f4up
Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
IMGW: wichury i intensywne opady w sześciu województwach

23.09.2018 15:24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wichurami i intensywnymi opadami deszczu w sześciu województwach, które pojawią się w związku z nadciągającym nad południową Polskę niżem Fabienne. Prędkość wiatru może dochodzić w porywach nawet do 100 km/h.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

23.09.2018 15:08

Dane opublikowane w „Manifeście w sprawie e-umiejętności”, przygotowanym przez European Schoolnet oraz DIGITALEUROPE w ramach kampanii e-Skills for Jobs pokazują trwały deficyt kompetencji cyfrowych (e-umiejętności) w Europie. Wysoka stopa bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, w połączeniu z dużą liczbą nieobsadzonych stanowisk pracy z obszaru kompetencji cyfrowych, pozostaje jedną z najbardziej charakterystycznych cech europejskiego rynku pracy. Cyfrowa gospodarka oferuje Europejczykom świetne miejsca pracy, ale tylko wtedy, gdy dysponują właściwymi kompetencjami cyfrowymi.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dobrowolna certyfikacja pojemników do zbiórki odpadów

23.09.2018 15:08

Zmiany wprowadzone w zakresie gospodarki odpadami spowodowały zwiększone zapotrzebowanie na pojemniki do ich zbiórki. Samorządy,
na których spoczywa obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków gromadzenia odpadów w pojemnikach i ich opróżniania, mogą przy ich wyborze posługiwać się wymaganiami określonymi w Polskich Normach.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kosztowny prezent, czy ratunek dla frankowiczów?

23.09.2018 15:08

Ryzyko walutowe może znów wrócić, dlatego problem kredytów walutowych powinien zostać rozwiązany systemowo – uznali uczestnicy debaty poświęconej prezydenckiej propozycji ustawy o kredytach frankowych, która odbyła się w siedzibie Inwestorów TV na warszawskiej giełdzie a zorganizowana została przez Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Uwaga, na Opolszczyźnie będzie silnie wiało! Nawet 100 km/h

23.09.2018 12:35


Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, którego możemy się spodziewać na terenie powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego.Od dziś (23.09) od godziny 20:00 do jutra do 09:30 wiatr będzie osiągał prędkość do 40 km/h, a w porywach nawet 100 km/h. Ostrzeżenie dotyczy także pozostałej części regionu, tam będzie jednak wiało nieco słabiej - do 80 km/h. Służby apelują do mieszkańców, aby zabezpieczyli elementy ruchome znajdujące się na ich posesjach czy balkonach.

Źródło: radio.opole.pl

Nagrody Grohmana 2018 przyznane! [WIDEO]

23.09.2018 11:38

Henryk Grohman, patron nagrody jest wymieniany wśród ojców założycieli Łodzi. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna mająca swoją siedzibę w wybudowanej przez niego XIX-wiecznej fabryce czuje się spadkobiercą pozostawionego przez fabrykanta dziedzictwa. Grohman był również wybitnym mecenasem kultury, wspierał twórców i kolekcjonował dzieła sztuki. Fabrykant nie przestaje inspirować naszych aktywności na polu oferowania zintegrowanych usług dla biznesu i rewitalizacji, w tym społecznej i gospodarczej.

Źródło: www.tulodz.com

Championship Shield: Workington Comets wjechało do finału rozgrywek

23.09.2018 10:32

Workington Comets pokonało Scunthorpe Scorpions 54:35 w sobotnim meczu brytyjskiej Championship Shield i uzyskało awans do finału tych rozgrywek. Liderem gospodarzy był jadący gościnnie Ben Barker.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Matthias Bachinger osiągnął największy sukces w karierze

22.09.2018 22:20


Pokonując Kei Nishikoriego 2:6, 6:4, 7:5, Matthias Bachinger po raz pierwszy w karierze awansował do finału turnieju ATP World Tour. W niedzielę o tytuł w Metz zagra z reprezentantem gospodarzy Gillesem Simonem, który w dwóch setach rozprawił się z Mołdawianinem Radu Albotem 6:3, 6:1.

Źródło: eurosport.interia.pl

Silny wiatr i opady deszczu. W niedzielę maksymalnie 18 stopni

22.09.2018 18:46


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozy ostrzeżeń przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem na kolejne dwa dni. W strefie zagrożenia znalazła się prawie cała Polska.

Źródło: www.rmf24.pl

ATP w Metz: Kei Nishikori odpadł w półfinale

22.09.2018 18:42


Najwyżej rozstawiony Kei Nishikori odpadł w półfinale tenisowego turnieju ATP we francuskim Metz. Japończyk przegrał z Matthiasem Bachingerem 6:2, 4:6, 5:7. Rywalem Niemca w finale będzie reprezentant gospodarzy Gilles Simon.

Źródło: eurosport.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami