Prointegra
Wiadomości z tagiem Pieniądze  RSS
Ks. Bradtke: Taca z pogrzebu Pawła Adamowicza będzie przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo

20.01.2019 7:01


Pieniądze, zebrane na tacę podczas mszy pogrzebowej zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom w syryjskim Aleppo - taką informację przekazał proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku ks. prałat Ireneusz Bradtke. W tej świątyni złożona została urna z prochami Pawła Adamowicza.

Źródło: rmf24.pl

Są pieniądze, niedługo ruszy przebudowa rynku w Strzeleczkach

19.01.2019 15:45


Gdy pogoda pozwoli, to rozpoczną się prace przy drugim etapie rewitalizacji rynku w Strzeleczkach. Gminie udało się pozyskać na ten cel 300 tysięcy złotych.- Do tej pory naprawiono już część dróg, teraz kolej na chodniki - mówi wójt Marek Pietruszka. - Zostaną przebudowane chodniki, które są już w nie najciekawszym stanie, bo to pozostałości infrastruktury z początków lat 70-tych, które wymagają mocnej adaptacji.Nowe chodniki będą wyłożone kostką granitową, takie jest zalecenie konserwatora zabytków. Dodatkowo przy studni pojawi się lampa solarna.W przyszłości planowany jest trzeci etap rewitalizacji, który obejmie remont ulic prowadzących do rynku.

Źródło: radio.opole.pl

Droga impreza. Mężczyzna pochwalił się koledze, gdzie trzyma pieniądze, a ten je ukradł

19.01.2019 13:24

Kryminalni ze Świecia zatrzymali 48-latka odpowiedzialnego za kradzież pieniędzy swojemu koledze. Podczas wspólnej biesiady, mężczyzna wykorzystał nieuwagę właściciela mieszkania i zabrał mu z szafy 600 zł. Kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę długów. Do kradzieży doszło ponad tydzień temu, […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Pacquiao-Broner. Ogromne pieniądze za walkę

19.01.2019 10:31


​Gwarantowane 10 milionów plus wpływy z zysków - łącznie spodziewane około 20 milionów dolarów! Oto gaża Manny'ego Pacquiao (60-7-2, 39 KO) za dzisiejszą walkę z Adrienem Bronerem (33-3-1, 24 KO) w obronie pasa WBA Regular wagi półśredniej.

Źródło: sport.interia.pl

Ewa Błaszczyk buduje kolejną klinikę Budzik. Potrzebne są pieniądze!

19.01.2019 5:00


Ewie Błaszczyk (63 l.), aktorce i prowadzonej fundację Akogo?, właśnie udało się rozpocząć budowę kolejnej kliniki Budzik. Potrzebne są jednak spore nakłady finansowe.

Źródło: www.pomponik.pl

Na ścianie przystanku powstanie mural związany z Gąsiorowicami

18.01.2019 22:00


Starą wiatę na przystanku autobusowym zmienią w dzieło sztuki. Mieszkańcy Gąsiorowic wpadli na kolejny pomysł, jak upiększyć swoją wioską. Na dodatek udało im się znaleźć pieniądze, na realizację tego planu.- Na pustej teraz ścianie przystanku powstanie sporych rozmiarów malowidło - mówi Mateusz Stróżyk ze Stowarzyszenia Odnowi Wsi Gąsiorowice. - Na tym muralu ma być przedstawiony krajobraz Gąsiorowic - stawy, lasy, łąki, gęsiarka w stroju ludowym opolskim, która pasie gęsi. Będzie to kosztowało ok. 7,5 tysiąca złotych. 7 tysięcy dostaliśmy z fundacji banku Santander. Mural wykona mieszkanka Gąsiorowic, absolwentka szkół plastycznych. Członkowie Odnowy Wsi we własnym zakresie przygotują ścianę pod malowidło a także zadbają o otoczenie wiaty przystankowej.

Źródło: radio.opole.pl

Czym są pożyczki na oświadczenie i które firmy je oferują?

18.01.2019 21:00

Aby konkurować z bankami i innymi instytucjami pożyczającymi pieniądze, firmy pożyczkowe nie tylko proponują pożyczki bez kosztów, lecz także ograniczają formalności do minimum. Doskonałym przykładem są pożyczki na oświadczenie. Czym jest pożyczka na oświadczenie? Pożyczka na oświadczenie to specyficzna pożyczka dostępna w ofercie większości firm pożyczkowych. Charakterystycznymi dla niej elementami są: składanie przez klienta wniosku […]

Źródło: supernowosci24.pl

Mieszkanka Paczkowa straciła 16 tysięcy złotych. Pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi

18.01.2019 21:00


Oszuści nie rezygnują z okradania seniorów popularną metodą 'na policjanta'. Jedna z paczkowskich seniorek straciła w ten sposób 16 tysięcy złotych.Do 75-letniej mieszkanki Paczkowa, fałszywi policjanci zadzwonili w czwartkowe popołudnie. Seniorka usłyszała przez telefon, że jej syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze, by zapłacić poszkodowanemu za naprawę samochodu. Po chwili w domu kobiety pojawił się mężczyzna, któremu seniorka przekazała swoje oszczędności.Tego samego dnia naciągacze, tym razem metodą 'na wnuczka', próbowali okraść jeszcze dwie inne osoby w regionie. Na szczęście jednak, rozmówcy nie dali się oszukać i zawiadomili policję.Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do seniorów o ostrożność, a młodszych proszą, by uczulali swoich rodziców i dziadków na tego typu sytuacje.

Źródło: radio.opole.pl

Totalnie jaram się czymśtam, czyli historie spod Planu

18.01.2019 19:17

Plac Zbawiciela – trójkąt bermudzki nocnego życia hipsterskiej Warszawy, gdzie w każdy weekend bezpowrotnie giną: zasady moralne, godność osobista, poczucie czasu, subtelności w uwodzeniu, pieniądze, papierosy, a na koniec bateria w telefonie (a wraz z nią kontakt z kierowcą taksy). Między Planem B, Charlottą a dawnym barem Corso echem niosą się szczątki rozmów: „Totalnie musimy tam pójść…”, „…jaram się na maksa!”, „…stary, cokolwiek…”. Im późniejsza godzina, tym mniej wyraźna artykulacja, a z każdą kolejną wiśniówką z colą wypowiadane zdania są oszczędniejsze w szczegóły i sensy. Niemniej jednak, to podczas tych rozmów powstają najbardziej doniosłe kłótnie, skrajnie liryczne wiersze, wyjątkowo niedorzeczne wyznania miłosne, a także szalone plany na dalszą część wieczoru, w trakcie którego przekroczysz nie tylko debet na koncie, ale i granicę Polski. I było warto. Totalnie.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Stop nienawiści. Urszula Radwańska walczy z hejtem w sieci

18.01.2019 18:18

To bardzo poważny problem wielu sportowców. Urszula Radwańska doświadczyła w mediach społecznościowych nienawiści ze strony osoby, która uczestniczyła w zakładach bukmacherskich i przegrała pieniądze.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami