Wiocha
Wiadomości z tagiem PSL  RSS
Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego

18.11.2018 17:25


Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną rekomendację Zarządu Wojewódzkiego PSL. Informację tę potwierdził w Niedzielnej Loży Radiowej rzecznik PSL w regionie Marcin Oszańca. Wcześniej spekulowano, że w zarządzie zostanie Antoni Konopka, który obronił mandat.Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Rakoczy złożył jednocześnie oświadczenie, według którego po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych zrezygnuje z pracy w zarządzie województwa oraz kierowania wojewódzkimi strukturami PSL. W spotkaniu uczestniczył Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. O kandydaturze Rakoczego mówił w Niedzielnej Loży Radiowej Marcin Oszańca, rzecznik Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu. - Mamy nadzieję, że po pierwszej sesji on zostanie przegłosowany przez skład sejmiku - stwierdził. - Mieliśmy długie posiedzenie i jednogłośnie uznaliśmy, że Stanisław Rakoczy powinien reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe w zarządzie następnej kadencji. Przypomnijmy, że PSL zdobyło w wyborach 2 mandaty sejmikowe, czyli o 6 mniej niż w poprzedniej kadencji. Sam Rakoczy nie zebrał wystarczająco głosów, aby wejść do sejmiku.

Koalicja Obywatelska i PSL porozumiały się ws. wspólnych rządów w sejmiku mazowieckim. Jutro podpisanie umowy

18.11.2018 16:19

Koalicja Obywatelska i PSL podpiszą jutro umowę koalicyjną w sejmiku mazowieckim - poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska. Szef mazowieckiego PO Andrzej Halicki potwierdził, że porozumienie zostanie podpisane.

Źródło: warszawa.onet.pl

Mazowieckie: W poniedziałek podpisanie umowy koalicyjnej między KO i PSL

18.11.2018 15:56


W poniedziałek nastąpi podpisanie umowy koalicyjnej w sejmiku mazowieckim między Koalicją Obywatelską i PSL - poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska. Lider PO na Mazowszu Andrzej Halicki potwierdził, że porozumienie zostanie podpisane.

Źródło: fakty.interia.pl

Sawicki: Ile firm jest strzyżonych przez PiS?

18.11.2018 8:16

- Pytanie: w ilu instytucjach są tacy emisariusze pana (Adama) Glapińskiego (prezesa NBP) - pytał na antenie Polsat News poseł PSL Marek Sawicki komentując tzw. aferę KNF.

Źródło: www.rp.pl

Grupiński: Wyrzucimy za koalicję z PiS

17.11.2018 17:55


Jeśli się okaże, że w jakimś powiecie jest koalicja szersza niż KO i PSL, że jest w tej koalicji też PiS - będziemy wyrzucać z PO ludzi, którzy do tego doprowadzili - powiedział w sobotę PAP przewodniczący wielkopolskich struktur Platformy Obywatelskiej, poseł Rafał Grupiński.

Źródło: fakty.interia.pl

Koalicja KO-PSL będzie rządzić w sejmiku pomorskim

16.11.2018 17:06


W sejmiku pomorskim rządzić będzie Koalicja Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym - poinformował w piątek prezes pomorskiego PSL i członek zarządu województwa pomorskiego, Krzysztof Trawicki.

Tagi: Sejm, PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż: PiS na czele, Nowoczesna dużo poniżej progu

16.11.2018 17:06


Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskało 42 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu - wynika z sondażu CBOS. Natomiast na PO zagłosowałoby 21 proc., na PSL - 7 proc., na ruch Kukiz'15 - 6 proc., a na SLD - 5 proc.

Źródło: www.rmf24.pl

Koalicja KO-PSL będzie rządzić w sejmiku pomorskim

16.11.2018 16:12


W sejmiku pomorskim rządzić będzie Koalicja Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym - poinformował w piątek prezes pomorskiego PSL i członek zarządu województwa pomorskiego, Krzysztof Trawicki.

Tagi: Sejm, PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami