Wiocha
Warszawa  RSS
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Apel policjantów

#zrodlo
Dzisiaj Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Z tej okazji policjanci apelują do kierujących i pieszych o odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie na drodze. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także o obowiązujących przepisach.

Tagi: Policja
Źródło: warszawa.onet.pl

Koalicja Obywatelska i PSL porozumiały się ws. wspólnych rządów w sejmiku mazowieckim. Jutro podpisanie umowy

#zrodlo
Koalicja Obywatelska i PSL podpiszą jutro umowę koalicyjną w sejmiku mazowieckim - poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska. Szef mazowieckiego PO Andrzej Halicki potwierdził, że porozumienie zostanie podpisane.

Źródło: warszawa.onet.pl

Pniewy: Śmiertelny wypadek na DK 50. Nie żyje jedna osoba

#zrodlo
Do wypadku doszło dziś przed południem w Pniewach koło Grójca (woj. mazowieckie). W wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć, druga w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

Źródło: warszawa.onet.pl

Przesunięto start rakiety, która miała wynieść polskiego satelitę PW-Sat2

#zrodlo
Firma SpaceX przesunęła start rakiety Falcon 9, która miała wynieść w kosmos m.in satelitę PW-Sat2, skonstruowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej - poinformowali dziś twórcy satelity. Rakieta miała wystartować jutro ok. g.19.30 polskiego czasu. Nowego terminu jeszcze nie wyznaczono.

Źródło: warszawa.onet.pl

Będzie zimno. Do Polski nadciąga arktyczne powietrze

#zrodlo
Wygląda na to, że ciepła jesień definitywnie dobiegła końca. Temperatura spada, a synoptycy ostrzegają przed kolejnymi ochłodzeniami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może dziś wydać ostrzeżenia dla kilku województw.

Tagi: Jesień
Źródło: warszawa.onet.pl

Smog w Polsce - 18 listopada

#zrodlo
Smog nad Polską. Dziś jakość powietrza w większości kraju jest zła. Zanieczyszczonym powietrzem oddychamy dziś w większości dużych miast Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, miastach aglomeracji śląskiej, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Poznaniu i Rzeszowie. Dobrym powietrzem oddychają mieszkańcy Trójmiasta.

Źródło: warszawa.onet.pl

Debata "Sto lat z tysiąclecia" na Zamku Królewskim w Warszawie. Prezydent: ten jubileusz nie może być wyłącznie czczeniem przodków

#zrodlo
Obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości nie mogą być wyłącznie czczeniem naszych przodków, ale również inspiracją dla współczesnych Polaków – podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników debaty "Sto lat z tysiąclecia", która odbyła się dziś na Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: warszawa.onet.pl

Rekordowa kwota na inwestycje w Radomiu. Jest projekt budżetu

#zrodlo
244 miliony złotych chce przeznaczyć w 2019 roku Radom na inwestycje. To o blisko 94 mln więcej niż w ubiegłym roku. Projektem budżetu zajmie się teraz rada miejska.

Źródło: warszawa.onet.pl

Top 10 wydarzeń i atrakcji w stolicy

#zrodlo
Koncerty, konkursy i wiele otwartych eventów, w których udział będzie mógł wziąć każdy. Warszawa jak co weekend otwiera przed mieszkańcami i turystami wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Zobacz przegląd 10 najciekawszych wydarzeń w stolicy.

Źródło: warszawa.onet.pl

WOŚP wspomogła rozwój profilaktyki nowotworowej

#zrodlo
To przyczyni się do wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Fundacja WOŚP zdecydowała o przekazaniu 20 mln zł na rozwój profilaktyki nowotworowej. Będzie to możliwe dzięki udanym negocjacjom podczas ostatnich zakupów sprzętu medycznego.

Tagi: Raków, WOŚP
Źródło: warszawa.onet.pl

Niedziela handlowa - czy 18 listopada będą otwarte sklepy?

#zrodlo
Czy w niedzielę 18 listopada obowiązuje zakaz handlu? Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu zakupy można robić jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Sprawdź, ile niedziel handlowych czeka kupujących jeszcze do końca roku.

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: warszawa.onet.pl

Jarosław Sellin o nowej roli Pałacu Saskiego

#zrodlo
Pałac Saski ma być budynkiem, który będzie służyć celom publicznym. Trzeba będzie odbudować także kamienice przy ul. Królewskiej i pod nimi ulokować parkingi podziemne - powiedział dziś wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: kolejni poszukiwani za odpalanie rac na marszu

#zrodlo
Wizerunki kolejnych poszukiwanych osób upubliczniła stołeczna policja. To mężczyźni, którzy odpalali race podczas warszawskich marszów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym momencie mundurowi poszukują ponad 20 osób podejrzewanych o te wykroczenia z 11 listopada.

Źródło: warszawa.onet.pl

Zieliński komentuje zarzuty suwalskich policjantów. "Wyssane z palca historie"

#zrodlo
- To odwet za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup i osób - twierdzi Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, komentując zarzuty suwalskich policjantów pod jego adresem. W liście do jednej z posłanek mundurowi napisali m.in., że są zmuszani do pilnowania jego domu, uczestniczenia w jego wizytach i "udawania" funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Joachim Brudziński, szef Zielińskiego, polecił pilne wyjaśnienie sprawy.

Źródło: warszawa.onet.pl

Rozbita grupa wywożąca leki za granicę. Śledztwo prokuratury

#zrodlo
Kierownicy aptek, osoby zarządzające aptekami i hurtowniami farmaceutycznymi są wśród 11 zatrzymanych osób w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczącej wywożenia leków z Polski - dowiedziała się dziś PAP. Przeszukano ponad 100 miejsc w kraju.

Źródło: warszawa.onet.pl

2,5 mln Polaków ma 46 mld zaległości

#zrodlo
45,7 mld zł zaległości ma ponad 2,5 mln Polaków wpisanych do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wskazują, że od połowy 2017 r. do połowy 2018 r. upadłość konsumencką ogłosiło w Polsce blisko 6 tys. osób.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: "Pisanie ikon – sposób praski. Moja Praska Madonna" - warsztaty z Natalią Żychską


W sobotę 17 listopada w Warszawie odbędą się warsztaty z pisania ikon, które poprowadzi artystka Natalia Żychska. Start o godz. 14 w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

Były wicedziekan radców w areszcie

#zrodlo
Ireneusz D. wczoraj został odwołany z funkcji wiceszefa stołecznej okręgowej izby radców prawnych. Jest podejrzany w śledztwie nie związanym z działalnością korporacji - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: warszawa.onet.pl

Owsiak do Krystyny Pawłowicz: to już jest lżenie Polaków

#zrodlo
- Strona sugerująca wysłanie mnie w kosmos obraża moją godność, poniewiera mnie, a pan Owsiak, organizując inspirowane nią konkursy, trwale niszczy mój wizerunek, na który ciężko pracowałam – mówiła dziś w sądzie Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, w trakcie wytoczonego przez nią procesu przeciwko szefowi WOŚP. - Ogłosiłem ten konkurs, bo słowa pani Pawłowicz na temat prof. Bartoszewskiego i inne jej wypowiedzi są tak kosmiczne, że nie mieszczą się w głowie – ripostował Owsiak.

Źródło: warszawa.onet.pl

Wypadek na drodze krajowej nr 10. Nie żyje kierowca


Na drodze krajowej nr 10 na odcinku Sierpc - Drobin zderzyła się osobówka z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku kierowca auta osobowego zginął na miejscu - informuje KPP w Sierpcu.

Źródło: warszawa.onet.pl

Diler gwiazd chciał opuścić areszt za 50 tysięcy złotych kaucji


Sąd odrzucił wniosek Cezarego P. o zwolnienie z aresztu za 50 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Wniosek w tej sprawie złożył dziś podczas rozprawy obrońca "dilera gwiazd".

Tagi: Areszty
Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: Przerwy w dostawie wody. Gdzie czekają nas utrudnienia?

#zrodlo
Od wczoraj do soboty trwają prace modernizacyjne w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Mieszkańcy 11 dzielnic muszą się liczyć z utrudnieniami. Gdzie i kiedy można spodziewać się kolejnych przerw w dostawie wody?

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

Szlachetna Paczka. Otwarcie bazy rodzin, które chcą otrzymać wsparcie

#zrodlo
Pojutrze nastąpi otwarcie bazy rodzin, które w tym roku wesprze Szlachetna Paczka. Z tej okazji w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się symboliczne marsze wolontariuszy i przyjaciół akcji.

Źródło: warszawa.onet.pl

Prezydenci miast w zagranicznych delegacjach. Jeden wylatał 150 tys. zł, inny nie wydał nic


Ile pieniędzy wydali prezydenci największych polskich miast na zagraniczne delegacje w 2017 roku? Wśród nich znajdują się tacy, którzy na podróże przeznaczyli znaczne środki, ale też tacy, którzy podróżowania unikali. Jeden z nich okazał się w tej kwestii bardzo oszczędny - na delegacje nie wydał ani złotówki. Dane na temat wydatków prezydentów opublikował portal Gazeta.pl.

Tagi: Podróże
Źródło: warszawa.onet.pl

Rafał Trzaskowski: Na monolicie PiS pojawiły się rysy. Oto dowód

#zrodlo
Ogłaszana przez Prawo i Sprawiedliwość naprawa państwa okazała się fikcją (...). Na monolicie PiS pojawiły się rysy, czego dowodem były wybory samorządowe - powiedział dziś Rafał Trzaskowski w TVN 24.

Źródło: warszawa.onet.pl

Suwalski folwark ministra Zielińskiego. "Zrobił z policjantów parobków"


Przez całą dobę pilnujemy posesji ministra Jarosława Zielińskiego, musimy uczestniczyć w jego wizytach, a czasem przebierać się w garnitury i "udawać" funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa (dawny BOR) – wyliczają policjanci z Suwałk. - Dziś cięcie konfetti to drobiazg w porównaniu z tym, co się teraz dzieje – mówi Onetowi Bożena Kamińska, posłanka PO, którą mundurowi poprosili o interwencję. - Wszystkie działania realizowane przez policję są oparte o przepisy prawa – odpiera zarzuty Komenda Główna Policji.

Źródło: warszawa.onet.pl

Ostrołęka: wstrzymanie przyjęć do szpitala przełożone

#zrodlo
Do poniedziałku 19 listopada została przesunięta decyzja o wstrzymaniu przyjęć do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Wcześniej poinformowano, że pacjenci na planowe zabiegi na oddziałach neurologii, chorób wewnętrznych, zakaźnym i kardiologii nie będą przyjmowani od jutra.

Tagi: Szpitale
Źródło: warszawa.onet.pl

Londyn: żydowscy przedsiębiorcy przekażą taksówki dla "cichych bohaterów" z Polski


Żydowscy przedsiębiorcy z Londynu przekażą dwie taksówki do Polski. Pojazdy mają służyć w Warszawie Polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata - "cichym bohaterom".

Źródło: warszawa.onet.pl

Bertold Kitel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zwycięzcami Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

#zrodlo
Dziennikarze TVN24 Bertold Kitel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali laureatami Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Zwycięzcy poza statuetką otrzymali także 50 tys. zł ufundowane przez Mennicę Polską.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: na ul. Puławskiej zmieni się limit prędkości

#zrodlo
Na odcinku ul. Puławskiej od skrzyżowania z ul. Poleczki i Pileckiego w kierunku Piaseczna limit prędkości zostanie podniesiony do 60 km/h. Nowa organizacja ruchu rozpocznie się po zakończeniu toczących się tam prac drogowych, czyli według prognoz ZDM pod koniec tego roku.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami