Hopaj
Wiadomości z tagiem Dodge  RSS
Głośna sprawa EuroWeek. Doradca prezydenta zabrał głos

16.12.2018 15:06


"W sprawie EuroWeek trzeba ustalić, czy mieliśmy do czynienia z jakimiś formami wykorzystania młodych dziewczyn przez tzw. wolontariuszy" - ocenił w niedzielę doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz. Dodał, że jeżeli sytuacja dotyczyłaby księży, to "media tzw. mainstreamu miałyby histerię".

Źródło: fakty.interia.pl

30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz

15.12.2018 20:15


Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko roczną, ale kilkudziesięcioletnią działalność na rzecz rozwoju miasta. Towarzystwo powstało w 1988 roku z inicjatywy społeczeństwa, które wówczas starało się przywrócić Głuchołazom status uzdrowiska.- Jesteśmy w tej chwili jednym z najstarszych stowarzyszeń w regionie - mówi Paweł Szymkowicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz. - Niewykluczone, że jesteśmy jednym z nielicznych. Trzymamy się dobrze. Mamy mnóstwo nowych pomysłów, które jeszcze bardziej spopularyzują nasz region i przyczynią się do jego rozwoju. Najbardziej cieszy nas to, że przez 10 lat udało nam się cyklicznie wydawać nasz Rocznik Głuchołaski i chcemy to kontynuować - dodaje Szymkowicz.Dodajmy, że Towarzystwo od ponad 25 lat organizuje także konkurs Głuchołaskich Kóz, podczas którego przyznaje nagrody najbardziej zasłużonym dla miasta.

Źródło: radio.opole.pl

Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

15.12.2018 16:00


- Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś potrzebie, nie tylko materialnej, czasem duchowej - powiedział ksiądz Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej podczas homilii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Dziś (15.12) przy tradycyjnym opłatku spotkał się z personelem i pacjentami szpitala.- Jest nam od razu radośniej, czuje się już te nadchodzące święta. Zwłaszcza, że czekam na zabieg, więc nie wyjdę do domu na święta. Byłem zaskoczony, nie spodziewałem się takiej wizyty tu - mówi pan Antoni.- Ksiądz chciał się spotkać z tymi najbiedniejszymi co są w szpitalu i złożyć życzenia zdrowia oraz powrotu do zdrowia i podzielić się z nami opłatkiem - dodaje pan Krzysztof.- Tu jest tylu chorych, pacjentów cierpiących. Oni właśnie doświadczają tej tajemnicy Bożego Narodzenia tutaj w szpitalu. Życzyłem wszystkim pokoju i radości, bo przecież święta mają charakter rodzinny. Pytałem pacjentów i większość mówi, że uda im się wrócić do domu, ale są tacy, zwłaszcza tu na kardiologii, którzy święta spędzą w szpitalu. Oni zwłaszcza potrzebują otuchy - mówi ks. Pierskała.Opłatkowe spotkanie zakończyło się wspólnym koncertem kolęd.

Źródło: radio.opole.pl

Małżonkowie z Opola chcą umacniać swoje związki. Tłumy na 'Remoncie Małżeńskim 2018'

15.12.2018 11:10


'Obdarowani' to hasło tegorocznych adwentowych rekolekcji dla par w ramach 'Remontu Małżeńskiego', które rozpoczęły się w stolicy regionu. Do niedzieli małżonkowie z Opola wezmą udział kilku spotkaniach i konferencjach, by poznać swoje słabości i umocnić związek.Tegoroczne rekolekcje prowadzi ks. Eugeniusz Ploch, proboszcz parafii Ducha Świętego w Opolu-Winowie.- Będziemy przyglądali się temu, w jaki sposób każdy z nas jest obdarowany, czym jest obdarowany, w czym tkwi jego wartość. Wierzę, że te rekolekcje umocnią ludzi w tym, że będą mieli świadomość tego kim są, jakie jest ich dobro i piękno, co mają w sobie i co mogą dać też innym - dodaje Ploch.- Jesteśmy tutaj już szósty raz i ciągle wracamy, żeby trochę się poremontować. Już od 13 lat jesteśmy małżeństwem, wydaje się być, że niby wszystko jest poukładane, ale jednak co roku zyskujemy od fundamentów te właściwe mury małżeńskie i ramy - mówi Marta.Na spotkania przychodzą zarówno młode małżeństwa jak i te z długoletnim stażem.Rekolekcje dla małżonków rozpoczynają się w sobotę (15.12) o godzinie 18.00, a w niedzielę (16.12) o godzinie 10.00. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w kościele akademicko-seminaryjnym w Opolu przy ulicy Drzymały.

Źródło: radio.opole.pl

Adata XPG Gammix S11 Pro - prezentacja wydajnych nośników SSD

14.12.2018 19:35

Jeszcze szybciej i nieco pojemniej. Adata dodała do swojej oferty nośniki XPG Gammix S11 Pro, będące usprawnioną wersją zaprezentowanych wcześniej w tym roku modeli Gammix S11. Nowa wersja może pochwalić się lepszą wydajnością, choć trzeba przyznać, że zmiana nie jest duża, jak można byłoby oczekiwać po zapowiedziach producenta.

Tagi: Modelki, Dodge
Źródło: pclab.pl

Dodge Journey - Opłacony 2.4i 170KM Serwis Navi Kamera 100%ORG. lakier! Gwarancja

14.12.2018 18:29

W OFERCIE POSIADAMY OKOŁO 80 RÓŻNYCH AUT! KREDYT ZAMIANA Dane techniczne: Marka/model: Dodge Journey Rok: 2010 Silnik: 2.4/benzyna Moc: 170KM Przebieg: 197000km (serwisowany do samego końca, książka serwisowa) Typ: Mini Van Dodatkowe informacje: 100% BEZWYPADKOWY! ! ! 100% ORYGINALNY LAK…

Źródło: motosprzedaz.pl

Bethesda nie potrafi dodać do Fallouta 76 obsługi wyświetlaczy 21:9

14.12.2018 18:00

Poziom nieudolności firmy zaczyna przekraczać wszelkie granice. Każdy gracz, który choć trochę interesuje się rynkiem wie, że Fallout 76 zdecydowanie nie należy do produkcji dobrych. Bethesda stara się łatać swoją grę, ale czasem jej działania są trudne do ogarnięcia dla każdego, kto do pewnych rzeczy podchodzi po prostu logicznie. Tak jest też obsługą wyświetlaczy panoramicznych o proporcjach 21:9.

Tagi: Dodge
Źródło: pclab.pl

Doda w sesji BEZ makijażu: pora na odważne kroki!

14.12.2018 10:38

Uważacie, że to dobry pomysł?

Tagi: Dodge
Źródło: www.kozaczek.pl

Emilewicz zastąpi Tchórzewskiego? "Zmiany nie są przewidywane"

14.12.2018 9:10


"Nie są przewidywane żadne zmiany kadrowe w rządzie" - oświadczyła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że "to jest dobry rząd".

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami