f4up
Wiadomości z tagiem Lekarze  RSS
Lekarze zapalili zielone światło. Ivan Strinić może wrócić do treningów

16.11.2018 21:42

W sierpniu tego roku, krótko po przejściu do AC Milan, u chorwackiego obrońcy Ivana Strinicia wykryto problemy z sercem. Wicemistrz świata po trzymiesięcznej przerwie może wrócić do treningów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji

16.11.2018 12:08


Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyznę w Kadłubie.Dziecko jest częściowo wybudzone i odłączone od respiratora - oddycha samodzielnie. Lekarze nie stwierdzili uszkodzeń mózgu, a wynik wczorajszej tomografii komputerowej był prawidłowy.- Być może trzeba będzie powtórzyć badanie w razie narastania obrzęku mózgu - mówi dr Wojciech Walas, ordynator oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków USK.- On wymaga jeszcze bardzo pilnej obserwacji ze względu na uszkodzenia doznane w obrębie różnych części ciała. W obecnym momencie wszystko wskazuje jednak na to, że na szczęście nie ma jakiegoś bezpośredniego zagrożenia życia. Niemniej jednak, dalej będziemy go starannie obserwować i monitorować. Przypomnijmy, 36-letni mężczyzna wszedł do przypadkowego domu w Kadłubie i pobił 10-miesięcznego chłopca. Napastnik jest w rękach policji.Więcej o tej sprawie powiemy w 'Reporterskim tu i teraz' po godzinie 14.00.

Źródło: radio.opole.pl

Rob Smedley radzi Williamsowi. "Nie ma magicznego lekarstwa na wszystkie problemy"

16.11.2018 11:09

Rob Smedley po tym sezonie zakończy współpracę z Williamsem. Brytyjczyk życzy zespołowi jak najlepiej i ma nadzieję, że wydobędzie się z kryzysu. - Nie ma magicznego lekarstwa na wszystkie problemy - zauważa ceniony inżynier.

Tagi: Lekarze
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Lekarze na wojnie z ZUS

16.11.2018 6:00

PODKARPACIE. Rząd: – Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Lekarze: – Niech ZUS wypisuje e-zwolnienia. Mniej zbędnej papierologii, więcej czasu dla pacjenta, natychmiastowa informacja o zwolnieniu wystawionym pracownikowi, brak konieczności dostarczania zwolnienia do zakładu pracy. Pierwszy etap przed wprowadzeniem e-recepty i e-skierowania. Tak o korzyściach z wprowadzenia zwolnień elektronicznych mówili na konferencji […]

Źródło: supernowosci24.pl

Konsultant Medyczny

15.11.2018 16:10

Adamed Pharma S.A.
Promowanie produktów firmy wśród lekarzy i farmaceutów Budowanie relacji z Klientami firmy
Lokalizacja: mazowieckie, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Pułtusk, Maków Mazowiecki, Przasnysz
Obszar zawodowy: Farmaceutyka / Biotechnologia

Tagi: Lekarze
Źródło: www.praca.pl

Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4

15.11.2018 14:16


128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. Za dwa tygodnie nie będzie już takiej możliwości.Od 1 grudnia elektroniczne zwolnienia lekarskie będą jedynym wyjściem. Bardziej optymistyczne są dane z października, bo e-zwolnienia stanowiły ponad 40 procent wydanych zaświadczeń. Jak mówi wojewoda opolski Adrian Czubak, nie ma wątpliwości, że e-zwolnienia są skazane na sukces. - Przede wszystkim mówimy o ułatwieniu pracy i ograniczeniu poświęcanego czasu do minimum. Zniknie wiele problemów, bo życie nie raz pokazywało konieczność poprawiania zwolnień, cofania się ze zwolnieniem czy trudności z przesyłaniem dokumentów od pracownika do pracodawcy. Jeżeli ktoś pracuje w kilku miejscach, teraz będzie automatyczna możliwość przesłania zwolnienia do wszystkich pracodawców. Mariusz Kubzdyl, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Społecznych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, zaznacza, że skorzystają lekarze, pacjenci i pracodawcy. - To jest następny duży krok cywilizacyjny w naszym kraju. On pozwala na rezygnację z kolejnego papierowego ...

Źródło: radio.opole.pl

21-letni Albert sparaliżowany po pobiciu. Sprawca przeprasza

15.11.2018 14:12


Przed poznańskim sądem ruszył proces mężczyzny, który w zeszłym roku dwukrotnie uderzył przechodzącego tą samą ulicą 21-letniego Alberta. Po otrzymaniu dwóch mocnych ciosów, nieprzytomny upadł na ulicę. Chwilę później przejechał po nim samochód. Do zdarzenia doszło w dniu urodzin pokrzywdzonego mężczyzny. Lekarze długo walczyli o jego życie. Mężczyznę udało się uratować, ale jest częściowo sparaliżowany i wymaga codziennej rehabilitacji. Kobieta, która przejechała Alberta nie przyznaje się do winy.

Źródło: www.rmf24.pl

Białostocka lekarka wspierająca ruchy antyszczepionkowe stanie przed Komisją Etyki LekarskiejBiałostocka lekarka wspierająca ruchy antyszczepionkowe stanie przed Komisją Etyki Lekarskiej

15.11.2018 13:55


Podczas debaty na komisji zdrowia, doktor Dorota Sienkiewicz z kliniki rehabilitacji Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku była jednym z ekspertów Stowarzyszenia STOP NOP walczącego o zniesienie obowiązku szczepień ochronnych.
Ja mówi...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

"To będzie koniec propagandy sukcesu". Lekarze zapowiadają fiasko elektronicznych zwolnień

15.11.2018 10:20

Rządzący ciągle wierzą, że od 1 grudnia wszyscy lekarze wystawiać będą tylko e-zwolnienia. Według organizacji lekarskich - tak się jednak nie stanie. - Tylko 30 proc. lekarzy rodzinnych wypisuje dziś e-ZLA. Na przygotowanie się do tej zmiany potrzeba lat, a nie dwóch tygodni - mówi money.pl Marek Twardowski, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Źródło: www.money.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami