Hopaj
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
„Brexit oznaczałby spore straty ekonomiczne dla wszystkich stron”

22.01.2019 19:41

Rozmowa z Dominikiem Łazarzem, ekonomistą, wicedyrektorem Centrum Dokumentacji Europejskiej WSIiZ i ekspertem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów. – Brexit dojdzie do skutku? Polacy na Wyspach Brytyjskich powinni zacząć się bać? – Przypomnę, że Brytyjczycy nie byli krajem założycielskimi dzisiejszej Unii Europejskiej, a dołączyli do Wspólnoty dopiero po kilkunastu latach. Jako naród zawsze byli […]

Źródło: supernowosci24.pl

Polexit - nowa partia w Polsce

22.01.2019 19:00


Prezes Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek zarejestrował nową partię - Polexit. Jej celem, jak podkreślają założyciele, jest doprowadzenie do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Źródło: fakty.interia.pl

Macron i Merkel wzmacniają współpracę między Francją i Niemcami

22.01.2019 12:06


Nowy francusko-niemiecki traktat, który ma wzmocnić oś Paryż-Berlin w Unii Europejskiej, podpisali w Akwizgranie prezydent Emmanuel Macron i kanclerz Angela Merkel. Zakłada on m.in. wzmożenie współpracy pomiędzy krajami w dziedzinie polityki zagranicznej oraz obrony i bezpieczeństwa.

Źródło: www.rmf24.pl

Brexit: Rozpoczęto testy systemu rejestracji obywateli UE

22.01.2019 0:06


Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych uruchomiło w poniedziałek publiczne testy systemu służącego do rejestracji 3,5 mln obywateli państw Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii w celu zachowania ich praw po brexicie.

Źródło: fakty.interia.pl

Google pokazuje okrojone wyniki wyszukiwania w proteście przeciwko unijnemu prawu autorskiemu

21.01.2019 20:42

Google jest przeciwny wprowadzeniu przez Unię Europejską nowego prawa autorskiego przewidującego między innymi opłaty dla wydawców za zamieszczanie fragmentów tworzonych przez nich treści w internecie. Na wygenerowanych przez siebie grafikach koncern pokazał ograniczone wyniki wyszukiwania jakie mogą napotkać użytkownicy sieci po wprowadzeniu zapowiadanych przez Unię regulacji.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Unia Europejska ostrzega przed sprzedażą obywatelstw

21.01.2019 20:22


Komisja Europejska przygotowała raport, w którym ostrzega państwa UE przed sprzedażą obywatelstw bogatym ludziom z innych krajów. Zdaniem KE taki proceder zwiększa ryzyko prania pieniędzy, korupcji i uchylania się od podatków - podał w poniedziałek Reuters.

Źródło: fakty.interia.pl

Premier May: nie będzie opłat za rejestrację obywateli UE

21.01.2019 19:08

Brytyjska premier Theresa May poinformowała w poniedziałek, że jej rząd wycofał się z planowanych opłat administracyjnych za rejestrację obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy chcą pozostać w tym kraju po jego wyjściu z UE.

Źródło: www.deon.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami