Prointegra
Wiadomości z tagiem Władysław Kosiniak-Kamysz  RSS
Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego

18.11.2018 17:25


Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną rekomendację Zarządu Wojewódzkiego PSL. Informację tę potwierdził w Niedzielnej Loży Radiowej rzecznik PSL w regionie Marcin Oszańca. Wcześniej spekulowano, że w zarządzie zostanie Antoni Konopka, który obronił mandat.Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Rakoczy złożył jednocześnie oświadczenie, według którego po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych zrezygnuje z pracy w zarządzie województwa oraz kierowania wojewódzkimi strukturami PSL. W spotkaniu uczestniczył Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. O kandydaturze Rakoczego mówił w Niedzielnej Loży Radiowej Marcin Oszańca, rzecznik Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu. - Mamy nadzieję, że po pierwszej sesji on zostanie przegłosowany przez skład sejmiku - stwierdził. - Mieliśmy długie posiedzenie i jednogłośnie uznaliśmy, że Stanisław Rakoczy powinien reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe w zarządzie następnej kadencji. Przypomnijmy, że PSL zdobyło w wyborach 2 mandaty sejmikowe, czyli o 6 mniej niż w poprzedniej kadencji. Sam Rakoczy nie zebrał wystarczająco głosów, aby wejść do sejmiku.

PSL apeluje do premiera w sprawie kontroli NIK dot. nadzoru finansowego

15.11.2018 16:27

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego, by skierował do NIK wniosek o przeprowadzenie kontroli nadzoru finansowego. Jak dodał, Stronnictwo nie ufa, że sprawę dotyczącą byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego wyjaśni prokuratura. Apel Kosiniaka-Kamysza ma związek z wtorkowymi doniesieniami “Gazety Wyborczej”. Dziennik napisał, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, […]

Źródło: prasowki.org

PSL apeluje do premiera ws. kontroli NIK dotyczącej nadzoru finansowego

15.11.2018 14:45


Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego, by skierował do NIK wniosek o przeprowadzenie kontroli nadzoru finansowego. Jak dodał, Stronnictwo nie ufa, że sprawę dot. szefa KNF Marka Chrzanowskiego wyjaśni prokuratura.

Źródło: fakty.interia.pl

Działacze przycisnęli? Kosiniak-Kamysz, prezes PSL: Nie ma problemu, by wchodzić w koalicję z… PiS na poziomie powiatów

15.11.2018 11:51


Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie widzi problemu, by przedstawiciele jego partii wchodzili w koalicję z członkami PiS na poziomie powiatów. Gość radiowej Trójki przekonywał, by nie przenosić tam politycznych sporów z poziomu centralnego. Jego zdaniem nie można porównywać osób startujących z listy PiS-u na poziomie gminy z tymi z polityki ogólnokrajowej. „Jest różnica i zachowajmy […]

Źródło: wiadomosci.com

Kosiniak-Kamysz godzi się na koalicje z PiS w powiatach

15.11.2018 11:46

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że nie widzi problemu w tym, by przedstawiciele jego partii zawierali koalicji na poziomie powiatów z członkami Prawa i Sprawiedliwości.

Kosiniak-Kamysz: Nie ma problemu, by wchodzić w koalicję z PiS

15.11.2018 9:22


Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie widzi problemu, by przedstawiciele jego partii wchodzili w koalicję z członkami PiS na poziomie powiatów. Gość radiowej Trójki przekonywał, by nie przenosić tam politycznych sporów z poziomu centralnego.

Źródło: fakty.interia.pl

Kosiniak-Kamysz: Premier powinien wysłać kontrolę NIK do KNF

14.11.2018 9:46


Premier Mateusz Morawiecki powinien w ciągu 24 godzin wysłać kontrolę NIK do Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ocenił, że będzie to test wiarygodności dla premiera, czy naprawdę chce zbadać sprawę opisaną przez "GW".

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami