Wiocha
Wiadomości z tagiem Prawo i Sprawiedliwość  RSS
Studio Polityczne: perspektywy Świętokrzyskiego pod rządami PiS

18.11.2018 14:01

Rekomendowany przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości nowy zarząd województwa świętokrzyskiego i perspektywy jego pracy były tematem dyskusji w Studiu Politycznym Radia Kielce.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty”

17.11.2018 16:51


Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydowały o tym głosowania podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Prudnickiego. Posadę zachowali starosta i jego zastępca. Piątą kadencję przewodniczącym tej rady będzie Józef Janeczko z Mniejszości Niemieckiej. W tym powiecie tworzy ona koalicję z Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym oraz komitetem wyborczy ...- Silna pozycja tej partii w radzie powiatu budziła nasze pewne zaniepokojenie - mówi Radosław Roszkowski z PO, którego ponownie wybrano prudnickim starostą. - Okazuje się, że zdecydowana liczba radnych, bo aż 10 poparło moją kandydaturę. Sześciu radnych zagłosowało na moją kontrkandydatkę z PiS. Naszym celem jest współpraca z opozycją. Dlatego zdecydowaliśmy o oddaniu funkcji wiceprzewodniczącego rady przedstawicielowi opozycji, panu Józefowi Meleszce. Zagłosowaliśmy, przynajmniej większość koalicji, za tą kandydaturą. - To wybór radnych powiatowych stworzył możliwość kontynuacji tego, co było do tej pory - komentuje Magdalena Sobczak, radna Prawa i Sprawiedliwości, która przegrała tajne wybory na prudnickiego starostę. - Myślę, że to się nie zmieni. Jako opozycja będziemy patrzeć na ręce i starać się wyłapywać wszystko, co jest niezgodne z przepisami i niewłaściwe. No i będziemy przyglądać się pracy starosty i wicestarosty. Zarząd Powiatu Pru ...

Biedroń: Będę kandydował i do europarlamentu, i do Sejmu

17.11.2018 13:06

- 3 lutego 2019 roku ogłosimy projekt, który zmieni oblicze polskiej polityki i sprawi, że będziemy mieli realną szansę odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy - zapowiedział w TVN24 Robert Biedroń.

POPiS w samorządzie. Radni Platformy wyrzuceni z partii za sojusz z ugrupowaniem Kaczyńskiego

17.11.2018 10:37

Radni Platformy Obywatelskiej, którzy zawarli koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w dwóch powiatach: ostrowskim i słupeckim, zostaną wykluczeni z...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

PiS ściągnie do Polski 5 milionów obcokrajowców, bo „brakuje rąk do pracy”

17.11.2018 10:20

Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości setki tysięcy imigrantów zarobkowych otrzymuje w Polsce co roku zezwolenia na pracę. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców lobbuje jednak za tym, aby do roku 2050 ściągnąć do Polski 5 milionów imigrantów. To nie jest bynajmniej nowy plan. W Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej do 16 listopada będą trwały Europejskie Dni...

PiS poprawia wynik. Koalicja Obywatelska z dwucyfrową stratą

17.11.2018 7:16

Prawo i Sprawiedliwość startując do Sejmu jako Zjednoczona Prawica zdobyłaby 34 proc. głosów. 24 proc. ankietowanych poparło Koalicję Obywatelską - wynika z sondażu Kantar Public.

Gdańsk: Kacper Płażyński z nową funkcją

16.11.2018 23:06


Kacper Płażyński, ubiegający się w październikowych wyborach samorządowych o funkcję prezydenta Gdańska jako kandydat Zjednoczonej Prawicy, został w piątek wybrany przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS podjął decyzję ws. zarządu w województwie małopolskim. Były rzecznik rządu przewodniczącym

16.11.2018 22:53

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości ogłosił decyzję w sprawie zarządu sejmiku województwa małopolskiego. Marszałkiem zostanie Witold...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Gdańsk: Kacper Płażyński z nową funkcją

16.11.2018 22:29


Kacper Płażyński, ubiegający się w październikowych wyborach samorządowych o funkcję prezydenta Gdańska jako kandydat Zjednoczonej Prawicy, został w piątek wybrany przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

Źródło: fakty.interia.pl

Rekomendacja PiS na marszałka województwa małopolskiego

16.11.2018 22:06


Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydował w piątek, że kandydatem ugrupowania na marszałka województwa małopolskiego będzie Witold Kozłowski; a przewodniczącym sejmiku Rafał Bochenek - poinformowała na Twitterze rzecznik partii Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami