Prointegra
Trójmiasto  RSS
Jar Wilanowski bez dojścia od strony Chełmu

#zrodlo
Zakończyło się zagospodarowywanie Jaru Wilanowskiego na granicy Chełmu i Ujeściska. Powstały tam nowe elementy sprzyjające rekreacji oraz tunel łączący obie jego części. Wielu mieszkańców Chełmu wciąż nie ma jak tam dojść, bowiem przeciąga się budowa osiedla domów szeregowych, która jest realizowana przez spółdzielnię.

Tagi: Tunele
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kampinoska na 68. miejscu wśród ulic do remontu

#zrodlo
Ulica Kampinoska w Gdańsku kojarzy się głównie z owianą złą sławą drogową prowizorką z płyt betonowych. Kierowcy nieustannie niszczą tam swoje samochody, a urzędnicy każą czekać na wolne środki w budżecie miasta - wspomniana droga jest na 68. miejscu wśród ulic przeznaczonych do przebudowy.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Gdańsk zagra w kolejnym serialu TVN-u

#zrodlo
Na początku listopada pisaliśmy o zwiększeniu dofinansowania dla filmu "Miłość jest wszystkim". Okazuje się, że miasto chce dalej promować się w ten sposób i właśnie negocjuje kolejną umowę z TVN na kwotę ponad 1,2 mln zł. Tym razem Gdańsk "zagra" w serialu telewizyjnym o roboczej nazwie "Motyw".

Źródło: www.trojmiasto.pl

Trwa walka z pękającymi murami bazyliki św. Mikołaja

#zrodlo
W bazylice św. Mikołaja w Gdańsku cały czas pracuje zespół konserwatorów i konstruktów w celu uratowania świątyni przed katastrofą budowlaną. Nie ustawiono jeszcze wsporczego rusztowania pod sklepieniem z obawy, iż zapadnie się pod nim posadzka. Obecnie trwa analiza powstałego właśnie sprawozdania z geodezyjnych pomiarów kontrolnych.

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Duże zmiany w kursowaniu pociągów dalekobieżnych

#zrodlo
Od 9 grudnia szykują się spore zmiany w ruchu pociągów dalekobieżnych w Trójmieście. PKP Intercity dołoży pociągi pendolino, ale też zabierze równie nowoczesny pociąg Flirt, którym można dotrzeć do Katowic.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pierwszy Marsz Równych w Gdyni


O godz. 15 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 70 przy al. Piłsudskiego rozpoczęła się kolorowa parada, w której udział bierze ok. 200 osób. W tym miejscu zgromadziło się również ok. 20-30 jej przeciwników. Obie strony rozdziela kordon policji. Marsz Równych przejdzie chodnikiem wzdłuż ul. Świętojańskiej na skwer Kościuszki i bulwar nadmorski.

Tagi: Policja
Źródło: www.trojmiasto.pl

Rusza autobus SOS dla potrzebujących

#zrodlo
W niedzielę wieczorem na ulice Gdańska wyruszy specjalny autobus niosący pomoc bezdomnym i potrzebującym. Będzie można się w nim ogrzać, zjeść ciepły posiłek lub skorzystać z pomocy medycznej.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Za sukcesem filmu "Niepodległość" stoją twórcy z Trójmiasta

#zrodlo
- Jeszcze nigdy wydarzenia z tamtych lat nie wydawały się tak na wyciągnięcie ręki, jak po tym filmie - to jedna z najczęstszych opinii po obejrzeniu "Niepodległości", złożonej z dokumentalnych, ale pokolorowanych ujęć pokazujących Polskę w latach 1914-1923. Za koloryzację nagrań odpowiadało trójmiejskie studio Grupa Smacznego.

Tagi: Filmy
Źródło: www.trojmiasto.pl

Śmiertelne potrącenie przy SKM Wrzeszcz

#zrodlo
W sobotę przed godz. 4 pojazd techniczny potrącił mężczyznę znajdującego się na torach na wysokości stacji we Wrzeszczu . W wyniku uderzenia 53-latek zmarł. Przez kilka godzin pociągi SKM kursowały z opóźnieniami.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Nowe atrakcje w ogrodzie botanicznym w Gdyni

#zrodlo
Szlak wśród korzeni drzew oraz szlak Alicji w zaczarowanym lesie, na trasie których powstały domki przypominające hobbitowe norki, to nowe jesienne atrakcje Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie .

Tagi: Jesień
Źródło: www.trojmiasto.pl

Wycinka drzew na początek budowy Parku Centralnego

#zrodlo
Od wycinki 37 drzew - głównie topoli - rozpoczęła się - symbolicznie zainaugurowana przed wyborami - budowa Parku Centralnego w Gdyni. Wielu mieszkańców nie kryje oburzenia tym faktem. Władze miasta twierdzą, że mają stosowne pozwolenia i dodają, że badania drzew wykazały, że wycinka jest konieczna, a ich brak zrekompensują nowe nasadzenia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Przed sąd za przemyt 80 kg narkotyków

#zrodlo
Narkotyki warte nawet około 3 mln zł próbował przemycić do Polski z Hiszpanii 53-latek z Gdyni. Straż graniczna zatrzymała go niemal rok temu. Teraz zakończono zaś śledztwo w tej sprawie i skierowano do sądu akt oskarżenia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Ponad 2,5 mln zł za projekt nowego przystanku i elektryfikacji PKM

#zrodlo
Biuro Projektów Komunikacyjnych z Poznania prawdopodobnie przygotuje projekt elektryfikacji linii PKM oraz budowy nowego przystanku Firoga . Dokumentacja techniczna, która będzie gotowa za rok, ma kosztować nieco ponad 2,5 mln zł. Natomiast sama realizacja powinna zakończyć się w 2023 roku.

Tagi: NATO
Źródło: biznes.trojmiasto.pl

Przebrany spiderman wystraszył uczniów


Mężczyzna w stroju Spidermana na przemian skakał przez płot i tarzał się po ziemi. Działo się to na terenie szkoły podstawowej przy ul. Łąkowej 61 na Długich Ogrodach. 35-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Głos trenera w tramwajach i autobusach zaprasza na mecz

#zrodlo
"Tym tramwajem dojedziesz do Ergo Areny. Dziś o godz. 18 gramy tam mecz. Zapraszam, Andrea Anastasi." Taki nietypowy komunikat można usłyszeć w gdańskiej komunikacji miejskiej.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Będzie fontanna przy pomniku Sobieskiego

#zrodlo
W przyszłym roku w centrum Gdańska powstanie nowa fontanna wokół pomnika króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym . Będzie się składała z dwóch niecek, w których woda będzie poruszana dyszami o niewielkiej mocy. Przewidziano także montaż nocnej iluminacji.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Droższe ciepło i bilety kolejowe?

#zrodlo
Poznaliśmy nowy cennik opłat za ciepło w firmie GPEC. Do tego dostawca energii elektrycznej na kolei zapowiada wzrost opłat. Sprawdzamy, czy czeka nas fala podwyżek.

Tagi: Energia, Wzrok
Źródło: www.trojmiasto.pl

Zniknął kolejny fragment muru stoczni

#zrodlo
W środę zburzony fragment muru, który okalał tereny dawnej Stoczni Gdańskiej. Ceglana konstrukcja stała jeszcze kilka dni temu pomiędzy ulicami ks. Popiełuszki i Robotniczą. Była jednym z ostatnich tego rodzaju reliktów w tej części miasta. Teren, na którym stał mur, jest zaplanowany do wpisania do rejestru zabytków.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Od chleba, przez sztukę, po mieszkania

#zrodlo
W miejscu wyburzonego niedawno budynku dawnej Fabryki Chleba przy ul. Wiosny Ludów nad Motławą , gdzie przez ostatnie lata działała pracownia artystyczna WL4, postanie nowe osiedle mieszkaniowe.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Wielka rozbudowa dróg i torów wokół portu w Gdańsku

#zrodlo
Za dwa lata do terminalu DCT ma prowadzić szeroka, dwujezdniowa droga, a do innych terminali zmodernizowane i rozbudowane tory kolejowe. Oficjalnie rozpoczęła się warta 176 mln zł budowa dróg i torów kolejowych na przedpolu portu na Stogach.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Dlaczego korki wróciły do centrum Gdańska?

#zrodlo
Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu nowej sygnalizacji świetlnej na Podwalu Przedmiejskim w korkach na Armii Krajowej utknęły setki kierowców. Po kilku dniach światła udało się wyregulować i korki zniknęły. Od początku tygodnia znów jednak nie sposób poruszać się - zwłaszcza po południu - po centrum Gdańska. Dlaczego?

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Rozbój z użyciem noża na przystanku

#zrodlo
Podeszli do 16-latka stojącego na przystanku tramwajowym, wyciągnęli nóż i zagrozili jego użyciem, jeżeli chłopak nie odda im telefonu. 34-latek i jego o cztery lata starszy kolega trafili już do policyjnego aresztu.

Tagi: Areszty
Źródło: www.trojmiasto.pl

Pomogła ocalić oszczędności seniorki

#zrodlo
Czujność pracownicy jednego z banków w Gdańsku sprawiła, że 67-letnia kobieta nie straciła 30 tys. zł. Pracownica placówki zorientowała się, że seniorka wykonuje polecenia oszustów i powiadomiła o sprawie policję.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Co z budową kładki Św. Ducha?

#zrodlo
Prace przy budowie obrotowej kładki przez Motławę na Wyspę Spichrzów miały być wznowione po wakacjach. Robotników ani sprzętu budowlanego nie widać, ale inwestor zapewnia, że konstrukcja kładki powstaje w hali. Budowlańcy mają pojawić się na Motławie w przyszłym tygodniu.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Ukradł telefon pod okiem kamery monitoringu

#zrodlo
Niemal na gorącym uczynku zatrzymano złodzieja, który ukradł w nocy telefon mężczyźnie na przystanku przy Infoboksie . Wpadł dzięki czujności operatora monitoringu.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Ładowarki USB od Trojmiasto.pl

#zrodlo
W zmodernizowanych wagonach SKM zostanie zamontowanych ponad 100 ładowarek USB, których zakup sfinansował Portal Trojmiasto.pl. Pierwsze składy ruszyły już na tory, a do wiosny 2019 każdy z odświeżonych pojazdów otrzyma po cztery dwugniazdowe urządzenia, które znajdziecie w środkowych wagonach. Ładowarki ufundowała nasza redakcja z okazji jubileuszu 20-lecia Trojmiasto.pl. Dzięki dobrej współpracy z SKM udało się je zamontować podczas cyklicznego przeglądu składów.

Tagi: Wiosna
Źródło: www.trojmiasto.pl

Wyrzucała śmieci w lesie, dostała mandat

#zrodlo
Kobieta, która wysypywała śmieci obok lasu przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni przyznała się do winy, ale dopiero wtedy, gdy strażnicy miejscy pokazali jej zdjęciowy dowód.

Tagi: Śmieci
Źródło: www.trojmiasto.pl

Dziś Polska-Czechy. Jak dojechać i wrócić

#zrodlo
Reprezentacji Polski zmierzy się o godz. 18 z Czechami w towarzyskim meczu na stadionie Energa Gdańsk w Letnicy. Bilety wciąż są dostępne, kosztują od 20 zł. Na stadionie będzie ponad 30 tys. kibiców. Podpowiadamy, jak najlepiej dojechać na mecz, by uniknąć stania w korkach.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Forum Gdańsk wprowadza abonamenty za parkowanie

#zrodlo
Od 1 grudnia Forum Gdańsk chce na swoim parkingu wprowadzić abonamenty na parkowanie. Oferta jest skierowana w pierwszej kolejności do najemców i pracowników centrum, ale część spośród ok. 200 miejsc ma trafić na "wolny rynek" i zostać wynajęta sąsiadom, a więc głównie urzędnikom oraz mieszkańcom Biskupiej Górki. Jedno miejsce ma kosztować 300 zł miesięcznie.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Zmarł były komendant PSP w Gdańsku

#zrodlo
W wieku 52 lat zmarł Wojciech Prusak, były komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, który brał udział w akcjach gaszenia pożaru w hali Stoczni Gdańskiej czy zbiornika w Lotosie.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami