Hopaj
Zielona Góra  RSS
„Murem za Owsiakiem” dziś w Zielonej Górze


– Zbierzmy się w siłę i pokażmy, na co nas stać! – zachęcają organizatorzy pikiety pod nazwą „Murem za Owsiakiem”. Manifestacje mające być wsparciem dla inicjatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się w całej Polsce. W niedzielę, 20 stycznia o 15:00 zwolennicy Jerzego Owsiaka i jego działalności w ramach WOŚP spotkają się na Placu Bohaterów … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Stal Grudziądz rozbija AZS

#zrodlo

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w fatalnym stylu przegrali we własnej hali ze Stalą Grudziądz 1:3. To pierwsza w styczniu porażka akademików. Przez większą część pierwszego seta AZS utrzymywał niewielką przewagę, którą udało się dowieźć do końca tej partii i wygrać do 21. Kolejne trzy sety jednak padły łupem gości. Każda z następnych partii rozpoczynała się … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jakie wesele? Podpowiedzi i inspiracje na Targach Ślubnych

#zrodlo

W niedzielę, 20 stycznia, w hali CRS już po raz ósmy odbędą się Lubuskie Targi Ślubne. Organizatorzy chwalą się, że to największa impreza w regionie i jedna z największych w zachodniej Polsce. DJ czy orkiestra? Jaki motyw przewodni? Wreszcie, gdzie i z jakimi atrakcjami? Młodzi, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński te pytania zadają sobie niejednokrotnie. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Dodaj skrzydeł zdolnym dzieciom – podopiecznym Caritas

#zrodlo

Talenty są po to, by je rozwijać. Czasem jednak przeszkodą w tym, by odnosić sukcesy, jest sytuacja finansowa. Uzdolnione, ale niezamożne dzieci z naszego regionu mogą liczyć na wsparcie Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Organizacja prowadzi dla nich program stypendialny „Skrzydła”. W pomoc może się zaangażować każdy z nas – wystarczy zadeklarować opiekę nad jednym z podopiecznych … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jest w końcu zwycięstwo Stelmetu w lidze VTB!

#zrodlo

Stelmet Enea BC przerywa fatalną passę siedmiu porażek z rzędu w lidze VTB. W piątkowy wieczór zielonogórzanie we własnej hali wysoko pokonali rosyjską Parmę 88:63. Podopieczni Igora Jovovicia od początku grali pewnie i zdecydowanie. Narzucili też swój rytm gry i pierwszą kwartę wygrali 31:17. Goście widocznie mieli problem na rozegraniu, bowiem Tyler Larson podpisał kontrakt … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

#zrodlo

Od tego roku o kredyt studencki można wnioskować w dowolnym momencie roku. Zmianie uległ również maksymalny wiek kredytobiorcy. Obecnie o takie wsparcie mogą wnioskować studenci do ukończenia 30. roku życia i doktoranci do 35. roku życia. Expander podpowiada, że jeśli ktoś chce studiować, a ma nie najlepszą sytuację finansową, to powinien rozważyć skorzystanie z kredytu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Pracownie Domu Harcerza pełne pracy i zabawy. Tu w ferie nikt się nie nudzi!

#zrodlo

Ferie w województwie lubuskim są już prawie na półmetku. Jeszcze przez najbliższy tydzień dzieci i młodzież spędzą czas wolny od nauki na wycieczkach, w instytucjach kultury czy obiektach sportowych. Umożliwia im to np. Dom Harcerza. To miejsce rozwijania zdolności artystycznych, technicznych czy nawet kulinarnych. Od poniedziałku do piątku dzieciaki mają do wyboru kilkanaście propozycji. Kształtują … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

100-lecie PCK uhonorowane Bachusikiem. Znajdziemy go przy ulicy Jedności


Mapa zielonogórskich Bachusików znów wymaga aktualizacji. A to za sprawą kolejnej figurki, która stanęła w mieście. Powstała na cześć jednej z najbardziej popularnych organizacji humanitarnych – PCK. Nowy Bachusik upamiętnia dwie ważne rocznice związane z funkcjonowaniem Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce – wyjaśnia Bogusława Fediuk-Pelińska z Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK. Rzeźba otrzymała imię Pecekjusz, które … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, GUS
Źródło: www.wzielonej.pl

Politolog o mowie nienawiści, sytuacji politycznej, karze śmierci


– Sytuacje dramatyczne na moment powodują refleksję, ale część osób uważa, że to nic nie zmienia – komentuje obecne wydarzenia w kraju i ich wpływ społeczno-polityczny prof. Łukasz Młyńczyk. Dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego był gościem programu Rozmowa na 96 FM. Prof. Młyńczyk odwołał się do historycznych wydarzeń, które na chwilę wyciszały spory i jednoczyły … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Zielonogórskie wodociągi przypominają: nie wyrzucajmy śmieci do kanalizacji

#zrodlo

Problem z odpadami w mieście wiąże się nie tylko z ich złą segregacją. Zdarza się, że mieszkańcy wyrzucają śmieci w miejsca, które nie są do tego przeznaczone. Widzą to choćby pracownicy wodociągów – znajdują w sieci kanalizacyjnej odpady mogące uszkodzić instalację. Kłopotliwe są np. nawilżane chusteczki higieniczne, które lądują w toaletach nawet wbrew zaleceniom producentów. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Policyjna akcja „Deptak” rozwiązaniem problemu z samochodami? „Ruch był o połowę mniejszy”

#zrodlo

Wjazd bez pozwolenia i nieuzasadnione parkowanie aut to najczęstsze wykroczenia kierowców na zielonogórskim deptaku. W ostatnim czasie policja otrzymała kilka zgłoszeń w tej sprawie. Funkcjonariusze drogówki postanowili więc skontrolować rejon alei Niepodległości podczas czwartkowej akcji „Deptak”. Wszystko wskazuje na to, że sama informacja o działaniach i widok mundurów zdyscyplinowały kierowców. Policjanci nie odnotowali bowiem wielu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Obrona, obrona i jeszcze raz obrona. Szczypiorniści szykują się do II rundy

#zrodlo

27 stycznia, wyjazdowym meczem z Forzą Wrocław rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej I ligi szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na półmetku zmagań akademicy plasują się na 8. miejscu. Podopieczni Ireneusza Łuczaka w przerwie między rozgrywkami rozegrali dwa sparingi w turnieju Stal Gorzów Handball Cup. Oba przegrane, najpierw z występującą w Superlidze Energą Kalisz 24:34, a następnie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zmiana godziny meczu siatkarzy

#zrodlo

Nie o 18:00, a o 19:00 podejmą w sobotę w swojej hali Stal Grudziądz siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ma to związek z żałobą narodową oraz wydarzeniem “Zielona Góra solidarna z Gdańskiem”. Sobotnie spotkanie zapowiada się ciekawie, bo akademicy jeszcze w tym roku nie przegrali. Dwa mecze w styczniu AZS pewnie wygrał, a w pierwszej rundzie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Drugi tydzień ferii w Tancbudzie? Tam nie tylko tańce!

#zrodlo

– Tancbuda “fruwa” od rana do wieczora – mówi o ofercie przygotowanej w trakcie ferii zimowych Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem i szef Spoko Family. Zajęcia popołudniowe kręcą się wokół różnych gatunków tańca. Są bezpłatne. Ponadto w drugim tygodniu ferii Spoko Family będzie prowadzić półkolonię. W planie są zajęcia wykraczające daleko poza taniec, również wyjścia … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Rozmowa z obcokrajowcem nie sprawi już problemu. Na uczelni poznasz język od podstaw

#zrodlo

Wraz z początkiem roku niektórzy obiecują sobie, że zaczną uczyć się języka obcego lub poprawią znajomość tego, który przyswajali wcześniej. Niezależnie od tego, na jakim poziomie są nasze językowe zdolności, możemy je rozwijać w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego. Placówka przyjmuje właśnie zapisy na kolejną edycję kursów. W ofercie jest 9 języków. To oczywiście angielski, niemiecki … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ekspres przygotuje Ci pachnącą kawę zanim się obudzisz! Sprawdź, co jeszcze potrafi system inteligentnego domu

#zrodlo

Inteligentne domy nie bez przyczyny cieszą się rosnącą popularnością – potrafią coraz więcej! Nowoczesne, inteligentne systemy wyposażone są funkcje, które znacząco zwiększają komfort naszego życia i bezpieczeństwo. Jednocześnie obniżają koszty związane z eksploatacją budynku. W jaki sposób możemy je wykorzystać? Sterowanie ogrzewaniem w inteligentnych instalacjach Powroty do domu, w którym jest zimno, to nic przyjemnego … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ciekawość – pierwszy stopień do… podziemia. W sobotę Noc Fortyfikacji

#zrodlo

Schrony na terenie miasta kryją przed nami wiele tajemnic. Ich długie korytarze to miejsca, w których bardzo dobrze czują się pasjonaci obronności. Nie wszystkie obiekty nadają się do zwiedzania, dlatego warto korzystać z okazji, gdy udostępniony jest chociaż jeden z nich. A taką szansą będzie Noc Fortyfikacji. Poniemiecki schron znajduje się m.in. pod Placem Słowiańskim. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Porycki: W USA Owsiak byłby bohaterem

#zrodlo

Nie milknie dyskusja na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rezygnacji Jerzego Owsiaka z funkcji szefa fundacji. Pod hasłem „Murem za Owsiakiem” w sieci podpisuje się wiele osób. Planowane są także spotkania mające być świadectwem wsparcia dla twórcy orkiestrowego grania. Na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i działalności Owsiaka wypowiadał się w Rozmowie na 96 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Jesteś młody i szukasz pracy? Są pieniądze na aktywizację zawodową w powiecie

#zrodlo

Niecałe 8 milionów złotych przeznaczy w tym roku Powiatowy Urząd Pracy na aktywizację zawodową młodych ludzi. Pieniądze pochodzą z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego. Skorzystają z nich osoby z dwóch grup wiekowych: do 30. roku życia i powyżej 30. roku życia. Środki pomogą osobom bezrobotnym zdobyć nowe kwalifikacje, a także pieniądze na rozpoczęcie działalności … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jest moc! Ładowarki do autobusów w zajezdni MZK rozpoczęły pracę

#zrodlo

Budowa systemu niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze powoli zmierza do końca. W zajezdni MZK przy ulicy Chemicznej, pod wiatą garażowa, działa już część ładowarek do elektrycznych autobusów. Urządzenia służą do wolnego ładowania w nocy. Zajezdnia to nie jedyne miejsce, gdzie znajdziemy ładowarki – przypomina Barbara Langner, dyrektor MZK w Zielonej Górze. Zarówno szybkie, jak … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Aranżacja kuchni – nowoczesne meble kuchenne

#zrodlo

Odważne kolory, wszechobecna przestrzeń i całkowity minimalizm – to jedne z najczęściej stosowanych trendów aranżacyjnych. Współczesna kuchnia to miejsce praktyczne i wielofunkcyjne – tu przygotowujemy posiłki, spędzamy czas z najbliższymi podczas rozmów przy kawie, bądź wspólnym gotowaniu. Dzisiejsze mieszkania cechują się wszechobecną przestrzenią, która jest widoczna również w kuchni. Często jest ona połączona z jadalnią … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Od wizji grozy i niepokoju po harmonię natury. Muzealny przekrój twórczości Józefa Burlewicza [Audycja Ekspozycje]

#zrodlo

Ostatnio w Muzeum Ziemi Lubuskiej mogliśmy oglądać wystawę „Józef Burlewicz. W 80. rocznicę urodzin”. Poza ekspozycją twórczość zielonogórskiego malarza i grafika będzie omówiona na spotkaniu z cyklu „Studium Wiedzy o Sztuce i Historii”. Józef Burlewicz zasłynął w lokalnym środowisku artystycznym jako twórca obrazów olejnych, grafik i pasteli. Jego znakiem rozpoznawczym stały się dzieła o tematyce … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Fed Cup w Zielonej Górze: mecze w CRS i w hali przy Amelii

#zrodlo

Fani tenisa już zacierają ręce. Od 6 do 9 lutego w Zielonej Górze uczta z udziałem tenisistek ze ścisłej czołówki światowej. Trwają przygotowania do turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji. Zawodniczki będą trenować i grać na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. I tak głównym kortem będzie ten zlokalizowany w hali CRS, natomiast drugim … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ferie w Teatrze [Usłysz Teatr]

#zrodlo

Scena, aktor, kulisy, wyobraźnia, widzowie, studenci i mieszkańcy. To wszystko w audycji Radia Index “Usłysz Teatr”. W każdy wtorek po 12:30 z naszym radiowym mikrofonem zaglądamy za kulisy Lubuskiego Teatru. Od 14 stycznia uczniowie lubuskich szkół mogą cieszyć się feriami zimowymi. W wielu miejscach naszego miasta odbywają się warsztaty, spotkania czy wykłady. W trakcie ferii … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Chaka Khan – Hello Happiness

#zrodlo

„Hello Happiness” to kolejny po „Like Sugar” singiel zapowiadający nową płytę legendy disco Chaki Khan. Artystka wykonała utwór premierowo 1 stycznia podczas koncertu Rose Bowl Parade w Pasadenie w Kalifornii. Wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących nowej płyty wokalistki. Dotychczasową dyskografię Khan zamyka „Funk This” z 2007 roku. Gwiazda wydała także album koncertowy „S.O.U.L” (2011). … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Dermot Kennedy – For Island Fires & Family

#zrodlo

Dermot Kennedy udostępnił utwór uwielbiany przez fanów w wydaniu koncertowym: „For Island Fires and Family”. Premierze „For Island Fires and Family” towarzyszy także kompilacja wszystkich dotychczasowych oficjalnie wydanych utworów Dermota Kennedy’ego. Dla irlandzkiego wokalisty 2019 z pewnością okaże się przełomowy – jego najnowszy singiel „Power Over Me” pnie się na szczyt list przebojów w wielu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Zielonogórzanie łączą się w bólu po śmierci prezydenta Gdańska

#zrodlo

„Gdy zabraknie słów, liczą się gesty, dlatego składam Ci wieniec zielonogórskich serc i cześć od władz miasta i jego mieszkańców”, „Ta dramatyczna śmierć boli”. Tymi słowami mieszkańcy Zielonej Góry i samorządowcy wyrażają swój żal po tragedii w Gdańsku. Prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek w wyniku obrażeń po ataku nożownika, do którego doszło w … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Gotowanie jak w restauracji – Zespół Szkół Specjalnych korzysta z nowej pracowni

#zrodlo

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Zielonej Górze mają gdzie realizować swoje kulinarne pasje. W ich placówce powstała nowoczesna pracownia gastronomiczna, wyposażona w sprzęt podobny do tego, z którego korzysta niejedna restauracja. Do dyspozycji młodzieży są chociażby piece, miksery, blendery czy urządzenia do smażenia naleśników. Młodzi ludzie mieli już okazję wypróbować sprzęt kuchenny i są z … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Był Griffin, nie ma Griffina

#zrodlo

Nie zagrzał długo miejsca w Stelmecie Enei BC Zielona Góra Eric Griffin. Klub poinformował, że umowa z Amerykaninem po dwóch tygodniach zostaje rozwiązana, na co pozwalały zapisy kontraktowe. Griffinowi nie było dane wystąpić przez własną publicznością w hali CRS. Amerykański skrzydłowy zagrał cztery mecze – po dwa w lidze VTB i w Polsce. – To … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Co dalej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

#zrodlo

– To będzie znakomity moment na to, żeby „ukręcić” łeb orkiestrze – mówi bez ogródek Andrzej Bocheński. Radny Zielonej Razem komentował w Rozmowie na 96 FM wydarzenia, którymi żyje obecnie cała Polska. Wczoraj w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska został kilkukrotnie ciężko raniony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami