Hopaj
Wiadomości z tagiem Gminy  RSS
Naczelny Rabin Polski i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zabiera głos w sprawie konfliktu polsko-izraelskiego

18.02.2019 20:52


Naczelny Rabin Polski i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich oświadczyli, że oskarżanie wszystkich Polaków o antysemityzm znieważa także Żydów będących Polakami. “Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom, (…) znieważa też nas, polskich Żydów, którzy jesteśmy tego społeczeństwa częścią” – napisali w oświadczeniu. W ten sposób Michael Schudrich i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich odnieśli się do słów szefa […]

Źródło: wiadomosci.com

Kolejny dom dziennego pobytu dla seniorów powstanie w regionie

18.02.2019 18:42

W budynku po byłej szkole podstawowej w Jugoszowie w gminie Obrazów powstanie dom dziennego pobytu dla seniorów. Osoby zainteresowane korzystaniem z takiej placówki będą mogły przebywać tam po osiem godzin dziennie uczestnicząc w różnych zajęciach oraz korzystając z rehabilitacji.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Oczyszczalnia w Korfantowie droższa, niż zakładano. Do przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca

18.02.2019 18:11


Budowa oczyszczalni ścieków w Korfantowie będzie droższa niż zakładano. Wykonawca, który jako jedyny złożył ofertę w przetargu, zaproponował kwotę wyższą o ponad 460 tysięcy złotych w stosunku do planów gminy, która na ten cel przygotowała 7 milionów 200 tysięcy złotych.Jak wskazuje burmistrz Janusz Wójcik, w tej sytuacji samorząd ma dwa możliwe rozwiązania.- Nie ma wyjścia. Albo się po prostu przyjmuje tę kwotę, która jest i jeżeli nie jest wystarczająca, to trzeba rozpisać nowy przetarg, albo po prostu prosi się radę o dołożenie tych pieniędzy. My jesteśmy na takim etapie, że nie mamy czasu na jakieś rozgrywki, nam zależy na tej oczyszczalni i po prostu zaproponowałem radnym, dołożenia pół miliona do inwestycji - wyjaśnia.Podczas zwołanej na środę (20.02) sesji, miejscy radni zdecydują o zmianach w budżecie, które mogłyby umożliwić zwiększenie puli na budowę. To, jak uspokaja burmistrz, nie spowoduje wykreślenia innych, zaplanowanych na ten rok inwestycji, ponieważ gmina sięgnie do oszczędności.Dodajmy, że nowa oczyszczalnia ma stanąć w miejscu wysłużonej, 30-letniej instalacji, która początkowo miała służyć wyłącznie znajdującemu się w tym mieście Opolskiemu Centrum Rehabilitacji.

Źródło: radio.opole.pl

Ruszyły konsultacje. Dobrzeń Wielki nie ustaje w staraniach o odzyskanie terenów włączonych do Dużego Opola

18.02.2019 18:11


W gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. przywrócenia dawnych granic. Do gminy miałyby wrócić sołectwa, które dwa lata temu zostały przyłączone do Opola: Borki, Brzezie, Czarnowąsy, Krzanowice i Świerkle, a także tereny przemysłowe, m.in Elektrowni Opole. W tej sprawie wypowiedzieć mają się mieszkańcy sołectw, które pozostały w gminie Dobrzeń Wielki.- Ogłoszenie konsultacji jest konsekwencją tego, co mówiliśmy przez poprzednie lata, że zawsze będziemy się starali o powrót naszych miejscowości - mówi Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki. - Mieszkańcy wchłoniętych miejscowości cały czas nas informują, że chcieliby wrócić do gminy Dobrzeń Wielki. Konsultacje praktycznie dzisiaj (18.02) ruszają na dobre. Przeprowadzamy je tylko w szkołach i na terenie Urzędu Gminy Dobrzeń Wielki w obecnych granicach. Nie wiem co będzie po stronie miejscowości wchłoniętych, bo to jest w gestii prezydenta miasta Opola.Zdania mieszkańców gminy są jednak podzielone.- Czy za dziesięć, czy za dwadzieścia lat, będziemy w Opolu i już. W mieście będziemy, a nie na wsi. Musimy się rozwijać - mówi Jan Wiktorowicz z Brzezia.- Było dobrze tak, jak było wcześniej - dodaje jedna z mieszkanek.- Konsultacje zawsze mają sens. Myślę, że kiedyś dostaniemy te ziemie z powrotem, bo ta gmina jest cała zżyta ze sobą - mówi pani An ...

Źródło: radio.opole.pl

Awarie wodociągów w Starej Kuźni i Strzelcach Opolskich

18.02.2019 18:11


Służby wodociągowe próbują zlokalizować awarię w Starej Kuźni w gminie Bierawa. Na tę chwilę mieszkańcy tej miejscowości mają suche krany i nie wiadomo, kiedy sytuacja ulegnie poprawie.Kłopoty są też z dostawą wody w Strzelcach Opolskich w rejonie ulic Wilkowskiego, Pięknej i Opolskiej. Trwa usuwanie awarii. Za kilka godzin sytuacja powinna wrócić do normy.

Tagi: Gminy, WOŚP
Źródło: radio.opole.pl

Powstanie grupa K19? Ma jednoczyć gminy z powiatu kieleckiego we wspólnym działaniu

18.02.2019 17:16

Powołanie grupy K19 zaproponował Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, podczas spotkania zarządu powiatu z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu kieleckiego. Grupa miałaby jednoczyć gminy we wspólnym działaniu.

Tagi: NATO, Gminy, Senat
Źródło: www.radio.kielce.pl

Gaz popłynie do Baćkowic

18.02.2019 14:27

Jeszcze w tym roku rozpocznie się gazyfikacja gminy Baćkowice w powiecie opatowskim. Umowę intencyjną w tej sprawie podpisały dziś władze gminy z Polską Spółką Gazownictwa.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Polski Rabin: Antysemityzm Polaków? To znieważa też nas

18.02.2019 14:18

"Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom (...) znieważa też nas, polskich Żydów, którzy jesteśmy tego społeczeństwa częścią" - stwierdził w wydanym oświadczeniu Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

Tagi: Żydzi, Gminy
Źródło: www.rp.pl

Kilka podlaskich powiatów i gmin dostało rządowe promesy

18.02.2019 14:00


Pieniądze z budżetu państwa - łącznie ponad 12,5 mln zł przeznaczone będą na remonty związane z usuwaniem skutków zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. Chodzi przede wszystkim o naprawę zniszczonych - czyli np. podtopionych odcinków dróg.
Jak...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Najechała na leżącego na drodze mężczyznę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala

18.02.2019 12:39


W miejscowości Cyganka w powiecie łęczyńskim kierująca oplem najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 21 w miejscowości Cyganka w gminie Milejów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Suzuki 47-letni mieszkaniec gminy. Piaski jadąc od miejscowości Łysołaje zauważył […]

Źródło: spottedlublin.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami