Wiocha
Trójmiasto  RSS
O. L. Wiśniewski: trzeba skończyć z pogardą

#zrodlo
- Trzeba skończyć z nienawiścią! Trzeba skończyć z nienawistnym językiem! Trzeba skończyć z pogardą! Trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych! - mówił ojciec Ludwik Wiśniewski na zakończenie mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Za swoją przemowę otrzymał minutowe oklaski.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza

#zrodlo
W Bazylice Mariackiej zakończyła się msza pogrzebowa tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Prezydenta Gdańska pożegnała rodzina, przyjaciele i mieszkańcy, w liturgii udział wzięli również najwyższe władze państwowe i samorządowe.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Jerzy Owsiak wraca do WOŚP


Jerzy Owsiak po wyjściu z mszy pogrzebowej w Bazylice Mariackiej nagrał film, w którym zwrócił się do tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. - Po tym co usłyszałem na mszy, po tym ogromnym wsparciu od milionów ludzi i słowach twojej żony, byśmy grali do końca świata i jeden dzień dłużej, postanowiłem wrócić do WOŚP. Bierzemy się do roboty Paweł! - powiedział Jerzy Owsiak.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Komunikacja miejska zdała trudny test

#zrodlo
Przejazdy bezpłatną komunikacją miejską w Gdańsku podczas pogrzebu Pawła Adamowicza odbywały się bez większych problemów i utrudnień. Mieszkańcy posłuchali władz i zostawili samochody pod domem, a na pogrzeb wybrali się pojazdami Gdańskich Autobusów i Tramwajów i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Mieszkańcy Gdańska: Czujemy pustkę

#zrodlo
Tysiące osób na ulicach Gdańska żegnało prezydenta Pawła Adamowicza. Mimo że uroczystości pogrzebowe w bazylice Mariackiej zakończyły się, wiele osób zamierza przyjść do świątyni, by oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi.

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Mieszkańcy Gdyni i Sopotu pożegnali Pawła Adamowicza

#zrodlo
Dzięki zamontowanemu w znajdującym się obok kolegiaty kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski telebimowi relację z pogrzebu mogli śledzić także mieszkańcy Gdyni. W Sopocie mieszkańcy gromadzili się na pl. Przyjaciół Sopotu i na granicy Gdańska i Sopotu w Ergo Arenie.

Tagi: Gdańsk, Legia
Źródło: www.trojmiasto.pl

Tu spoczęły prochy Pawła Adamowicza

#zrodlo
Bazylika Mariacka , największy ceglany kościół w Europie, zwana też koroną królów, stała się miejscem pochówku tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Urna z jego prochami została umieszczona w kaplicy św. Marcina.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Abp. Głódź: Ta śmierć to dzwon na trwogę

#zrodlo
- Dla wielu to, co się wydarzyło w niedzielny wieczór na Węglowym Targu, zostało odebrane jako potężny, gwałtowny, niemilknący dzwon na trwogę. Wezwanie do rachunku sumienia. Do koniecznej przemiany stylu naszego życia, stylu politycznego, wspólnotowego, społecznego, medialnego także - mówił w homilii podczas mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza metropolita gdański, abp. Sławoj Leszek Głódź. Podkreślał też, że "śmierć nie oddziela nas wzajem od siebie, pozostajemy nadal w głębokiej jedności i łączności z tym, którego żegnamy na drogę wieczności".

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza


Punktualnie o godz. 12 w Bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. W liturgii udział wezmą najwyższe władze państwowe i samorządowe. Władze miasta szacują, że w ostatnim pożegnaniu prezydenta Gdańska udział weźmie 100 tys. osób.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

W samo południe Gdańsk pożegna swojego prezydenta

#zrodlo
W sobotnie południe w Gdańsku zawyją syreny alarmowe, a w bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa tragicznie zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Miasto spodziewa się, że w ostatnim pożegnaniu prezydenta weźmie udział ponad 100 tys. osób.

Źródło: www.trojmiasto.pl

W Bazylice Mariackiej odprawiono mszę w intencji Pawła Adamowicza

#zrodlo
W Bazylice Mariackiej zakończyła się msza św. w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. Wcześniej kondukt żałobny przeszedł ulicami Starego i Głównego Miasta. Bazylika będzie otwarta do północy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotnie południe.

Tagi: MSZ, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Trwa msza żałobna w Bazylice Mariackiej


Kondukt żałobny z trumną z ciałem Pawła Adamowicza dotarł do bazyliki Mariackiej. W świątyni trwa pożegnalna msza święta. Bazylika będzie otwarta do północy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotnie południe.

Tagi: MSZ, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kondukt żałobny ruszył z ECS do Bazyliki Mariackiej

#zrodlo
Kondukt żałobny z trumną z ciałem Pawła Adamowicza wyruszył z Europejskiego Centrum Solidarności i ulicami Starego oraz Głównego Miasta zmierza do bazyliki Mariackiej. W świątyni odprawiona zostanie pożegnalna msza święta. Bazylika będzie otwarta do północy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotnie południe.

Źródło: www.trojmiasto.pl

400 dodatkowych kursów tramwajów i autobusów w sobotę

#zrodlo
400 kursów tramwajowych i autobusowych więcej, niż w zwyczajną sobotę, do tego w gotowości dodatkowo 75 autobusów i 20 tramwajów rezerwowych - tak będzie wyglądać jutrzejszy dzień w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Dziś i jutro korzystanie z autobusów i tramwajów jest bezpłatne.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Harcerze uszyli 40-metrową flagę Gdańska

#zrodlo
Ma ponad 40 m kw. powierzchni, a do jej uszycia zużyto m.in. 1,5 km nici. Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w hołdzie zmarłemu prezydentowi uszyli jedną z największych flag Gdańska.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Sędzia z Gdyni prosi o oficjalną ochronę


Sędzia z Sądu Rejonowego w Gdyni złożył wniosek o ochronę po ostatniej okładce tygodnika "Sieci", w którym sędziowie przedstawieni zostali jako kasta wspierająca jedną stronę politycznego sporu. Na okładce osoby w sędziowskich togach strzelały z karabinów.

Tagi: Gdynia
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kolizje w Osowej sparaliżowały obwodnicę

#zrodlo
Po godz. 9 doszło na obwodnicy do dwóch kolizji. Obie miały miejsce na wysokości Osowej , jedna w kierunku Gdyni, druga w stronę A1. Gdy ok. godz. 13 służbom udało się przywrócić ruch, doszło do kolejnego zdarzenia, przed Osową, w kierunku A1.

Tagi: Gdynia
Źródło: www.trojmiasto.pl

Pościg za 20-latkiem bez prawa jazdy

#zrodlo
Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania samochodu prowadzonego przez 20-latka z Gdańska. Mężczyzna przez dwa kilometry uciekał autem, a później porzucił pojazd i próbował dalej uciekać pieszo. Zatrzymano go. Okazało się, że nie posiadał prawa jazdy.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Godzinna kolejka przed ECS-em

#zrodlo
Trumna z ciałem Pawła Adamowicza wystawiona jest w Europejskim Centrum Solidarności . W piątek przed południem w kolejce do ostatniego pożegnania prezydenta trzeba było stać nieco ponad godzinę. ECS będzie otwarty do godz. 16, o godzinę krócej, niż wcześniej zapowiadano.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Tak powstaje trasa tramwajowa na Stogach

#zrodlo
Na Stogach budowlańcy korzystają ze stosunkowo łagodnej zimy i nie odstępują od budowy 3,7-kilometrowej trasy tramwajowej. Warta 110 mln zł inwestycja ma być gotowa w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Kolejne zmiany w ruchu na Grabówku


Strefa Tempo 30 na ul. Kapitańskiej do ul. bp. Okoniewskiego , montaż progów na Beniowskiego przed skrzyżowaniem z Kapitańską i zakaz postoju powyżej 10 minut na Kapitańskiej od szkoły społecznej do posesji nr 24 to najważniejsze zmiany zaplanowane na Grabówku przez gdyński Zarząd Dróg i Zieleni.

Tagi: Szkoły
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kondukt żałobny przejdzie dziś ulicami Gdańska

#zrodlo
W piątek o godz. 17 trumna z ciałem Pawła Adamowicza zostanie przeniesiona z Europejskiego Centrum Solidarności do bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Kondukt żałobny będzie poruszał się ulicami: Doki, Łagiewniki, Stolarską, Igielnicką, Podwalem Staromiejskim, Pańską, Węglarską, Piwną. Po dotarciu do kościoła odbędzie się msza, a świątynia będzie otwarta do północy.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pożegnanie prezydenta na Ołowiance

#zrodlo
Odpaleniem rac i podniesieniem kładki przy dźwiękach Sound of Silence zakończyło się na Ołowiance spotkanie przedstawicieli kibiców, a także stowarzyszeń i fundacji współpracujących z prezydentem Pawłem Adamowiczem.

Tagi: Kibice
Źródło: www.trojmiasto.pl

Tłumy żegnają Pawła Adamowicza w ECS i na Ołowiance

#zrodlo
Trumna z ciałem Pawła Adamowicza stanęła w czwartek o godz. 17 w budynku Europejskiego Centrum Solidarności . Pozostanie tu przez 24 godziny. W tym czasie mieszkańcy Gdańska będą mogli pożegnać się ze swoim prezydentem. O godz. 20 rozpoczęło się też na Ołowiance spotkanie gdańskich instytucji, które współpracowały z prezydentem.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Tłumy żegnają Pawła Adamowicza w ECS

#zrodlo
Trumna z ciałem Pawła Adamowicza stanęła w czwartek o godz. 17 w budynku Europejskiego Centrum Solidarności . Pozostanie tu przez 24 godziny. W tym czasie mieszkańcy Gdańska będą mogli pożegnać się ze swoim prezydentem.

Źródło: www.trojmiasto.pl

W piątek i sobotę darmowa komunikacja w Gdańsku

#zrodlo
W sobotę w bazylice Mariackiej odbędzie się pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza. Decyzją władz miasta w piątek i w sobotę komunikacja miejska w Gdańsku będzie darmowa. W sobotę w godz. 10-18 bez biletu będzie można skorzystać także z pociągów SKM i Przewozów Regionalnych (na terenie Gdańska).

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Czwartkowe uroczystości żałobne: Dwór Artusa, ECS przez całą noc


W sobotę Paweł Adamowicz zostanie pochowany w bazylice Mariackiej, jednak uroczystości pogrzebowe rozpoczynają się już dzisiaj. Mieszkańcy od godz. 17 będą mogli pożegnać prezydenta w Europejskim Centrum Solidarności. Centrum będzie otwarte całą dobę, do godz. 17 w piątek.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Flagi Gdańska rozchodzą się w ekspresowym tempie

#zrodlo
W czwartek od samego rana na Długim Targu utworzyła się kilkusetmetrowa kolejka po flagi Gdańska. Na pierwszy "rzut" przewidziano 500 szt. Około godz. 14 do Punktu Informacji Turystycznej przyjedzie kolejna dostawa.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Praga odwdzięczy się Adamowiczowi za Havla


Paweł Adamowicz zostanie niebawem patronem jednej z ulic w stolicy Czech - Pradze. Prażanie chcą w ten sposób odwdzięczyć się za poparcie prezydenta Gdańska dla szybkiego nazwania miejskiej alei imieniem Vaclava Havla, raptem pięć dni po śmierci prezydenta Czech.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Remont fragmentu al. Hallera za rok

#zrodlo
Latem na biurka urzędników trafi projekt modernizacji al. Hallera na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki w kierunku Brzeźna. Remont nie ruszy jednak w tym roku, tylko na początku przyszłego.

Źródło: www.trojmiasto.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami