f4up
Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
Mieszkańcy Sejn upamiętnili ofiary masowych wywózek na Sybir

17.02.2019 18:19


Przygotowano spektakl
Specjalnie na tę okazję młodzież z sejneńskiej szkoły podstawowej przygotowała spektakl "Syberiada".
Wywózki rozpoczęły się w lutym 1940 roku.
Związek Sybiraków...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Mija 96 lat od powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Siedzibą było Opole [ZDJĘCIA]

17.02.2019 15:00


W Opolu uroczyście świętowano 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uroczystości rozpoczęto mszą w opolskiej katedrze, następnie uczestnicy przeszli pod pomnik na placu Wolności.Wśród zgromadzonych na uroczystości były Alicja Nabzdyk-Kaczmarek i Halina Piechota, których rodzice byli aktywnymi działaczami spod znaku Rodła. - Działalność od początku była niezwykle trudna, a w okresie po wygaśnięciu Konwencji Genewskiej, czyli w 1937 roku, stała się już bardzo utrudniona. Na przełomie sierpnia i września 1939 roku większość działaczy Związku Polaków w Niemczech została najpierw uwięziona w areszcie w Opolu, a potem wywieziona do obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. Z rodziny mojej mamy to było sześć osób - mówi Alicja Nabzdyk-Kaczmarek. - Ojciec bardzo intensywnie pracował, bardzo poświęcał się pracy w harcerstwie. Żeby te najmłodsze dzieci nie zapomniały języka polskiego. Ale również zaangażował się w Związek Śpiewaczy, działał właściwie w chórze Echo i w chórze Lutnia - mówi Halina Piechota. W trakcie uroczystości pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego uczennica szkoły podstawowej w Baborowie odczytała ...

Źródło: radio.opole.pl

Motor działa na szkodę spółki Ekstraliga? Potrzebna poważna rozmowa na marcowej platformie

17.02.2019 12:30

Prezes ROW-u Rybnik mówi, że Motor kontraktując Grigorija Łagutę psuje rynek i działa na szkodę spółki Ektraliga. Prezes Włókniarza, któremu Motor chciał podkraść Mateja Zagara, przyznaje, że jest potrzebna rozmowa w sprawie tego typu działań.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy

17.02.2019 0:08


18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.Udział w konsultacjach będzie polegał na wypełnieniu specjalnej ankiety i udzieleniu odpowiedzi na zawarte w tej ankiecie pytanie o następującej treści:'Czy jesteś za zmianą granic Gminy Dobrzeń Wielki polegającą na ponownym włączeniu do obszaru Gminy Dobrzeń Wielki terenów byłych sołectw: Borki, Brzezie, Czarnowąsy, Krzanowice i Świerkle oraz części sołectwa Dobrzeń Mały, które z dniem 1 stycznia 2017r. zostały włączone do obszaru miasta Opola i są obecnie dzielnicami tego miasta?”Formularze ankiety konsultacyjnej będzie można uzyskać i po wypełnieniu złożyć do specjalnie przygotowanych, oznakowanych urn: w Urzędzie  Gminy w Dobrzeniu Wielkim oraz w szkołach na terenie całej gminy. Konsultacje potrwają do 8 marca.

Źródło: radio.opole.pl

Rodzice zaapelowali o zniesienie limitu wyboru szkół przy rekrutacji

16.02.2019 13:32

O przyjęcie zniesienia limitów wyboru przy tegorocznej rekrutacji do szkół średnich w Kielcach zaapelowali w sobotę rodzice skupieni wokół grupy „Rodzice współdecydują”. Podczas konferencji prasowej inicjatorka akcji, Magdalena Fogiel-Litwinek zwróciła się do kieleckich rajców, by na najbliższej sesji Rady Miasta, przegłosowali ustawę pozwalającą ich dzieciom ubiegać się o miejsce w więcej niż w trzech szkołach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Welsh Open: wielka sensacja w ćwierćfinale, świetny powrót Robertsona

16.02.2019 12:06

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w ćwierćfinałowym pojedynku turnieju Welsh Open, w którym zmierzyli się John Higgins i Joe O’Connor. Szkot będący ogromnym faworytem spotkania, przegrał z angielskim outsiderem 3:5. Dla O’Connora, który do tej pory nigdy nie grał nawet w najlepszej szesnastce rankingowych zawodów, to największy sukces w karierze.

Tagi: Szkoły
Źródło: sport.onet.pl

O Powstaniu Styczniowym w Pałacu Dzięki

16.02.2019 7:47

Powstanie Styczniowe na Ziemi Staszowskiej będzie tematem konferencji, która odbędzie się w Pałacu Dzięki w Wiązownicy Kolonii. Jednym z głównych zagadnień będzie bitwa pod Staszowem, do której doszło 17 lutego 1863 roku. Wykład na ten temat wygłosi dr Dariusz Kubalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.

Tagi: Szkoły
Źródło: www.radio.kielce.pl

Szkoła Narciarska STRAMA z Zakopanego zaprasza na zawody narciarskie dla dzieci o VIII Puchar Misia Stramusia!

16.02.2019 3:00

W sobotę 16 lutego w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal w Zakopanem odbędzie się ósma edycja zawodów narciarskich dla dzieci w

Tagi: Szkoły
Źródło: blacksport.pl

Pożyczka szkoła z kuponami Gratis

16.02.2019 0:00

Pożyczka na szkolną wyprawkę z kuponami gratis dla każdego.

Źródło: feedproxy.google.com

Nyska 'trójka' od kilku dni ma własną kuchnię. 'Wcześniej korzystaliśmy z cateringu'

15.02.2019 19:00


Kolejna z nyskich szkół doczekała się własnej kuchni. Od kilku dni, przyrządzane na miejscu posiłki mogą jeść uczniowie 'trójki'.W przeszłości szkoła posiadała własną kuchnię, jednak ze względu na oszczędności, przed laty zastąpiono ją cateringiem. Od kilku lat w gminie panuje trend na powrót do obiadów przygotowywanych na miejscu. Te, zdaniem Marii Wiercigroch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, mają zdecydowaną przewagę nad dowożonymi z zewnątrz.- Gorące, prosto z kotła podawane, poza tym mamy też taki realny wpływ na to, jak te posiłki wyglądają, jakie to są konkretnie potrawy. Możemy też uwzględniać zainteresowania i smaki u dzieci. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej dzieci jadło tutaj - tłumaczy.Po odejściu od cateringu, szkoła zatrudniła do pracy w kuchni trzy osoby. Koszty ich wynagrodzenia pokrywa gmina, a rodzice płacą jedynie za tak zwany wsad do kotła. Obecnie to 4,50 zł za jeden obiad.Dodajmy, że samorząd planuje uruchomienie kolejnych szkolnych stołówek. Jeszcze w tym roku mają się one pojawić w 'piątce' i 'jedynce'.

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami