f4up
Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych

20.11.2018 23:00


Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu.Dla Soczyńskiego, to powrót do starostwa po pięciu latach. Pomiędzy 2006 a 2013 rokiem był wicestarostą. Później sprawował funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu.Na stanowisku starosty Piotr Soczyński zastąpi zmarłego 12 listopada Józefa Kozinę, który kierował powiatem przez trzy kadencje. - Józef Kozina zaprosił mnie przed laty do starostwa i wiele spraw załatwiliśmy razem - mówi Piotr Soczyński, który zapowiada, że polityka prowadzenia powiatu będzie podobna jak dotychczas. - Pewne standardy opracowaliśmy już w 2006 roku i przez siedem lat, kiedy współpracowaliśmy razem, to nauczyliśmy się nawzajem, jak współpracować, jak postrzegamy urząd i jak ten urząd będzie realizował zadania, które mamy w planie. Na stanowisku wicestarosty pozostanie Anita Juchno.

Źródło: radio.opole.pl

'Państwo zadziałało'. Wojewoda opolski w Radiu Opole o sprawie KNF

20.11.2018 22:00


- Powołane przez premiera organy do wyjaśnienia sprawy rozpoczęły niezwłocznie pracę - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, odnosząc się do sprawy wokół Komisji Nadzoru Finansowego.- Zastanawia fakt późnego poinformowania o sprawie, przecież nagranie, z którego mają wynikać rzekome nieprawidłowości i fakt złożenia propozycji korupcyjnej powstało już w marcu - zwracał uwagę wojewoda. Skomentował również inicjatywę powołania w takim przypadku sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości. - Wtedy, gdy państwo zawodzi, wtedy są wskazane parlamentarne komisje śledcze, ale w tym przypadku, w ciągu kilku godzin podjęto natychmiastowe działania, wszystkie, jakie przewiduje polskie prawo, jakie daje możliwości premierowi i szefom odpowiednich służb. Państwo zadziałało.Wojewoda przypomniał jednocześnie, że toczą się procedury wyjaśniające i obecnie - jego zdaniem - pomysł powołania komisji śledczej nie jest do końca przemyślany. - Rozumiem jednak, że to polityka i pewne osoby chcą się wykazać i wykrzyczeć - ocenił Adrian Czubak.Wczoraj (19.11) w związku ze sprawą wokół Komisji Nadzoru Finansowego w katowic ...

Źródło: radio.opole.pl

Sprawa KNF. Taśmy, miliony oraz wielka polityka

20.11.2018 11:06

Finansiści, członkowie KNF, a nawet prezydent wezwania ich jako świadków będzie się domagał pełnomocnik Leszka Czarneckiego. Szykuje się więc polityczne śledztwo.

Źródło: www.rp.pl

Brudziński namawia do wcześniejszych wyborów? Suski: nie podoba mi się ten pomysł

20.11.2018 10:33

Przedterminowe wybory jako sposób na ucięcie afer, które biją w PiS - taki scenariusz według nieoficjalnych doniesień mają rozważać politycy...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Prof. Jan Duda: syn konsekwentnie realizuje misję. Ojciec prezydenta dziwi się krytyce

20.11.2018 8:44

Relacje prezydenta Andrzej Dudy i polityków Prawa i Sprawiedliwości nie są zawsze najlepsze, czego nie może zrozumieć ojciec prezydenta. - Boli...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

20 listopada 2018 r. - to warto wiedzieć dziś rano

20.11.2018 8:12


Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Pomnik Macieja Płażyńskiego stanie na UG

20.11.2018 7:00

W otwartym wiosną EkoParku na terenie kampusu UG , który nosi imię Maciej Płażyńskiego, stanie pomnik tego popularnego polityka i działacza.

Źródło: www.trojmiasto.pl

12-latek znalazł się po trzech dniach. To nie był koniec jego historii

19.11.2018 20:06

Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Polityk PiS znów marszałkiem woj. podkarpackiego

19.11.2018 14:36


Władysław Ortyl z Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek został ponownie wybrany marszałkiem woj. podkarpackiego. Funkcję tę pełni od 2013 roku.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami