f4up
Wiadomości z tagiem Roboty  RSS
Roboty już w co czwartej dużej firmie w UE

22.01.2019 10:12


7 proc. wszystkich przedsiębiorstw, które zatrudniają co najmniej 10 osób, korzysta z robotów przemysłowych i usługowych - wynika z danych przedstawionych przez Eurostat. Wśród dużych przedsiębiorstw odsetek ten jest znacznie wyższy i wynosi 25 proc. 

Źródło: www.bankier.pl

Cieśla - zbrojarz - betoniarz do Niemiec

22.01.2019 8:32

Polska firma budowlana posiadająca inwestycje na terenie Niemiec w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym poszukuje doświadczonych cieśli- zbrojarzy betoniarzy do budowy obiektów. Miejsce pracy: teren Niemiec Możliwe zarobki powyżej: 12 000 zł Oferujemy: -długoterminową, stabilną i legalną pracę, -bezpłatne zakwaterowanie (pensjonaty, pokoje 2- lub 3-os.), -atrakcyjne wynagrodzenie, stawki godzinowe od 12 do 17 euro, regularne płatności, -BONUS 100 euro za polecenie fachowca budowlanego*, -BONUS 50 euro na poczet kosztów pierwszego przejazdu*, -opiekę biura podczas odbywania kontraktów. Zadania / zakres wykonywanych prac: -montaż/demontaż szalunków tradycyjnych i systemowych Peri, Doka , Hunnenbeck, lub podobnych, -betonowanie- praca w oparciu o rysunek techniczny, -obsługiwanie maszyn budowlanych stosowanych w robotach zbrojarskich i betoniarskich. Wymagania: -min. 3 lat udokumentowanego doświadczenia w zawodzie, -sumienność, rzetelność w pracy, -dyspozycyjność do podjęcia pracy od zaraz, -brak nałogów, -mile widziana znajomość języka niemieckiego oraz własne auto. *Szczegółowe informacje dotyczące bonusów dostępne na stronie www.ruben-bau.eu w zakładce oferty pracy. Osoby zainteresowane proszone są o nadesłanie CV ze zdjęciem na maila: biuro@ruben-bau.eu Biuro rekrutacji czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 tel. 534-188-717, 576-033-941, 534-570-013, 732-887-107.

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

PŚ w Zakopanem: na Wielką Krokiew próbowano wnieść broń, zaatakowano pracownika ochrony

21.01.2019 23:07

Policjanci zabezpieczający weekendowe konkursy w Zakopanem mieli pełne ręce roboty. W piątek na Wielką Krokiew próbowano wnieść broń, w sobotę zaatakowano zaś pracownika ochrony. Osoby, które dopuściły się tych czynów, zostały zatrzymane.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Facebook testuje platformę Lol z zabawnymi animacjami i prankami, chce zatrzymać w serwisie nastolatki

21.01.2019 20:38

Facebook rozpoczął próby nowej platformy o roboczej nazwie Lol. Ma ona zaoferować treści o charakterze rozrywkowym, takie jak zabawne animacje i GIF-y, memy czy tak zwane pranki, czyli filmowe żarty przygotowywane przez twórców. Dzięki Lol Facebook chce przyciągnąć do swojego ekosystemu najmłodszych użytkowników, którzy coraz częściej z niego rezygnują.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Ogłoszono konkurs na nazwę centrum nauki - propozycje można składać do 4 lutego

21.01.2019 18:07


Główną nagrodą w konkursie jest robot edukacyjny Photon, a autorzy najciekawszych propozycji otrzymają zaproszenia na uroczyste otwarcie centrum.
W konkursie może wziąć udział każdy bez względu na wiek. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza...

Tagi: Roboty
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka

21.01.2019 17:00


To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To czas, żeby podziękować im za otrzymane wsparcie i dobro.W Filharmonii Opolskiej kilkaset babć i dziadków spotkało się na opolskich obchodach swojego święta. - Babcie na wszystko pozwolą, bo rodzice nie mają czasu. Pamiętamy, jak to było u nas. Dziecko zawsze było trochę zbywane, bo to praca, to obowiązki, a wnuk jak przyjdzie, czy wnuczka, to wszystko może. Dla wnuków człowiek poświęca wszystko. Babcie i dziadkowiemają teraz więcej czasu. Wnuki bardzo lubią jak babcie gotują. - Ja gotuję dla jedenastu osób. Najczęściej są pierogi, ale dużo roboty z tym. - To jest niezwykły dzień. Dziadkowie czują się świetnie z tego względu, że wnuki doceniają dziadków. Chcą z nimi być, chcą z nimi razem cieszyć się i pomagać. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy przede wszystkim wiele zdrowia i radości z wnuków.

Tagi: Roboty, Praca
Źródło: radio.opole.pl

Cieśla

21.01.2019 13:12

Zakład Techniczno-Budowlany POLBAU Sp.z o.o.
Roboty związane z pracami ciesielskimi Mile widziani murarze z dodatkowymi uprawnieniami np
Lokalizacja: Niemcy, Wbn, FFM. Monachium, Stuttgart
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

Sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy

21.01.2019 6:00


​Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do likwidacji niektórych zawodów. Już dziś algorytmy są w stanie zastępować pracowników działów HR i doradców finansowych. Roboty są też w stanie opiekować się pacjentami szpitali. Wraz z zastępowaniem coraz większej liczby profesji sztuczną inteligencją na rynku pojawi się jednak popyt na nowe zawody. Znaczna część pracodawców planuje zaproponować swoim podwładnym przekwalifikowanie.

Źródło: praca.interia.pl

Dlaczego śnieg jest biały? Poranna rozmowa Radia Opole w Światowym Dniu Śniegu

20.01.2019 11:15


Powstaje w górnych warstwach atmosfery. To woda w stanie stałym. Kiedy opada na ziemię, drogowcy mają ręce pełne roboty, za to cieszą się narciarze, czy dzieci. Dziś (20.01) przypada Światowy Dzień Śniegu i temu była poświęcona poranna rozmowa Radia Opole 'W cztery oczy'.- Żeby powstał śnieg, musi wystąpić pewne zaburzenie - powiedziała dr Katarzyna Książek, fizyk z Uniwersytetu Opolskiego. - W tych górnych warstwach atmosfery istnieje taki stan pary wodnej, który jest jakby bliski temu, żeby powstał śnieg. Jeśli taki stan, czyli ta temperatura pary, lekko zostanie obniżona, czyli poniżej około 3 stopni, to już powinno być ciało stałe, ale niekoniecznie jest. Wystarczy tam jakiś pyłek i wtedy powstaje pięknie śnieg - tłumaczył nasz poranny gość. Jak stwierdziła dr Katarzyna Książek, statystycznie nie ma możliwości, aby każdy płatek śniegu był inny. A dlaczego śnieg jest biały? - W ogóle kolor biały to jest właściwie kolor wszystkich kolorów, jakie znamy. Jeśli poskładamy wszystkie kolory tęczy, to wtedy zobaczymy kolor biały. Śnieg w swojej postaci nie rozszczepia żadnego koloru, więc wtedy jest biały, ale bywa śnieg który ma inny kolor, na przykład niebieski - mówiła fizyk z Uniwersytetu Opolskiego. A ma to mi ...

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami