Wiocha
Wiadomości z tagiem Internet  RSS
Guzek tarczycy wykluczył z gry piłkarza Juventusu. "Będzie poddany kolejnym badaniom"

21.10.2018 20:07

"Emre Can będzie poddawany kolejnym badaniom: klinicznym i guzka tarczycy, który również może wymagać leczenia chirurgicznego" - poinformował Juventus Turyn na swojej stronie internetowej.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Exit poll dla Radia Opole i NTO. Podamy sondażowe wyniki wyborów w trzech miastach

21.10.2018 19:00


W Radiu Opole liczone są wyniki badania exit poll prowadzonego w Opolu, Nysie i Kędzierzynie Koźlu. Badanie polegało na tym, że ankieterzy w tych trzech miastach prosili o ponowne wskazanie preferencji wyborczych, a głosy były wrzucane do dodatkowych, radiowych urn. Kilkudziesięcioosobową grupą kierował dr Adam Drosik z Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego.- Jest to badanie, które przeprowadzono po oddaniu głosu w lokalu wyborczym. Ten sondaż cieszy się największą wiarygodnością, jeśli chodzi o poziom trafienia wyniku wyborczego. Zakładamy, że część osób może nie chcieć powiedzieć o swoich preferencjach wyborczych, dlatego żeby zwiększyć wiarygodność, zaznaczali to na karcie, a nie mówili ankieterowi - tłumaczy Adam Drosik. - Różnie bywało. Niektórzy, gdy nie wiedzieli co to exit poll uciekali, ponieważ bali się że to będzie trwało dłużej, ale młodsze osoby chętnie zaznaczały. Część może się bała się, że zobaczymy na kogo głosowali, ale dla nas to nie ma żadnego znaczenia - mówi jeden z ankieterów.Wyniki tego badania zostaną podane po zamknięciu ostatniej komisji wyborczej, prawdopodobnie już w wiadomościach Radia Opole po 21:00 oraz na stronie internetowej. Dodajmy, że do 17.00 zebrano po ponad tysiąc głosów Nysie i Kędzierzynie Koźlu i dwa tysiące w Opolu.Badanie exit poll zorganizowało Radio O ...

Źródło: radio.opole.pl

Aktywni seniorzy poszukiwani! Czekają miejsca w radzie

21.10.2018 19:00


Każdy mieszkaniec gminy Strzelce Opolskie, który skończył 60 rok życia, może starać się o miejsce w radzie seniorów.W skład rady wchodzi od 9 do 15 osób. Kandydatami mogą być zarówno osoby indywidualne, których poprze minimum 15 innych, starszych mieszkańców gminy, jak i przedstawiciele organizacji działających na rzecz seniorów lub stowarzyszeń, których przynajmniej połowa to osoby starsze.Kandydatury można zgłaszać do końca miesiąca w urzędzie miejskim. Formularze i regulamin naboru do rady seniorów można znaleźć na stronie internetowej gminy Strzelce Opolskie.

Źródło: radio.opole.pl

Ford Fiesta - Auto-Sprzedaż Euro-Car s.c. T. Gajewski, Z. Szczygieł

21.10.2018 17:10

identyfikator: AKL15GVWB Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową eurocarjanowlubelski.pl i553816078i

Źródło: motosprzedaz.pl

Wyborcy odchodzą z lokali z kwitkiem. Problem dot. wniosków złożonych przez ePUAP

21.10.2018 17:09

W całej Polsce ludzie, którzy przez internet złożyli wnioski o dopisanie do rejestru wyborców i myśleli, że zostali do niego dopisani, dziś dowiedzieli się, że nie mają możliwości zagłosowania. Jak informują nas przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej w Krakowie tego problemu może się już nie dać rozwiązać, a osoby nie będą mogły oddać głosu w miejscu, w którym pierwotnie chciały.

Źródło: warszawa.onet.pl

Wyborcy błądzą w poszukiwaniu swojego lokalu. Trzeba sprawdzić adres w obwieszczeniach lub w internecie

21.10.2018 16:30


Co zrobić, jeśli zmieniono siedzibę obwodowej komisji wyborczej? Z tym pytaniem zwracają się do nas słuchacze. Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy w Opolu tłumaczy, że w tej sytuacji przy wejściu do starej komisji powinien znaleźć się komunikat informujący, gdzie wyborcy mogą się udać, aby oddać swój głos.- Taki komunikat wydał komisarz wyborczy, czyli informuje w nim o zmianie siedzib obwodowych komisji wyborczych i pod tą informacją jest także umieszczone obwieszczenie o obwodach wyborczych i tam wyborcy powinni sobie odszukać, gdzie mogą głosować. Dodatkowo na stronie internetowej każdej gminy znajdują się informacje o tym, gdzie wyborcy mogą oddać swój głos - tłumaczy Joanna Maksymowicz.Komisarz wyborczy nie podaje dokładnie, ile siedzib lokali wyborczych zmieniło swój adres. - Nie jest to aż tak popularny proceder, jak mogłoby się wydawać - mówi Joanna Maksymowicz.

Źródło: radio.opole.pl

Przekroczyli granicę kraju i barierę języka. Polacy ze Wschodu gościli w Lubuskiem [Polski na tapecie]

21.10.2018 16:12


Osoby zza polskiej granicy to nie tylko cudzoziemcy. I jak obcokrajowcy, także mają szansę, by poznać lub doskonalić polszczyznę. To szczególnie ważne dla młodych Polaków, którzy mieszkają poza krajem. W wakacje do Zielonej Góry przyjechała młodzież polonijna z Białorusi i Ukrainy. Wycieczka do kraju przodków pozostawiła im wiele dobrych wspomnień. Młodzi ludzie mówili poza tym, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zatrudnimy do obsługi forum - wynajem długoterminowy

21.10.2018 15:44

Masz doświadczenie w obsłudze forum? Zacznij pracę w naszym zespole przy obsłudze forum internetowego Wynajem Długoterminowy i Leasing. Nasi użytkownicy wymieniają się wiedzą na temat leasingu samochodów osobowych jak i ciężarowych, czy też jakie istnieją możliwości długoterminowego wynajmu samochodu. Publikujemy opinie na temat ofert ubezpieczeniowych OC i AC, a także podpowiemy które firmy oferują atrakcyjny leasing pojazdów. Zgłoś się przez formularz kontaktowy na wynajem-dlugoterminowy-forum.pl.

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Opolszczyzna: prawie 14 procent uprawnionych poszło do urn. Frekwencja do południa

21.10.2018 14:05


Niecałe 14 procent - tyle do godziny 12:00 wyniosła frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W podziale na gminy, najchętniej do urn poszli wyborcy w gminie Strzeleczki, gdzie frekwencja wyniosła 22 procent, natomiast na końcu tej tabeli jest gmina Jemielnica z wynikiem 9 procent.Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy w Opolu wyjaśnia, że ten wynik jest porównywalny do tego sprzed czterech lat. - Najwyższa frekwencja przed nami, ponieważ wyborcy dopiero po niedzielnym obiedzie i przy okazji spaceru będą zaglądali do lokali wyborczych i oddawali swoje głosy.w regionie zanotowano także kilka incydentów, które naruszyły ciszę wyborczą. Dotyczyły poruszających się samochodów, na których znajdowały się plakaty wyborcze. Była także sytuacja, gdy na lokalu, w którym znajdowała się komisja wisiał plakat wyborczy. Delegatura Biura Wyborczego przypomina, że w przypadku zmiany siedziby obwodowej komisji na dotychczasowym miejscu powinna się znaleźć informacja, w którym lokalu wyborcy mogą zagłosować. Adres swojego lokalu można także znaleźć na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej w zakładce 'Wyszukiwarka obwodów'.

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami