f4up
Wiadomości z tagiem Opole  RSS
Polonia jechała z Kolejarzem Opole o mistrzostwo. Żeby je zdobyć, podpaliła tor

16.08.2018 23:04

W niedzielę żużlowcy Polonii Bydgoszcz zmierzą się z Kolejarzem Opole w ostatnim meczu sezonu 2018. Stawka meczu będzie niewielka, bo obie drużyny nie liczą się w walce o awans, a tytuł najgorszego zespołu w kraju także im już nie grozi. […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Opole: utrudnienia na Wrocławskiej w związku z budową obwodnicy Piastowskiej

16.08.2018 20:30


W piątek (17.08) na ulicy Wrocławskiej w Opolu wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W związku z budową obwodnicy Piastowskiej zamknięty zostanie wewnętrzny pas ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego.Wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Piotr Rybczyński tłumaczy, że utrudnienia mają związek z budową estakady, która w przyszłości będzie przebiegała nad rondem. - Obecnie na środku ronda budowany jest fundament pod filar estakady, dlatego należy ograniczyć ruch. W związku z tym utrudnień możemy się spodziewać od 17 sierpnia. Znaki będą ustawiane od rana, a odbiór zmiany organizacji ruchu planowany jest między 11.00 a 13.00 - tłumaczy Piotr Rybczyński. Utrudnienia potrwają do wiosny przyszłego roku. Oprócz ograniczenia ruchu na rondzie, zamknięta zostanie również ulica Zbożowa, na którą będzie można wjechać tylko od ulicy Cmentarnej.Przypomnijmy, obwodnica Piastowska ma połączyć obwodnicę Północną z ulicą Niemodlińską. Budowa 3,5 km (jednojezdniowej) drogi ma kosztować ponad 119 milionów złotych. Zadania podjęła się firma Himmel&Papesch, która deklaruje że budowa zakończy się do końca 2019 roku.

Źródło: radio.opole.pl

Renowacja lokomotywy w Opolu, to koszt 200 tysięcy złotych. Miasto czeka na ruch kolei

16.08.2018 17:00


Nadal nie jest znana przyszłość zabytkowej lokomotywy, która stoi przy dworcu głównym w Opolu. Według ekspertyzy, przygotowanej przez zewnętrzną firmę, koszt jej renowacji, to 200 tysięcy złotych.Lokomotywa, która kiedyś była atrakcją, teraz niszczeje. Jej właścicielem jest PKP Cargo, które chce przekazać ją za darmo miastu. - Trudno powiedzieć, czy tak się stanie - mówi Daria Placek z biura prasowego urzędu miasta Opola. - Miasto zainteresowane jest tym, żeby parowóz pozostał w dotychczasowym miejscu, ale jest to dziedzictwo przede wszystkim kolei. To kolej jest właścicielem parowozu oraz terenu, na którym ten parowóz stoi. Koszty renowacji parowozu są wysokie, na pewno wyższe niż się spodziewaliśmy. Czekamy teraz na kolej, w jakim stopniu będzie chciała w tym procesie partycypować. Według ekspertyzy głównym problemem jest postępująca korozja. Renowacja miałaby zastopować korozję. Zalecone jest również odtworzenie starych elementów wyposażenia, przywrócenie dawnego wyglądu i dostosowanie lokomotywy do bezpiecznego zwiedzania. Dodajmy, że lokomotywa, to model TK 48. Został on wyprodukowany w połowie lat 50. Przy opolskim dworcu stoi od ...

Tagi: Opole, PKP
Źródło: radio.opole.pl

Dopalacze w pudełku na płytę CD. Służbowy pies wywąchał substancje na poczcie w Opolu

16.08.2018 16:00


Dopalacze schowane w opakowaniu po płycie CD przechwycili w stolicy regionu funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.Służbowy pies wskazał na jedną z paczek podczas kontroli na poczcie. Przesyłka została nadana w Katowicach i miała trafić do jednego z mieszkańców Opola.- Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 140 gramów tych śmiertelnie niebezpiecznych specyfików - mówi Agnieszka Jóźwin - Dalecka, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Opolu.- Znaleziono 15 woreczków strunowych, które zawierały podejrzane substancje. Na woreczkach były napisane nazwy: 3CMC Yellow, Etizolam 2 mg oraz analog Viagra. Przesyłka została zabezpieczona, a później przekazana do ekspertyzy w celu sprawdzenia pochodzenia i składu chemicznego tych substancji. Dalsze czynności funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej będą zależeć od wyników badań.

Źródło: radio.opole.pl

Polonia podała skład. Na ostatni mecz sezonu II ligi

16.08.2018 15:00

To ostatnie ligowe spotkanie bydgoskich żużlowców w rozgrywkach II ligi. Bydgoszczanie plasujący się w tabeli na piątym miejscu, podejmą na własnym torze Kolejarza Opole. W czwartkowe popołudnie, menedżerowie obu drużyn podali awizowane składy na niedzielny pojedynek, który rozpocznie się o […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Bułgar podejrzany o śmiertelne potrącenie w Opolu jest ścigany listem gończym

16.08.2018 14:35


Jest list gończy za 37-letnim Bułgarem, który pod koniec maja miał śmiertelnie potrącić 69-letnią kobietę na ulicy Ozimskiej w Opolu. Dwa tygodnie temu (02.08) Sąd Rejonowy w Opolu przychylił się do wniosku prokuratora o zaoczne aresztowanie tymczasowe.Na tej podstawie prokurator wydał postanowienie o ściganiu podejrzanego listem gończym. Mimo, że podejrzany pozostaje nieuchwytny, wyznaczył obrońcę, który złożył zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.- Zażalenie nie zostało jeszcze rozpatrzone przez Sąd Okręgowy w Opolu - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.- Zaistniała sytuacja procesowa nie jest szczególnie nietypowa. Mam na myśli złożenie zażalenia przez obrońcę na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. To możliwe, choć nie udało się wykonać czynności z udziałem samego podejrzanego, bo nie zatrzymano go. W ramach swojej obrony podejrzany ma prawo wyznaczyć obrońcę, jednocześnie nie stawiając się na czynnościach, co do których jest wzywany lub gdy podejmowane są próby jego zatrzymania. Podejrzany Bułgar nie ryzykuje, wyznaczając obrońcę. Adwokat jest zobowiązany bezwzględną tajemnicą, więc nie ujawni miejsca pobytu swojego klienta. ...

Źródło: radio.opole.pl

Polonia - Kolejarz: Powrót Sebastiana Ułamka, jedna niewiadoma wśród gospodarzy (składy)

16.08.2018 13:16

W niedzielę, w spotkaniu 13. kolejki 2. Ligi Żużlowej, OK Kolejarz Opole zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz. Poznaliśmy zestawienia obu drużyn na to spotkanie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Przemysław Babiarz zaatakowany za komentowanie defilady. "W sporcie zapowie, w Opolu zaśpiewa"

16.08.2018 10:28

Przemysław Babiarz w Telewizji Polskiej komentował defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. I mocno mu się za to oberwało.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Policja dzisiaj wyłapuje kierowców pod wpływem

16.08.2018 9:15


Alkohol i narkotyki - to nazwa akcji, którą na drogach prowadzi od rana policja. Starszy sierżant Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji tłumaczy, że w jej trakcie funkcjonariusze drogówki będą zwracali szczególnie uwagę na osoby, które mogą prowadzić pod wpływem środków odurzających.Działaniami objęto powiat brzeski, namysłowski, kluczborski, krapkowicki i Opole. Przemysław Kędzior przypomniał, że policja wciąż prowadzi ogólnopolską akcję TIR. Funkcjonariusze bacznie przyglądają się manewrom wyprzedzania przez ciężarówki na autostradzie A4. Przypomnijmy, podinspektor Bogdan Piotrowski, pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu w rozmowie z Radiem Opole tłumaczył, że chodzi o kierowców ciężarówek, którzy decydują się na wyprzedzanie innych TIR-ów, co trwa zdecydowanie za długo ze względu na niewielką różnicę prędkości i długość samochodów. - Teraz kierowcy muszą liczyć się z mandatem do 500 złotych i sześcioma punktami karnymi - podkreślił.W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci zbadali około 2100 kierowców pod kątem trzeźwości i okazało się, że 12 z nich było nietrzeźwych. Zabrano także dwa prawa jazdy tym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Źródło: radio.opole.pl

Konkurs 'Smaki Pokoleń' dla amatorów gotowania. Należy zgłosić przepis nawiązujący do stulecia niepodległości Polski

16.08.2018 8:00


Opole szuka najsmaczniejszego przepisu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Do wygrania w konkursie kulinarnym ogłoszonym przez opolski ratusz jest... kucharz do domu.Adrian Feliks, uczestnik drugiej edycji programu Top Chef ugotuje obiad w domu zwycięzcy konkursu kulinarnego 'Smaki pokoleń'. Dodatkową nagrodą jest porcelanowy zestaw obiadowo-kawowy. Zastawy stołowe czekają także na kucharzy - amatorów, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Należy przygotować potrawę, która będzie nawiązywała do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie należy wykonać jej zdjęcie, uzasadnić wybór przepisu i dostarczyć tę fotografię z opisem oraz kartą zgłoszeniową do biura podawczego opolskiego urzędu miasta z dopiskiem: Konkurs „SMAKI POKOLEŃ”. Propozycje potraw należy składać do 23.08 do godziny 12.00. Ogłoszenie wyników - podczas Festiwalu Opolskich Smaków - w sobotę (25.08) o 16.15 na opolskim rynku. Szczegóły konkursu - na stronie ratuszu.

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami