f4up
Wiadomości z tagiem Angela Merkel  RSS
Merkel w Chemnitz wzywa do zdystansowania się od radykałów

17.11.2018 10:31


Podczas wizyty w Chemnitz kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w piątek do zdystansowania się od radykalnych grup. W protestach skrajnej prawicy przeciwko jej polityce na ulicach tego saksońskiego miasta demonstrowało według policji 2,5 tys. osób.

Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż DW: Kto po Merkel? Jasne preferencje

16.11.2018 22:06


Następcę lub następczynię Angeli Merkel wybierze 1001 delegowanych. O tym, na kogo głosowaliby wyborcy, świadczą wyniki sondażu Deutsche Welle.

Źródło: fakty.interia.pl

Europa i Brexit tematami berlińskiej wizyty prezydenta Francji

16.11.2018 20:06

Prezydent Francji Emmanuel Macron w niedzielę uda się do Berlina, gdzie wystąpi w Bundestagu, a następnie spotka się z kanclerz Angelą Merkel. Tematem wystąpienia i rozmów francuskiego przywódcy mają być Europa i Brexit - poinformował w piątek Pałac Elizejski.

Macierewicz: armia europejska jest sprzeczna z ideą UE niepodległych narodów

16.11.2018 13:42

Antoni Macierewicz, b. minister obrony (PiS) w wymownych słowach skomentował dzisiaj na antenie TVP pomysł Angeli Merkel stworzenia "prawdziwej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wspólna europejska armia. Wojciech Skurkiewicz surowo o Angeli Merkel

15.11.2018 13:07

- Z jednej strony głos rozpaczy, z drugiej - słowa nieroztropne - tak w programie WP "Tłit" Wojciech Skurkiewicz ocenił pomysł Angeli Merkel....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Niemcy wspólną Europę rozumieją jako swoją kolejną Rzeszę"

14.11.2018 15:39

- Niemcy w dalszym ciągu czują się, przynajmniej część społeczeństwa, kontynuatorami tradycji nazistowskich, podbojów i polityki imperialnej - oceniła Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, komentując wezwania prezydenta Emmanuela Macrona i kanclerz Angeli Merkel do utworzenia europejskiej armii.

Źródło: www.rp.pl

Angela Merkel wybuczana w europarlamencie

14.11.2018 12:06


Powinniśmy pracować nad tym, by pewnego dnia mieć prawdziwą europejska armię – mówiła w Parlamencie Europejskim w Strasburgu kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jej słowa wywołały wiele emocji na sali plenarnej.

Źródło: www.rmf24.pl

Merkel: mamy niestety Europę dwóch prędkości; to decyzja niektórych krajów UE

13.11.2018 22:09

Kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła w PE, że Europa dwóch prędkości jest niestety dziś faktem. Jak tłumaczyła, wynika to z tego, że nie można zmusić krajów do wejścia do Schengen czy np. Polski do przyjęcia euro.

Źródło: www.deon.pl

Strasburg: Kanclerz Angeli Merkel o przyszłości Europy. Po jej występie oklaski oraz okrzyki sprzeciwu

13.11.2018 21:48


Angela Merkel powiedziała w Strasburgu, że „czasy, w których kraje europejskie mogły zdawać się na innych”, się skończyły. Jej zdaniem, państwa Unii Europejskiej muszą „wziąć swój los we własne ręce”, jeśli chcą przetrwać jako wspólnota. Jej wystąpienie spotkało się ze skrajnymi reakcjami wśród europosłów. Kanclerz Niemiec przemawiała przed Parlamentem Europejskim w ramach cyklu debat o […]

Źródło: wiadomosci.com

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami