Prointegra
Wiadomości z tagiem Jerzy Buzek  RSS
Częstochowa. Wkrótce premiera "Czyż nie dobija się koni?"

05.01.2019 11:11

Już za tydzień Magdalena Piekorz wystawi w Teatrze im. Mickiewicza "Czyż nie dobija się koni?". Zapowiada się duże wydarzenie: na widowni mają zasiąść m.in.: Jerzy Buzek, Henryk Talar, Jan Szurmiej, Renata Przemyk, Ewa Ziętek.

Źródło: www.e-teatr.pl

11 listopada: Polacy świętowali 100-lecie niepodległości!

12.11.2018 0:06


To był dzień, który zapamiętamy na długo! Oficjalne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się już z samego rano. Przed godziną 9 szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk, oraz byli premierzy Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, lider PO Grzegorz Schetyna, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, prezydent-elekt Warszawy Rafał Trzaskowski złożyli wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przed południem odprawiono mszę z okazji 100. rocznicy...

Gdzie politycy opozycji spędzą Święto Niepodległości?

09.11.2018 16:16

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek i Grzegorz Schetyna w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości złożą wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Przedstawicieli PO zabraknie na uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: warszawa.onet.pl

​Tusk, Schetyna i byli premierzy uczczą wspólnie setną rocznicę odzyskania niepodległości

09.11.2018 15:47


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, byli premierzy: Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, lider PO Grzegorz Schetyna złożą w niedzielę rano, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Źródło: fakty.interia.pl

Jerzy Buzek w Opolu: cała Europa nie jest wolna od smogu

27.10.2018 9:00


Nowy budżet unijny w większym stopniu niż obecnie będzie przeznaczony na ochronę środowiska. Według europosła Jerzego Buzka możliwość finansowania programów dotyczących walki ze smogiem wzrośnie o 50 procent. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który gościł w Opolu zwrócił uwagę, że w Polsce zanieczyszczenia powietrza generuje głównie ciepłownictwo. Dlatego tzw. kopciuchy należy zamienić na wysokowydajne piece, poprawić energooszczędność domów i wdrożyć przepisy, ...- Nikt nie powinien się dziwić biednym ludziom, że palą w piecach byle czym. Musimy stworzyć strukturę pomocy, która będzie polegała na przyłączaniu mieszkań do systemu ciepłownictwa czy dofinansowaniu osób, które nie mają pieniędzy na ogrzewanie - mówił Jerzy Buzek, gość konferencji 'Czy Polska musi być krajem smogu', która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.Na pytanie, czy w Europie również pogarsza się stan powietrza, były premier Polski powołał się na raport Instytutu Innowacji i Technologii, który wskazuje, że w żadnej części 'starego kontynentu' nie jesteśmy wolni od smogu. Jerzy Buzek dodał, że walka z zanieczyszczeniami powietrza w Polsce pochłonie kilkadziesiąt miliardów złotych. - Na samą przebudowę sieci ciepłowniczej potrzebujemy 14 mld złotych - zaznaczył europoseł.

Źródło: radio.opole.pl

Jerzy Buzek: W dzisiejszym Sejmie nie ma szacunku dla mniejszości

13.07.2018 14:31

- Ci, którzy brali udział w polskim parlamentaryzmie 400 czy 500 lat temu mieli prawo głosić swoje poglądy. Nawet do pewnego stopnia przesadziliśmy...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Buzek: Tania energia może pokonać kłopoty z PKB

16.05.2018 21:11


Wzrost gospodarczy w Polsce ma się na razie dobrze, w odróżnieniu od nieco rozczarowujących statystyk publikowanych na zachodzie Europy. - Jeśli jest coś, co może nas uchronić przed spowolnieniem, to jest to łatwo dostępna i możliwie tania energia - uważa Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: www.bankier.pl

Ministrowie energetyki hamują lex Nord Stream

16.05.2018 14:11


- Plan był taki, żeby zakończyć prace [nad nowelizacją dyrektywy gazowej - red.] w czerwcu. Ale Rada [Europejska], czyli ministrowie energetyki nie mogą ruszyć z miejsca - żali się były premier Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: www.bankier.pl

W Katowicach rozpoczął się X Europejski Kongres Gospodarczy

14.05.2018 12:06

Panelem zatytułowanym "Nasza nowa Europa" rozpoczął się w poniedziałek w Katowicach dziesiąty Europejski Kongres Gospodarczy. Podczas panelu głos zabierze m.in. szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz, b. premier Jerzy Buzek oraz b. premierzy Grecji, Słowacji, Belgii i Finlandii.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami