Wiocha
Wiadomości z tagiem Nord Stream 2  RSS
​KE liczy na przyspieszenie prac w sprawie Nord Stream 2

21.01.2019 18:34


Komisja Europejska liczy na przyspieszenie prac nad dyrektywą gazową, która dotyczy Nord Stream 2, aby negocjacje nad ostatecznym kształtem nowych przepisów rozpoczęły się przed wyborami europejskimi - oświadczył w poniedziałek wiceszef KE Marosz Szefczovicz.

Źródło: fakty.interia.pl

Niemcy: Minister gospodarki broni budowy Nord Stream 2

20.01.2019 21:15


Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że rząd w Berlinie nie będzie ingerował w budowę gazociągu Nord Stream 2. Polityk udzielił wywiadu dziennikowi “Handelsblatt”, ktróry w całości ukaże się jutro. Zdaniem Petera Altmaiera, w kwestii budowy gazociągu Niemcy są niesprawiedliwie oceniani. “Nord Stream 2 stał się klasycznym chłopcem do bicia” – powiedział Altmaier dziennikowi “Handelsblatt”. […]

Źródło: wiadomosci.com

Szef niemieckiej dyplomacji: Nikt nie przeszkodzi w zbudowaniu Nord Stream 2

17.01.2019 21:56


Niemiecki socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Heiko Maas wyraził w czwartek opinię, że nawet ewentualne sankcje USA nie wstrzymają zbudowania gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku.

Źródło: fakty.interia.pl

Rurociąg Nord Stream 2 elementem amerykańsko-chińskiej wojny

17.01.2019 9:08

Początek roku nie jest najlepszy dla rosyjskiego projektu Nord Stream 2. Amerykanie grożą uderzeniem w inwestycję sankcjami, a Rumunia przyspiesza prace nad dyrektywą gazową, która może skrępować rurociąg regulacjami antymonopolowymi UE. Tymczasem do toczącej się gry nieoczekiwanie włączyły się Chiny.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

13 krajów UE popiera sprzeciw wobec Nord Stream 2

15.01.2019 21:22


13 krajów poparło najnowszą propozycję Rumunii w sprawie nowelizacji przepisów, które utrudnią powstanie Nord Stream 2. Tak wynika z nieoficjalnych informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Dziś na ten temat rozmawiali w Brukseli eksperci z 28 krajów. Prace nad zmianami w dyrektywie gazowej były przez rok blokowane przez poprzednie prezydencje – bułgarską i austriacką. […]

Źródło: wiadomosci.com

Brak porozumienia ws. projektu dyrektywy dotyczącej Nord Stream 2

15.01.2019 17:17


Spotkanie grupy roboczej krajów UE zakończyło się we wtorek bez przełomu ws. propozycji nowelizacji dyrektywy gazowej, która jest wymierzona w Nord Stream 2. Według źródeł rumuńska prezydencja ma zdecydować w przyszłym tygodniu, jak dalej prowadzić prace nad projektem.

Źródło: fakty.interia.pl

Niemcy: Amerykański ambasador podtrzymuje groźbę sankcji wobec niemieckich firm

15.01.2019 12:49


Ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech Richard Grenell podtrzymuje ostrzeżenia wobec spółek budujących gazociąg “Nord Stream 2” nałożenia na nich amerykańskich sankcji. Potwierdził to w dzisiejszym wywiadzie dla “Rheinische Post”, mówiąc, że główną rolą dyplomaty jest ochrona interesów własnej ojczyzny. Richard Grenell udzielając wywiadu powiedział, że jako ambasador Stanów Zjednoczonych ma za zadanie reprezentować interesy własnego […]

Źródło: wiadomosci.com

Rumunia przyspiesza w sprawie Nord Stream 2

15.01.2019 7:34


Rumunia, która od dwóch tygodni sprawuje półroczne przewodnictwo w Unii, przyspiesza prace nad przepisami, które mogą utrudnić powstanie Nord Stream 2. Te prace blokowały dwie poprzednie prezydencje – austriacka i bułgarska. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka potwierdziła informację że dziś przepisami zajmą się eksperci z 28 krajów na spotkaniu w belgijskiej stolicy. O sprawie […]

Źródło: wiadomosci.com

Gazociąg Nord Stream 2. Ambasador USA grozi sankcjami

13.01.2019 17:06


Rzecznik ambasady USA w Berlinie potwierdził w niedzielę, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

Źródło: fakty.interia.pl

USA grozi firmom, które uczestniczą w budowie Nord Stream 2

13.01.2019 16:36


Rzecznik ambasady USA w Berlinie potwierdził w niedzielę, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

Źródło: rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami