Wiocha
Wiadomości z tagiem Historia  RSS
Kocham Teatr! Małe historie – monodram aktorsko–lalkowy Natalii Leszczyńskiej

16.11.2018 19:10

Spektakl dla dzieci w wieku od 3- 8 lat. Scenariusz opiera się na tekstach publikowanych w cyklu wydawniczym Naszej Księgarni „Poczytaj mi, mamo”.

Tagi: Historia
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Po raz ostatni oddali hołd Orlętom Lwowskim. Uroczystość w gimnazjum

16.11.2018 18:00


Wraz z galą upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oddało też hołd swoim patronom - Orlętom Lwowskim. Jednak piątkowe święto różniło się od innych, były to ostatnie obchody ku czci Orląt Lwowskich w szkole.- Do naszej szkoły przyłączone zostały oddziały Publicznego Gimnazjum nr 1, które nosiło imię Orląt Lwowskich. Ten rok jest ostatnim rokiem funkcjonowania oddziałów gimnazjalnych i tym samym patron, Orlęta Lwowskie, odejdzie do tradycji - tłumaczyła Joanna Hencel, dyrektor szkoły podstawowej nr 12.Podczas gali wyróżniono dyplomami najlepszych uczniów i recytowano patriotyczne wiersze. Dużo miejsca zajęła też historia, zarówno odzyskania niepodległości, jak i walki Orląt o jej utrzymanie. Wiele słów uznania zyskała również oryginalna akcja przeprowadzona przez szkołę: 100 wywiadów z absolwentami na 100 lat niepodległości. - Obecni uczniowie przeprowadzali wywiady z naszymi absolwentami. Było kilka pytań: jak wspominają szkołę, czym się dzisiaj zajmują, kto był wychowawcą? I muszę powiedzieć, że wzbudziły ogromne zainteresowanie obecnych uczniów, nauczycieli oraz gości, których tu widzimy często w naszej szkole - mówiła Joanna Wydmuch, nauczyciel ...

Źródło: radio.opole.pl

New Jersey: Para pomogła bezdomnemu. Całej trójce grozi kara więzienia

16.11.2018 16:29

Para z New Jersey i bezdomny mężczyzna, zostali oskarżeni o internetową zbiórkę pieniędzy. Według prokuratury cała historia jest zaplanowana.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kwieciński: Negocjacje nad nowym budżetem UE najtrudniejsze w historii

16.11.2018 15:11

Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego negocjacje nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 będą jednymi z najtrudniejszych w historii Unii. Dodał, że nowy budżet prawdopodobnie uda się uzgodnić dopiero pod koniec 2020 r.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

KMŚ 2018 w Rzeszowie. Hala Podpromie znów zamieni się w siatkarski kocioł

16.11.2018 14:18

Za tym miejscem przemawia historia, tradycja, niezwykły obiekt i miłość fanów do siatkówki. W tym roku klubowy mundial odbędzie się w mieście, które od dziesiątek lat jest nierozłączne właśnie z tą dyscypliną sportu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

536 – najgorszy rok, w którym można było żyć

16.11.2018 11:38

Dla historyka średniowiecza, Michael McCormicka, najgorszym rokiem, w jakim można było żyć był rok 536. To początek jednego z najgorszych do życia okresów, jeśli nie najgorszego, stwierdza McCormick, który na Uniwersytecie Harvarda przewodzi projektowi o nazwie Initiative for the Science of the Human Past.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Mena Suvari w ekranizacji książki Kena Wilbera

16.11.2018 11:35

Mena Suvari ("American Woman") i Frances Fisher ("Intruz") zagrają w niezależnym dramacie "Grace and Grit". To ekranizacja książki Kena Wilbera, wydanej w Polsce pod tytułem "Śmiertelni nieśmiertelni". To oparta na faktach historia 5-letnich zmagań Kena i Treyi (Suvari), walczących z rozpadającym się małżeństwem i rakiem piersi kobiety. W obsadzie są również Stuart Townsend, Mariel Hemingway,

Źródło: www.filmweb.pl

Jarosław Zieliński przerywa milczenie. Mówi o "nagonce"

16.11.2018 11:28

To wyssane z palca historie na mój temat - tak wiceminister Zieliński komentuje medialne doniesienia o tym, w jaki sposób traktuje funkcjonariuszy...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sony nie weźmie udziału w przyszłorocznych targach E3

16.11.2018 11:02

Posiadacze konsol PlayStation będą rozczarowani. Sony poinformowało właśnie, że nie weźmie udziału w przyszłorocznych targach E3. To pierwszy raz w historii, kiedy firma rezygnuje z imprezy - Japończycy wcześniej przyjeżdżali do Stanów regularnie od 1995 roku.

Tagi: Historia
Źródło: pclab.pl

Astana napisze kolejny rozdział historii wyścigu Tour of Rwanda

16.11.2018 10:31

Astana będzie pierwszą drużyną z licencją World Tour, która wystartuje w wyścigu Tour of Rwanda – od przyszłego sezonu posiadającego kategorię 2.1. Organizatorzy ogłosili szesnaście z osiemnastu ekip, które zobaczymy w lutym w Afryce.  W tej chwili można powiedzieć, że zostało wyselekcjonowanych szesnaście z osiemnastu drużyn, które wystartują w naszym wyścigu. Zobaczymy zarówno reprezentantów tzw. […]

Źródło: naszosie.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami