f4up
Wiadomości z tagiem Koty  RSS
Sergio i Siergiej – na FFN-Z

19.01.2019 18:08

Na styczniowym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych zagramy komediodramat Sergio i Siergiej.
Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości jak również wykładowca PWTW.
OPIS FILMU
Autentyczna historia rosyjskiego kosmonauty uwięzionego w kosmosie. Rok 1991. Sergio, profesor filozofii marksistowskiej, próbuje związać koniec z końcem, gdy w wyniku rozpadu ZSRR Kubę dosięga wielki kryzys ekonomiczny. W tym samym czasie, Siergiej, ostatni sowiecki kosmonauta zostaje zapomniany i uwięziony na popsutej stacji orbitalnej Mir. Przypadkowo, Rosjanin nawiązuje radiowy kontakt z Sergio. Kubański profesor, będący tudzież jedyną nadzieją na ratunek Siergieja, postanawia nagłośnić sprawę i kontaktuje się ze znanym amerykańskim dziennikarzem, którego z kolei śledzi CIA.
Bilety - w cenie 15 zł dostępne on-line na stronie sklepu "Chrześcijańskie Granie". Stacjonarnie w dniu wydarzenia.
Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Źródło: kulturalnie.waw.pl

W lutym w Opolu rusza kolejna akcja bezpłatnej sterylizacji kotów wolno żyjących

19.01.2019 8:30


Zabieg sterylizacji pozwala uniknąć niekontrolowanego rozrodu zwierząt. W stolicy regionu jest obecnie około 600 kotów żyjących wolno, które są dokarmiane przez mieszkańców na działkach, czy w piwnicach bloków. Miasto Opole akcję bezpłatnej sterylizacji kotów wolno żyjących realizuje już po raz 10.- Jesteśmy już na etapie wyłaniania lekarzy weterynarii, którzy będą sterylizowali koty wolno żyjące - mówi Sebastian Smoliński z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. - Koszty są na poziomie porównywalnym do poprzednich lat. Te koszty są wystarczające, żeby zabezpieczyć potrzeby ilości kotów wolno żyjących w mieście. Rocznie mniej więcej na poziomie około tysiąca kotów jest sterylizowanych. W ubiegłym roku wysterylizowano około 800 kotów. Ta populacja jest utrzymywana na stałym poziomie - dodaje Smoliński.Po zabiegu sterylizacji, czy kastracji, zwierzę jest leczone i przetrzymywane, a oprócz tego jego tymczasowy opiekun otrzymuje kilogram karmy. Wszystko jest wliczone w koszty, które pokrywa miasto.

Tagi: Opole, Koty
Źródło: radio.opole.pl

Policjanci 'wprosili' się do mieszkania 21-latka. Znaleźli ponad 200 gramów amfetaminy i marihuany

18.01.2019 11:56


Ponad 200 gramów narkotyków przechwycili policjanci z Brzegu. Na podstawie zebranego materiału funkcjonariusze podejrzewali 21-latka o związek z przestępczością narkotykową.Zatrzymali go, kiedy wchodził do swojego mieszkania. - Mundurowi sprawdzili swoje operacyjne ustalenia, które szybko okazały się trafne - mówi młodszy aspirant Patrycja Kaszuba, oficer prasowy brzeskiej policji.- W mieszkaniu podejrzewanego śledczy ujawnili pudełko z suszem roślinnym i woreczki, w których znajdował się biały proszek. Badanie pokazało, że znalezione substancje to narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany i blisko 170 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze w mieszkaniu znaleźli również elektroniczną wagę i dwa telefony komórkowe.21-latek przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Źródło: radio.opole.pl

Wstrząsające doniesienia. Światek przestępczy korzystał z usług Stefana W.

17.01.2019 22:16

- Wiedział, że nóż trzeba przekręcić i wyciągnąć, żeby uszkodzić narządy - mówi diler narkotykowy, który znał Stefana W. Głos zabrali też sąsiad,...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Nd, 20 sty 23:00 (TVN) - Czerwona gorączka

17.01.2019 16:26


Policjant Iwan Danko walczy w Moskwie z dilerami narkotyków. Gdy zabójca jego partnera ucieka do Chicago - wyrusza za nim. Ma współpracować z Artem...

Tagi: Policja, TVN, Koty
Źródło: teletydzien.interia.pl

Narkotykowe zatrzymanie

17.01.2019 13:48

Staszowscy policjanci zatrzymali dwóch 21-letnich mężczyzn, którzy posiadali znaczną ilość suszu marihuany. Wczoraj wieczorem, policjanci z komisariatu w Połańcu zauważyli na parkingu przy stacji paliw dwie osoby, które ewidentnie na widok radiowozu zaczęły się oddalać, wyrzucając coś po drodze.

Tagi: Policja, Koty
Źródło: www.radio.kielce.pl

Zwalcz nałóg nikotynowy - Nicorix

17.01.2019 7:13

Nicorix to produkt, który pomaga zwalczyć nałóg nikotynowy. Działa on na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze: blokuje receptory nikotynowe, w ten sposób likwidując ochotę na papierosa, po drugie: zwalcza objawy odstawienia nikotyny. Po rzuceniu palenia, częstym problemem zaczynają być dodatkowe kilogramy, które pojawiają się wskutek wolniejszego metabolizmu. Nicorix radzi sobie również i z tym. Jest to zasługa guarany, która zwiększa tempo przemiany materii. Nicorix to idealny produkt dla tych, którzy chcą odmienić swoje życie. Dostawa poprzez kuriera - wysyłka gratis. Możliwa płatność przy odbiorze! Więcej informacji i formularz zamówienia po kliknięciu w poniższy link do strony www (u dołu ogłoszenia - web). Pełna Dyskrecja Gwarantowana!!!

Źródło: zdrowie-uroda.hiperogloszenia.pl

Sb, 26 sty 20:00 (TV 4) - Policjantki i Policjanci

17.01.2019 0:09


Policjanci z patrolu piątego mają przeprowadzić pogadankę na temat narkotyków w jednym z wrocławskich liceów. Towarzyszący im pies znajduje narkotyki w...

Źródło: teletydzien.interia.pl

35-latek zginął podczas akcji antyterrorystów i policji. Trwa wyjaśnianie okoliczności

16.01.2019 15:46

Do zdarzenia doszło w Lublińcu, podczas interwencji ws. podejrzenia o handel narkotykami. Mężczyzna miał zasłabnąć podczas przeszukania. Wszczęto...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty

16.01.2019 13:43


Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty usłyszał 46-letni mieszkaniec Nysy, którego wczoraj (15.01) zatrzymała policja. W jego mieszkaniu znaleziono też narkotyki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.- Mężczyzna dopuścił się tych czynów na jednym z portali internetowych - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Te treści wyczerpywały znamiona kilku przestępstw. Policjanci ustalili autora wpisów i jego miejsce zamieszkania. Kilka godzin później został on zatrzymany. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 50 gramów marihuany, ponad 3 tysiące złotych, 2 telefony komórkowe i 3 komputery. Urządzenia będą teraz poddane szczegółowej analizie biegłego, pod kątem ich zawartości - wyjaśnia Grzegorczyk. Obecnie policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością sprawdzają, czy mężczyzna nie dokonywał niezgodnych z prawem wpisów także na innych portalach. Według naszych informacji, 46-latek miał grozić min. politykom Platformy Obywatelskiej i pochwalał atak nożownika na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami