Prointegra
Wiadomości z tagiem Satelity  RSS
Kilkanaście ofiar lawiny ziemnej w Niteroi

12.11.2018 7:34


Co najmniej 14 osób zginęło w Niteroi, mieście satelickim dawnej stolicy Brazylii, Rio de Janeiro, w lawinach ziemnych. W niedzielę na faweli Dobrej Nadziei, osiedlu najbiedniejszej ludności Niteroi, znaleziono ciała czterech kobiet, które utonęły w błocie.

Źródło: fakty.interia.pl

Czy E.T. mógł zadzwonić do domu latarką? Ciekawa historia i niezwykła przyszłość komunikacji światłem

09.11.2018 20:09

Zaczęło się od ognia, potem był świetlny telegraf, światłowód, a całkiem współcześnie satelity komunikują się ze sobą za pomocą lasera. Na tym nie koniec, bo niewykluczone, że niebawem zamiast Wi-Fi będziemy korzystać z Li-Fi, light fidelity, które zamienią w nadajniki wszystko to co świeci. Komunikacja optyczna jest równie stara jak ludzkość. Światło od zawsze wykorzystywane [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Młodzi polscy inżynierowie podjęli próbę rozwiązania kosmicznego problemu

06.11.2018 22:45

Testy żagla deorbitacyjnego to najważniejszy elementem misji czwartego polskiego satelity – PW-Sat2. Żagiel - rozwiązanie zaprojektowane przez studentów Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA) Politechniki Warszawskiej - ma szansę zapoczątkować nową erę w eksploracji kosmosu, zapobiegając pozostawaniu na orbicie niepotrzebnych i zaśmiecających go satelitów.

Źródło: di.com.pl

Nowy satelita na orbicie Ziemi. Udany start Sojuza-2 z kosmodromu w Rosji

04.11.2018 14:06


Sojuz-2-1b został wystrzelony na orbitę z kosmodromu w Plesiecku w północno-zachodniej Rosji. Rakieta wyniosła na orbitę satelitę Uragan-M, który ma zastąpić inne urządzenie tego typu obsługujące system nawigacji GLONASS. Pracę nad systemem GLONASS rozpoczęto w 1976 roku. Obecnie obejmuje on swym zasięgiem całą Ziemię. Obsługują go 24 satelity, które co jakiś czas są zastępowane przez nowe urządzenia. Uragan-M to już 137 satelita, który będzie działał w tym systemie.

Źródło: fakty.interia.pl

Elon Musk: satelity, tunel i pomoc Saudyjczyków

04.11.2018 6:48

Fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej miał pomóc w wycofaniu Tesli z giełdy. Teraz Elon Musk oświadczył, że nie przyjąłby tej propozycji. Wszystko przez zabójstwo saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

Źródło: www.rp.pl

Gigant e-commerce chce sprzedawać jeszcze więcej

29.10.2018 12:29

AliExpress ogłosił wystrzelenie w przestrzeń mini stacji kosmicznej oraz satelity, jako zapowiedzi tegorocznego Globalnego Festiwalu Zakupów, który przypada na 11 listopada. Oba urządzenia mają zapewnić klientom na całym świecie możliwość interakcji i wspólnego celebrowania festiwalu.

Źródło: www.propertynews.pl

Zaćmienie Księżyca - co trzeba wiedzieć

22.10.2018 17:07

Niezwykłe zjawiska zachodzące na nieboskłonie fascynowały ludzi od zarania dziejów. Już samo rozgwieżdżone niebo jest naprawdę pięknym widokiem - a gdy dzieje się na nim coś innego, niż zwykle, trudno oderwać od tego wzrok. Zaćmienia Księżyca to właśnie tego typu zjawisko. Piękne, nieco tajemnicze, z pewnością fascynujące zarówno astrologów, jak i romantyków. Z niezwykłą barwą czy "znikaniem" naszego naturalnego satelity wiążą się liczne przepowiednie, wierzenia, domysły. Dziś wiemy już doskonale, na czym polega to zjawisko, jak przebiega i dlaczego następuje.

Źródło: podroze.onet.pl

Gdy jeden Księżyc nie wystarczy...

19.10.2018 15:01

Wu Chunfeng, szef Chengdu Aerospace Science and Technology Microelectronics System Research Institute Co (Casc), poinformował o planach wprowadzenia na orbitę satelity oświetleniowego. Tzw. sztuczny księżyc byłby 8-krotnie jaśniejszy od Srebrnego Globu. Mógłby oświetlić obszar o średnicy 10-80 km.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Ubezpieczenia rolne - podatny grunt dla nowych rozwiązań [Punkty widzenia]

18.10.2018 6:27

Ubezpieczenia upraw wydają się być bardzo podatnym gruntem do implementacji nowych rozwiązań. Dobrym przykładem może być choćby wsparcie procesu likwidacji szkód metodami teledetekcyjnymi, tzn. analizami stanu roślin sporządzonymi na podstawie obrazów z dronów i satelit. Wiosną tego roku przeprowadziliśmy testy przydatności takiego rozwiązania do likwidacji szkód spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania. Pierwsze wyniki wydają się być obiecujące.

Źródło: feedproxy.google.com

Pierwszy polski Copernicus Hackathon już w listopadzie

10.10.2018 11:56

Celem tego wydarzenia jest stymulacja rozwoju technologii opartych o dane pochodzące z satelitów obserwacyjnych. Do poszukiwania rozwiązań dopasowanych do potrzeb trzech polskich regionów organizatorzy zapraszają zespoły specjalizujące się w wykorzystywaniu danych pochodzących z satelitów obserwacji Ziemi (EO). Rejestracja zespołów możliwa przez stronę projektu do 4 listopada.

Źródło: di.com.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami