f4up
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Prawo według PSL: sąd nieważny, wyborcy decydują

23.09.2018 20:03

PSL uważa, że to wyborcy, a nie sądy mają zdecydować o winie Małgorzaty S. oskarżonej o korupcję dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Zatrzymana na gorącym uczynku przez agentów CBA, za przyjęcie łapówki, działaczka PSL startuje z list stronnictwa do sejmiku województwa.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Żona posła Żalka na liście PiS do sejmiku. A żonę wiceministra Zielińskiego wycięto

23.09.2018 16:41

Justyna Żalek, żona posła Porozumienia Jacka Żalka będzie ubiegać się o mandat radnej sejmiku podlaskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Startuje...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Najnowszy sondaż: PiS - 45 proc. i ma samodzielną większość

23.09.2018 14:43


Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów - wynika z sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Źródło: www.rmf24.pl

PiS może być spokojne o większość w Sejmie. Nowy sondaż

23.09.2018 14:20

Gdyby wybory odbywały się w niedzielę, na PiS zagłosowałoby 45 proc. wyborców. Druga PO cieszyłaby się poparciem 23,9 proc. To wyniki najnowszego...

Tagi: Sejm, Wybory
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Konwencja wojewódzka PSL. Kosiniak-Kamysz: jesteśmy konsekwentni

23.09.2018 14:02

Konwencja wojewódzka Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się w Kielcach. Udział w spotkaniu, zorganizowanym w Centrum Kongresowym Targów Kielce wziął prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas konwencji ludowcy zaprezentowali kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Liderami w czterech okręgach będą: Arkadiusz Bąk, Wiesław Stępień, Piotr Żołądek oraz Adam Jarubas.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Sondaż: PiS na czele z ogromną przewagą

23.09.2018 13:37


Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałoby 45 proc. poparcia i mogłoby rządzić samodzielnie, natomiast PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów - wynika z sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie serwisu DoRzeczy.pl.

Źródło: fakty.interia.pl

Niepodległa 4.0 - polskie drogi do niepodległości

23.09.2018 12:14

Odzyskanie niepodległości to nie tylko walka zbrojna i polityka. To także budowanie fundamentów państwa poprzez silną gospodarkę. W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w ramach projektu Niepodległa 4.0 świętowano 100. lecie niepodległości w kontekście przemian gospodarczych kraju. Gościem specjalnym był Kornel Morawiecki, legendarny przywódca Solidarności Walczącej, obecnie Marszałek Senior Sejmu RP.

Źródło: www.tulodz.com

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jednym z postulatów Partii Razem

23.09.2018 11:00


Walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w tym m.in. stworzenie samorządowych przedsiębiorstw autobusowych postuluje Partia Razem. Maciej Kruszka, kandydat do sejmiku województwa opolskiego, w rozmowie 'W cztery oczy' zaznaczył, że jego partia w swoim programie bardzo mocno stawia też na transport kolejowy.- Przeglądnąłem ustawy budżetowe, które przyjmował sejmik przez ostatnie dwa lata. Na inwestycje drogowe obecnie wydaje się ok. 200 mln złotych rocznie, a 10 razy mniej, bo ok. 20 mln na inwestycje kolejowe. Więc te zapóźnienia, to zamykanie linii czy zamykanie połączeń kolejowych nie wzięło się znikąd. To wzięło się z tego, że dla aktualnych samorządowców priorytetem są inwestycje drogowe. Trzeba te proporcje jednak trochę zmienić na rzecz transportu kolejowego - mówił Maciej Kruszka. Partia Razem chciałaby także wprowadzić jednolity bilet na komunikację w naszym regionie oraz zapewnić wszystkim przewoźnikom wspólne przystanki. - Naszym celem jest również zapewnienie komunikacji autobusowej w każdej wsi sołeckiej - dodaje Adrian Zandberg, lider Partii Razem. - Transport publiczny to nie jest taka dziedzina gospodarki jak sprzedaż hot-dogów. To jest tak naprawdę krwioobieg społeczny. Bo jeżeli spowodujemy taką sytuację, jaką spowodowaliśmy dziś ...

Źródło: radio.opole.pl

Tydzień w kampanii. Kandydaci robią, co mogą, a Polacy niezdecydowani

23.09.2018 7:06


17 września zakończyła się rejestracja kandydatów do rad gmin, miast, powiatów oraz sejmików wojewódzkich. Najwięcej osób zgłosiły PiS i PSL. Kandydaci na prezydentów największych miast prześcigają się w pomysłach na przekonanie do siebie wyborców. Tymczasem większość Polaków nie podjęła jeszcze decyzji, na kogo zamierza oddać swój głos. Co jeszcze przyniósł kampanijny tydzień?

Tagi: Sejm, PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami