Hopaj
Wiadomości z tagiem MSZ  RSS
Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej

16.12.2018 14:30


Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, ale do tej pory przedświąteczne spotkania były organizowane osobno.Dzisiaj (16.12) spotkali się pracownicy, pacjenci oraz dyrekcja obu szpitali. Renata Ruman-Dzido, prezes Szpitala Wojewódzkiego i Marek Staszewski, nowy dyrektor onkologii, podjęli decyzję o szerokiej współpracy.- Już podjęliśmy współpracę odnośnie wykorzystania laboratorium, a od jakiegoś czasu zapewniamy pobyt w hostelu dla pacjentów z onkologii. Poza tym jesteśmy w trakcie rozmów, aby onkologia korzystała z naszej kuchni - mówi prezes Ruman-Dzido.- Nie chcielibyśmy rezygnować z tego, co dzisiaj stworzyło się. Mamy z panią prezes konkretne postanowienia i znając ją, znając siebie, myślę, że to jest coś, co nas czeka w najbliższej przyszłości - zapewnia dyrektor Staszewski.Zdaniem, wicewojewody Violetty Porowskiej, na temat takich inicjatyw można mówić wyłącznie w superlatywach.- Jesteśmy razem na mszy i dzielimy się wszyscy opłatkiem. Mamy tu dyrekcję obu szpitali, pracowników obu szpitali, pacjentów obu szpitali i przyjaciół obu szpitali. Je ...

Źródło: radio.opole.pl

Do Polski dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

16.12.2018 9:07

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce. Od dzisiaj rozpoczyna swoją wędrówkę po kraju, która przebiegać będzie pod hasłem "Światło, które łączy". Harcerze i harcerki ZHP po południu przekażą je metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi podczas mszy św. w archikatedrze warszawskiej.

Tagi: MSZ, Harcerze
Źródło: warszawa.onet.pl

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie dziś do Katowic

16.12.2018 8:45

Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w obchodach 37.rocznicy strajku i pacyfikacji w kopalni „Wujek”. O godz. 14 premier będzie uczestnniczył we mszy św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętgo przy ul. Pięknej 8. Po mszy uczestnikom uroczystości zostaną rozdane znicze, a potem wszyscy przejdą przed pomnik. Mateusz Morawiecki weźmie też udział w uroczystoościach przed Krzyżem-Pomnikiem

Źródło: katowice24.info

Światło z Betlejem rozbłyśnie dziś w Polsce

16.12.2018 7:23

W całym kraju rozbłyśnie dziś Betlejemskie Światło Pokoju. Do Polski przywiozą je harcerze z ZHP, którzy odbiorą światło podczas mszy świętej (o godz. 9.00) po słowackiej stronie Tatr.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Finlandia: Trzy przypadki odry przywleczonej z Polski. Zarazili się na mszy

14.12.2018 17:36

W Tampere w środkowej Finlandii zdiagnozowano odrę u trzech osób. Według radia Yle dwie osoby zaraziły się podczas mszy od osoby, która właśnie...

Tagi: MSZ, Finlandia
Źródło: wiadomosci.wp.pl

W Berlinie powstanie pomnik polskich ofiar III Rzeszy?

14.12.2018 9:11

Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas poparł budowę w Berlinie pomnika polskich ofiar III Rzeszy. To ważny sygnał poprawy dwustronnych stosunków.

Źródło: www.rp.pl

Po 37 latach wciąż pytamy, dlaczego nie osądzono zbrodniarzy stanu wojennego?

14.12.2018 1:07

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w bazylice katedralnej w Kielcach odprawiono nabożeństwo w intencji ojczyzny i ofiar reżimu komunistycznego. Mszy świętej przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Ofiary stanu wojennego upamiętnił również Ostrowiec Św.

Tagi: Kielce, MSZ, Azyl
Źródło: www.radio.kielce.pl

Biskup pytał, dlaczego wciąż nie osądzono zbrodniarzy stanu wojennego?

13.12.2018 21:02

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w bazylice katedralnej w Kielcach odprawiono nabożeństwo w intencji ojczyzny i ofiar reżimu komunistycznego. Mszy świętej przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

Tagi: Kielce, MSZ, Azyl
Źródło: www.radio.kielce.pl

Po raz pierwszy ulicami Opola przeszedł pochód św. Łucji

13.12.2018 20:40


Uczestnicy idąc ulicami miasta rozświetlali drogę świecami i światłami, rozdawali także gałązki wiśni, które mają przynieść dobrą wróżbę jeśli rozwiną się w Wigilię i Nowy Rok.- Ten dzień kojarzy nam się ze stanem wojennym, ale my dzisiaj chcemy przypomnieć postać św. Łucji, dziewicy i męczennicy - mówi Łucja Piskorska-Łabno prezes stowarzyszenia „Opolska Pozytywka”, która wystąpiła dziś w roli św. Łucji. - Święta Łucja poprzysięgła sobie czystość i kiedy miała być przymuszona do zawarcia związku małżeńskiego nie zgodziła się. Wtedy ten kandydat na męża, wydał ją, że jest chrześcijanką i została skazana na pobyt w domu publicznym. Aby uniknąć tej kary, która godziła w jej wiarę i godność jako kobiety, wydłubała sobie oczy - mówi Piskorska-Łabno. Pochód przeszedł przez ul. Koraszewskiego, Osmańczyka, dalej obok kościoła 'na górce' i na plac Wolności. Stamtąd uczestnicy pochodu udali się na mszę świętą w kościele ojców franciszkanów. W wydarzenie zaangażował się także Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora”, który oświetlał drogę sztucznymi lampami.

Źródło: radio.opole.pl

Heiko Maas o reparacjach wojennych: Wszystkie kwestie są zamknięte

13.12.2018 14:24


- Postawa rządu federalnego dotycząca reparacji jest bez zmian. Nadal uważamy, że wszystkie kwestie są zamknięte - powiedział w czwartek w Berlinie szef niemieckiego MSZ Heiko Maas. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz przyznał, że temat reparacji był jednym z tematów z Maasem.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami