Wiocha
Wiadomości z tagiem Nord Stream 2  RSS
Ambasador USA przy UE sugeruje sankcje wobec Nord Stream 2

14.11.2018 16:06

Ambasador USA w Unii Europejskiej Gordon Sondland zasugerował możliwość sankcji wobec firm, które są zaangażowane w budowę Nord Stream 2. KE przypomniała w środę, że to projekt komercyjny.

Źródło: www.deon.pl

USA pomstują na Nord Stream 2. "Prezydent ma jeszcze w ręku inne narzędzia"

13.11.2018 23:06


Ambasador USA w Brukseli zaostrzył ton w sprawie Nord Stream 2, grożąc sięgnięciem po inne instrumenty, by powstrzymać ten projekt.

Źródło: fakty.interia.pl

Szwajcaria: Sąd zakazał operatorom Nord Stream płatności na rzecz Gazpromu

10.11.2018 12:06

Sąd w Szwajcarii zabronił spółkom Nord Stream AG i Nord Stream 2 AG dokonywania płatności na rzecz rosyjskiego koncernu Gazprom. Sąd uwzględnił wniosek ukraińskiej spółki Naftohaz dotyczący egzekucji od Gazpromu zasądzonych na jej rzecz kwot.

Źródło: www.deon.pl

USA nie wykluczają sankcji za Nord Stream 2

08.11.2018 21:37


Stany Zjednoczone nie wykluczają sankcji w odpowiedzi na gazociąg Nord Stream 2. Mówił o tym w Warszawie amerykański sekretarz energii Rick Perry. Polityk powtórzył, że Waszyngton sprzeciwia się rosyjsko-niemieckiej inwestycji. Stany Zjednoczone od miesięcy mówią, że projekt drugiej nitki Gazociągu Północnego jest wbrew bezpieczeństwu energetycznemu w Europie. Prezydent Donald Trump wielokrotnie krytykował w tej sprawie […]

Ukraina chce odszkodowania za Nord Stream 2

08.11.2018 13:18


Ukraina pogodziła się z perspektywą powstania kontestowanego przez nią gazociągu Nord Stream 2, ale zamierza na drodze arbitrażu domagać się od Rosji miliardowych odszkodowań za utracone wpływy z tranzytu - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Tagesspiegel".

Źródło: fakty.interia.pl

Europosłowie apelują do Merkel o wstrzymanie budowy Nord Stream 2

07.11.2018 16:09

Kilkudziesięciu europosłów z różnych partii politycznych oraz posłów parlamentów narodowych zaapelowało w liście do kanclerz Niemiec Angeli Merkel o wstrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2. Wskazują, że projekt nie leży w interesie Unii Europejskiej.

Morawiecki i Merkel o przyszłości UE, migracjach i Nord Stream 2

02.11.2018 21:30


Przyszłość Unii Europejskiej, brexit i migracje to główne tematy, które poruszono w Warszawie podczas polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych. Szefowie rządów Polski i Niemiec: Mateusz Morawiecki i Angela Merkel wspólnie potępili Rosję za jej działania na Ukrainie. Zaapelowali, aby Moskwa przestrzegała prawa międzynarodowego.  Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska i Niemcy są świadome wyzwań, […]

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami