Prointegra
Wiadomości z tagiem Uniwersytety  RSS
Prof. Czesław Radzewicz – Nagroda Nobla z fizyki 2018

22.01.2019 20:17

W dniu 24 stycznia o godz. 18:00 na Wydziale Fizyki UW (ul. Pasteura 5, sala 0.03) prof. Czesław Radzewicz wygłosi wykład z serii „Zapytaj fizyka” zatytułowany „Jak zbudować urządzenie o mocy 1000 razy większej niż wszystkie elektrownie na świecie – Nobel 2018”.
Wykłady „Zapytaj fizyka”, wygłaszane przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki, odbywają się mniej więcej raz na miesiąc na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji o wykładzie:
https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/wyklady/czeslaw-radzewicz/

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Justyna Markitoń Mecenasem Osób Niepełnosprawnych

22.01.2019 19:08

Podczas wtorkowej (22 stycznia) sesji Rady Miasta przyznany został honorowy tytuł Mecenasa Osób Niepełnosprawnych. Otrzymała go Justyna Markitoń, która kieruje Biurem Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego. Justyna Markitoń jest dziesiątą......

Źródło: www.24kurier.pl

Większa nienawiść po stronie zwolenników opozycji niż PiS

22.01.2019 16:06

Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót. W większym stopniu ich dehumanizują i mają do nich mniejsze zaufanie, przy czym sami są błędnie przekonani, że są bardziej dehumanizowani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: www.rp.pl

Rewolucja na UJK. Priorytetem zmiana organizacji badań

22.01.2019 15:08

Duże zmiany szykują się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Kielecka uczelnia stara się sprostać wymogom reformy szkolnictwa wyższego i poprawić jakość badań naukowych. Zupełnie zmienić ma się organizacja badań.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Analiza UW: Więcej negatywnych uczuć po stronie zwolenników opozycji

22.01.2019 12:32


Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec wyborców partii rządzącej, niż zwolennicy PiS wobec osób sympatyzujących z opozycją - wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Autoakupresura łagodzi objawy związane z leczeniem raka piersi

21.01.2019 14:22

Trzy lata temu zespół z Rogel Cancer Center Uniwersytetu Michigan doniósł, że akupresura pomaga zmniejszyć zmęczenie u pacjentek, które przeżyły raka piersi. W nowym studium Amerykanie oceniali wpływ tej metody na inne objawy towarzyszące zmęczeniu w tej grupie, a więc na przewlekły ból, depresję, lęk i problemy ze snem. Okazało się, że akupresura zmniejsza je skuteczniej od standardowej opieki.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Naukowcy potwierdzają: jazda motocyklem redukuje stres i ma pozytywny wpływ na organizm

21.01.2019 12:59


Nie jest to dla nas żadnym odkryciem Ameryki, że jazda motocyklem niesie za sobą same pozytywne emocje. Na pewno każdy aktywny motocyklista zauważył, że w trakcie jazdy spada stres, podnosi się skupienie, a organizm dostaje więcej adrenaliny i… po prostu uśmiechu. Całkiem niedawno Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA), za pomocą mobilnej technologii EEG (Elektroencefalografia),...

Źródło: motormania.com.pl

Błona wytworzona dzięki pomocy bakterii zabija bakterie z wody

21.01.2019 12:27

Z myślą o ludziach, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej, inżynierowie z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis stworzyli membranę, która oczyszcza wodę i zapobiega porastaniu bakteriami i innymi szkodliwymi organizmami (ang. biofouling). W błonie wykorzystano tlenek grafenu i bakteryjną nanocelulozę.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Białostocki sąd zajął się apelacjami ws. śmierci 13-miesięcznego chłopca

18.01.2019 11:17


Chodzi o sprawę pobytu 13-miesięcznego chłopca w UDSK
Chodzi o sprawę pobytu 13-miesięcznego chłopca w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku (UDSK) pod koniec 2012 r.. Sprawę nagłośnili wówczas...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami