Hopaj
Wiadomości z tagiem Biało-czerwona flaga  RSS
Orędzie noworoczne Prezydenta RP Andrzeja Dudy [OBEJRZYJ]

31.12.2018 20:05

Za nami wyjątkowy rok 2018 – rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to wielkie święto polskiej wolności i narodowej dumy. Święto nas wszystkich. Dziękuję Państwu za włączenie się w tysiące jubileuszowych inicjatyw lokalnych i ogólnopaństwowych. Za wspaniałą atmosferę tych dni, gdy podobnie jak w roku 1918, gromadziliśmy się pod biało-czerwoną flagą. Pod nią jest i, wierzę w to, zawsze będzie miejsce dla każdego z nas.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego iluminacja w hołdzie górnikom, którzy zginęli w Karwinie

23.12.2018 21:24


W niedzielę na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie pojawiła się iluminacja w hołdzie górnikom, którzy zginęli w kopalni w Karwinie. Na wyświetlonej biało-czerwonej fladze widać czarny kir.

Źródło: fakty.interia.pl

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego iluminacja w hołdzie górnikom, którzy zginęli w Karwinie

23.12.2018 21:17

Dziś na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie pojawiła się iluminacja w hołdzie górnikom, którzy zginęli w kopalni w Karwinie - poinformowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta. Na wyświetlonej biało-czerwonej fladze widać czarny kir.

Źródło: warszawa.onet.pl

Maszt Niepodległości w Lublinie

20.11.2018 13:59

Maszt Niepodległości już gotowy! 35-metrowa konstrukcja stanęła na rondzie Dmowskiego obok Tarasów Zamkowych w Lublinie. Jej montaż trwał od 2 listopada. Do jego wykonania zostały wykorzystane 22 tony stali. Na samej górze znajduje się biało-czerwona flaga o wymiarach 8,66 m na 5,6 m. Maszt Niepodległości jest upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Został uroczyście odsłonięty 11 listopada.

Źródło: www.lubelska.tv

Patriotyczny mural powstał w Pińczowie

14.11.2018 13:47

W Pińczowie przy ulicy 7 Źródeł powstał biało-czerwony mural upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 25-metrowe, patriotyczne malowidło ozdobiło jeden z garaży na osiedlu Grodzisko. Obraz wypełnił napis „niepodległość” i biało-czerwone flagi z dwoma datami: 1918 i 2018.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Świętowanie przy ryku motocykli. ORLEN Grand Prix Ku Niepodległości w Lidzbarku Warmińskim

13.11.2018 21:58

Pełne emocji wyścigi, biało-czerwona flaga na niebie, możliwość spotkania gwiazd motorsportu i podziwiania występu grupy rekonstrukcyjnej - tak świętowali 11 listopada uczestnicy ORLEN Grand Prix Motocross Ku Niepodległości w Lidzbarku Warmińskim.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Brudziński: Marsz nie był ani PiS-u, ani narodowców

13.11.2018 21:45


Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" nie był ani marszem PiS-u, ani narodowców, był marszem Polaków pod biało-czerwoną flagą – powiedział w TVP minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Podtrzymał ocenę, że przebiegł on spokojnie.

Źródło: www.rmf24.pl

Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko” z udziałem prezydenta i premieraBiało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko” z udziałem prezydenta i premiera

12.11.2018 9:08


Marsz o 15:00 rozpoczęło wystąpienie prezydenta i odśpiewanie hymnu narodowego.
Dziękuję, że przybyliście tutaj dla Polski, że przywieźliście biało-czerwone flagi, że jesteśmy tu i stoimy właśnie pod nimi, pod tymi barwami, za które krew...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Biało-czerwona flaga na latarni morskiej

11.11.2018 20:09

Z okazji Święta Niepodległości na szczyt latarni morskiej w Świnoujściu została wciągnięta olbrzymia, polska flaga. - To był piękny i wzruszający widok - mówili obserwujący wydarzenie mieszkańcy. Biało-czerwoną można było podziwiać z obydwu brzegów Świny......

Źródło: www.24kurier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami