Wiocha
Wiadomości z tagiem Platforma Obywatelska  RSS
Priorytet to budowa mieszkań na wynajem. Nowy szef GTBS

18.02.2019 18:11


Andrzej Gębala jest nowym prezesem Głuchołaskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na tym stanowisku zastąpił Zbigniewa Augustyna, który zrezygnował z powodów zdrowotnych. Nowy szef gminnej spółki był dotychczas radnym miejskim z ramienia Platformy Obywatelskiej.- Jednym z najpilniejszych zadań jest zagospodarowanie dawnego hotelu „Polonia” - mówi Andrzej Gębala, nowy szef Głuchołaskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Chcielibyśmy iść w stronę obiektu turystycznego. Natomiast nie ma jeszcze decyzji, czy będzie to luksusowy apartamentowiec, czy coś w rodzaju hostelu dla młodzieży. Chciałbym bardzo rozpocząć budowę mieszkań na wynajem. Jest głód takich lokali na rynku głuchołaskim. Zadaniem jest też dosprzętowienie spółki i jej wyjście na prostą, jeżeli chodzi o finanse. Problemem GTBS są długi czynszowe najemców mieszkań. Wynoszą one blisko 4 miliony złotych. Obejmując fotel prezesa gminnej spółki Andrzej Gębala straci mandat w Radzie Miejskiej Głuchołaz.

Źródło: radio.opole.pl

PO: Dialog polsko-żydowski i tercet dyplomatołków

18.02.2019 14:30

"Kiedyś dialog polsko-żydowski budował prof. Bartoszewski. Teraz dobrał się tercet niedoścignionych partaczy, amatorów i dyplomatołków" - stwierdził Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej, komentując odwołanie na wniosek Mateusza Morawieckiego szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie.

Źródło: www.rp.pl

Konkurs fotograficzny "Moja wolność w Białymstoku"

18.02.2019 13:42


W związku z przypadającą we wtorek (19.02) setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Białystok chcemy, by mieszkańcy aktywnie się w to włączyli - mówią radni Platformy Obywatelskiej - Marek Tyszkiewicz i Jowita Chudzik i dodają: "chcemy, żeby białostoczanie...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Morawiecki odwołuje wizytę w Izraelu. "Trudno nadążyć"

18.02.2019 12:11

"Trudno nadążyć kto akurat dzisiaj jest przeciwnikiem dla naszego rządu. Tak często to się zmienia" - stwierdził Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej w reakcji na odwołanie przez premiera Mateusza Morawieckiego udziału w szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej, który w poniedziałek rozpoczyna się w Jerozolimie. Onet.pl zauważa, że decyzja szefa rządu spotkała się z licznymi reakcjami w Polsce i na świecie.

Paweł Kukiz: Tusk przy Schetynie jest malutki i słabiutki

18.02.2019 8:21

Lider Kukiz'15 skomentował możliwość powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. - Schetyna zbudował Tuskowi Platformę Obywatelską, do tego nie mam wątpliwości - uważa Paweł Kukiz.

Źródło: www.rp.pl

"Szef MSZ Izraela, Kaczyński i Morawiecki muszą przeprosić"

18.02.2019 7:44

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna uważa, że szef MSZ Izraela powinien przeprosić Polaków za swoje słowa. Przeprosin oczekuje również od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: www.rp.pl

Sondaż: PiS - 36 proc., PO/KO - 28 proc.

18.02.2019 6:08


W wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 36 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska - 28 proc. głosów - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Trzecie miejsce zajęłaby Wiosna Roberta Biedronia.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS - 36 proc., a PO/KO - 28 proc. w wyborach do PE

18.02.2019 5:52


W wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 36 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska - 28 proc. głosów - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Trzecie miejsce zajęłaby Wiosna Roberta Biedronia.

Opolscy politycy o Warsaw Summit. Temat konferencji bliskowschodniej zdominował Niedzielną Lożę Radiową

17.02.2019 21:00


Konferencja bliskowschodnia i wczorajsza deklaracja SLD dołączenia do Koalicji Europejskiej - te dwa tematy zdominowały Niedzielną Lożę Radiową, w której spotkali się Małgorzata Wilkos (Solidarna Polska), Sławomir Kłosowski (Prawo i Sprawiedliwość), Piotr Pancześnik (Porozumienie), Jan Krzesiński (Polskie Stronnictwo Ludowe), Tomasz Kostuś (Platforma Obywatelska), Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka), Tomasz Trzaska (Kukiz '15) i Piotr Piaseczny (Nowoczesna).- Niektóre wypowiedzi w trakcie konferencji były co najmniej niestosowne - uważa Tomasz Trzaska. - Ta konferencja pokazała jak nas sojusznicy, zwłaszcza Amerykanie, traktują. Nie dość, że zostali do nas zaproszeni, pomijam to, że my jako Polacy dalej mamy wizy wjazdowe do ich kraju, ale oni szerzą nieprawdę.Eurodeputowany PiS Sławomir Kłosowski skomentował wystąpienie amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell, która relacjonując wydarzenia z Warszawy powiedziała, że powstanie w getcie warszawskim było „przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. - Oczywiście potępiam to zdecydowanie. Bardzo współczuję tej pani dziennikarce NBC, tego, że nie zna historii. Ta konferencja dla niej będzie jedną wielką lekcją. Ona jeszcze nie raz będzie w telewizji NBC, telewizjach europejskich, telewizji polskiej. Oczywiście powinna przeprosić na żywo, nie powinna przepraszać na Twitterze - mówił Sławomir Kłosowski.- O tej konferencji było głośno na długo przed ...

Róża Thun będzie walczyć o kolejną kadencję w PE

17.02.2019 16:18

Róza Thun chce być liderką Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Świętokrzyskiem. Obecna eurodeputowana PO będzie ponownie ubiegać się o mandat w Parlamencie Europejskim w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Posłanka oficjalnie poinformowała o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami