Wiocha
Wrocław  RSS
Będzie zimno. Do Polski nadciąga arktyczne powietrze

#zrodlo
Wygląda na to, że ciepła jesień definitywnie dobiegła końca. Temperatura spada, a synoptycy ostrzegają przed kolejnymi ochłodzeniami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może dziś wydać ostrzeżenia dla kilku województw.

Tagi: Jesień
Źródło: wroclaw.onet.pl

Ktoś zniszczył boisko Orła Czernej. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy

#zrodlo
Boisko Orła Czernej uległo dewastacji, po tym jak ktoś urządził sobie na nim tor jazdy samochodem. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej postanowił znaleźć i ukarać sprawcę. Za wskazanie wandala wyznaczono nawet nagrodę.

Tagi: Śląsk
Źródło: wroclaw.onet.pl

Jaka pogoda czeka nas dziś we Wrocławiu?

#zrodlo
Czy 2018-11-11 na popołudniowy spacer przyda się parasolka? Nie daj się zaskoczyć pogodzie w Wrocław - bądź przygotowany na wszystkie zjawiska atmosferyczne. Sprawdź pogodę w mieście Wrocław!

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolnośląskie: mieszkańcy chodzą okrężną drogą, bo zawalił się jedyny most

#zrodlo
Ciężar przejeżdżającej ciężarówki doprowadził do zawalenia się drewnianego mostu na granicy Barcinka i Starej Kamienicy (woj. dolnośląskie). Pojazd wpadł do rzeki. Naprawa mostu może potrwać nawet dziewięć miesięcy, a mieszkańcy tym czasem muszą chodzić okrężną drogą - informuje Radio ZET.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Smog w Polsce - 18 listopada

#zrodlo
Smog nad Polską. Dziś jakość powietrza w większości kraju jest zła. Zanieczyszczonym powietrzem oddychamy dziś w większości dużych miast Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, miastach aglomeracji śląskiej, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Poznaniu i Rzeszowie. Dobrym powietrzem oddychają mieszkańcy Trójmiasta.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Pożar w czeskiej części Karkonoszy. Z ogniem walczyły polskie jednostki

#zrodlo
Osiem hektarów poszycia traw i kosodrzewiny spaliło się po czeskiej stronie parku narodowego w Karkonoszach. Pożar gasiły również polskie jednostki straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał, trwa dogaszanie i przekopywanie pogorzeliska.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Kierowca Malucha miał 3 promile. Zatrzymał go policjant po służbie


Policjant zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Fiata 126p na terenie wrocławskiego osiedla Gaj. Funkcjonariusz był w czasie wolnym od służby, gdy zauważył kierującego, który mógł być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się, zatrzymany mężczyzna miał blisko 3 promile. Teraz stanie przed sądem - poinformowała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Robert Raczyński o koalicji z PiS: gdybyśmy poszli z Platformą to też byśmy byli sprzedawczykami

#zrodlo
– Bezwzględnie najważniejszą próbą będzie dotrzymanie obietnicy ws. obniżenia podatku miedziowego. Jeżeli ten postulat nie zostanie spełniony, to zachwieje to naszym porozumieniem. PiS doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ufam, że będą to jedynie strachy na lachy – mówi w wywiadzie dla Onetu Robert Raczyński, lider Bezpartyjnych Samorządowców.

Tagi: Podatki
Źródło: wroclaw.onet.pl

"Nowa Gazeta Trzebnicka" odpowiada Annie Morawieckiej


Anna Morawiecka napisała dziś oświadczenie, w którym stwierdziła, że "Gazeta Wyborcza" i "Nowa Gazeta Trzebnicka" przypuściły na jej osobę "brutalny atak". W rozmowie z Onetem redaktor naczelny "NGT" Daniel Długosz odnosi się do oświadczenia siostry premiera.

Źródło: wroclaw.onet.pl

KO: medialne doniesienia ws. próby kupienia przez PiS stanowiska dla Anny Morawieckiej to sprawa dla CBA i prokuratury

#zrodlo
Politycy Koalicji Obywatelskiej uważają, że medialnymi doniesieniami ws. próby kupienia przez PiS stanowiska starosty powiatu trzebnickiego dla Anny Morawieckiej, siostry premiera, powinny zająć się CBA i prokuratura. – Jeśli tego nie zrobią, będziemy składać stosowne wnioski o to – mówi poseł Nowoczesnej Michał Jaros.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: jaka czeka nas dziś pogoda?


Sprawdź, jaka pogoda czeka województwo dolnośląskie. Czy warto zabrać ze sobą parasol i ciepłe okrycie. Pogoda na dziś!

Źródło: wroclaw.onet.pl

Trwają kolejne poszukiwania "złotego pociągu"

#zrodlo
Tym razem nie na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, a przy wjeździe do Zamku Książ – Piotr Koper wraz ze swoją ekipą rozpoczął kolejne już poszukiwania "złotego pociągu". Dotychczasowe prace nie przyniosły spodziewanych efektów. Jak będzie tym razem, czas pokaże.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Co dalej z odwołaniem Cezarego Morawskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu?

#zrodlo
O ewentualnym odwołaniu Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu zdecyduje już nowy Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Przypomnijmy, obecny zarząd przed miesiącem przyjął uchwałę o zamiarze odwołania Morawskiego. Urząd marszałkowski cały czas czeka na opinię Ministerstwa Kultury w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że ministerstwo przychyli się do decyzji zarządu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Anna Morawiecka komentuje medialne doniesienia na swój temat

#zrodlo
Nie zamierzam ubiegać się o stanowisko starosty powiatu trzebnickiego, zaś medialne zarzuty pod moim adresem są kompletnie absurdalne - oświadczyła Anna Morawiecka, siostra premiera Mateusza Morawieckiego.

Tagi: Powiaty
Źródło: wroclaw.onet.pl

"GW": stołek w spółce za oddanie starostwa siostrze premiera Morawieckiego

#zrodlo
PiS chce kupić stanowisko starosty powiatu trzebnickiego dla siostry premiera Mateusza Morawieckiego. W zamian za wycofanie swojej kandydatury Małgorzacie Matusiak zaproponowano prezesurę w jednej ze spółek samorządowych lub stołek wiceprezesa w innej, należącej do KGHM - informuje "Gazeta Wyborcza".

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policja zatrzymała 18-latka, który napadł działaczkę KOD-u po Marszu Równości we Wrocławiu

#zrodlo
Policja zatrzymała 18-latka, który po wrocławskim Marszu Równości, który odbył się w październiku, miał zaatakować jedną z uczestniczek demonstracji, która niosła dmuchanego jednorożca i tęczowe flagi. Mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław będzie dofinansowywał zabiegi in vitro?


W najbliższy poniedziałek (19 listopada) odbędzie się pierwsze posiedzenie rady miejskiej Wrocławia nowej kadencji. Radni Nowoczesnej już zapowiedzieli, że zaraz po zaprzysiężeniu złożą projekt uchwały ws. dofinansowania in vitro. Plan zakłada, że rocznie na ten cel miasto przeznaczałoby 2,1 mln zł.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: działania policji po Marszu Polski Niepodległej


Wrocławska policja cały czas próbuje ustalić tożsamość mężczyzny, który podczas niedzielnego marszu narodowców miał rzucać w ludzi racami i butelkami, w efekcie czego trzy osoby zostały ranne, w tym policjant. Policja opublikowała też wizerunki kolejnych osób, które są podejrzewane o nielegalne odpalenie rac.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Szlachetna Paczka. Otwarcie bazy rodzin, które chcą otrzymać wsparcie

#zrodlo
Pojutrze nastąpi otwarcie bazy rodzin, które w tym roku wesprze Szlachetna Paczka. Z tej okazji w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się symboliczne marsze wolontariuszy i przyjaciół akcji.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prezydenci miast w zagranicznych delegacjach. Jeden wylatał 150 tys. zł, inny nie wydał nic

#zrodlo
Ile pieniędzy wydali prezydenci największych polskich miast na zagraniczne delegacje w 2017 roku? Wśród nich znajdują się tacy, którzy na podróże przeznaczyli znaczne środki, ale też tacy, którzy podróżowania unikali. Jeden z nich okazał się w tej kwestii bardzo oszczędny - na delegacje nie wydał ani złotówki. Dane na temat wydatków prezydentów opublikował portal Gazeta.pl.

Tagi: Podróże
Źródło: wroclaw.onet.pl

Głogów: ewakuacja 3 tys. mieszkańców. Powodem usuwanie bomby z czasów II wojny światowej

#zrodlo
Około trzech tysięcy osób zostało ewakuowanych w Głogowie. Mieszkańcy musieli opuścić swoje mieszkania na czas usuwania bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Wczoraj znaleziono ją podczas prac remontowych w centrum miasta.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Polski Alarm Smogowy: Polacy nadal palą śmieciami


80 proc. samorządów nie ma skutecznego systemu kontroli palenisk i kotłów w domach, a palenie śmieci trwa w najlepsze - wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Organizacja zwróciła się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego, by ten zdeterminował rząd w stworzeniu "systemu, który zapewni Polakom ochronę przed przestępczością ekologiczną".

Źródło: wroclaw.onet.pl

Głogów: znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

#zrodlo
Ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac remontowych na Alei Wolności w Głogowie (woj. dolnośląskie). Jutro niewybuch zostanie usunięty przez saperów. Konieczna będzie wówczas ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policja rozbiła grupę wyłudzającą podatek VAT

#zrodlo
Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w ramach śledztwa dot. grupy przestępczej, która miała wyłudzić około 270 mln zł podatku VAT. Do tej pory w sprawie zarzuty postawiono 30 osobom.

Źródło: wroclaw.onet.pl

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" – trwają zgłoszenia do VI edycji konkursu

#zrodlo
Fundacja Centrum Solidarności już po raz szósty organizuje ogólnopolski konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych "Olimpiada Historii. Dwie dekady historii (1970 – 1990)". Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i nagrody rzeczowe.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Internet przyszłości w 20 polskich miastach? Minister zapowiada sieć 5G

#zrodlo
Najprawdopodobniej w 2022 r. w 20 polskich miastach może ruszyć sieć 5 G - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Ośrodki wytypuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Źródło: wroclaw.onet.pl

CBŚP zlikwidowało fabrykę, w której produkowano narkotyki

#zrodlo
Ponad 90 litrów substancji służących do wytwarzania metamfetaminy i prawie 400 gramów tego narkotyku znaleźli funkcjonariusze CBŚP w jednym z domów na Dolnym Śląsku. Działało tam nielegalne laboratorium, w którym produkowano środki odurzające. Zatrzymano trzy osoby.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: nie żyje Janush, najpopularniejszy pingwin w Polsce


Tragedia we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Na wybieg z pingwinami dostał się jenot, który zaatakował pingwiny i ich gniazda. Pięć pingwinów nie żyje, wśród nich Shunaj, Joey, Mamma, Astrid i Janush, która była ulubienicą odwiedzających wrocławski ogród.

Tagi: Wrocław, Zoo
Źródło: wroclaw.onet.pl

PiS podpisało umowę koalicyjną z Bezpartyjnymi Samorządowcami na Dolnym Śląsku


PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku - poinformował Michał Dworczyk. - Przepraszam za ten błąd komunikacyjny - stwierdził na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mówiąc o reakcji wiceprezesa partii Adama Lipińskiego.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Uwaga! TVN: Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach

#zrodlo
Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Tagi: TVN
Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami