f4up
Wiadomości z tagiem Parlament Europejski  RSS
Berlusconi wraca do polityki. Parlament Europejski to tylko początek

18.01.2019 15:01

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków europejskich ogłosił wielki powrót. Były premier Włoch Silvio Berlusconi wystartuje w wyborach do...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

​Andrzej Dera: PE chce mieć element do rozgrywki

18.01.2019 9:29


Popierając powiązanie dostępu do funduszy Unii Europejskiej ze stanem praworządności w danym kraju Parlament Europejski chce mieć element do rozgrywki - mówił prezydencki minister Andrzej Dera. Jego zdaniem takie same zasady powinny obowiązywać wszystkie państwa członkowskie.

Źródło: fakty.interia.pl

Szymański: Stanowisko PE ws. powiązania funduszy unijnych z praworządnością - nierozstrzygające

17.01.2019 19:06


Przyjęte przez Parlament Europejski stanowisko ws. propozycji powiązania dostępu do unijnych funduszy ze stanem praworządności nie jest rozstrzygające; nie ma zagrożenia dla polskich funduszy w nowej perspektywie finansowej UE - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Źródło: fakty.interia.pl

PE przegłosował stanowisko w sprawie powiązania funduszy z UE z praworządnością

17.01.2019 16:49

Parlament Europejski przegłosował w czwartek stanowisko dotyczące propozycji powiązania dostępu do funduszy UE ze stanem praworządności. Eurodeputowani chcą, by to eksperci oceniali stan rządów prawa w krajach UE. PiS uważa, że idea jest szkodliwa dla UE. Za przyjęciem sprawozdania w tej sprawie głosowało podczas sesji w Strasburgu 397 europosłów, przeciw było 158, natomiast od głosu […]

Źródło: prasowki.org

PE za odbieraniem funduszy krajom, które łamią zasady praworządności

17.01.2019 15:02


​Parlament Europejski przegłosował stanowisko na negocjacje z Radą UE w sprawie odbierania unijnych funduszy krajom, które łamią zasady praworządności.

Źródło: www.rmf24.pl

PE za powołaniem programu na rzecz obrony demokracji w Europie

17.01.2019 14:25


Parlament Europejski opowiedział się w czwartek za potrojeniem w stosunku do propozycji Komisji Europejskiej środków na organizacje pozarządowe zajmujące się m.in. promowaniem i ochroną demokracji i praworządności.

Źródło: fakty.interia.pl

PE za powołaniem programu na rzecz obrony demokracji w Europie

17.01.2019 14:17


Parlament Europejski opowiedział się za potrojeniem - w stosunku do propozycji Komisji Europejskiej - środków na organizacje pozarządowe zajmujące się m.in. promowaniem oraz ochroną demokracji i praworządności.

Parlament Europejski poparł powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności. Europosłowie PiS byli przeciw

17.01.2019 13:55


Parlament Europejski poparł zmiany prawne, które zakładają powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności w kraju członkowskim. Głosowanie podzieliło polskich europosłów – deputowani PO głosowali “za”, europosłowie PiS byli przeciw. Zmiany dałyby instytucjom europejskim możliwość wstrzymania wypłat pieniędzy unijnych, bądź blokowania całych programów, jeśli w danym państwie łamane byłoby prawo. Europoseł Platformy Obywatelskiej, Jan Olbrycht, przekonuje, […]

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami