Hopaj
Wiadomości z tagiem Mariusz Błaszczak  RSS
Błaszczak: Amerykańska baza w Polsce wzmocnieniem dla NATO

20.11.2018 20:53


Minister obrony podkreślał w kwaterze głównej NATO, że utworzenie stałej amerykańskiej bazy w Polsce to wzmocnienie obronne na wschodniej flance. Mariusz Błaszczak mówił o tym podczas spotkania w Brukseli z sekretarzem generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem. Warszawa chce, by utworzenie w Polsce stałej, amerykańskiej bazy nazywanej Fort Trump zostało wpisane w plany obronności, koordynowane przez […]

Źródło: wiadomosci.com

Błaszczak: Stoltenberg uważa, że wojska USA w Polsce wzmacniają zdolności obronne NATO

20.11.2018 20:32


Szef NATO Jens Stoltenberg przyznał, że zwiększona obecność wojsk amerykańskich w Europie, w Polsce, na wschodniej flance wzmacnia zdolności obronne Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak. We wtorek w Brukseli ministrowie obrony UE rozmawiali m.in. o misjach i operacjach unijnych, a także wraz z Stoltenbergiem omówili najnowsze wydarzenia związane ze współpracą UE–NATO. Błaszczak spotkał się też z szefem NATO.

Źródło: www.rmf24.pl

Błaszczak: Stoltenberg uważa, że wojska USA w Polsce wzmacniają zdolności obronne NATO

20.11.2018 19:06

Szef NATO Jens Stoltenberg przyznał, że zwiększona obecność wojsk amerykańskich w Europie, w Polsce, na wschodniej flance wzmacnia zdolności obronne Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział dziennikarzom w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak.

Źródło: www.deon.pl

Błaszczak: „Fort Trump” powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości

20.11.2018 10:58

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w dzisiejszych "Sygnałach dnia" Radiowej Jedynki śmiało wypowiadał się na temat utworzenia stałej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Błaszczak o pakcie ONZ o migracji: Uważamy, że to nie jest dobre rozwiązanie

20.11.2018 10:06


Uważamy, że pakt ONZ o migracji to nie jest dobre rozwiązanie, to nie jest metoda, która pozwoli ograniczyć kryzys migracyjny, tylko go spotęguje - podkreślił we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak. Poinformował, że Polska tego paktu nie podpisze.

Źródło: fakty.interia.pl

Szef MON: Zaprosiliśmy Chorwację do grupy bojowej V4

15.11.2018 13:27


Po spotkaniu ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował w czwartek, że Chorwację zaproszono do udziału w grupie bojowej V4. Ma ona osiągnąć gotowość bojową pod koniec przyszłego roku.

Źródło: fakty.interia.pl

Fort Trump w Polsce? "Jesteśmy na dobrej drodze"

15.11.2018 8:06


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, po zakończeniu rozmów w Waszyngtonie, powiedział, że Polska "jest na dobrej drodze aby osiągnąć sukces" w staraniach o lokalizację stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce. Jak dodał, atmosfera dwudniowych rozmów zarówno w Pentagonie, jak i w amerykańskim Senacie była bardzo dobra. Amerykański odpowiednik ministra Błaszczaka James Mattis zapytany, czy popiera polski pomysł ws. amerykańskiej bazy, odpowiedział: jest to sprawa, nad którą wspólnie pracujemy.

Źródło: www.rmf24.pl

Drugi dzień rozmów Błaszczaka ws. "Fort Trump". "Jesteśmy na dobrej drodze"

15.11.2018 7:22

Szef MON kolejny dzień uczestniczył w rozmowach nt. obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Mariusz Błaszczak spotkał się z senatorami, od których...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami