Wiocha
Wiadomości z tagiem Angela Merkel  RSS
Angela Merkel: wciąż jest czas na negocjacje w sprawie brexitu

16.01.2019 15:07

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w środę, że ubolewa nad odrzuceniem przez brytyjski parlament umowy w sprawie brexitu, ale uważa, że wciąż jest czas na negocjacje między W. Brytanią a UE na temat warunków wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii.

Źródło: m.deon.pl

Merkel w Grecji wzywa UE do solidarności w polityce migracyjnej

11.01.2019 23:06

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w piątek po rozmowach w Grecji z prezydentem tego kraju Prokopisem Pawlopulosem do wspólnej i solidarnej polityki migracyjnej w UE. Ateny i Berlin wciąż dzieli kwestia reparacji wojennych.

Źródło: www.deon.pl

Grecja: Politycy krytycznie o wizycie Merkel w ich kraju

11.01.2019 21:34


Część polityków i działaczy społecznych w Grecji ostro skrytykowała zakończoną dziś wizytę Angeli Merkel w Atenach. Niektórzy uważają, że była to próba ingerencji w wewnętrzne sprawy ich kraju. Jednym z głównych tematów rozmów kanclerz Niemiec z greckimi politykami było porozumienie między rządami w Atenach i Skopje w sprawie nazwy „Macedonia”. Lewicowy polityk, były lider partii […]

Źródło: wiadomosci.com

​Merkel krytykuje Turcję i Grecję. Chodzi o działania ws. migracji

11.01.2019 19:06


Niemiecka kanclerz Angela Merkel oceniła w piątek, że porozumienie między UE i Turcją dotyczące migrantów "nie działa należycie". Skrytykowała również Grecję za brak skuteczności w ich odsyłaniu.

Źródło: fakty.interia.pl

Merkel rozmawiała z Ciprasem. Wrócił temat reparacji wojennych

10.01.2019 23:06


Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała w czwartek w Atenach z greckim premierem Aleksisem Ciprasem m.in. o wychodzeniu Grecji z kryzysu finansowego, a także o problemie uchodźców. Powróciła też kwestia reparacji wojennych.

Źródło: fakty.interia.pl

Olaf Scholz zostanie nowym kanclerzem Niemiec?

06.01.2019 21:54


Olaf Scholz, wicekanclerz i minister finansów Niemiec, jest jednym z polityków typowanych na następcę Angeli Merkel. Jak sam przyznał w wywiadzie dla "Bilda", chciałby zasiąść w fotelu kanclerza.

Źródło: fakty.interia.pl

Listy Angeli Merkel trafiły do internetu. To jeden z wielu skutków wycieku danych w Niemczech

04.01.2019 21:53

imageNiemieccy politycy, muzycy, dziennikarze, a także inne znane osoby muszą się zmierzyć z problemem wielkiego wycieku danych, w wyniku którego do internetu trafiły prywatne informacje o wielu z nich. Wśród wykradzionych danych znalazły się między innymi zapisy prywatnych czatów, zdjęcia, rachunki oraz niektóre dane kontaktowe. Jak wynika z informacji udostępnionych przez niemiecki serwis RBB24,...

Źródło: feedproxy.google.com

Atak hakerski w Niemczech. Dane polityków trafiły do sieci

04.01.2019 16:09


​Dane i dokumenty niemieckich polityków wyciekły do sieci po ataku hakerskim. Jak poinformowały służby, do internetu nie trafiły newralgiczne informacje o Angeli Merkel.

Źródło: rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami