Hopaj
Wiadomości dnia  RSS
Merkel: mamy niestety Europę dwóch prędkości; to decyzja niektórych krajów UE

#zrodlo
Kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła w PE, że Europa dwóch prędkości jest niestety dziś faktem. Jak tłumaczyła, wynika to z tego, że nie można zmusić krajów do wejścia do Schengen czy np. Polski do przyjęcia euro.

Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: Downing Street: w środę posiedzenie rządu ws. porozumienia o Brexicie

#zrodlo
Kancelaria brytyjskiej premier Theresy May poinformowała we wtorek, że na środowe popołudnie zaplanowano posiedzenie rządu poświęcone wstępnemu porozumieniu ws. warunków Brexitu, a w trakcie spotkania ministrowie "zdecydują o kolejnych krokach".

Tagi: Brexit
Źródło: www.deon.pl

Ziobro: poleciłem śledztwo ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF

#zrodlo
We wtorek w godzinach porannych wydałem polecenie wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Źródło: www.deon.pl

Merkel: UE potrzebuje więcej solidarności ws. migracji


Kanclerz Angela Merkel powiedziała w PE w Strasburgu, że UE potrzebuje większej solidarności w sprawie migracji. Jej zdaniem Wspólnota musi wypracować "wspólną odpowiedzialność" w radzeniu sobie z tym problemem.

Źródło: www.deon.pl

Trump krytykuje Macrona za pomysł utworzenia europejskiej armii

#zrodlo
Po weekendowej wizycie w Paryżu prezydent USA Donald Trump skrytykował we wtorek francuskiego przywódcę Emmanuela Macrona za pomysł utworzenia europejskiej armii, wskazując równocześnie na "bardzo niskie poparcie" nad Sekwaną dla gospodarza Pałacu Elizejskiego.

Źródło: www.deon.pl

Szef MSZ Chin odrzuca krytykę obozów dla Ujgurów. "To wewnętrzna sprawa Chin"

#zrodlo
Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi we wtorek odrzucił krytykę społeczności międzynarodowej pod adresem obozów, w których władze Państwa Środka przetrzymują pod hasłem walki z terroryzmem przedstawicieli muzułmańskiej mniejszości Ujgurów.

Tagi: MSZ, Terroryzm
Źródło: www.deon.pl

Wielka Brytania: rekordowy spadek liczby pracowników z Unii Europejskiej, w tym z Polski

#zrodlo
Liczba pracowników ze wszystkich państw UE zatrudnionych w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o 132 tys., najwięcej od rozpoczęcia badań w 1997 roku - poinformował we wtorek brytyjski urząd statystyczny (ONS).

Źródło: www.deon.pl

Katowice: 22 osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków na imprezie Mayday mimo tego, że wiedzieli o kontrolach


22 osoby mające przy sobie narkotyki zatrzymano podczas odbywającego się w miniony weekend w katowickim Spodku festiwalu muzyki elektronicznej Mayday. Funkcjonariusze co roku kontrolują tę imprezę i za każdym razem zatrzymują osoby z narkotykami.

Źródło: www.deon.pl

Z Francji 12 migrantów dopłynęło do Wielkiej Brytanii skradzioną łodzią. To "nowy sposób działania"

#zrodlo
Dwunastu migrantów dotarło z Francji do Zjednoczonego Królestwa, przepłynąwszy kanał La Manche na skradzionej łodzi rybackiej - podaje we wtorek agencja AFP, podkreślając, że to "nowy sposób działania" migrantów. W Wielkiej Brytanii ich zatrzymano.

USA: CSIS twierdzi, że Korea Płn. ma 13 ukrytych baz nuklearnych. Opiera to na tych źródłach

#zrodlo
Korea Północna ma co najmniej 13 ukrytych baz nuklearnych, które nadal funkcjonują - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Amerykańskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS).

Źródło: www.deon.pl

SWIFT odłączył od systemu Irański Bank Centralny. Mandelker: Stany Zjednoczone podejmą jeszcze "liczne kroki" przeciw Teheranowi


SWIFT, światowy system wymiany informacji między bankami, odłączył Irański Bank Centralny i inne wskazane przez Waszyngton irańskie instytucje finansowe - poinformował w poniedziałek pełniący obowiązki wiceministra finansów USA Sigal Mandelker, który składa wizytę w Londynie.

Źródło: www.deon.pl

USA: co najmniej 42 ofiary śmiertelne pożarów w Kalifornii. Zniszczeniu uległo ponad 7,1 tys. budynków

#zrodlo
Do 42 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożarów lasów w Kalifornii, najbardziej śmiercionośnych w historii tego amerykańskiego stanu - poinformowały w poniedziałek lokalne władze. Zniszczeniu uległo ponad 7,1 tys. budynków.

Źródło: www.deon.pl

W izraelskim nalocie na Strefę Gazy zginęło trzech Palestyńczyków

#zrodlo
Trzech Palestyńczyków, w tym dwóch żołnierzy i cywil, zginęło w poniedziałkowych nalotach izraelskiego lotnictwa na obiekty Hamasu w Strefie Gazy - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia.

Źródło: www.deon.pl

W wieku 95 lat zmarł słynny twórca komiksów Stan Lee

#zrodlo
W wieku 95 lat zmarł w poniedziałek słynny twórca komiksów Stan Lee, którego niektóre postaci i komiksowe opowieści stały się podstawą dla bijących rekordy popularności filmów, jak "Spiderman", "Hulk", czy "X-Men".

Tagi: Filmy
Źródło: www.deon.pl

Timmermans: sędziowie SN wrócili do pracy; orzeczenie TSUE musi być wdrożone

#zrodlo
Decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o polskim Sądzie Najwyższym musi być wdrożona - oświadczył w poniedziałek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Zauważył też, że wszyscy sędziowie SN wrócili już do pracy.

BBC: tłumy świętowały w Warszawie niepodległość; kontrowersje ws. radykalnej prawicy

#zrodlo
BBC zaznaczyła w relacji z niedzielnego marszu w Warszawie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, że wzięły w nim udział "wielkie tłumy". Stacja odnotowała też kontrowersje wokół udziału w przemarszu grup radykalnie prawicowych.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.deon.pl

Merkel i Macron potępili wybory w Donbasie

#zrodlo
Przywódcy Francji i Niemiec potępili jako "bezprawne" głosowanie zorganizowane na wschodzie Ukrainy przez prorosyjskich separatystów. "Te tak zwane wybory podważają integralność i suwerenność Ukrainy" - oświadczyli w niedzielę Emmanuel Macron i Angela Merkel.

Źródło: www.deon.pl

Starcia w Strefie Gazy: zginęło siedmiu Palestyńczyków i izraelski wojskowy

#zrodlo
Siedmiu Palestyńczyków, w tym dowódca zbrojnego skrzydła ugrupowania Hamas, zginęło w niedzielę podczas operacji izraelskiej armii w Strefie Gazy - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Podczas tej operacji zginął także izraelski wojskowy.

Źródło: www.deon.pl

Francja: Macron wykorzystuje politycznie obchody zakończenia wojny

#zrodlo
Obchody setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej zostały uznane przez francuskie media za wielkie wydarzenie, ale wiele było także głosów krytycznych pod adresem prezydenta Emmanuela Macrona za wykorzystanie uroczystości do celów politycznych.

Tagi: Francja
Źródło: www.deon.pl

Prezydent Duda i premier Morawiecki dziękują Donaldowi Trumpowi za życzenia

#zrodlo
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podziękowali na Twitterze prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za życzenia, które ten złożył z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: www.deon.pl

Francja: prezydent Trump złożył hołd poległym amerykańskim żołnierzom

#zrodlo
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump udał się w niedzielę na amerykański cmentarz wojskowy w podparyskim Suresnes, gdzie złożył hołd amerykańskim żołnierzom, którzy polegli, walcząc w pierwszej wojnie światowej.

Źródło: www.deon.pl

Tysiące biało-czerwonych flag na marszu "Dla Ciebie Polsko"


Tysiące biało-czerwonych flag powiewają nad uczestnikami Biało-Czerwonego Marszu "Dla Ciebie Polsko" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który idzie w niedzielę ulicami stolicy.

Źródło: www.deon.pl

"Cieszymy się, że marsz w Warszawie przebiegł w spokojnej atmosferze"

#zrodlo
Cieszymy się, że marsz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przebiegł w spokojnej atmosferze, bez zakłóceń - powiedziała w niedzielę PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, widok setek tysięcy biało-czerwonych flag jest bardzo "symboliczny i budujący".

Źródło: www.deon.pl

Prezydent podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie

#zrodlo
Prezydent Andrzej Duda w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie. Sygnowany przez prezydenta tekst opublikowano w niedzielę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Źródło: www.deon.pl

Prezydent: pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas

#zrodlo
Chciałbym, żebyśmy zawsze umieli być razem, jestem przekonany, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas, niezależnie od poglądów, bo w każdym jest miłość do ojczyzny, niepodległej i suwerennej Polski - podkreślił w 100-lecie odzyskania niepodległości, prezydent Andrzej Duda.

Źródło: www.deon.pl

"Niepodległa do hymnu!": w południe Polacy odśpiewali hymn na 100-lecie odzyskania niepodległości

#zrodlo
11 listopada w ramach akcji "Niepodległa do hymnu!" Polacy o godz. 12 odśpiewali hymn Polski. W centralnym miejscu akcji - przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie - uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Źródło: www.deon.pl

Z okazji Święta Niepodległości dzień otwarty w Sejmie i Senacie

#zrodlo
Z okazji Święta Niepodległości Sejm i Senat zostały otwarte dla zwiedzających; wszyscy chętni mogą zobaczyć miejsca, gdzie na co dzień pracują posłowie i senatorowie. Parlament będzie można zwiedzać w godz. 11-16; by wejść do gmachu, wystarczy okazać dokument tożsamości.

Źródło: www.deon.pl

Tusk: to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i ważniejsze, to jesteś ty Polsko

#zrodlo
Na co dzień spieramy się o kształt i przyszłość Polski, czasami za mocno, wybacz nam Polsko, ale to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko - powiedział w niedzielę szef Rady Europejskiej, b.premier Donald Tusk. "Kochamy Cię Polsko" - dodał.

Źródło: m.deon.pl

Obchody 100-lecia Niepodległości na Dalekim Wschodzie

#zrodlo
Bieg Niepodległości i koncert Sinfonii Varsovii w Korei Płd. oraz atrakcje z udziałem żaglowca "Dar Młodzieży" w Japonii to elementy niedzielnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Azji Wschodniej. Rocznicę świętowano również w ChRL.

Tagi: Koncerty, Leki
Źródło: www.deon.pl

Gronkiewicz-Waltz: szanujemy decyzję sądu uchylającą zakaz organizacji Marszu Niepodległości


Szanujemy decyzję sądu, który prawomocnie uchylił zakaz organizacji Marszu Niepodległości; naszym obowiązkiem, było zwrócenie uwagi na wątpliwości, czy podczas marszu warszawiakom zostanie zapewnione bezpieczeństwo - oświadczyła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Źródło: www.deon.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami