Prointegra
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Romaszewska o nowelizacji ustawy o SN: Nie wiem, co zrobi prezydent. Nic mi nie powiedział

16.12.2018 11:11


"Nie wiem, co prezydent zrobi z nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim doradczyni Andrzeja Dudy - Zofia Romaszewska. Prezydent ma czas do poniedziałku ma podjęcie decyzji w tej sprawie. Zmiany przywracają do SN sędziów powyżej 65 roku życia. Zofia Romaszewska uważa, że to jedyna wersja, która mogła zostać przyjęta ze względu na konflikt z Komisją Europejską. "Mamy skomplikowaną sytuację międzynarodową. Otoczenie, które nie bardzo rozumie (…) różne trudności, które wynikają ze zmian,...

Źródło: www.rmf24.pl

Kiedy porozumienie ws. włoskiego budżetu? Głos premiera Conte

14.12.2018 19:37


Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział w piątek w Brukseli, że ma nadzieję na osiągnięcie porozumienia z Komisją Europejską w sprawie projektu włoskiego budżetu na przyszły rok w ten weekend, tak aby uniknąć unijnej procedury dyscyplinarnej.

Źródło: fakty.interia.pl

Unijna "27" daje Theresie May gwarancje w sprawie brexitu

14.12.2018 8:06


Unijna "27" potwierdziła na szczycie w Brukseli, że mechanizm awaryjny dotyczący irlandzkiej granicy ma być tymczasowy. Rozmowy w sprawie przyszłych relacji UE z Wielką Brytanią powinny rozpocząć się tak szybko, jak możliwe po zatwierdzeniu umowy o brexicie przez Izbę Gmin i PE. "Chcielibyśmy, żeby (...) nasi brytyjscy przyjaciele przedstawili swoje oczekiwania wobec nas, ponieważ ta debata jest mglista i nieprecyzyjna" - podkreślił szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Źródło: fakty.interia.pl

Twardy brexit coraz bliżej? "Oczekiwania Brytyjczykow ciągle niejasne"

14.12.2018 6:48


Komisja Europejska przyspiesza przygotowania do tzw. twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia. To rezultat pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej. Bruksela w środę 19 grudnia opublikuje dokument na temat przygotowań do scenariusza braku porozumienia.

Źródło: www.rmf24.pl

Szczyt UE: Porozumienie ws. wieloletniego budżetu jesienią 2019

14.12.2018 1:02


Przywódcy unijni potwierdzili na szczycie UE w Brukseli w czwartek, że chcą, by porozumienie ws. nowego, wieloletniego budżetu UE zostało osiągnięte jesienią 2019 r., a nie - jak wcześniej zapowiadała Komisja Europejska - jeszcze przed majowymi wyborami do PE.

Źródło: fakty.interia.pl

Timmermans: to śmieszne, że polski rząd nas popędza. Wiceszef KE ponagla PiS

13.12.2018 18:03

Jak najszybszego odwrócenia zmian w Sądzie Najwyższym domaga się od polskiego rządu wiceszef Komisji Europejskiej. - Mam nadzieję, że stanie się to...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rzym kapituluje przed Brukselą. Włoskie obligacje mocno drożeją

13.12.2018 16:14


Rząd Włoch ugiął się pod naciskiem Komisji Europejskiej i zapowiedział obniżenie planowanego deficytu budżetowego. Rynek długu zareagował niemal entuzjastycznie, dzięki czemu rentowność italskich obligacji 10-letnich spadła poniżej 3%.

Źródło: www.bankier.pl

KE szykuje nowy system VAT dla e-handlu

13.12.2018 14:07

Komisja Europejska przedstawiła szczegółowe propozycje przepisów, które mają umożliwić płynne przejście do nowego unijnego systemu VAT dla handlu elektronicznego. Nowe regulacje obejmują m.in. zdefiniowanie roli internetowych platform handlowych w walce z oszustwami podatkowymi. Przewidziano też zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż przez internet.

Źródło: www.podatki.biz

Premier Włoch zapowiada obniżenie deficytu w projekcie budżetu

13.12.2018 11:15


Premier Włoch Giuseppe Conte podczas spotkania z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem zapowiedział, że deficyt zapisany w projekcie budżetu na przyszły rok zostanie obniżony z 2,4 proc. PKB do 2,04 proc. To...

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami