Wiocha
Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
Śr, 31 paź 21:30 (TVN) - Ameryka Express

22.10.2018 0:10


Agnieszka Woźniak-Starak prosi uczestników, by rozwiązali równanie z czwartej klasy szkoły podstawowej. Ten, kto jako pierwszy poda właściwą liczbę, zyska

Źródło: teletydzien.interia.pl

Kadeci klasy mundurowej ślubowali. To przyszli policjanci

21.10.2018 17:30


Kadeci z klasy policyjnej złożyli ślubowanie. Uczniowie klasy pierwszej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich ślubowali sumiennie wypełniać swoje obowiązki i świecić przykładem. Uczniów starszych klas mianowano na wyższe stopnie kadeckie.- Uczniowie tej szkoły przez najbliższe trzy lata będą nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy. Dzięki współpracy szkoły z naszą jednostką, kadeci mogą dokładnie poznać specyfikę pracy policjantów na różnych stanowiskach służbowych - mówi Paulina Porada z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.W CKZiU uczniowie kształcą się w kilku klasach mundurowych, m.in. wojskowej, strażackiej, policyjnej i o specjalizacji służba więzienna.

Źródło: radio.opole.pl

Prudnik: nowe punkty do głosowania uwzględniają też potrzeby niepełnosprawnych

21.10.2018 14:00


W trzech miejscach zmieniono lokale do głosowania w Prudniku. W gminie tej jest ich w sumie 27. Dziewięć takich punktów znajduje się w sołectwach.- Na lokale do głosowania wybierano przede wszystkim miejsca dostępne dla niepełnosprawnych - mówi Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku. - Wyborcy, którzy głosowali dotychczas w przedszkolu nr 6 głosują w kompleksie sportowym „Sójka” na osiedlu Jesionowe Wzgórze. Wyborcy, którzy dotąd głosowali w żłobku głosują teraz w osiedlowym przedszkolu przy ulicy Podgórnej. Osoby, które dotychczas szły do urn w szkole podstawowej nr 4 mają teraz swój lokal wyborczy w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ulicy Parkowej. Przed wyborami do mieszkańców Prudnika rozesłano dwa tysiące listów z informacjami o zmianie miejsc do głosowania. W gminie tej wydrukowano 22026 kart, na których uprawnieni wskażą swoich faworytów. O 21 mandatów radnych miejskich ubiega się 126 kandydatów. Czterech startuje w wyborach na burmistrza.Obwodowe komisje zmieniły swoje lokalizacje w wielu miejscowościach. Tak jest na przykład w Opolu. Adresy loka ...

Źródło: radio.opole.pl

Warszawa: premier Mateusz Morawiecki oddał głos w wyborach samorządowych

21.10.2018 9:26

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę rano oddał w Warszawie głos w wyborach samorządowych. Szefowi rządu towarzyszyła małżonka oraz dwoje dzieci. Premier wraz z rodziną przybył do lokalu wyborczego po godzinie 8. Morawieccy głosowali w obwodowej komisji wyborczej nr 113 przy ul. Spartańskiej, w budynku Szkoły Podstawowej nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego.

Źródło: prasowki.org

Jarosław Kaczyński pisze list do ojca Rydzyka. Popłynęły ciepłe słowa

20.10.2018 13:12

"Bardzo się cieszę, że tylu absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z powodzeniem działa na rzecz dobrej zmiany, że...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Statyści poszukiwani. W Opolu będzie kręcony film fabularny o wysadzeniu auli WSP

20.10.2018 9:08


O godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych rusza casting do filmu 'Zdarzyło się w Polsce'. Autorzy poszukują statystów - kobiet i mężczyzn w wieku od 16 do 80 lat. Film reżyseruje Jerzy Zalewski.Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Casting na statystów odbędzie się w ten weekend w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, przy ulicy Kościuszki 43. W sobotę (20.10) od godziny 10:00 do 18:00, natomiast w niedzielę od 10:00 do 15:00. Zdjęcia odbędą się na przełomie października i listopada (I część) i na przełomie lutego i marca (część II). Udział w castingu jest bezpłatny, natomiast każdy epizodysta otrzyma honorarium za udział w zdjęciach. Organizatorem castingu jest Studio ABM. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Źródło: radio.opole.pl

HAL ASHBY: Supernova

20.10.2018 6:50

Spośród największych nazwisk amerykańskiej szkoły reżyserskiej podbijającej Hollywood w latach 70. (Scorsese, De Palma, Coppola, Spielberg) Hal Ashby jest twórcą najsłabiej kojarzonym z tamtą epoką. Być może dlatego, że jego filmy, będące połączeniem subtelnego "kina drogi" oraz moralitetu, nie wpasowywały się najlepiej w pejzaż ówczesnych galaktycznych wojen, bliskich spotkań trzeciego stopnia

Źródło: www.filmweb.pl

Kielecki „Orlik” zadaszony

20.10.2018 6:40

Boisko „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach będzie miało pneumatyczne zadaszenie, dzięki temu obiekt będzie użytkowany przez cały rok. Inwestycję wykonano w ramach budżetu obywatelskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Gdyby prezydenta miasta wybierali uczniowie z poznańskiej szkoły, doszłoby do dużej niespodzianki

19.10.2018 20:33

Prof. Stanisław Żerko z Instytutu Zachodniego podzielił się na Twitterze zaskakującymi wynikami "wyborów" w szkole swojego syna.

Źródło: epoznan.pl

Operę i Filharmonię Podlaską odwiedziło dotąd milion osóbOperę i Filharmonię Podlaską odwiedziło dotąd milion osób

19.10.2018 19:36


Milionową wejściówkę kupiła Anna Pawlik - polonistka z Siedlec. Oprócz gratulacji pani Anna otrzymała swój fotel na widowni.
Opera, oprócz koncertów symfonicznych, spektakli operowych oraz musicali organizuje przedstawienia szkolne, projekty...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami