Wiocha
Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Okres urlopowania z DPS nie będzie wydłużony

24.09.2018 19:08

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) nie planuje zwiększać liczby dni nieobecności w domu pomocy społecznej (DPS), za które jego mieszkaniec nie ponosi opłaty.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Nie było ani dróg, ani mostów!". PO przegrała z Morawieckim

24.09.2018 18:06


Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Platformy Obywatelskiej w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chodziło o głośną wypowiedź szefa rządu z połowy września. W czasie spotkania z mieszkańcami lubuskiego Świebodzina Morawiecki stwierdził: "Pamiętacie, jak nasi poprzednicy mówili, że ‘budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty’. Nie było ani dróg, ani mostów! (…) Żeby nie być gołosłownym, powiem tak: nasi poprzednicy (...) przez 8 lat wydali 5 mld złotych na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu...

Jarosław Kaczyński był w szpitalu. Z samochodu wysiadł z kulą

24.09.2018 17:33

Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kacper Płażyński o Donaldzie Tusku. "Trudno go cenić"

24.09.2018 16:25

- Donald Tusk jest zaprzeczeniem ideowości polityka - powiedział Kacper Płażyński pytany o to, za co ceni byłego premiera. Kandydat Zjednoczonej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Lepsze blokowanie śledzenia w Firefoxie: będą nowe zasady zarządzania ciasteczkami

24.09.2018 15:00

image Przeglądarka Mozilli dostanie niebawem kolejny mechanizm utrudniający śledzenie. W wersji 65 Firefoxa wprowadzony zostanie system ograniczający dostęp do przechowywanych plików, a w szczególności ciasteczek, co znacznie utrudni wymianę danych o naszej aktywności między różnymi stronami. Polityka dostępu do ciasteczek (cookie jar) nieco różni się od używanych obecnie blokad śledzenia i...

Tagi: Polityka
Źródło: feedproxy.google.com

"Nie było ani dróg, ani mostów!". Platforma przegrała w sądzie z Morawieckim

24.09.2018 14:08


Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Platformy Obywatelskiej w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chodziło o głośną wypowiedź szefa rządu z połowy września. W czasie spotkania z mieszkańcami lubuskiego Świebodzina Morawiecki stwierdził mianowicie: "Pamiętacie, jak nasi poprzednicy mówili, że ‘budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty’. Nie było ani dróg, ani mostów!". Platforma domagała się sprostowania tej wypowiedzi we wszystkich mediach, które ją cytowały - i to na koszt Mateusza Morawieckiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Francuscy komentatorzy: Czy w Niemczech zaczyna straszyć widmo Weimaru?

24.09.2018 12:06


"Początek końca 'królowania' Angeli Merkel" - pisze w poniedziałek "Le Figaro". Komentatorzy zastanawiają się, czy "w Niemczech zaczyna straszyć widmo Weimaru", jak nazywano wstrząsaną niestabilnością polityczną republikę powstałą po I wojnie światowej.

Źródło: fakty.interia.pl

Tragedia pod Ostródą. Dwie osoby nie żyją

24.09.2018 9:24

Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Orbán w Moskwie, czyli korekta polityki wobec Rosji

24.09.2018 8:08

Wspólna konferencja prasowa po ostatniej wizycie Viktora Orbána z Władimirem Putinem została zdominowana przez komentarze na temat zestrzelonego rosyjskiego samolotu zwiadu radioelektronicznego w Syrii. Szkoda, bo być może opinia publiczna dostrzegłaby nowe tony, jakie pojawiły się w relacjach węgiersko-rosyjskich. Nie ma mowy o trzęsieniu ziemi. Trzeba raczej mówić o pewnym przesunięciu akcentów, które może zwiastować rewizję linii politycznej Budapesztu względem Moskwy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Morawiecki: Nie damy się zastraszyć

23.09.2018 20:02


- My i nasza polityka służy przede wszystkim ludziom i narodowi, a w Polsce nie ma niepotrzebnych ludzi, to jest podstawowe motto naszego działania; niektórzy próbują zakrzyczeć nasze reformy, próbują nas zastraszyć, ale nie damy się zastraszyć - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami