacje, które Komisja Europejska prowadzi z polskim rządem w sprawie wycofania wniosku o stwierdzenie ryzyka poważnego naruszenia przez Polskę wartości unijnych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Parafianowicz: USA popsuły szyki polskiej dyplomacji w ONZ


Europę reprezentowali również dyplomaci z Serbii, Macedonii i Albanii. Dla Izraela najważniejsi byli jednak ci z Unii Europejskiej. Co prawda nie przyszedł przedstawiciel przewodzącej pracom Wspólnoty Bułgarii, który miał kluczyć i ostatecznie wykpić się niezbyt spójnym uzasadnieniem. Mimo to władze w Jerozolimie mogą mówić o sporym sukcesie.


Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bliski Wschód blisko wojny. Polityka Trumpa oddala szanse na pokojowe rozwiązania

#zrodlo
Polityka Donalda Trumpa wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego na wiele lat oddala szanse na znalezienie rozwiązania.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kreml apeluje o unikanie działań destabilizujących Bliski Wschód

#zrodlo
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaapelował we wtorek, aby państwa, głównie uczestnicy kwartetu bliskowschodniego, unikały zaogniających sytuację działań po starciach w Strefie Gazy, gdzie w poniedziałek z rąk izraelskich żołnierzy zginęło 58 Palestyńczyków.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ponad 50 Palestyńczyków zginęło w starciach z siłami Izraela w Strefie Gazy

#zrodlo
Co najmniej 52 Palestyńczyków zginęło, a ponad 2,4 tys. zostało rannych w poniedziałek w starciach z izraelskimi siłami w Strefie Gazy na granicy z Izraelem, gdzie trwają protesty przeciwko przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Izraelskie lotnictwo zbombardowało cele Hamasu w Strefie Gazy

#zrodlo
Izraelskie lotnictwo zbombardowało w poniedziałek obiekty palestyńskiego Hamasu w odpowiedzi na ostrzał w kierunku sił izraelskich na granicy ze Strefą Gazy. Od kilku godzin trwają tam starcia, w których zginęło już 37 Palestyńczyków.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Stawiski: Szansa, że Izrael przetrwa, była połowiczna

#zrodlo
Współczesne państwo żydowskie proklamowano dokładnie 70 lat temu – 14 maja 1948 r. „Nowa żydowska republika” otrzymała nazwę Izrael, ale niemal na godziny przed deklaracją niepodległości nazwa nie była jeszcze wybrana. Odwołując się do Biblii, proponowano także nazwę Judea albo Syjon. Spierano się też o religię. Zapisano odwołanie do Opoki Izraela, aby mogli je zaakceptować zarówno Żydzi świeccy, jak i religijni.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czexit: Od pomysłów do czynów


Premier Czech Andrej Babiš, aby mógł w końcu zostać szefem rządu, musi podjąć flirt z radykalnymi zwolennikami wyjścia z NATO i UE, choć sam wielokrotnie deklarował orientację transatlantycką

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sekretarz stanu USA: Pomożemy Korei Północnej osiągnąć dobrobyt, jeśli pozbędzie się broni jądrowej

#zrodlo
– Stany Zjednoczone są gotowe podjąć współpracę z Pjongjangiem, tak by Korea Północna osiągnęła dobrobyt na równi z przyjaciółmi z Korei Południowej – oświadczył Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo, który spotkał się w Waszyngtonie z minister spraw zagranicznych Korei Południowej Kang Kyung-wha. Warunkiem pomocy gospodarczej Waszyngtonu, ma być „szybka denuklearyzacja” Korei Północnej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wybory w Iraku: Oficjalne dane dotyczące frekwencji, wstępne wyniki


W sobotę późnym wieczorem iracka komisja wyborcza podała, że frekwencja w odbywających się w tym dniu wyborach parlamentarnych wyniosła 44,52 proc. Tymczasem nieoficjalne wyniki doprowadziły już do napięć w Kirkuku oraz as-Sulejmanii.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nieśmiertleny Berlusconi? Włoska prasa: Możliwy jest rychły powrót byłego premiera do parlamentu

#zrodlo
Były premier Włoch Silvio Berlusconi być może niebawem zasiądzie ponownie w parlamencie, który musiał opuścić 5 lat temu- informuje włoska prasa w niedzielę. Mandatu senatora pozbawiono go, gdy został prawomocnie skazany za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kurs na kolizję. Trump cofnął relacje USA z Iranem do epoki ataków z 11 września

#zrodlo
Europejskie stolice w panice, za to w Moskwie i Pekinie mogą otwierać szampana. Kilkanaście lat pracy nad zmiękczeniem Teheranu poszło na marne. Donald Trump cofnął relacje USA z Iranem do epoki ataków z 11 września.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zadiści - ostatnie starcie. Na zachodzie Francji trwa wojna anarchistów z rządem

#zrodlo
Za 3 euro potrafią przeżyć 2 tygodnie, bo prowadzą bezpieniężną wymianę towarów i usług. Żyją w ekologiczno-anarchistycznej komunie na zachodzie Francji i mówią, że są szczęśliwi. Ale teraz muszą toczyć regularną wojnę z rządem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sąd: Berlusconi może kandydować do parlamentu

#zrodlo
B. premier Włoch Silvio Berlusconi może kandydować do parlamentu - orzekł trybunał w Mediolanie, który nadzorował odbywanie przez niego kary, wydanej prawomocnym wyrokiem za oszustwa podatkowe w jego telewizji. Politycy centroprawicy nazywają to rehabilitacją.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Meksykańska prokuratura: Polski podróżnik został prawdopodobnie zamordowany

#zrodlo
Prokuratura stanu Chiapas podała w piątek, że pochodzący z Niemiec Holger Franz Hagenbusch i Polak, Krzysztof Chmielewski, zostali prawdopodobnie zamordowani na tle rabunkowym. 37-letni podróżnik z Polski zginął od uderzenia tępym narzędziem w głowę.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Chiński miliarder skazany za przekupstwo przedstawicieli ONZ

#zrodlo
Chiński biznesmen z Makau Ng Lap Seng został w piątek skazany przez sąd federalny w Nowym Jorku na karę czterech lat pozbawienia wolności po tym, gdy w lipcu ubiegłego roku został uznany za winnego przekupstwa dwóch przedstawicieli ONZ.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami