f4up
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Rekompensata dla TVP i Polskiego Radia to pomoc publiczna? „Potrzebny jest zastrzyk pieniędzy”

15.01.2019 21:32

Biuro Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu w trybie pilnym zaopiniowało projekt dotyczący rekompensaty dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, która miałaby wynosić - jak podawaliśmy - maks. 1,26 mld złotych. - Projekt może zostać uznany za plan pomocy publicznej, podlegający notyfikacji KE -  napisano w dokumencie.

Tagi: Sejm
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Komisja za projektem noweli dotyczącej cudzoziemców

15.01.2019 14:41


​Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych opowiedziała się we wtorek za dalszymi pracami nad projektem noweli ustawy o cudzoziemcach. Nowela zakłada m.in. wprowadzenie rozwiązań, które wyeliminują tzw. turystykę pobytową i uniemożliwią sprowadzanie cudzoziemców, którzy wjeżdżają do kraju pod pretekstem studiów, ale ich nie kontynuują.

Tagi: Sejm, Praca
Źródło: praca.interia.pl

Kidawa-Błońska: Śmierć naszego przyjaciela nie powinna być elementem kampanii wyborczej

15.01.2019 9:06


Śmierć naszego przyjaciela prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie powinna być elementem kampanii wyborczej; mam nadzieję, że wszyscy to uszanują - powiedziała we wtorek w Polsat News wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Źródło: fakty.interia.pl

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

14.01.2019 17:53

Związany z regionem świętokrzyskim pisarz Gustaw Herling-Grudziński jest jednym z patronów roku 2019. W maju obchodziłby setne urodziny. O ustanowieniu 2019 rokiem Herlinga-Grudzińskiego zadecydowali posłowie podczas posiedzenia Sejmu w lipcu ubiegłego roku. W uchwale czytamy: „Losy i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”.

Tagi: GUS, Sejm
Źródło: www.radio.kielce.pl

Marszałek Sejmu o śmierci Pawła Adamowicza

14.01.2019 14:58


Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza; wyrazy głębokiego żalu i współczucia kieruję do rodziny, bliskich i pracowników - napisał na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Źródło: fakty.interia.pl

Duda zaprasza szefów partii. Wzywa do wspólnego marszu

14.01.2019 12:03

Prezydent Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego wszystkich szefów partii politycznych obecnych w Sejmie. Będzie namawiał do wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści.

Źródło: www.rp.pl

Beata Mazurek: ten atak nie powinien być wykorzystywany politycznie

14.01.2019 9:46

- Albo się módlmy za zdrowie prezydenta Adamowicza, albo po prostu milczmy - stwierdziła wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. -...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

PiS zalicza „dzban” w Przemyślu

13.01.2019 21:50

PRZEMYŚL. Na Twitterze, na napis zareagował sam prezydent kraju, Andrzej Duda. Na zachodnim brzegu Sanu w Przemyślu ktoś wydeptał w śniegu „Konstytucja, dzbany”. Napis znalazł się w tym miejscu nieprzypadkowo, bowiem dokładnie naprzeciwko, po drugiej stronie rzeki, przy Piłsudskiego 9 swoje biuro ma PiS z marszałkiem Sejmu RP, Markiem Kuchcińskim na czele. Zdjęcie napisu udostępniło […]

Źródło: supernowosci24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami