Wiocha
Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
​Śląski rynek pracy coraz atrakcyjniejszy

20.08.2018 6:00


Pracownicy ze Śląska są coraz bardziej zadowoleni z krajowego rynku pracy i swojej obecnej sytuacji zawodowej. W II kwartale 2018 r., zgodnie z wynikami badania Confidence Index przeprowadzanego cyklicznie przez firmę rekrutacyjną Michael Page, pozytywnie oceniło go 65 proc. badanych - o 5 pp. więcej niż w I kwartale br. Ponadto, blisko połowa (46,4 proc.) respondentów jest usatysfakcjonowana wysokością swoich zarobków w ciągu minionego kwartału. Jednocześnie szansa na otrzymanie wyższej pensji jest jedną z najczęstszych przyczyn...

Źródło: praca.interia.pl

2,4 mld zł na podwyżki dla budżetówki

19.08.2018 19:19

Wzrost płac w budżetówce nie będzie równomierny, ale fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, czyli 2,3 proc. To pozwoli dysponentom budżetowym rozdysponować wśród pracowników około 2,4 mld zł – informuje w wywiadzie dla DGP minister finansów Teresa Czerwińska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

LOT chce od swoich pracowników 1,75 mln PLN odszkodowania za strajk… którego nie było

19.08.2018 17:40

Tak dużej kwoty od trzech związków zawodowych działających w spółce chce zarząd narodowego przewoźnika. Jednocześnie LOT sam ma kłopoty z powodu kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Źródło: www.fly4free.pl

Płoszajski: Chcemy osiągnąć sukces w biznesie? Musimy tolerować czubków [WYWIAD]

19.08.2018 17:32

Firmy często zatrudniają nowych pracowników, bo „pasują do zespołu”. To droga do klęski, bo to ci, którzy „nie pasują”, wnoszą powiew świeżości, patrzą na rzeczy z zewnątrz i zgłaszają oryginalne pomysły. Starzy pracownicy uznają ich jednak często za nadgorliwców, a ich pomysły za durne - mówi w wywiadzie dla DGP profesor dr hab. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Chcesz dobrego pracownika? Daj mu najlepsze biuro!

19.08.2018 15:35

Czasy nieprzyjaznych biurowych pustyni, w których życie po pracy zanika, mijają bezpowrotnie

Źródło: www.rp.pl

Fordońskie górki zyskają platformę widokową. Wiemy, jak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]

19.08.2018 13:22

Pracownia projektowa Ingraf przekazała ratuszowi projekt budowlany wieży widokowej, która ma stanąć na terenie fordońskich górek. Koncepcję jej budowy poparli już w 2016 roku mieszkańcy, ale nadal czeka ona na realizację. Stworzenie punktu widokowego na Zboczu Fordońskim wraz z budową […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Odwołanie z urlopu wypoczynkowego. Kiedy pracodawca może przerwać pracownikowi urlop?

19.08.2018 5:55


Kontrola zewnętrzna, poważna awaria sprzętu, wymóg stawiany przez klienta. Oto kilka przykładów okoliczności nieprzewidzianych w chwili rozpoczynania urlopu. Tylko w przypadku ich wystąpienia pracodawca może przerwać pracownikowi urlop i wezwać go do pracy.

Źródło: praca.interia.pl

Międzynarodowy deweloper buduje biurowiec w Nowym Centrum Łodzi. Właśnie wyłoniono pracownie architektoniczną

18.08.2018 13:30

Łódź jest drugim, po Warszawie, miastem w Polsce, w którym zainwestuje międzynarodowy deweloper HB Reavis.

Źródło: www.tulodz.com

Konkurs „Design w praktyce” rozstrzygnięty – znamy zwycięzców!

18.08.2018 13:00

Pół roku bezpłatnego wynajmu pracowni na OFFie, darmowa opieka prawna i księgowa oraz wsparcie nietuzinkowych mentorów - to nagrody w rozstrzygniętym w czwartek 16 sierpnia konkursie "Design w praktyce".

Źródło: www.tulodz.com

Co czytają łodzianie? Biblioteka Miejska opublikowała listę najczęściej wypożyczanych e-booków

18.08.2018 10:00

Od czerwca w Bibliotece Miejskiej można wypożyczać e-booki. Łodzianie mają dostęp do 23 000 tytułów. Pracownicy biblioteki sprawdzili, które książki elektroniczne są wypożyczane najczęściej i opublikowali ranking "Top 10 ebooków lipca".

Źródło: www.tulodz.com

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami