Hopaj
Wiadomości z tagiem Policja  RSS
MSWiA sprawdza policyjnego wykładowcę? Resort zaprzecza

26.05.2018 0:06


Inspektor Nadzoru Wewnętrznego MSWiA sprawdzi jednego z wykładowców Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, służby chcą wiedzieć, czy podczas jednego z wykładów krytykował przełożonych i jakie demonstrował poglądy polityczne. Resort jednak zaprzecza.

Źródło: www.rmf24.pl

Strzelanina w Opolu - prokuratura chce, by sprawą zajęły się jednostki spoza okręgu opolskiego

25.05.2018 21:45


- Jeszcze dziś opolska prokuratura skieruje do Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu wniosek o przekazanie sprawy strzelaniny przed komisariatem w Opolu poza okręg opolski - poinformował Radio Opole Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.Wczoraj prokuratorzy przesłuchali funkcjonariuszy, którzy brali udział w zdarzeniu. Prokuratura nie udziela informacji o szczegółach przesłuchań. Zakończyła się również sekcja zwłok zastrzelonego 43-latka. Wyniki poznamy w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy. Do strzelaniny doszło w środę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjant zastrzelił 43-letniego mężczyznę, który oddał do niego strzał z pistoletu - jak się okazało - pneumatycznego.

Źródło: radio.opole.pl

Rozpoczęły się opolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Całe rodziny przejechały ulicami miasta

25.05.2018 21:30


Rajd rowerowy zainaugurował opolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Już po raz drugi całe rodziny przejechały ulicami miasta, by zwrócić uwagę na narastający problem. 8-kilometrowa trasa rozpoczęła się na placu Wolności, gdzie pojawiło się blisko 100 rowerzystów.Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z napisem 'Potrzebuję Cię. Zostań rodzicem zastępczym'.- W tym roku jest z nami dużo maluchów, więc trasa jest krótka i łatwa - mówi Justyna Chudy-Wójtowicz, rzecznik Stowarzyszenia Rowerowego Piasta Opole. - To wydarzenie ma zwrócić uwagę na to, że jest zapotrzebowanie na rodziny zastępcze, że dzieci czekają. Naprawdę warto skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i podjąć działania w celu zostania rodzicem zastępczym - zaznacza Chudy-Wójtowicz. - Jesteśmy rodziną zastępczą. Chcielibyśmy, żeby więcej takich osób było, które zdecydują się na opiekę nad dzieckiem - mówi Barbara. - Fajna rekreacji i przygoda dla dzieci. Frajda dla nich jest też taka, że jadą ulicami miasta i to w eskorcie policji - dodaje Anna. - Można odpocząć, zrelaksować się i spotkać się z dawnymi kolegami - tłumaczy Patryk.- Warto wspierać takie rodzin. Córka ma do czynienia teraz z dzieciaczkami w szkole, które są z domu dzieck ...

Źródło: radio.opole.pl

W powiecie polickim więcej na promocję, brakuje na drogi...

25.05.2018 20:10

Powiat policki przekaże gminie Police 40 tys. zł na doświetlenie dwóch przejść dla pieszych. Natomiast 65 tysięcy złotych radni zgodzili się dołożyć na promocję. Starosta poinformował, że mieszkańcy gminy Kołbaskowo coraz głośniej domagają się remontów......

Źródło: www.24kurier.pl

Weinstein oskarżony o gwałt i molestowanie! Reakcja jego ofiary PORUSZA

25.05.2018 19:50

Mężczyzna oddał się w ręce policji.

Źródło: www.kozaczek.pl

Zostawiła psa w rozgrzanym samochodzie, interweniowała policja. Latem zwracajmy uwagę na zwierzęta

25.05.2018 19:48

Nadchodzi lato, a wraz z nim fala upałów. Niestety, już teraz zdarzają się przypadki zamykania zwierząt w rozgrzanych pojazdach.

Źródło: epoznan.pl

Estonia wstrząśnięta. Banki "wyprały" ponad 11 miliardów euro

25.05.2018 19:30


W latach 2012-2016 estońskie banki "wyprały" ponad 11 miliardów euro, w tym co najmniej 7,3 mld euro za pomocą kont podmiotów spoza Estonii - poinformowała estońska policja.

Tagi: Policja, Banki
Źródło: www.rmf24.pl

'Skosił' znak i próbował uciec. Zatrzymał go policjant po służbie

25.05.2018 19:00


Jadąc na 'podwójnym gazie' ściął znak i uderzył w budynek w Kędzierzynie-Koźlu, a po wszystkim próbował uciec. Dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy uniemożliwił policjant, który będąc w domu po służbie usłyszał pisk opon i odgłos uderzenia. Do zdarzenia doszło wczoraj (24.05) w nocy.- Komisarz Ireneusz Fedorowicz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wyjrzał przez okno i zobaczył jak kierowca osobowego fiata i jego pasażer w pośpiechu zbierali rozsypane części z samochodu i próbowali odjechać - mówi aspirant Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Widząc to, komisarz Federowicz natychmiast zareagował, zbiegł na dół i uniemożliwił mężczyznom dalszą jazdę, a w tym czasie o całym zdarzeniu powiadomił także dyżurnego policji. To on też ustalił świadków zdarzenia. Już po chwili patrol na miejscu zbadał kierowcę na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało, że 32-letni kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, z kolei 37-letni pasażer ponad 1,5 promila w organizmie - dodaje.Policjanci dodatkowo ustalili, że 32-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Źródło: radio.opole.pl

USA. Strzelanina w szkole. Ranny uczeń i nauczyciel

25.05.2018 18:42

Do ataku doszło w szkole średniej w Noblesville na przedmieściach Indianapolis, stolicy stanu Indiana. Jak rzecznik policji napastnik został ujęty....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami