Hopaj
Wiadomości z tagiem Wybory parlamentarne  RSS
Premier Hiszpanii zdecydował o przedterminowych wyborach. "Musimy iść naprzód"

15.02.2019 11:58


​Przedterminowe wybory parlamentarne w Hiszpanii odbędą się 28 kwietnia - ogłosił premier tego kraju Pedro Sanchez. Powodem jest odrzucenie przez Kongres Deputowanych rządowego projektu budżetu.

Źródło: www.rmf24.pl

Przedterminowe wybory w Hiszpanii

15.02.2019 11:01


Przedterminowe wybory parlamentarne w Hiszpanii odbędą się 28 kwietnia – ogłosił w piątek premier tego kraju Pedro Sanchez. Powodem jest odrzucenie przez Kongres Deputowanych rządowego projektu budżetu.

Źródło: fakty.interia.pl

"FT": Wybory w Izraelu to polityczna walka życia Netanjahu

12.02.2019 12:15

W kwietniowych wyborach parlamentarnych czeka premiera Izraela Benjamina Netanjahu polityczna walka życia, w której może on eskalować konflikt na Bliskim Wschodzie - pisze we wtorkowym artykule redakcyjnym "Financial Times".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

"Financial Times": wybory w Izraelu to polityczna walka życia Netanjahu. "Stawka jest ogromna"

12.02.2019 10:27

W kwietniowych wyborach parlamentarnych czeka premiera Izraela Benjamina Netanjahu polityczna walka życia, w której może on eskalować konflikt na Bliskim Wschodzie - pisze we wtorkowym artykule redakcyjnym "Financial Times".

Jacek Sasin o ruchu Donalda Tuska. Ma teorię

11.02.2019 14:07

- Zbliżające się wybory parlamentarne i sondaże, które wciąż pokazują zdecydowaną przewagę PiS, wprowadzają ewidentną nerwowość po stronie...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sondaż: PiS na prowadzeniu, Wiosna na trzecim miejscu

09.02.2019 13:56


Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałby 39,7 proc. głosów wyborców – wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska (28,2 proc), a na trzecim Wiosna – nowa partia Roberta Biedronia (8,6 proc.).

Król Tajlandii uważa kandydaturę swojej siostry na premiera za "niewłaściwą"

08.02.2019 19:15


Maha Vajiralongkorn, król Tajlandii, uznał w piątek kandydaturę swojej starszej siostry na urząd premiera za "niewłaściwą" i niekonstytucyjną. Tą opinią praktycznie pogrzebał jej szanse w marcowych wyborach parlamentarnych jako kandydatki partii Thai Raksa Chart.

Źródło: fakty.interia.pl

Przypominamy ostatni wywiad z Janem Olszewskim w RMF FM

08.02.2019 16:10


Nie żyje Jan Olszewski. Były premier miał 89 lat. Kilka dni temu trafił do szpitala, po tym jak zasłabł w domu. Przypominamy ostatnią rozmowę z Janem Olszewskim w RMF FM - przeprowadzoną 4 czerwca 2016 roku, z okazji 27. rocznicy wyborów parlamentarnych przeprowadzonych po uzgodnieniach Okrągłego Stołu.

Źródło: www.rmf24.pl

Lubnauer: Zaczepki Roberta Biedronia

08.02.2019 12:21

W rozmowie z Michałem Kolanko szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer sceptycznie wypowiada się o szyldzie Koalicji Obywatelskiej, który miałby jednoczyć opozycję w wyborach parlamentarnych i europejskich. Odniosła się także do przeciągających się tygodniami negocjacji partii opozycyjnych na temat wielkiej koalicji. Podkreśliła, że im szybciej siły opozycyjne utworzą koalicję, tym mają większe szanse w wyborach. - Nie mam żadnych wątpliwości, że wcześniejsze stworzenie koalicji pomogłoby nam...

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami