Wiocha
Zielona Góra  RSS
Tak wygląda przyszłe rondo św. Urbana. Budowa już na finiszu

#zrodlo

Jedna z wielu inwestycji drogowych w mieście – rondo na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Pileckiego – jest na ukończeniu. Trwają jeszcze prace na poboczu, ale po samej drodze kierowcy mogą jeździć swobodnie. W bliskim sąsiedztwie ronda przebudowywana jest natomiast zatoka i pętla autobusowa. Kilkaset metrów dalej kończy się zaś budowa drugiej nitki trasy S3, która także … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ściga się, aby pomagać innym

#zrodlo

Jest Trzecim Polakiem w historii, który wystartował w rajdzie Dakar na quadzie. Na swoim koncie ma także tytuł V-ce Mistrza Europy oraz V-ce Mistrza Pucharu Polski. Przygodę z jazdą na quadzie rozpoczął w momencie, gdy te pojazdy w Polsce były niszą. Maciej Albin Albinowski ma na swoim koncie sporo przejechanych kilometrów i sukcesów. Cały czas … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Najsłabszy mecz Stelmetu w tym sezonie


Srogie lanie na Syberii – tak najkrócej można określić postawę Stelmetu Enei BC w meczu z Jenisejem Krasnojarsk. Zielonogórzanie przegrali 81:109. W Krasnojarsku jest bardzo zimno, ale Stelmet przebił temperaturę sięgającą dwudziestu kresek na minusie. Zielonogórzanie przegrali różnicą 28 punktów z rywalem, który w lidze VTB nie odgrywa wielkiej roli. Daleka wyprawa wprawdzie była męcząca … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Zwycięstwo wydarte w ostatnich sekundach!

#zrodlo

Szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w dramatycznych okolicznościach pokonali ASPR Zawadzkie 31:29, tym samym wyprzedzając rywala w ligowej tabeli.  Na początku akademicy wyglądali na sparaliżowanych, co wykorzystywali zawadczanie. Po 180 sekundach AZS przegrywał bowiem 0:3, ale dzięki m.im. bramkom Adama Szarłowicza i Huberta Kulińskiego udało się wkrótce doprowadzić do remisu 4:4. Wtedy zaczęły się kolejne kłopoty … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Uber
Źródło: www.wzielonej.pl

„Psia grypa” i Czarny Protest, czyli o językowej kreatywności mediów [Polski na tapecie]


Ostatnie miesiące roku dla miłośników polszczyzny oznaczają jedno – głosowanie w plebiscycie „Słowo Roku”. Poprzednie lata pokazały, jak duże jest oddziaływanie mediów na język, ponieważ często miano najważniejszych słów lub wyrażeń zyskiwały te, które były rozpowszechnione w środkach masowego przekazu. Tak było chociażby z hasłem „(czarny) protest”, które pamiętamy z października 2016 roku. W ten … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Już po wyborach, ale sołectwa jeszcze zagłosują. Wybiorą radę dzielnicy

#zrodlo

Teoretycznie wybory samorządowe mamy już za sobą. W Zielonej Górze lokalna władza nie kończy się jednak na prezydencie i radzie miasta. Decyzje w wielu sprawach podejmuje również rada dzielnicy, którą mieszkańcy wybiorą w przyszłym tygodniu. – Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wybory do rady dzielnicy były połączone z wyborami do rady miasta, ale prawo tego zabrania. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Horror bez happy endu

#zrodlo

Prawie trzy godziny. Tyle trwała potyczka siatkarzy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego z Notecią Czarnków. Ostatecznie akademicy w dramatycznych okolicznościach przegrali 2:3. Początek meczu wyrównany, akademicy co prawda odskoczyli na chwilę, gdy oba zespoły miały po 9 punktów, ale za chwilę do głosu ponownie doszli przyjezdni, doprowadzając do remisu. Seta akademicy wygrali poprzez m.in. serię dobrych zagrywek … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Studenci UZ będą badać w galerii. Apelują: miejmy zdrowie pod kontrolą!

#zrodlo

W przerwie między zakupami warto się zatrzymać, aby posłuchać nieco o zdrowiu. W jednej z zielonogórskich galerii handlowych studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą akcję „Zdrowie pod Kontrolą”. Chcą pokazać zielonogórzanom, że regularne badania to nic strasznego, a w dodatku na niektóre z nich wystarczy poświęcić kilka minut. Akcja jest pomysłem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Należą … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Gorący wieczór mimo zimna. Falubaz zaprezentowany w amfiteatrze!

#zrodlo

Jeśli sympatię kibiców mierzyć liczbą szalików, to tych otrzymał najwięcej Patryk Dudek, ale na gorące powitanie mogli liczyć wszyscy, którzy w zimny wieczór pojawili się na scenie amfiteatru. Falubaz w wersji 2019 ma dać kibicom tyle radości, by za rok o tej samej porze wszyscy w Zielonej Górze byli z tej drużyny zadowoleni. Tego życzył … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Wsiąść do pociągu… nowoczesnego. To będzie możliwe w 2020 r.


Za dwa lata z naszego województwa pojedziemy nowymi pociągami. Urząd Marszałkowski podpisał umowę z firmą NEWAG, która dostarczy dwa spalinowe zespoły trakcyjne. Będą one kursować przez Kostrzyn nad Odrą i Gorzów Wielkopolski do Poznania. Tę trasę uznano za najkorzystniejszą w sporządzonym wcześniej studium wykonalności, ponieważ właśnie na niej do tej pory jeździło najwięcej pasażerów. Marszałek … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zrobił to na oczach… całej Polski!

#zrodlo

Jedni robią to kameralnie, po cichu, szykując misternie plan i moment, gdy uklękną przed swoją wybranką. Inni wolą to zrobić przed całym światem. Tę drugą opcję wybrał Mateusz Koszela z Nowogrodu Bobrzańskiego, który swojej ukochanej oświadczył się na… Marszu Niepodległości. – Znalazłem namiar na kancelarię pana premiera, a potem już nie było odwrotu – wspominał … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Sobota z AZS-em! Grają siatkarze i szczypiorniści

#zrodlo

O 15:00 II liga siatkówki, o 19:00 starcie w I lidze piłkarzy ręcznych. Sobota w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Szafrana upłynie pod znakiem sportowych emocji. Akademikom będzie towarzyszyć Radio Index. Siatkarze AZS-u powalczą o czwarte zwycięstwo z rzędu. Akademicy zagrają z Notecią Czarnków. Podopieczni Krzysztofa Dobka w środę pokonali bez straty seta SMS … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, SMS
Źródło: www.wzielonej.pl

Przed nowym tygodniem – nowa ty! Odkryj w sobie motywację i kobiecość!


Taniec może być nie tylko sposobem na rozrywkę, ale także początkiem ważnych zmian w naszym życiu. Nakłonić do nich chce Monika Jerzynek – tancerka, która będzie współprowadzącą warsztatów pod nazwą „Nowa Ty – metamorfoza duszy i ciała”. Wszelkie przemiany zaczynają się w umyśle i ciele, dlatego zajęcia rozpoczną się od spotkania z psychodietetykiem Marią Magdaleną … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

UZ blisko nowoczesnego pielęgniarstwa. W styczniu ruszy centrum symulacji

#zrodlo

Uczelnia rozbudowuje bazę dydaktyczną przy ulicy Energetyków. Specjalnie dla studentów pielęgniarstwa powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które będzie odwzorowywać warunki pracy w szpitalu. Studenci nauczą się obsługiwać sprzęt medyczny, skorzystają również z fantomów, które reagują podobnie jak ludzki organizm. Dzięki temu będą znali zasady opieki nad pacjentem i postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Placówka jest … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Kto marszałkiem? Kto w koalicji? Gra o sejmik

#zrodlo

Choć od wyborów samorządowych minął już prawie miesiąc, nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał układ sił w sejmiku województwa lubuskiego. Kto z kim będzie rządził w regionie? Więcej powinniśmy wiedzieć w przyszłym tygodniu, bo za niespełna tydzień pierwsza sesja sejmiku. Scenariuszy jest kilka, jeden z nich zakłada zmianę na stanowisku marszałka województwa lubuskiego. Piastującą ten … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Sejm
Źródło: www.wzielonej.pl

Spotkanie przy kawie z tęczą w tle

#zrodlo

W październiku miał miejsce pierwszy w Zielonej Górze marsz równości. Jego organizatorem było stowarzyszenie „Instytut Równości” z Mateuszem Krobskim i Kacprem Kubiakiem na czele. Wydarzenie przyciągnęło na ulice Zielonej Góry setki osób, które wspierały prawa mniejszości seksualnych. Ideę marszu poparł także prezydent Janusz Kubicki. Instytut Równości nie kończy swojej działalności i organizuje kolejne wydarzenia. Co … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Czekolada w dłoń i na prezentację do amfiteatru!


W sobotę namiastka tego, co czeka nas w przyszłym sezonie w PGE Ekstralidze. O 17:00 rozpocznie się prezentacja Falubazu Zielona Góra w wersji na sezon 2019. Do Winnego Grodu przyjedzie cała drużyna, która powalczy o ligowe punkty w przyszłym sezonie. Po latach impreza wraca do amfiteatru. Kibice obejrzą m.in. film podsumowujący sezon 2018. Dla Nickiego … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Negocjacje, współpraca, zarządzanie – krok w przyszłość z AEGEE Zielona Góra!

#zrodlo

Kto nie miał jeszcze okazji dowiedzieć się, jak działa AEGEE Zielona Góra, będzie miał okazję pod koniec miesiąca. Podobnie jak latem, Europejskie Forum Studentów poprowadzi szkolenie dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nauczy ich sztuki negocjacji, współpracy w zespole czy pozyskiwania funduszy na studenckie projekty. Local Training Course, czyli LTC, przybliża wiedzę przydatną nie tylko w studenckich … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

“Samobójca” Powraca ! [Usłysz Teatr]


Scena, aktor, kulisy, wyobraźnia, widzowie, studenci i mieszkańcy. To wszystko w audycji Radia Index “Usłysz Teatr” w każdy wtorek po 12:30 z naszym radiowym mikrofonem zaglądamy za kulisy Lubuskiego Teatru. Za nami kolejny odcinek naszego programu. Tym razem Lubuski Teatr pojawił się w studiu Radia Index. Z Kingą Górską rozmawialiśmy o spektaklu “Samobójca” w reżyserii  … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

„Byliśmy bardzo nieprofesjonalni”. Anita Kucharska-Dziedzic o wyborach samorządowych

#zrodlo

Emocje po wyborach samorządowych powoli opadają. Teraz trwa czas podsumowań i rozmyśleń, próba przeanalizowania przez komitety wyborcze tego, co poszło dobrze, a co źle. Polskie Towarzystwo Socjologiczne Oddział Zielonogórski i Instytut Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, dało możliwość do wspólnej, publicznej refleksji nad minionymi wyborami samorządowymi, podczas debaty z cyklu Socjo/Logicznie, która odbyła się 14 listopada na … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ostatnia okazja, by wsiąść na miejskie rowery. Gdzie trafią na zimę?


Powoli kończy się sezon na korzystanie z rowerów miejskich. Na przejażdżki nimi będziemy mogli wybierać się jeszcze przez dwa tygodnie. To dobry moment, by podsumować pierwszy okres użytkowania jednośladów. System wypożyczania miejskich rowerów zaczął działać od sierpnia. Jak uważa Robert Górski, radny i prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu, był to udany start. Mieszkańcy często wybierali … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ślubowanie, a potem do roboty! Radny Binek o nowej kadencji w ratuszu

#zrodlo

We wtorek w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się uroczysta sesja rady miasta, na której radni m.in. złożą ślubowanie. Zbigniew Binek kolejny raz będzie zasiadał w ratuszu. Radny przyznaje, że mieszkańcy już dopytują, kiedy zajmie się ich sprawami. Binek liczy, że w nowej kadencji wiele spraw będzie kontynuowanych, tym bardziej, że zmian w składzie samej rady … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

5 sposobów na… udany biznes. Przedsiębiorczość oczami youtuberów

#zrodlo

Dzielą się pomysłami na własnoręcznie wykonane upominki, imprezowe przekąski czy oszczędzanie pieniędzy. Wszystkim są znani jako prowadzący youtube’owy kanał „5 Sposobów na…”. Nie każdy jednak wie, że są absolwentami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Poznajcie „Klamera”, „Sztabę”, „Abiego”, „Arcziego” i „Primosza”– wczoraj studentów, dziś biznesmenów! Youtuberzy spotkali się ze studentami w ramach uczelnianego Tygodnia Przedsiębiorczości. Opowiadali na przykład … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Gospodarka otwarta – biznes międzynarodowy, szansą na dynamiczny rozwój

#zrodlo

Z pewnością, nie ma wśród nas wielu osób, dla których pojęcie gospodarki otwartej jest zupełnie nowym zagadnieniem. Jeśli jesteś świadomym obywatelem, a tym bardziej, kiedy prowadzisz swój własny biznes i codziennie starasz się o poszerzanie swojej wiedzy w różnych płaszczyznach życia, na pewno spotkałeś się z tematem przynajmniej parokrotnie. Niemniej jednak, pomimo dużej popularyzacji aspektów … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

„Afryka nas zaskoczyła”. Zielonogórskie studentki o medycznym wolontariacie w Kenii


Kiedy dowiedziały się o działalności stowarzyszenia „Leczymy z Misją”, nie miały wątpliwości, że chcą do niego dołączyć. Razem z innymi wolontariuszami wyjechały na miesiąc do misyjnego szpitala w Kenii. Katarzyna Ignor i Maria Ławrynowicz, studentki kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, angażowały się w pomoc medyczną dla mieszkanek Czarnego Lądu. Dziewczyny działały w jednej z 14 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Policzanie na łopatkach! AZS jak “stary diesel”

#zrodlo

W zaległym meczu szóstej kolejki siatkarskiej drugiej ligi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pewnie wygrał z drużyną SMS-u Police 3:0, tym samym notując trzecie zwycięstwo z rzędu. Pierwszy set był wyrównany do stanu, kiedy oba zespoły wywalczyły po 18 punktów. Świetną końcówkę zaliczył wówczas kapitan akademików Robert Bitner i AZS wygrał tę partię do 20. W drugiej … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ile płaci młody kierowca za OC?

#zrodlo

Składka OC  jest ustalana indywidualnie dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Na jej wysokość wpływ ma wiele czynników – jednym z nich jest wiek kierowcy. Młodzi kierowcy są w najgorszej sytuacji, ponieważ w ich przypadku polisy są najdroższe. Z czego to wynika i czy można temu zaradzić? Mianem młodych kierowców towarzystwa ubezpieczeniowe określają osoby pomiędzy 18. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ruszamy na budowę w Zielonej Górze! Gdzie przejedziemy najszybciej?

#zrodlo

Jedni się przyzwyczaili do objazdów i jeżdżąc nimi czekają na koniec drogowych inwestycji, inni pomstują i z wściekłością stwierdzają: po Zielonej Górze nie da się jeździć! Jak wygląda sytuacja na zielonogórskich budowanych lub remontowanych drogach? W podróż po Zielonej Górze zabrał nas w audycji Prezydent na 96 FM Dariusz Lesicki. Wiceprezydent Zielonej Góry przyznał, że … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Studenci UZ będą badać… w galerii. Apelują: miejmy zdrowie pod kontrolą!

#zrodlo

W przerwie między zakupami warto się zatrzymać, aby posłuchać nieco o zdrowiu. W jednej z zielonogórskich galerii handlowych studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą akcję „Zdrowie pod Kontrolą”. Chcą pokazać zielonogórzanom, że regularne badania to nic strasznego, a w dodatku na niektóre z nich wystarczy poświęcić kilka minut. Akcja jest pomysłem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Należą … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Co nas truje w sezonie grzewczym? Sprawdza Inspektorat Ochrony Środowiska

#zrodlo

Jesienią i zimą, oprócz temperatury na zewnątrz, często sprawdzamy jakość powietrza. Czy w Zielonej Górze da się swobodnie oddychać? Jak miasto oceniają pod tym względem specjaliści i mieszkańcy? Posłuchajmy najpierw oceny zielonogórzan: – Wydaje mi się, że jest OK, że powietrze jest całkiem dobre. Oddycham i czuję, że powietrze nie jest aż tak zanieczyszczone. – … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami