f4up
Wiadomości dnia  RSS
W szwajcarskim kantonie Sankt Gallen będzie obowiązywał zakaz zakrywania twarzy

#zrodlo
Sankt Gallen jest drugim kantonem szwajcarskim - po Ticino - wprowadzającym zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Mieszkańcy Sankt Gallen poparli ten "zakaz burki", jak to potocznie nazywają, w niedzielnym referendum większością 66,65 proc. głosów.

Źródło: www.deon.pl

Szef MSZ Niemiec: USA przestały konsultować się z sojusznikami

#zrodlo
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w opublikowanym w niedzielę wywiadzie zarzucił USA, że w niektórych ważnych sprawach polityki międzynarodowej przestały konsultować swoje decyzje z sojusznikami. "To zmienia (charakter) współpracy" - dodał.

Źródło: www.deon.pl

"Times": doradcy May rozważają przedterminowe wybory

#zrodlo
Doradcy premier Wielkiej Brytanii Theresy May rozpoczęli planowanie pod kątem przedterminowych wyborów parlamentarnych po tym, jak w czwartek unijni przywódcy odrzucili plan Londynu ws. Brexitu - ujawnił w niedzielę dziennik "The Times".

Źródło: www.deon.pl

Kilkaset osób na obchodach 75. rocznicy likwidacji wileńskiego getta

#zrodlo
Kilkaset osób wzięło w niedzielę udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy likwidacji wileńskiego getta. Wieniec przy pomniku ofiar Holokaustu w Ponarach, miejscu masowych mordów w czasie wojny, złożyła również 40-osobowa delegacja z Polski, ze Stowarzyszenia Rodzina Ponarska.

Tagi: Holokaust
Źródło: www.deon.pl

Resort obrony Rosji ponownie wini Izrael za zestrzelenie rosyjskiego Ił-20

#zrodlo
Ministerstwo obrony w Moskwie w niedzielę ponownie obarczyło Izrael winą za zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego Ił-20 u wybrzeży Syrii. Według resortu wina "w pełni" spoczywa na siłach powietrznych Izraela oraz osobach decyzyjnych.

Źródło: www.deon.pl

Szefowa kanadyjskiej dyplomacji zapowiada powołanie ambasadora ds. kobiet

#zrodlo
Kanada utworzy stanowisko ambasadora ds. kobiet, pokoju i bezpieczeństwa - ogłosiła szefowa dyplomacji tego kraju Chrystia Freeland. Wśród rezultatów zakończonego w sobotę spotkania kobiet ministrów spraw zagranicznych w Montrealu są m.in. rekomendacje na zbliżającą się sesję ZO ONZ.

Źródło: www.deon.pl

USA: "Pokolenie Z " zaczyna wchodzić w dojrzałe życie

#zrodlo
Amerykańscy demografowie i socjolodzy zwracają uwagę na kolejną zmianę pokoleniową: urodzeni po roku 1997 przedstawiciele "pokolenia Z" zaczynają wchodzić w dojrzałe życie. Są oni bardziej konserwatywni i pragmatyczni od tzw. millenialsów - oceniają eksperci.

Tagi: Ameryka
Źródło: www.deon.pl

Petro Poroszenko: Niemcy, nie wpadajcie w pułapkę rosyjskiego gazu

#zrodlo
Nord Stream 2 nie ma ekonomicznego uzasadnienia; ma osłabić Ukrainę i stworzyć narzędzie nacisku na kraje Europy Zachodniej - ocenił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, apelując do Niemiec, by nie wpadały w pułapkę zależności od rosyjskiego gazu.

Źródło: www.deon.pl

IS przyznało się do zamachu na paradzie wojskowej w Ahwazie

#zrodlo
Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) przyznała się za pośrednictwem swojej agencji prasowej Amak do przeprowadzenia zamachu podczas parady wojskowej w mieście Ahwaz na południowym zachodzie Iranu, nie przedstawiła jednak na to żadnych dowodów.

Źródło: www.deon.pl

Tanzania: żywy człowiek znaleziony we wraku promu dwie doby po katastrofie

#zrodlo
Żywy mężczyzna został odnaleziony w sobotę we wraku promu pasażerskiego, który w czwartek wywrócił się do góry dnem na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii - poinformowały władze.

Źródło: www.deon.pl

Morawiecki: warto dać szansę młodym, bardzo dynamicznym i wiarygodnym ludziom z wizją


Nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało; warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).

Źródło: www.deon.pl

Wielka Brytania: May zaostrza retorykę wobec UE; deklaruje zachowanie praw obywateli UE

#zrodlo
Brytyjska premier Theresa May zaostrzyła w piątek retorykę wobec UE, zapewniając, że "nie odwróci wyniku referendum" i "nie pozwoli na rozłam kraju" w toku negocjacji ws. Brexitu. Złożyła zobowiązanie do zachowania praw 3,3 mln obywateli UE w swym kraju.

Źródło: www.deon.pl

Tysiące Filipińczyków protestuje przeciwko dyktaturze prezydenta Rodrigo Duterte


Tysiące Filipińczyków uczestniczyły w piątek w demonstracjach przeciwko dyktaturze prezydenta Rodrigo Duterte. Demonstranci porównywali go do byłego dyktatora Filipin, prezydenta Ferdinanda Marcosa, który dokładnie 46 lat temu wprowadził w kraju stan wojenny.

Źródło: www.deon.pl

USA: Trump opóźnia odtajnienie dokumentów ze śledztwa ws. Russiagate

#zrodlo
Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że opóźnia odtajnienie wszelkich dodatkowych informacji związanych ze śledztwem ws. ingerencji Rosji w wybory prezydenckie. Wśród dokumentów, które chce ujawnić prezydent, są też SMS-y śledczych i byłych szefów FBI.

Źródło: www.deon.pl

Rzecznik Kremla: sankcje USA to krok nieprzyjazny i nieprzewidywalny.

#zrodlo
Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.

Źródło: www.deon.pl

Opolskie: Głuchołazy pierwszym w świecie Miastem Orderu Uśmiechu

#zrodlo
Głuchołazy uzyskały w piątek tytuł Miasta Orderu Uśmiechu. Właśnie w tym mieście pół wieku temu powstał projekt orderu przyznawanego wybitnym osobom przez dzieci całego świata. Wśród nich jest dwoje świętych: matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II.

Źródło: www.deon.pl

Grecja: migranci przewożeni z przeludnionych obozów na wyspach


Grecki rząd rozpoczął przewożenie na kontynent setek migrantów przebywających w przeludnionych obozach na wyspach - pisze w piątek AFP. Dotychczas do Grecji kontynentalnej trafiło ok. 450 osób; do końca przyszłego tygodnia przewiezionych ma być 2 tys. migrantów.

Źródło: www.deon.pl

Chiny: władze chcą zakazać zagranicznych programów informacyjnych. Projekt zawiera szereg obostrzeń

#zrodlo
Całkowity zakaz nadawania w Chinach zagranicznych programów informacyjnych poruszających tematy bieżące znalazł się w projekcie nowych regulacji, opublikowanym przez główny urząd ds. radia i telewizji - podały w piątek chińskie media.

Tagi: Chiny
Źródło: www.deon.pl

Prezydent o ataku na synagogę: jest to akt barbarzyństwa, który musimy potępić

#zrodlo
Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku, kiedy ktoś rzucił kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy Jom Kipur - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Źródło: www.deon.pl

Prof. Gersdorf przedstawiła premierowi "warunki brzegowe": sędziowie powrócą, pozostanę I Prezes SN


Przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu warunki brzegowe zakończenia sporu wokół Sądu Najwyższego, to powrót sędziów zwolnionych ze względu na wiek, pozostanie na stanowisku I Prezesa SN i przywrócenie konstytucyjnego charakteru KRS - powiedziała sędzia prof. Małgorzata Gersdorf.

Źródło: www.deon.pl

Szef MSZ Ukrainy: nie pozwolimy Węgrom na rozdawanie paszportów naszym obywatelom

#zrodlo
Władze Ukrainy nie pozwolą Węgrom na rozdawanie obywatelstwa przedstawicielom ich mniejszości w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy - oświadczył w piątek ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin.

Źródło: www.deon.pl

Tanzania: już co najmniej 86 ofiar śmiertelnych zatonięcia promu. To może być największa tragedia od lat

#zrodlo
Liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego zatonięcia promu pasażerskiego na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii wzrosła do co najmniej 86 - poinformowała w piątek tanzańska gazeta "Daily Citizen". Wcześniej mówiono o co najmniej 44 ofiarach.

Źródło: www.deon.pl

W tym afrykańskim kraju zaczyna się "proces korupcyjny stulecia". Zdefraudowano 50 mld dolarów


Przed Sądem Najwyższym Angoli, kraju obfitującego w ropę naftową oraz złoża diamentów i złota, rozpocznie się pod koniec września "proces korupcyjny stulecia" o defraudację kwot rzędu 50 miliardów dolarów.

Źródło: www.deon.pl

Kurdowie: kraje pochodzenia członków IS powinny przyjąć ich z powrotem

#zrodlo
Kraje, z których pochodzą bojownicy Państwa Islamskiego (IS) ujęci na północnym wschodzie Syrii, powinny ich przyjąć z powrotem - wezwały kontrolujące region siły zbrojnej opozycji. Ostrzegły, że z braku zasobów nie mogą przetrzymywać tych osób bezterminowo.

Źródło: www.deon.pl

USA: Trump wprowadził nowe sankcje wobec rosyjskich i chińskich podmiotów prawnych

#zrodlo
Prezydent Donald Trump wydał w czwartek rozporządzenie wykonawcze przewidujące objęcie amerykańskimi sankcjami gospodarczymi dodatkowo 33 rosyjskich i po raz pierwszy 2 chińskich podmiotów prawnych - zarówno osób prawnych jak i fizycznych.

Źródło: www.deon.pl

SA nakładają sankcje na Chiny za zakup rosyjskiego sprzętu wojskowego

#zrodlo
USA nakładają w trybie natychmiastowym sankcje na chińską agencję ds. rozwoju technologii militarnych za zakup sprzętu wojskowego od głównego rosyjskiego eksportera broni Rosoboronexportu - poinformowali w czwartek przedstawiciele Departamentu Stanu USA.

Źródło: www.deon.pl

Rwanda: niedaleko Kigali odkryto masowy grób z ciałami 5400 osób

#zrodlo
W dystrykcie Kicukiro koło stolicy Rwandy Kigali odkryty został olbrzymi masowy grób, w którym znaleziono 5400 ciał - poinformowała Associated Press. Według miejscowych władz prawdopodobnie są to ofiary ludobójstwa z 1994 roku.

Źródło: www.deon.pl

Amnesty International uważa, że Izrael mógł dopuścić się zbrodni wojennych

#zrodlo
W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

Źródło: www.deon.pl

Frontex będzie operował w Serbii


Unijny komisarz ds. Migracji Dimitris Awramopulos i wicepremier Serbii Nebojsza Stefanović zawarli porozumienie, które umożliwi rozmieszczenie zespołów straży granicznej i przybrzeżnej Frontexu w tym bałkańskim kraju.

Źródło: www.deon.pl

USA: doszło do kolejnej strzelaniny, są zabici

#zrodlo
Są ofiary śmiertelne strzelaniny, do której doszło w czwartek w Aberdeen w stanie Maryland - informuje Associated Press, powołując się na anonimowego przedstawiciela organów ścigania.

Źródło: www.deon.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami