Hopaj
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
​Szef MSZ: Nie będzie już wysłuchania w ramach procedury z art 7

18.02.2019 21:35


We wtorek Komisja Europejska przedstawi w Brukseli "stan gry", natomiast wysłuchania, w sprawie praworządności, w ramach procedury art. 7 unijnego traktatu już nie będzie - zaznaczył w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Tarktujemy to, jako "małe zwycięstwo" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Bruksela ostrzega USA przed nakładaniem ceł na auta

18.02.2019 18:22


Komisja Europejska ostrzegła w poniedziałek władze Stanów Zjednoczonych, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją....

Źródło: www.bankier.pl

Ekolodzy skarżą do KE przekop Mierzei Wiślanej

18.02.2019 13:41


Jest skarga do Komisji Europejskiej w sprawie rozpoczęcia prac nad przekopem Mierzei Wiślanej. Jak dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa, złożyło ją stowarzyszenie ekologiczne EKO-UNIA. Przypomnijmy w piątek wojewoda pomorski wydał pozwolenie na rozpoczęcia prac. Tego samego dnia ruszyła wycinka drzew w miejscu budowy przyszłego kanału żeglugowego.

Źródło: www.rmf24.pl

Timmermans ostrzega na Węgrzech przed nacjonalistami. Chcą "kontrolować ludzi przy pomocy strachu"

17.02.2019 14:09


Frans Timmermans ostrzega w Budapeszcie przed nacjonalistami. "Chcą mieć kontrolę nad ludźmi, wykorzystując do tego strach" - mówił wiceszef Komisji Europejskiej - i wiodący kandydat europejskich socjalistów i demokratów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej.

Źródło: www.rmf24.pl

​Węgry: Wiceszef KE Timmermans ostrzega przed nacjonalistami

17.02.2019 10:04


Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ostrzegł w sobotę w Budapeszcie przed nacjonalistami, którzy chcą "kontrolować ludzi przy pomocy strachu". Mówił o tym na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP).

Źródło: fakty.interia.pl

Trwają uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Piękny gest Brukseli

16.02.2019 4:07

Przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli opuszczono flagi Unii do połowy masztu. To reakcja na żałobę po śmierci premiera Jana Olszewskiego....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Komisja Europejska nie komentuje wyników konferencji w Warszawie

15.02.2019 18:08

Komisja Europejska nie skomentowała w piątek wyników zakończonej dzień wcześniej w Warszawie konferencji, poświęconej budowaniu pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Komisja Europejska oddała hołd Olszewskiemu

15.02.2019 14:06


Komisja Europejska oddała w piątek hołd zmarłemu byłemu premierowi Polski Janowi Olszewskiemu. "Był wielkim człowiekiem i wybitnym mężem stanu" – powiedział rzecznik KE.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami