Prointegra
Wiadomości dnia  RSS
W. Brytania: parlament nie ma prawa przejmować kontroli nad brexitem

#zrodlo
Brytyjski parlament nie prawa przejmować kontroli nad brexitem - oświadczył minister handlu Liam Fox. Według doniesień prasy ponadpartyjna grupa posłów próbuje doprowadzić do wydłużenia brexitu i uniknięcia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez umowy.

Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: książę Filip upomniany przez policję za jazdę bez pasa bezpieczeństwa


Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.

Największe religijne zgromadzenie świata. 150 mln Hindusów obmyje się z grzechów podczas Kumbh Mela

#zrodlo
Do Prajagradź (d. Allahabad) u zbiegu Gangesu i Jamuny przybyły miliony hindusów, by obmyć się w świętych wodach. W pierwszym dniu święta rytualną kąpiel wzięło 18 mln pielgrzymów. Kumbh Mela potrwa 49 dni. Tegoroczne, wyjątkowo wielkie święto splata się z polityką.

Źródło: www.deon.pl

Sąd w USA aresztował prezenterkę irańskiej telewizji państwowej. "Nie została oskarżona o popełnienie żadnego przestępstwa"

#zrodlo
Urodzona w USA prezenterka irańskiej telewizji państwowej Marzieh Haszemi została aresztowana w Stanach Zjednoczonych jako ważny świadek w śledztwie federalnym - poinformował sąd w piątek (czasu miejscowego), nie precyzując, czego dotyczy to śledztwo.

Źródło: www.deon.pl

Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza: Wracam. Bierzemy się do roboty

#zrodlo
Po pogrzebie Jerzy Owsiak opublikował wpis, w którym deklaruje powrót i jeszcze większe zaangażowane w działalność Fundacji.

Źródło: www.deon.pl

Tajlandia: dwaj buddyjscy mnisi zabici na niespokojnym południu kraju. Wcześniej postrzelono imama


Dwaj buddyjscy mnisi zginęli, a dwaj inni odnieśli obrażenia w ataku na świątynię położoną na zamieszkanym głównie przez muzułmanów południu Tajlandii, gdzie aktywny jest ruch separatystyczny - poinformowała w sobotę agencja Reutera za miejscową policją.

Źródło: www.deon.pl

Hospicjum im. ks. Dutkiewicza dziękuje za możliwość zbiórki podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

#zrodlo
"Ogromnie wzruszeni gestem Rodziny śp. Pawła Adamowicza, chcemy bardzo podziękować za decyzję o organizacji zbiórki podczas uroczystości pogrzebowych na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz za deklarację przekazania datków, które tego dnia będzie zbierać również WOŚP w Gdańsku" - oświadczyło gdańskie hospicjum.

Tagi: Gdańsk, WOŚP
Źródło: www.deon.pl

Poruszające słowa córki i żony prezydenta Adamowicza w czasie pogrzebu


Żona zmarłego prezydenta wyraziła swoją prośbę do wszystkich. Również jego córka zdecydowała się powiedzieć coś bardzo ważnego.

Źródło: www.deon.pl

O 12:00 w Bazylice Mariackiej uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

#zrodlo
W sobotę w Gdańsku odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozpoczną się one w południe mszą pogrzebową w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: m.deon.pl

Brazylia: rząd Bolsonaro udostępni plantatorom chronione obszary puszczy amazońskiej

#zrodlo
Zgodnie z zapowiedziami nowego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro jego rząd udostępni plantatorom i hodowcom bydła część chronionych dotąd prawem obszarów puszczy amazońskiej.

Tagi: Brazylia, Azyl
Źródło: m.deon.pl

Ambasadorowie UE zatwierdzili porozumienie ws. zakazu plastikowych sztućców i słomek

#zrodlo
Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili w piątek porozumienie PE i państw unijnych w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć ilość plastikowych śmieci trafiających do mórz. W UE zakazane będą m.in. plastikowe talerze, słomki czy patyczki higieniczne.

Źródło: www.deon.pl

Czechy: próba samospalenia w centrum Pragi

#zrodlo
54-letni mężczyzna w piątek po południu oblał się płynem łatwopalnym i podpalił w centrum Pragi na placu Wacława - poinformowała agencja CTK.

Tagi: Czechy
Źródło: www.deon.pl

KGP: zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o nawoływanie do nienawiści

#zrodlo
Od poniedziałku zatrzymano ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje w piątek Komenda Główna Policji.

Źródło: www.deon.pl

Tysiące gdańszczan towarzyszyło prezydentowi miasta w jego ostatniej drodze

#zrodlo
Tysiące gdańszczan towarzyszyło zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi w jego ostatniej drodze - z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej, gdzie zostanie pochowany w sobotę. W trakcie przejścia konduktu biły dzwony wielu kościołów.

Źródło: www.deon.pl

Służba Więzienna: Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów

#zrodlo
Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów, bo nie było ku temu przesłanek. Funkcjonał bezkonfliktowo w grupie więźniów, nie był agresywny - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Źródło: www.deon.pl

Rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

#zrodlo
W piątek o godz. 17 rozpoczęła się zarządzona przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Źródło: www.deon.pl

Łódź: zamknięto dom dziecka, bo jego wszyscy podopieczni trafili do rodzin

#zrodlo
W Łodzi zlikwidowano dom dziecka, którego 25 podopiecznych trafiło do rodzin biologicznych bądź zastępczych spokrewnionych i zawodowych. To pierwszy znaczący krok w realizacji planu władz miasta, aby do 2021 roku zlikwidować większość miejsc w domach dziecka i zastąpić je rodzinami.

Tagi: Łódź
Źródło: www.deon.pl

"A może Jerzy Owsiak ma już po ludzku dosyć?". Czy pozwolimy mu odejść?


"Niech każda osoba, która mówi dziś "nie przyjmuję dymisji" wykona ćwiczenie intelektualne i uczciwie sobie odpowie, czy zamieniłaby się na miejsca z Jerzym Owsiakiem?" - pyta Rafał Madajczak, dziennikarz.

Źródło: www.deon.pl

Żona Pawła Adamowicza w pożegnalnym liście: nie mam w sobie nienawiści do zabójcy


Magdalena, Antonina i Tereska Adamowicz napisały listy pożegnalne. Przeczytajcie poruszające słowa kobiet, które straciły ukochanego męża i ojca. Jest w nich piękne przesłanie.

Źródło: www.deon.pl

Wrocław: ośmioro pacjentów szpitala USK ma objawy świńskiej grypy


Ośmioro pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ma objawy grypy AH1N1. Placówka zamknęła oddział kardiologii dla odwiedzających i odizolowała zakażonych pacjentów - poinformowano na konferencji prasowej.

Źródło: www.deon.pl

Gdańsk: podczas pogrzebu prezydenta Adamowicza potrzebujący będą mogli skorzystać z pomocy psychologów

#zrodlo
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapewni uczestnikom pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza wsparcie psychologiczne. Pomoc na miejscu świadczyć też będą pracownicy socjalni.

Źródło: www.deon.pl

Tatry: szlak do Morskiego Oka ponownie otwarty. Zagrożenie lawinowe zmalało

#zrodlo
Z czwartego do trzeciego stopnia zmalało zagrożenie lawinowe w Tatrach. Popularny szlak między Palenicą Białczańską a Morskim Okiem po dwudniowym zamknięciu, został w piątek otwarty dla ruchu turystycznego - poinformował Tatrzański Park Narodowy (TPN).

Tagi: Tatry
Źródło: www.deon.pl

Szef MSZ Węgier: przeszkodzimy realizacji przez Brukselę pakietu migracyjnego


Węgry przeszkodzą realizacji przez Brukselę pakietu migracyjnego ONZ - oświadczył w piątek szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto w Radiu Kossuth.

Źródło: www.deon.pl

Nie żyje lektor telewizyjny i radiowy Janusz Kozioł. Znamy jego głos z wielu produkcji

#zrodlo
W wieku 68 lat w Warszawie zmarł lektor telewizyjny i radiowy Janusz Kozioł. Jego głos można było usłyszeć m.in. w wielu serialach i filmach fabularnych, wśród nich: "Pulp Fiction", "Naga broń", "Blues Brothers", "Drakula" i "W imię ojca".

Tagi: Warszawa
Źródło: www.deon.pl

Kolumbia: już 21 ofiar śmiertelnych ataku bombowego na akademię policyjną

#zrodlo
Do 21 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu bombowego na terenie akademii policyjnej w Bogocie - poinformowała policja. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku. Trwa śledztwo mające wyjaśnić kto dokonał zamachu i co było jego motywem.

Źródło: www.deon.pl

Chiny i Niemcy chcą ściślejszej współpracy finansowej. Zawarto umowy

#zrodlo
Podczas wizyty w Pekinie niemieckiego ministra finansów Olafa Scholza zawarto umowy zacieśniające współpracę finansową między RFN i ChRL. Zapowiedziano wzajemne ułatwienia w sektorach bankowych.

Źródło: www.deon.pl

"Dziękuję Panie Prezydencie. Uratował mi Pan wtedy życie". Poruszający list mieszkańca Gdańska

#zrodlo
"Nie zdążyłem podziękować Panu prezydentowi, choć od tamtego momentu minęło kilka lat (…) Nie miałem odwagi" - napisał mężczyzna.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.deon.pl

Stefan W. planował zamach w Warszawie. Chciał dostać się do Pałacu Prezydenckiego

#zrodlo
Jak informuje w oparciu o swoje źródła Polska Agencja Prasowa, dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Przyjechał do stolicy, ponieważ - jak tłumaczył - "chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić".

Źródło: www.deon.pl

"Ranga sprawy ograniczyła procedury biurokratyczne". W ciągu miesiąca ulica w Pradze ma otrzymać imię Pawła Adamowicza


Władze Pragi rozpoczęły procedurę zmierzającą do tego, aby jedną z ulic w stolicy Czech nazwać nazwiskiem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - przekazała PAP Martina Vackova z praskiego ratusza.

Źródło: m.deon.pl

Paweł Adamowicz został honorowym obywatelem Warszawy

#zrodlo
Rada Warszawy nadała w czwartek honorowe obywatelstwo zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Odszedł człowiek, który stał się symbolem, dla którego Gdańsk był pasją, domem - mówił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Źródło: m.deon.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami