f4up
Wrocław  RSS
W południe miały zawyć syreny ku czci Adamowicza. Wojewoda zmienił zdanie

#zrodlo
Wczoraj wojewoda dolnośląski Paweł Hryniak zarządził, by na terenie województwa dziś o godzinie 12 zawyły syreny - ku czci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Tego samego dnia alarm został odwołany.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Kościół luterański będzie zbierał dla WOŚP w geście solidarności

#zrodlo
Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce zachęca do zbiórki datków na rzecz WOŚP we wszystkich parafiach jako wyraz szacunku dla zmarłego prezydenta Gdańska, a jednocześnie gest solidarność z WOŚP oraz sprzeciw wobec przemocy i agresji obecnej w debacie publicznej.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Pożegnanie Pawła Adamowicza. Przed wrocławskim Ratuszem stanie telebim

#zrodlo
Sobotnie uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będą transmitowane na telebimie, który stanie przed Starym Ratuszem we Wrocławiu. Dodatkowo w południe w całym mieście zawyją syreny. Dłużej będzie też można wpisywać się do księgi kondolencyjnej. Tymczasem już dziś we Wrocławiu odbędzie się marsz ku pamięci nieżyjącego prezydenta.

Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne

#zrodlo
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; mżawka, deszcz lub śnieg niemal w całym kraju - poinformowała dziś rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi: Śnieg, Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Prognoza pogody w mieście Wrocław - zobacz, czy 2019-01-18 powita nas słońcem, czy też konieczne jest wzięcie parasolek?

#zrodlo
Tęsknicie za słońcem i gorącem? A może wolicie deszczową aurę z pochmurnym niebem i niską temperaturą? Jesteście zmarźluchami uwielbiającymi upalne dni? Sprawdź, czy prognoza pogody będzie dla Ciebie sprzyjająca! Sprawdź pogodę w mieście Wrocław i ubierz się zawsze stosownie do pogody.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Żołnierz AK pochowany we Wrocławiu. Pośmiertne odznaczenie od Andrzeja Dudy

#zrodlo
Żołnierz Armii Krajowej Franciszek Jakowczyk został pochowany dziś na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Prezydent Andrzej Duda odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Najbardziej modernistyczne ze średniowiecznych miast. Niezwykła architektura Kowna

#zrodlo
W 1920 roku niewielkie Kowno z dna na dzień musiało stać się stolicą odrodzonego państwa litewskiego. Miasto nie tylko stanęło na wysokości zadania, ale także zbudowało wiele niezwykłych gmachów, które do dziś stanowią modelowy przykład architektury modernistycznej. Uroki nieco zapomnianego miasta przybliża przewodnik architektoniczny, który ukazał się nakładem Fundacji Centrum Architektury.

Tagi: Modelki
Źródło: wroclaw.onet.pl

Areszt dla czterech osób podejrzanych o oszustwa przy transakcjach z KGHM

#zrodlo
Trzy miesiące w areszcie spędzą czterej podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się oszustwem przy sprzedaży złomu miedzi jednej ze spółek z grupy kapitałowej KGHM - zdecydował sąd w Legnicy. Podejrzanym może grozić nawet 10 lat więzienia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław będzie dofinansowywał zabiegi in vitro


Wrocław będzie kolejnym samorządem, w którym metoda in vitro będzie dofinansowywana z budżetu miasta. Głosowanie w tej sprawie odbyło się dzisiejszej sesji.

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

Kolejna osoba, która groziła prezydentowi Wrocławia stanie przed sądem. "Zrobiłem z siebie durnia"


38-letni mieszkaniec Szczecina Marcin M., który groził w internecie, że "rozpruje" prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, usłyszał prokuratorski zarzut stosowania gróźb karalnych. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe przejezdne


Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - informuje dziś w popołudniowym komunikacie GDDKiA. Występują jednak lokalne utrudnienia w postaci opadów śniegu i śniegu z deszczem. Na sieci dróg krajowych pracują 253 pojazdy do zimowego utrzymania.

Tagi: Śnieg, Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Minuta ciszy i przejmujące słowa Jacka Sutryka o Pawle Adamowiczu. "Pilnuj nas trochę"

#zrodlo
Minutą ciszy wrocławscy radni na sesji uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. A następnie jednogłośnie przyjęli stanowisko ws. walki z mową nienawiści.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policja zatrzymała mieszkańca Szczecina, który groził prezydentowi Wrocławia

#zrodlo
Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, mieszkańca Szczecina, który w jednym z wpisów w internecie groził, że rozpruje prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Mężczyzna został już przewieziony do Wrocławia. Obecnie jest przesłuchiwany w prokuraturze.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Nowe ustalenia ws. zbrodni w Lutomi Górnej, gdzie znaleziono ciała trzech osób

#zrodlo
Świdnicka prokuratura wszczęła śledztwo ws. zbrodni w Lutomi Górnej, gdzie wczoraj w jednym z domów znaleziono ciała trzech osób – dwóch kobiet w wieku 56 i 40 lat oraz 21-letniego mężczyzny. Prawdopodobnie to 21-latek zabił kobiety, a następnie odebrał sobie życie. Opis zbrodni jest niezwykle drastyczny.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocławianie oddadzą hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska

#zrodlo
Jutro we Wrocławiu odbędzie się marsz ku pamięci zabitego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pochód wyruszy o godz. 19 z placu Wolności, a następnie przejdzie na plac Solny.

Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA: drogi krajowe przejezdne

#zrodlo
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, lokalnie w województwie mazowieckim może wystąpić śliskość na drogach - poinformowała dziś w porannym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: w kwietniu 55. edycja festiwalu Jazz nad Odrą

#zrodlo
Występy amerykańskich wokalistek jazzowych Jazzmei Horn i Kandance Springs, koncerty poświęcone twórczości Krzysztofa Komedy i występ Leszka Możdżera z amerykańską saksofonistką Tią Fuller znalazły się w programie 55. Jazzu nad Odrą, który w dniach 26-30 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolnośląskie: w domu we wsi znaleziono ciała trzech osób

#zrodlo
Ciała trzech osób, dwóch kobiet i mężczyzny, znaleziono w domu we wsi pod Świdnicą – potwierdziła policja. Media nieoficjalnie piszą o podwójnym zabójstwie i o samobójstwie.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolnośląskie: zarzuty dla mężczyzny nawołującego do napaści


Zarzuty publicznego nawoływania do popełniania przestępstw przeciwko pokojowi i ludzkości usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policję w Legnicy. Wzywał on w internecie do napaści, zbrodni i zbiorowych samobójstw.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław kolejnym miastem, który będzie dofinansowywał zabiegi in vitro?

#zrodlo
Już jutro wrocławscy radni zdecydują, czy zabiegi in vitro będą dofinansowywane z budżetu miasta. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na sesji. W poprzedniej kadencji projekt Nowoczesnej został odrzucony. Wiele wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Jacek Sutryk do Jurka Owsiaka: ty jesteś dyrygentem tej Orkiestry

#zrodlo
W specjalnym nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia odniósł się do dymisji Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – To ty jesteś dyrygentem tej Orkiestry, a my jesteśmy z tobą – powiedział Jacek Sutryk.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Opery Wrocławskiej?

#zrodlo
Wiele wskazuje na to, że dni Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego na stanowisku dyrektora Opery Wrocławskiej są już policzone. Wczoraj zarząd województwa podjął uchwałę o zamiarze odwołania dyrektora. To efekt przeprowadzonej kontroli w Operze zarówno przez NIK, jak i przez urząd marszałkowski.

Źródło: wroclaw.onet.pl

ferii zimowych 2019 w całej Polsce

#zrodlo
Ferie zimowe 2019 już się rozpoczęły. Województwa zostały podzielone na cztery grupy i dwutygodniowa przerwa w nauce rozpoczyna się w czterech różnych terminach. Uczniowie z pięciu województw korzystają z wypoczynku od poniedziałku. Sprawdź poniższy kalendarz i zaplanuj swoje ferie zimowe.

Tagi: Uczniowie
Źródło: wroclaw.onet.pl

Zarzuty za nawoływanie do przemocy wobec prezydentów Poznania i Wrocławia. "Podejrzany wyraził skruchę"

#zrodlo
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła 41-letniemu Cezaremu O. zarzuty m.in. publicznego nawoływania do stosowania przemocy wobec prezydenta Poznania i prezydenta Wrocławia z uwagi na ich przynależność polityczną.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Zatrzymania ws. dostaw do KGHM. Pracownicy i przedsiębiorcy w rękach CBA

#zrodlo
Sześć osób zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które miały fałszować złom miedziowy dostarczany KGHM Polska Miedź. Działanie grupy miało doprowadzić do strat firmy w wysokości 4 mln zł.

Samorządowcy niechętnie sięgają po ochronę


Włodarze miast nie chcą, by ochroniarze izolowali ich od mieszkańców. Z usług profesjonalnych ochroniarzy korzystają jedynie sporadycznie, w szczególnych wypadkach - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prognoza pogody w mieście Wrocław - zobacz, czy 2019-01-16 powita nas słońcem


Sprawdź naszą prognozę i zobacz, czy pogoda będzie dla Ciebie sprzyjająca! Sprawdź pogodę w mieście Wrocław i ubierz się zawsze stosownie do pogody.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policjanci oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny

#zrodlo
O nieumyślne spowodowanie śmierci i o niedopełnienie obowiązków oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu dwóch policjantów z komisariatu w Kudowie-Zdroju. Mieli oni zostawić pijanego mężczyznę w lesie. Zmarł z powodu wychłodzenia organizmu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolnośląskie: areszt dla nauczyciela podejrzanego o molestowanie uczennicy

#zrodlo
Na trzy miesiące aresztował sąd 59-letniego nauczyciela z Bolesławca, podejrzanego o molestowanie seksualne 17-letniej uczennicy.

Tagi: Śląsk, Seks
Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: zmarł prof. Ryszard Badura

#zrodlo
Zmarł prof. Ryszard Badura, wybitny naukowiec, wieloletni rektor Wyższej Szkoły Rolniczej i Akademii Rolniczej we Wrocławiu – podało dziś biuro prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pogrzeb profesora odbędzie się w sobotę 19 stycznia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami