Wiocha
Wiadomości z tagiem Modlin  RSS
Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach

22.01.2019 21:05


Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko Niemodlina.W zbiornikach znajdują się między innymi zużyte oleje i lakiery a także kwasy - poinformował Radio Opole oficer dyżurny opolskich strażaków.Strażacy chemicy zakończyli już działania na składowisku, zabezpieczyli 8 różnych próbek, pojemniki nie stanowią zagrożenia, a teren został przekazany policji.W związku z tą sprawą zostały zatrzymane trzy osoby. Składowisko to były kurnik nieopodal drogi krajowej 46.

Źródło: radio.opole.pl

Mbappe modli się za Salę. Przypomniał wspólne zdjęcie

22.01.2019 19:31

Kylian Mbappe jest głęboko poruszony zaginięciem awionetki z Emiliano Salą na pokładzie. Brazylijczyk modli się za piłkarza, przypominając ich wspólne zdjęcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Służby identyfikują substancję, którą odkryto w byłym kurniku w Brzęczkowicach

22.01.2019 19:00


Trwa identyfikacja substancji nieznanego pochodzenia, które odkryto na nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina.Na miejscu pracuje specjalna grupa strażaków chemików z Kędzierzyna Koźla, policja oraz służby ochrony środowiska. Odpady znaleziono w byłym kurniku. - Ten kurnik to budynek o długości około 200 metrów i szerokości 30. Prawie w całości jest wypełniony butelkami DDPL-ami, to takie plastikowe pojemniki o pojemności około tysiąca litrów. Dodatkowo są też tak zwane bigbagi, w których znajduje się też materiał sypki - mówi st. kpt. Lukasz Olejnik z KW PSP w Opolu. Na miejscu znaleziono też pojazd ciężarowy nieznanego pochodzenia, a obok znajduje się jeszcze jeden kurnik. Sprawa jest rozwojowa, będziemy do niej wracać.

Źródło: radio.opole.pl

Opolskie: Odkryto nielegalne składowisko chemicznych odpadów

22.01.2019 17:44


Duże składowisko pojemników z nieznanymi substancjami stałymi i ciekłymi odkryto w Brzęczkowicach koło Niemodlina na Opolszczyźnie. Największe zbiorniki mogą mieć około tysiąca litrów pojemności. Na miejscu są strażacy. To między innymi grupy chemiczne z Opola i Kędzierzyna-Koźla. Informację o tym wydarzeniu otrzymaliśmy na Gorącą Linię.

Źródło: www.rmf24.pl

Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach: policja zatrzymała 3 osoby

22.01.2019 17:30


Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z odkryciem nielegalnego składowiska odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina.Chodzi o kurnik nieopodal drogi krajowej 46 i przyczepę zaparkowanej tam ciężarówki. To pojemniki o pojemności tysiąca litrów - wewnątrz jest nieznana substancja ciekła oraz granulat. - Około południa podjęliśmy interwencję w związku z podejrzeniem składowania nielegalnych odpadów - mówi sierżant sztabowy Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.- W tej chwili na miejscu pracują nasi policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technicy kryminalistyki. Do tej sprawy na chwilę obecną zatrzymaliśmy trzy osoby. Szczegółowo wyjaśniamy okoliczności tej sytuacji.

Źródło: radio.opole.pl

Podejrzane składowisko koło Niemodlina. Opuszczony kurnik zastawiony beczkami z nieznaną substancją

22.01.2019 16:45


W Brzęczkowicach koło Niemodlina odkryto składowisko odpadów. W budynku po nieczynnym kurniku znaleziono beczki nieznanego pochodzenia i z nieznaną jeszcze substancją - ciekłą i sypką.Jak przekazał nam kapitan Roman Wyszka, dyżurny KW PSP w Opolu, kurnik jest wielkości 30 m na 200. - Jest wypełniony w środku zbiornikami o pojemności 1000 litrów, jak również pojemnikami 'big bag' z substancją stałą, też nie wiadomo, co tam w środku jest. W tej chwili [red. stan na 16.00] jest tam grupa chemiczna z Opola - poziom B, dwie roty działają w środku w celu sprawdzenia, co to za substancja. W środku 30 metrów od wejścia jeden zbiornik jest rozszczelniony - mówi dyżurny. Jak dodał, na miejsce dotarli też strażacy-chemicy poziomu A z Kędzierzyna-Koźla. Jest też policja i służby ochrony środowiska. Na tym terenie znaleziono też samochód ciężarowy nieznanego pochodzenia - pojazd sprawdza policja. Obok budynku z beczkami znajduje się jeszcze jeden kurnik, ale na tę chwilę nie wiadomo, czy także tam składowano nieznaną substancję.Pierwsze zgłoszenie o domniemanym nielegalnym składowisku w Brzęczkowicach strażacy otrzymali około 14.00.

Źródło: radio.opole.pl

Mieszkańcy Łomży i Choroszczy uczcili rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

22.01.2019 16:11


Uroczystość w Łomży
Złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy i krótką modlitwą uczczono w Łomży rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Przy pomniku bohaterów z 1863 r. na tzw. Mokrej Łączce,...

Tagi: Modlin
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wiosenne loty na Korfu. Bilety z Warszawy za 198 PLN

22.01.2019 11:12

(Aktualizacja) Kwiecień pleceń, bo przeplata... Zamiast zdać się na los i czekać na słońce w kwietniu, skorzystajcie z oferty tanich lotów i zaplanujcie sobie wyjazd na grecką wsypę. Za bilety w dwie strony z lotniska Warszawa-Modlin na Korfu i z powrotem zapłacicie jedyne 198 PLN.

Źródło: www.fly4free.pl

Edyta Pazura wytyka hipokryzję celebrytom! Mój mąż modlitwę przypłacił hejtem i szczuciem!

22.01.2019 10:11


Edyta Pazura (30 l.) wywołała swoim wpisem niezłą burzę...

Źródło: www.pomponik.pl

Wydawało mu się, że to już koniec. Zdarzył się cud

21.01.2019 5:30


Przed każdym startem modli się o boską ochronę. Stwórca kilka razy chwycił za kierownicę i wyprowadził go z niebezpiecznego zakrętu. Ocalił też jego ukochaną córeczkę.

Tagi: Modlin
Źródło: www.pomponik.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami