Hopaj
Wiadomości z tagiem Satelity  RSS
Iran wystrzelił satelitę. "Ne mógł zostać umieszczony na orbicie"

15.01.2019 9:06


Władze Iranu poinformowały we wtorek o wystrzeleniu satelity, który jednak nie zdołał osiągnąć zamierzonej orbity. USA ostrzegały Iran, by nie odpalał rakiet, gdyż ich zdaniem jest to naruszenie rezolucji RB ONZ dotyczącej irańskiego programu balistycznego.

Źródło: fakty.interia.pl

Iran wystrzelił rakietę z satelitą. USA ostrzega

15.01.2019 7:36


Władze Iranu poinformowały we wtorek o wystrzeleniu satelity, który jednak nie zdołał osiągnąć zamierzonej orbity. USA ostrzegały Iran, by nie odpalał rakiet, gdyż ich zdaniem jest to naruszenie rezolucji RB ONZ dotyczącej irańskiego programu balistycznego.

Źródło: www.rmf24.pl

Trzecia planeta pozasłoneczna TESS

08.01.2019 12:13

Satelita TESS, który w kwietniu ubiegłego roku trafił w przestrzeń kosmiczną, odkrył swoją trzecią niewielką planetę poza Układem Słonecznym. Planeta HD 21749b krąży wokół jasnego pobliskiego karła, znajdującego się w Gwiazdozbiorze Sieci w odległości około 53 lat świetlnych od Ziemi

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Miniaturyzacja satelitów zmienia oblicze kosmicznego przemysłu

07.01.2019 16:35

Za datę wyznaczającą narodziny przemysłu kosmicznego można przyjąć 4 października 1957 r. – dzień wyniesienia w przestrzeń pozaziemską Sputnika 1, pierwszego sztucznego satelity na orbicie Ziemi. Przypadający na lata 50-70. XX wieku etap Space 2.0 wiązał się z kosmicznym wyścigiem USA i ZSRR. Lata 90. XX wieku i początek wieku XXI - to era Space 3.0 wyznaczona przez duże projekty kosmiczne. Obecnie stoimy u progu kolejnego przełomu.

Źródło: di.com.pl

Satelity 2019: "If Beale Street Could Talk" filmem roku

04.01.2019 13:22

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznamy zdobywców Złotych Globów. Międzynarodowa Akademia Prasowa, która stworzyła konkurencyjne do nich nagrody, ogłosiła laureatów w czwartek. Ceremonia wręczenia Satelitów odbędzie się jednak dopiero pod koniec lutego. Filmem dramatycznym roku został "If Beale Street Could Talk" . Wśród komedii i musicali triumfowały "Narodziny gwiazd". Jednak najwięcej

Źródło: www.filmweb.pl

ENTER SAT LIDIA ZALEWSKA

03.01.2019 15:23

Zajmujemy się okablowaniem pod takie media jak telewizja, internet, monitoring, domofon. Dzięki naszym usługom Państwa anteny do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej HD NC+, CYFROWY POLSAT, ORANGE zostaną szybki i sprawnie zamontowane. Umożliwiamy montaż telewizji na kartę HD oraz korzystanie z kanałów niekodowanych FTA Astra i inne satelity. Przeprowadzamy konfigurację usługi multiroom. Montujemy nie tylko anteny do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, ale także anteny do odbioru radia cyfrowego i analogowego, jak również anteny poprawiające zasięg sygnału i prędkość internetu LTE. ENTER SAT LIDIA ZALEWSKA Sępochów 9 05-340 Kołbiel

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Chińczycy wylądowali!

03.01.2019 11:38

Chińska sonda Chang'e-4 jest pierwszym w historii pojazdem, który wylądował po niewidocznej stronie Księżyca. Chińska agencja kosmiczne poinformowała o udanym lądowaniu sondy, która przesłała zdjęcia do satelity Queqiao. Fotografie mają wkrótce trafić na Ziemię.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Polacy tworzą wydajne oprogramowanie SI do interpretacji danych satelitarnych

02.01.2019 20:15

Projekt opracowany przez gliwicką firmę automatyzuje wyszukiwanie informacji „ukrytych” w różnych warstwach zdjęć nadesłanych przez satelity obserwacyjne Ziemi. Rozwiązanie zwyciężyło w Copernicus Hackathon, konkursie towarzyszącym programowi obserwacji Ziemi realizowanym przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

Źródło: di.com.pl

Sukces polskiego żagla w kosmosie

29.12.2018 12:03

Sukcesem zakończyło się otworzenie żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2, który został wykonany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Satelita znajduje się na orbicie okołoziemskiej na wysokości 575 km.

Źródło: www.rp.pl

Czas rozpocząć erę GPS III [AKT.]

24.12.2018 13:47

Jeszcze przed końcem tego roku na średnia orbitę okołoziemską wyniesiony zostanie pierwszy satelita GPS trzeciej generacji. AKTUALIZACJA: Udało się.

Tagi: Satelity
Źródło: www.benchmark.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami