Prointegra
Wiadomości z tagiem MSZ  RSS
Bartoszewski: Katz nie ma zielonego pojęcia o historii Polski

19.02.2019 0:06


"To są dwie inny sprawy. Ja przyjmuję oficjalne tłumaczenie kancelarii premiera Netanjahu, że takie słowa jakie zarzucono premierowi że powiedział, nie padły, a to, że część Polaków mordowała Żydów jest zgodnie z prawdą i jest historycznie udowodnione. Tutaj nie ma powodu do drastycznych reakcji. Natomiast słowa szefa MSZ-u są słowami nieprawdziwymi, skandalicznymi i niedopuszczalnymi" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dr Władysław Teofil Bartoszewski, historyk, antropolog i dyrektor studiów polsko-żydowskich w Oksfordzie.

Tagi: NATO, MSZ, Ford, Oksford
Źródło: www.rmf24.pl

​Szef MSZ: Nie będzie już wysłuchania w ramach procedury z art 7

18.02.2019 21:35


We wtorek Komisja Europejska przedstawi w Brukseli "stan gry", natomiast wysłuchania, w sprawie praworządności, w ramach procedury art. 7 unijnego traktatu już nie będzie - zaznaczył w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Tarktujemy to, jako "małe zwycięstwo" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

"NYT": uwagi Netanjahu i Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny

18.02.2019 20:40

Premier Izraela Benjamin Netanjahu chciał zaliczyć przed wyborami sukces dyplomatyczny przy udziale Polski, ale zdanie jakie wygłosił w Warszawie i komentarz tymczasowego szefa MSZ Israela Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny - pisze "New York Times".

Źródło: www.deon.pl

​Szymański: Żaden z kryzysów europejskich nie ma źródła w Warszawie

18.02.2019 19:57


Żaden z kryzysów europejskich nie ma swojego źródła w Warszawie i nie będzie go miał - mówił w poniedziałek podczas konferencji Ryzyka i Trendy 2019 wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Podkreślił, że wbrew stereotypom Polska przyjmuje w UE postawę proeuropejską.

Źródło: fakty.interia.pl

„Haarec": Netanjahu „robi wszystko sam i to jest przerażające"

18.02.2019 18:07

Izraelski dziennikarz i komentator Rawiw Drucker pisze w poniedziałek w dzienniku "Haarec", że premier Benjamin Netanjahu "robi wszystko sam i to jest przerażające". Jak podkreśla, obecny p.o. szefa MSZ Israel Katz "wejdzie do najsłabszego resortu w historii Izraela".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

​"NYT": Ambaras dyplomatyczny

18.02.2019 18:06


Premier Izraela Benjamin Netanjahu chciał zaliczyć przed wyborami sukces dyplomatyczny przy udziale Polski, ale zamieszanie wokół zdania jakie miał wygłosić w Warszawie i komentarz tymczasowego szefa MSZ Israela Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny - pisze "New York Times".

Źródło: fakty.interia.pl

MSZ Słowacji: Przełożenie szczytu V4+Izrael to wyraz solidarności z Polską

18.02.2019 18:06


Minister spraw zagranicznych Słowacji powiedział dziennikarzom w Brukseli, że szczyt Grupy Wyszehradzkiej zostanie przełożony na drugą połowę 2019 r. Dodał, że ten gest to wyraz solidarności z Polską.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami